Kadın

Kadın Dizisi Jale Kim? Enver’in Yeğeni Doktor Jale Gerçek Adı

Kadın dizisi Jale kimdir diye merak edenler için hemen sizlere bilgiler sunalım. Yeni sezona bu akşam itibariyle merhaba diyen Kadın dizisi Doktor Jale karakteri seyircinin dikkatinden kaçmadı. peki jale kim, Jale’nin gerçek adı ve bilgileri yazımızda sizlerle.

Yeni Jale kim? Birbirinden güzel yapımlarla dikkat çeken Fox bu sezon da bomba dizilerle yola devam ederken geçtiğimiz sezonun reyting rekortmeni Kadın dizisine de yeni oyuncular dahil oldu. Caner Cindoruk’un senaryo gereği veda ettiği diziye dahil olan Doktor Jale karakterini aslında daha önce de başka bir Fox Tv dizisinde Bizim hikayede izlemiştik. Peki kimdi hatırlayalım.

Kadın Doktor Jale’nin Gerçek Adı Bilgileri

Özge Özpirinçci’nin bahar rolüne hayat verdiği muhteşem dizi kadın yeni sezona bomba gibi başladı. Yeni sezonun ilk bölümünde Enver Bey zor da olsa hastaneye gider ve Hatice’yi sorar durur. Panik halde olduğu gözlerinden belli olan Enver’i sakinleştiren ise doktor Jale olur. Enver’e dayı diye hitap eden doktor jale karakterine hayat veren oyuncu Pınar Çağlar Gençtürk. 1982 senesinde dünyaya gelen güzel oyuncu Kocaelili.Tiyatro hayatı da Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nda başlamış olan genç oyuncu, 1,68 m boyunda 67 kg ağırlığındadır. kadın dizisi jale - pınar çaglar gencturk resmi  Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Gençtürk, Daha önce

  • Arkadaşlar İyidir
  • Misofonya,
  • Siccin: Büyü Haramdır
  • Çalıkuşu
  • Büyük Buluşma
  • 7 Kocalı Hürmüz
  • Çıplak Gerçek
  • Herkes mi Aldatır?
  • Muhteşem Yüzyıl

Adlı yapımlarda yer almış olan güzel oyuncu asıl çıkışını “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizi ile yakalamıştır. Bu dizide canlandırdığı “Beyhan Sultan” karakteri oyuncunun kariyerinde önemli bir başarı elde etmesini sağlamıştır. Dizi sektörü dışında sinema filmlerinde adından söz ettiren oyuncu Kadir has Üniversitesi Film ve drama Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Pınar Çağlar Gençtürk terazi burcudur.

Yeşil gözleri ve sarı saçlarıyla dikkat çeken oyuncu Yeditepe Üniversitesi’ni burslu olarak kazanmayı başarmış ve mezun olurken de bölüm birincisi olarak mezun olmuştur. Güzel oyuncu son olarak geçtiğimiz sezon final yapan başrollerinde Burak Deniz ve Hazal Kaya’nın rol aldığı “Bizim Hikaye” dizisinde Ferda rolüne hayat vermiştir. Dizide seyirciden tam not alan oyuncu Kadın dizisi ile sevenleriyle tekrar buluşmuştur. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu