Kadın

Kadın Dizisi Fazilet Kim İşte Merakla Beklenen O Oyuncu!

Kadın dizisi Fazilet kim netleşti. Ekranların sevilen dizisi Kadın dizisine tecrübeli bir oyuncu dahil oldu. Uzun süredir merakla hangi karaktere hayat vereceği konuşulan oyuncu hakkında detayları da canlandırdığı karakteri de sizler için derledik.

Kadın dizisinde Hatice’nin vefat ettiği kazada yaralanan fazilet Hanım hareket etmekte zorlanan bir bayandır. Oğlu Raif de engellidir. Bu nedenle annesine ihtiyaç duyan Raif, annesinin yardımcı bulma konusunda başarısız olmasını eleştirir. Annesine kızgınlığını da açık açık söyler. fazilet Hanım ise bu durumu içerler ama oğluna da içten içe üzülen bir annedir sonuçta.

“Oğlu Raif Bahar’a çok ama çok eziyetler edeceğini şimdiden kestirebiliyorum.”

Kadın dizisi Fazilet karakterine hayat veren oyuncu hem oyuncu hem şarkıcı olan Hümeyradır.

Kadın Dizisi Fazilet Gerçek Adı Bilgileri

Son olarak “Paramparça” dizisinde Maide karakterine hayat vermiş olan oyuncu 1947 yılında İstanbul doğumludur. “Melekler Korusun”, “Babam ve Oğlum”, “Avrupa Yakası”, “80. Adım”, “Bir Kadının Anatomisi”, “Asiye Nasıl Kurtulur” adlı yapımlardaki oyunculuğu ile ödül sahibi olan usta oyuncu 50’ye yakın yapımda rol almıştır.humeyra akbay - kadın dizisi fazilet resmi“Şahsiyet”, “Kocan Kadar Konuş: Diriliş”, “Unutursam Fısılda”, “Annem Uyurken”, “Yalan Dünya”, “Muhteşem Yüzyıl”, “Dedemin İnsanları”, “Güneşin Oğlu”, “Ulak”, “Komedi Dükkanı”, “Sıla”, “Sınav”,”Unutulanlar” gibi pek çok yapımda adını duyuran oyuncu köken olarak şarkıcıdır. Yıllara meydan okuyan güzelliği ile olduğu kadar oyunculuğu ile de yeni nesle ders veren oyuncu, Kadın dizisinde oldukça önemli bir rolle karşımıza çıkacak. 

Besteci de olan oyuncu 70’lere damga vuran şarkıcılardan biridir. Babası dekan, annesi ise çok kültürlü bir bayan olan oyuncu, küçük yaşlarda bale eğitimi almıştır. tek hayali balerin olmak olan Akbay, çocuk yaşta babasının vefatıyla sarsılmıştır. Liseyi İngiltere’de okuyan Akbay, İstanbul’a döndüğünde önce muhabir olarak daha sonra gazetede grafiker olarak çalışır.

Gitar çalmaya da meraklı olan Akbay, tasarım yaparken sıkıldığı anda gitarı eline alıp kendi bestesini söyler. Tam da bu sırada patronu onu dinlemektedir ve şöhret de tam olarak bu andan sonra gelir. yaptığı albümlerle ödül üstüne ödül alan Akbay, 1980 yılında sinema sektörüne adım atar. Beş evlilik yapmış olan oyuncu 2001 yılında caz piyanisti olan jimmy Cicero’dan boşanmıştır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu