İstanbullu Gelin

İstanbullu Gelin Fatma Teyze Kim? Süreyya’nın Çocukluğuna Dair Gerçek!

Star Tv ekranlarının sevilen dizisi İstanbullu Gelin dizisinde usta oyuncu Bilge Şen konuk oldu. İstanbullu Gelin Fatma Teyze kim diye merak edenler için oldukça fazla detayı bulabileceğiniz yazımızı sizlerle paylaşmak isteriz.

Aslı Enver ve Özcan Deniz’in başrollerini paylaştığı çok yakında final yapacak olan İstanbullu Gelin dizisi son bölümde Süreyya’nın geçmişine dair şok gerçekler bir bir ortaya çıkmaya başladı. Süreyya yıllar önceden tanıdığı Fatma Teyze’nin yanında adeta o küçücük Süreyya oldu.istanbullu gelin fatma teyze kim bilge şen resmiFatma Teyze, Süreyya’ya fotoğraf albümünü göstererek o yıllara dönmesini sağladı. Süreyya küçüklük  resmini görünce duygulandı ve o resmi istedi. Fatma Teyze ise belli ki Süreyya’ya çok veriyor zira hala fotoğrafları bile yerli yerinde ve özenle saklanmış.

Fatma Teyze Süreyya’ya küçükken onunla ne kadar fazla zaman geçirdiğini anlatırken annesinin onunla çok vakit geçirmediği gerçeğini de hatırlatıyor. Bu dakikalar seyirci için şok sebebi çünkü Süreyya hep mutlu bir çocukluk geçirdiğini anne babasının onu ne kadar çok sevdiğini anlatırken aslında hayal dünyasında olanları anlattığı ile bizleri hem üzüyor hem de şaşırtıyor.

Fatma Teyze ise annesinin vefatından sonra evdeki eşyaları topladıklarını söyleyip Süreyya bir gün gelirse diye saklamış olduğu kutuyu veriyor. Süreyya elinde hatıralarla dolu bir kutu, yıkılmış çocukluk hayalleri ve gözünde yaşlarla yürüyor…

Ah be Süreyya ne çektin dediğimiz bu anlarda en merak edilenlerden biri de Fatma Teyze karakterine hayat veren oyuncu oluyor. Bu detayla devam edelim.

İstanbullu Gelin Fatma Teyze’nin Gerçek Adı Daha Önce Oynadığı Diziler

Fatma Teyze’nin gerçek adı Bilge Şen. 1945, İzmir / Ödemiş doğumlu olan usta oyuncu, Kadın dizisinde Suat Bey karakterine hayat veren  Gazanfer Ündüz’ün eşidir.

Özellikle “Babam ve Oğlum” filmindeki oyunculuğu ile hafızalara kazınan Şen, Ankara Devlet Konservatuvarı mezundur. Çağan Irmak yapımı “Kabuslar Evi”nde bir emlakçı olan Sema karakterine hayat veren oyuncu, “Aramızda Kalsın” dizisinde rol almıştır. istanbullu gelin fatma teyze kim bilge şen resmi 2

“Anneannem”, “Alayına İsyan”, “Aile Reisi”, “Canım Ailem”, “Tutsak”, “Son Tercih”, “Eşref Saati”, “Senden Başka”, “Çınaraltı”, “Başka İstanbul Yok”, “Delikanlı” gibi pek çok yapımda rol almış olan oyuncu 28 yıl flört ettiği Gazanfer Ündüz ile evlidir. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu