İstanbullu Gelin 8 Aralık Özeti 28. Bölüm Fragmanı

Aslı Enver ve ÖzCan Denizin başrol oyuncusu olduğu Istanbullu Gelin’de sular durulmak bilmiyor. Istanbullu Gelin 8 Aralık özeti ve fragmanı haberimizin devamında sizlerle…

İstanbullu Gelin 8 Aralıkta Neler Olacak?

İstanbullu Gelin 28. bölümde ; Esma sultan Osmanin Süreyya ya olan aşkını öğrendikten sonra Osmanin burcu ile ilişkisine razı olduğu için onları yakınlaştıracak ataklarda bulunacaktır ayrıca Süreyya yi da ailesinde uzaklaştırmaya çalışacak ve Faruk ü Süreyya dan soğutacak şeyler yapacaktır. belki de Süreyya iftira bile atabilir. İpek ise ne kadar çaba gosterse de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.en önemlisi Fikret in yakınlığını ve desteğiniz bulamayacak çünkü Fikret aradığı huzuru sekreter Esra nin yanında bulduğu için onunla daha çok yakinlasacak . Faruk ise Ademin kuzu görünümünün ardındaki şeytani planlarını çözmeye çalışacak bunun arkasında da Fikret in olduğunu öğrenince ipler iyice gerilecek.

Geçtiğimiz hafta yaşananlara bakacak olursak; Esma sultan Osmanin defterini okuyup onun Süreyya ya olan platonik aşkını öğrenir . ne yapacağını bilemez olduğu yere yığılıp kalır Esma sultanı bu halde gören evin hizmetlerinden Nurgül hemen müdahale eder ve onu hastaneye götürmek ister ancak Esma sultan buna izin vermez ve Osmanin Süreyya ya olan aşkını Nurgül e de söyler. bu gerçeğin kimselere soylememesi konusunda birbirlerine söz verirler ve bir taraftan da çıkar bir yol bulmaya çalışırlar. onlar bu haldeyken Süreyya odaya girer ve Osmanla görüşmek istedigini söyler ancak oda da Esma sultan ve Nurgül ü görür.


Esma sultan bu olaydan da Süreyya yi suçlar ve iki kardeşi düşman edeceğinden korkar. Nurgül Faruk beylerin başka bir eve taşınma fikrini verse de Esma sultan kabul etmez ve Süreyya yi evden atmak için başka planlar yapacağını belli eder.
Begüm Faruk a birisi ile görüştüğünü söyler ama Faruk bundan çok memnun olmaz ve Emirin psikolojisinin bu durumdan kötü eykileyecegini soylerek izin vermez. ancak Begüm onun hayatına karisamayacagini söyler.
Faruk ün telefonuna Begüm tarafından defalarca mesaj gelince Süreyyanin Canı sıkılır ve tam akşam yemeğine çıkacakları sırada bu yüzden tartışırlar.


Esma sultan bir taraftan ipeğe el atar ve onu bu depresif halden uyandırmak ister. artık eşinin eve gelmediğini ve çocuğuna da Süreyyanin baktığını söyler. İpek Esma sultanın bu sözlerinden sonra kendine gelir bebeğin beşiğinin kendi odasına alınmasını ister.
Faruk ve Süreyya tartışmayı yemekte de devam ettirirler.ve Süreyya masayı terk eder. ve taksiye binip eve yalnız gelir. evde de tartışma devam eder.
İpek artık bebeğine kendisi bakmak ister ama beceemez ve evdeki hizmetlerden olan gülistan dan yardım ister ve bebeğini Süreyya ya vermemesini söyler.


Esma sultan ve Osman akşam yemeğinde yalnız kalırlar. Esma sultan yemek sonrası Osman ile konuşmak istediğini söyleyerek Burcu konusunda haddini aşıp hata ettiğini söyler. Osman ise onun bu değişimi karşısında şaşırır.
Akif ve Süreyyanin teyzesi sanem hanım artık ilişkilerini gizli saklı yaşamak yerine açıkça söylemek kararı alırlar.
Süreyya bebeğin beşiğinin ipeğin odasına alındığını görünce üzülür. İpek ise bi türlü ağlayan bebeğini susturamaz. onun yardıma ihtiyacı olduğunu gören Süreyya yardım etmek ister ancak hem İpek hem Fikret buna karşı çıkar. ve Süreyya ya vermek istemezler. ancak bebeği susturan yalnızca Süreyya olur. İpek artık bebeği için daha çok çaba göstereceğini söyleyerek Fikret ten de bu konuda kendisine destek olmasını ister.


Süreyya kış bahçesinde üzgün bir şekilde otururken yanına Osman gelir ve Burcu ve Begüm hakkında konuşurken Esma sultan onları görür ve Canı sıkılır. ve Burcuyu arayarak kendisine haksızlık ettiğini ve onunla tekrar görüşmek istedigini söyler . daha sonra Osman ve Süreyyanin yakınlaşması dan rahatsız olan Esma sultan da kış bahçesine gelip onların ortasına oturarak yanlarında kalır. daha sonra Süreyya ya bu evde sadece kendi kocası ile ilgilenmesi gerektiğini söyler ancak Süreyya onun ne demek istediğini anlayamaz.
Faruk Begüm ü arayarak onun erkek arkadaşı ile görüşmek istedigini söyler. Begüm de Can bey e Emirin babasının kendisi ile tanışmak istediğini uygunsa akşam yemeğinde biraraya geleceklerini söyler ve o da kabul eder.
Esma sultan Burcu ile görüşerek onları yemeğe davet eder. tam evden çıkacağı sırada ipeğin babası Garip Bey eve gelir ve o da Esma sultan ile konuşmak ister.

Garip Bey ile Esma sultan geçmişin hesaplarını yaparlar ve artık birilerinin Canını yakmamaları gerektiği kararına varırlar. Esma sultan Garip Bey e karşı her zamankinden daha açık ve samimi konuşur. onun bu şekilde olması Garip Beyin Adem ile işbirliği yapma konusunda pişman olmasına neden olur. ve Adem konusunda Esma sultanı uyarır ve artık onunla işbirliği yapmayacağını ancak taraf değiştirdiği Adem tarafından öğrenilirse daha kötü olabileceğini o yüzden bir süre onunla birlikte hareket ediyormuş gibi davranacağını söyler. Faruk ise Adem ile görüşerek evdeki hisseleri satın alabileceğini söyleyerek bunun için süre ister. Adem ise bu konuda Fikret ı suçlayarak kendisinin arkasından iş yapmakla suçlar.

Dilara Ademe terapiste hiç gitmediğini öğrendiğini söyleyerek ona iki seçenek sunar ya birlikte terapiste gitmek ya da avukata boşanma dilekçesi vermektir.
Süreyya ve Faruk akşam yemeğinde Begüm ün erkek arkadaşı ile görüşmek için biraraya gelirler ancak Begüm ün erkek arkadaşının can bey olmasına çok şaşırırlar.

İstanbullu Gelin 8 Aralık Fragmanı

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın