Kalk Gidelim Konusu ve Oyuncu Kadrosu #TRT1’in Yeni Dizisi

Trt 1 ekranlara yeni bir soluk getirmeyi amaçladığı komedi ağırlıklı Kalk Gidelim adlı dizinin konusu Ne? Kalk Gidelim oyuncu kadrosunda kimler var? İşte Detaylar

Kalk Gidelim Dizinin Konusu

Trt1 ekranlarında her hafta Cumartesi günü saat 20:00 da ekranlara gelecek olan ve ilk bölümü 18 Kasım Cumartesi günü izleyicinin karşısında olacak olan Kalk Gidelim adlı dizinin konusu; Mustafa Ali; ailesinin kendisine eş olarak seçtiği Meryem’i gelinliği ile bırakıp, gençliğin verdiği heves ve merakla ailesinin karşı çıkmasına rağmen arkasına bile bakmadan Büyük şehre yani İstanbul’a yerleşir. Burada aklını da kullanarak zenginleşmeye başlar. Mustafa Ali zenginleştikçe köy hayatını unutmaya ve sosyetik arkadaş çevresi oluşmaya başlar. Mustafa Ali İstanbul’da süsüne düşkün Nurcan ile evlenir. Aradan yıllar geçer hem Meryem evlenmiş hem de Mustafa ali evlenmiş her ikisininde çocukları olmuştur.

Mustafa Ali lüx içerisinde yaşarken işleri bozulmaya başlar. İflas bayrağını çeken Mustafa Ali bu durumu el bebek gül bebek yetiştirdiği ne oğluna ne de kızına ne de süsüne düşkün Nurcan’a söyleyemez. Mustafa ailesine kır tatiline çıkacakları yalanını söyleyip yıllar önce arkasına bile bakmadan kaçtığı köyüne geri gelir. Mustafa’nın kardeşi yıllar sonra geri gelen abisinin miras için geldiğini düşünür. Kardeşi Seyfettin abisi Mustafa’nın mirasta hakkı olmadığını düşünür. Mustafa Ali’nin köye geldiği haberini Meryem’de duyar. Meryem, kendisini yıllar evvel gözü yaşlı bırakan Mustafa Ali’ye türlü türlü eziyetler yapacak. Bu sırada Mustafa’nın oğlu Meryem’in kızına vurulmaz mı iste curcuna burada kopar. Bu arada Mustafa’nın iflas ettiği haberi de gelince Nurcan ve çocukları artık burada kalacak olmaları moralman çökerler. Nurcan köy hayatına alışabilecek mi? Canberk ve Duru köy hayatına ayak uydurabilecekler mi? Bu arada amcasının oğlu Halim ile Canberk Meryem’in kızı Badegül’ü sevmeleri bol çekişmeye sahne olacak. Kalk gidelim oyuncu kadrosunda kimler var? Kalk gidelim oyuncu kadrosu ise;

Kalk Gidelim Oyuncu Kadrosu

Seffettin Dal (Ufuk Özkan)

Mustafa Ali’nin küçük kardeşidir. Yıllarca babası ile birlikte köyde kalmış ve abisi Mustafa’yı miras düşkünü bir iolarak görse de aslında kendisi miras düşkünüdür. Halim adında bir oğlu vardır.

Mustafa Ali Dal (Erkan Sever)

Seyfettin’in abisidir. Yıllar evvel köyden gitmiş zenginlik yaşamış sonra iflas bayrağını çekip tekrar baba ocağına dönmüştür. Nurcan adında süslü hanımı, Canberk ve Duru adında ise çocukları vardır.

Nurcan Dal (Ayça Varlıel)

Mustafa Ali’nin lüx yaşamına vurulmuş ve Mustafa Ali ile evlenmiş iki çocuk annesidir. Köy hayatına alışmak Nurcan’a zor gelse de kocasını Meryem’e bırakmak istemeyen inatçı bir karakterdir.

Meryem Kütük (Aslı Omağ)

Mustafa Ali’nin anne ve babası tarafından köyde evlendirmek istediği ama Mustafa’nın beğenmeyip İstanbul’a kaçtığı kadındır. Meryem Mustafa’dan sonra evlenir Badegül adında kızı vardır.

Badegül Kütük (İlayda Aydın)

Meryem’in kızıdır. İki amca oğlu kendisine sırıl sıklam aşık olduğu kişidir. Güzelliği ile tüm köyün dilinde olan karakterdir.

Hacı Hüseyin Dal (Beyazıt Gülercan)

Mustafa Ali’nin ve Seyfettin’in babasıdır. Hatice adında hanımı vardır. Oğluna öğretmediği insanlığı öğretmede kararlı bir babadır. İki oğlu arasındaki gerilimi azaltacak bir kararterdir.

Hatice Dal (Nalan Okçuoğlu)

Mustafa ve Seyfettin’in annesidir. Hacı Hüseyin’in hanımıdır. Oğlunun yıllar evvel çekip gitmesine ve Meryem’i bırakmasına çok kızmıştır. Gelini Nurcan’ı hiç sevmez.

Mühmine Dal (Yıldız Kültür)

Hacı Hüseyin Dal’ın annesidir. Mustafa ve Seyfettin’in baba annesidir. Yaşına rağmen dinç bir kadındır.

Sevda Dal (Mehtap Bayri)

Seyfettin’in hanımıdır. görümcesi Nurcan’ın süslü oluşunu kıskanır. İki gelin arasında bol çekişme yaşanacak

Muhtar Zafer Zeytin (Emin Gürsoy)

Köyün muhtarıdır. İlginç fikirlere sahip sıra dışı köy muhtarıdır.

Canberk Dal (Onur Seyit Yaran)

Mustafa Ali ve Nurcan’ın oğludur. Hayali ünlü bir playboy olmak ama babası Mustafa Ali’nin iflası ile köy hayatına alışması zor olacak. Ayrıca Meryem’in kızı Badegül’den hoşlanmaktadır.

Duru Dal (Ece Aydemir)

Mustafa ve Nurcan’ın biricik kızıdır. Aynı annesi gibi lüx hayatı sever. Köy hayatında çok zorlanacak. Canberk adında erkek kardeşi vardır.

Halim Dal (Ali Can Okumuş

Seyfetitin Dal’ın oğludur. Köyde büyümüş ve Meryem’in kızı Badegül’e aşıktır. Amca oğlu şehirli Canberk ile aynı kıza aşık olmaları çok çekişmeye yaşayacaklar.

Samim Dal (Can Kıran)

Selim Seyfettin’in diğer oğludur. Karizma takılan bir tiptir. Köyün kızlarını etkilemeye çalışan ancak bir türlü başarılı olmayan birisidir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın