Kalk Gidelim

Kalk Gidelim 2. Bölüm Özeti #Mustafa Ali’nin İflas Haberi

Kalk Gidelim adlı dizinin 25 Kasımda ekranlara gelecek olan 2. Bölümünde neler Olacak? Kalk Gidelim 25 Kasım Fragmanı vedaha fazlasını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Kalk Gidelim 2. Bölüm Detaylı Özeti

TRT 1 ekranların da 18 Kasımda 1. Bölümü ile seyirci karşısına çıkan Kalk Gidelim adlı dizi 2.24 reyting puanı ile ilk yüz listesine 23. sıradan giriş yaptı. Aldığı reyting çok da iyi olmasa hele ki ilk bölüm için kabul edilebilir bir reyting olmasa da bu reytingler Kalk gidelim adlı dizinin en dip noktası olduğunu şimdiden rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü en iddialı günlerden Cumartesi günü aldığı reyting hiç de yabana atılır bir reyting değil. Cumartesi günü oturmuş çok önemli iki dizi var Fazilet hanım ve kızları ile Kalbimdeki deniz ve Yeni Gelin çok çekişmeli reyting almaktadır. Bu kadar rakipleri arasında başlangıç olarak kabul edilebilir bir yerden başladı. Kalk gidelim komedi ağırlıklı olması Yeni Gelin’in tahtından edebilecek mi? bunu ilerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz. Dizi hakkında kısa bir bilgiden sonra bizleri Kalk Gidelim adlı dizinin 2. Bölümünde bizleri neler bekliyor.

Kalk Gidelim 2. Bölüm Resmi

Seyfettin, Hiç hesapta olmayan Mustafa Ali’nin gelişinin arkasında yatan sebepleri aramaya koyulur. Seyfettin çok geçmeden Canberk’ten bir çok bilgiyi çaktırmadan öğrenir. Seyfettin abisi Mustafa Ali ve eşi Nurcan’ın havasını söndürmek için herkesin içerisinde tam söyleyecekken resmi hizmete ait aracın gelişi ile Seyfettin’in hevesi kursağında kalır. Seyfettin babası Hüseyin Hacı Dal’ı yanlız yakalayınca Mustafa Ali’nin aslında iflas ettiğini söyler. Baba Hacı Dal bu haberi kesinlikle köyde duymayacağı bu konuda Seyfettin’i sıkıştırır. Ancak haberlerin köylünün kulağına gidince, Mustafa Ali köylüye kendisinin batmadığına inandırmak için köyün meydanına çeşme yaptırarak köylünün gözlerini boyamaya çalışacak. Seyfettin boş durur mu? O da bu çeşme işinde Mustafa Ali’nin Rezil olması için elinden geleni yapacak.

Kalk Gidelim 2. Bölüm Resmi1

Mustafa Ali Şehir hayatına alıştığı için köylü için sponsor olduğu çeşmeyi biraz alışılmışın dışında bir şekilde yapınca tüm köylü şok olur. Canberk ise Meryem’in kızı Badegül’e karşı bir şeyler hissedince numarasını alıp telefon eder. Badegül Canberk’e yüz vermez. Meryem yıllar sonra dönen Mustafa Ali’ye hayatı zehir etmek için çaba gösterirken Canberk Meryem, Babası Mustafa Ali’nin nişanlısı iken düğünü terk ettiğini annesi Nurcan’a söyler. Nurcan olanları anlamaya çalışırken bir an evvel buralardan gitmek istese de Mustafa daha iflas haberini ailesine söyleyemez. Nurcan köyde yoga yapması köylü kadınların cinci Nurcan olarak adının çıkmasına sebep olur. 

Kalk Gidelim 2. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

  1. Canberk badegüle sırılsıklam aşık olsun badegülde ondan elektirik alsın ve badegülde aşık olsun

    1. ama badegül için başklarıda var dizinin güzelliği burada ;) bence çok komik bir dizi umarum reytinglerde iddialı konuma gelebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu