İstanbullu Gelin

İstanbullu Gelin Sedef Kim? Sedef’in Gerçek Adı Ne? Kaç Yaşında?

Star Tv ekranlarının sevilen dizisi İstanbullu Gelin yeni bölümde özel bir konuğa ev sahipliği yapacak. İstanbullu Gelin Sedef karakteriyle ekranlara gelecek olan oyuncu hakkında detaylar yazımızda.

İstanbullu Gelin Dizisi Sedef Kim?

Başrollerinde Aslı Enver ve Özcan Deniz’in rol aldığı İstanbullu Gelin dizisinde heyecan dolu dakikalar bu hafta da bizlerle olacak. Esma Sultan ve galip bey’in mutlu anlarına şahitlik edeceğimiz İstanbullu Gelin’de bu hafta Sedef karakteri ile şarkıcı olarak bilinen ama pek çok dizi ve filmde rol almış olan Yeşim Salkım konuk olacak. [pembebuton]İstanbullu Gelin Ülfet Hala [/pembebuton]için tıklayınız. 

İstanbullu Gelin Sedef Karakterinin Gerçek İsmi

Sedef’e hayat veren Yeşim Salkım’ı daha yakından tanıyacak olursak; güzel şarkıcı ve oyuncu 1968 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Köken olarak Arnavutluktan gelmiş bir ailenin kızı olan Salkım’ın doğum yeri ise kültür başkentimiz olan İstanbul. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Türk Sanat Müziği Bölümünden mezun olmuş olan Salkım’ın babası da müzisyendir.

Kısaca aileden gelen bir yetenek de söz konusu desek yerinde. 1994 yılı itibariyle albüm çıkarmaya başlayan Salkım’ın şarkılarıyla yıllarca herkesten beğeni almıştır. Güzel bir sese sahip olan Salkım oyunculuk konusunda da ne kadar başarılı olduğunu ilk rol aldığı “Eşkıya” dizisiyle kanıtlamıştır.

Bu dizide başrolde yer almış ve Emel rolüyle seyirciden tam not almayı başarmıştır. “Ateş Dansı” adlı yapımda Ayşegül’e hayat vermiş olan oyuncu “Fosforlu Cevriye”, “Vizontele”, “Şarkıcı”, “Deli Mavi”, “Seher Vakti”, “Bayrampaşa”, “Sessiz Gemiler”, “Bekle Beni Yarın” adlı yapımlarda rol almıştır.istanbullu gelin sedef kim yeşim salkım resmi 2012 yılında “Ben Bilmem Eşim Bilir” yarışmasına katılmıştır. O dönem evli olduğu Hakan Eratik ile katılmıştır. Son olarak “Arka Sokaklar” dizisinde Engin Amir rolünü canlandıran İlker İnanoğlu ile evlenmiştir ama daha sonra çift ayrılma kararı almıştır. 

“Huzur Sokağı” dizisinde iki sezon boyunca Emel karakterine hayat vermiştir. “Kocamın Ailesi” dizisinde yine iki sezon boyunca Şeniz rolünü canlandırmıştır. “Makas”, “Bahtiyar Bahtıkara”, “Büyü”, “Evlat Kokusu”, “Kurt Kapanı” adlı yapımlarda rol almış olan Yeşim Salkım, son olarak “Eğreti Gelin Ladik” adlı sinema filminde rol almıştır. Bu filmde Kostak Emine karakterini canlandırmıştır. “İstanbullu Gelin” dizisinde sedef rolüyle de yine seyirciden tam not alacaktır deyip sizlere veda ederken Yeşim Salkım’ın en sevilen şarkılarından biri ile konumuzu noktalayalım.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu