Kadın Dizisi Hatice Kim? (Bahar’ın Annesi) Kaç Yaşında? Oynadığı Diziler

Fox tv ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Kadın dizisinde Bahar’ın annesi olan Hatice karakteriyle dikkatleri çeken Bennu Yıldırımlar hakkında merak edilen tüm detayları bulabileceğiniz yazımız sizlerle.

Kadın Bahar’ın Annesi Hatice Kim? Gerçek Adı Yaşı Eşi

“Women” adlı Japon dizisinin Türkçe uyarlaması olan Kadın dizisinde Bahar’ın annesi olan Hatice karakteriyle dikkat çeken Bennu Yıldırımlar Kasım 1969 doğumlu. Kültür başkentimiz olan İstanbul’da dünyaya gelen usta oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Kadın dizisi Bahar hakkında merak ettikleriniz için tıklayınız.

Kadın dizisinde Bahar’ın annesi rolüyle dikkat çeken oyuncunun hafızalara kazınan bir diğer canlandırdığı karakter Nermin karakteridir. “Umutsuz Ev Kadınları” denilince ilk akla gelen karakterlerden olan Nermin karakteri dışında sektöre ilk merhaba dediği “Süper Baba” dizisinden bahsetmeden geçmek doğru olmaz.

Asi bir kıza hayat verdiği dizi ile fenomen olan oyuncu Erenköy Kız Lisesi mezunudur. Tiyatro bölümü dışında Yunan Dili ve Edebiyatı üzerine de eğitim almış olan usta oyuncu Yıldırımlar İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusu olarak uzun yıllar görev yapmıştır.

Kendini alanında yetiştirmek için yurt dışında dram üzerine eğitim almış olan oyuncu ilk rol aldığı dizide canlandırdığı asi kız Elif ile bir anda popüler olmuştur. O dönemin en sevilen dizisi olan ve hala hafızalarımızın bir köşesinde adının olduğu “Süper Baba” dizisinin Elif’i olarak buluştuktan sonra “Yaprak Dökümü” dizisindeki başarısıyla da yeni bir başarı hikayesini kariyerine ekledi. Fikret karakterini çoğumuz hatırlarız.kadın hatice kim bennu yıldırımlar resmi

Hemen akabinde “Umutsuz Ev Kadınları” dizisi ile adından söz ettiren Yıldırımlar, “Gönül İşleri” adlı yapımdan sonra “Altınsoylar” adlı dizide rol aldı. Dizi ve film sektöründe bu denli ön planda olan oyuncu tiyatro oyunu denilince akla gelen ilk isimlerden bir tanesi. 

kadın hatice kim bennu yıldırımlar ve kızı ada yarar resmi
Bennu Yıldırımlar ve kızı Ada Yarar

Kadın dizisinde Hatice karakterini canlandıran Bennu Yıldırımlar 169 cm boyunda ve 61 kg ağırlığında. Yay burcu olan oyuncunun eşi de oyuncu. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev yapan eşi Emin Yarar. Ada Yarar adında bir kızı var. Ada Yarar da oyunculuk adına eğitim almakta.

Kadın dizisi Hatice hakkında merak edilen detayların hemen ardından Bennu Yıldırımlar ile yapılmış bir röportaj ile yazımızı sonlandırıyoruz.

Bennu Yıldırımlar Kadın Hatice Kim Videosu

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın