Magazin

İzzet Çapa Kimdir? [Canlı Masa Sunucusu İzzet Çapa]

İzzet Çapa Kim? Uçan kuş televizyonun da canlı masa sunucusu İzzet Çapa hakkında merak edilen tüm bilgileri bu yazımızda sizler için hazırladık.

Magazin dünyasının tanınan isimlerinden olan İzzet Çapa uzun yıllar Magazin basının önemli isimlerinden birisiydi. 7 yıl aradan sonra yeniden magazin basınında. 6 Temmuz’dan itibaren her  Pazartesi akşam 20:00 de yeni bölümleri ile karşımızda olacak.

İzzet Çapa kim resmi

Gece hayatının efsanesi, eğlence sektörünün öncüsü olarak tanıtılan kitaplarında anlattıkları ile yıllarca gündem de kalan İzzet Çapa kim? İşte cevabı.

İzzet Çapa Kim? (Bilgileri)

3 Ocak 1965 yılında İstanbul da hayata gözlerini açan gazeteci ve yazar İzzet Çapa şu an 55 yaşındadır. Oğlak burçlu olan gazeteci İzzet, yıllarca magazin gündemini sarsan haberler yapmıştır.

İzzet Çapa, fabrikatör oğludur. Bedi Çapa’nın oğlu olan İzzet’in annesi de ünlü bir modacıdır. Annesinin adı da Gürnar Çapa Uğurlu’dur. Annesi ile babası yıllar önce ayrılmıştır.

İzzet Çapa resmi

Çocukluk yılları Beşiktaş semtinde geçmiştir. Lisans eğitimi olarak Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve idari bilimler fakültesinde İşletme bölümü kazansa da işletme bölümünü tamamlayamadı.

19 yaşında şarkıcı ve solist olan Sema Heper’e kalbini kaptırdı. 3 yıl evli kaldıktan sonra boşandılar. Eşi ile birlikte kurduğu moda evi istedikleri gitmediği için iflas etti. Bu sırada eşi ile boşanan gazeteci İzzet Çapa, bir çok yerde gece hayatına ilişkin mekanlar açıp zamanla başkalarına sattı.

İstanbul’un önemli eğlence mekanlarını yöneterek adını duyurmayı başardı. Habertürk gazetesinde çalışmaya başladı. 2012 yılına kadar gazetenin Magazin bölümünde çalıştı.

2012 yılında Habertürk gazetesinden ayrılıp aynı yıl Hürriyet gazetesinin magazin bölümünde çalışmaya başladı. Kısaca magazin sektörünün her kademesinde çalışan İzzet Çapa kim dediğimiz de hem gazeteci hem iş adamı hem de yazar diyebiliriz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu