Kalk Gidelim

Kalk Gidelim Seyfettin Dal Kim? Kalk Gidelim Dizisi Seyfettin Karakterinin Gerçek Adı Ve Oynadığı Diziler

18 Kasım 2017 yılında TRT 1 ekranlarında ilk bölümü ile karşımıza çıkan hafta sonu ailecek izlenebilecek harika diziler arasında olan ve gelecek sezonda kaldığı yerden devam edecek olan diziler arasında yer alan Kalk Gidelim Seyfettin karakterine hayat veren oyuncuyu tam manası ile tanıtılmadığını görünce bu yazıyı kaleme almak istedim. 

İlk bölümü ile mal düşkünü ve babasınındı mirasını hiç kimse ile paylaşmak istemeyen ve kardeşi sonradan ortaya çıkıp mirasa konmasın diye her türlü hile yapsa da iki kardeş zamanla yan yana geldi ve ortak iş yapmaya başladılar. Kalk Gidelim dizisi Seyfettin, her ne kadar paraya tamah eden biri olsa da babasının desteği ile bir kardeşi olduğunu hatırladı. Şimdi sözleri ve tavırları ile bizi güldürmeyi başaran oyuncunun kısacık dizideki karakterini tanıttıktan sonra, gerçek adını ve bu zaman kadar yer aldığı dizi ve filmlerden bahsedeceğiz. 

Kalk Gidelim Dizisi Seyfettin Kim?

Kalk Gidelim Dizisinde Seyfettin Dal; Hacı Hüseyin’in iki oğlundan en büyüğü ve her daim yanında olan ve tek derdi babasının yerine geçip, mallara konmak isteyen uyanık bir evladı canlandıran ve kendisi gibi eşi de aynı şekilde uyanık olan Sevda’nın kocası olan Seyfettin Dal, gerek hal ve tavırları ile gerek ise ilginç sözleri ile bizleri Cumartesi günü güldürmeyi başaran, ender diziler arasında yer alıyor.Kalk Gidelim Seyfettin Kim (Ufuk Özkan)

Zaten hafta sonu insan dinlenip gülmek isterken, kasvetli dizileri izleyip, gerilmek istemediği zaman tek tercihleri, Kalk gidelim dizisi oluyor ve uzun bir sürede olmaya devam edecek. Zaten bildiğimiz bir karakter olduğu için çok fazla da uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum. Şimdi Seyfettin karakterini canlandıran oyuncununu gerçek adını ve oynadığı dizi ve filmleri paylaşalım.

Kalk Gidelim Seyfettin Karakterinin Gerçek Adı

Gerek zekası gerek ise uyanıklığı ile bizleri güldürmeyi başaran ve Kalk gidelim dizisinde Seyfettin Dal karakterine hayat veren oyuncunun gerçek ismi Ufuk Özkan’dır. 11 nisan 1975 yılında Almanya da gurbetçi bir ailenin evladı olarak hayat gözlerini açan ufuk şu an 43 yaşındadır. Ufuk Özkan nereli soruları konusunda kafa karıştıran iki bilginin olduğunu gördük. Kesin ve net bilgiyi buradan verelim Ufuk Özkan aslen Samsunlu‘dur.Ufuk Özkan (Kalk gidelim Seyfettin Kim)

Almanya’dan 1987 yılında ana vatana ve Samsun’a geri dönüş yapan Ufuk, Türkçeyi iyi konuşamadığı için 3 yıl geriden eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Oyunculuk üzerine ilk olarak Samsun belediye tiyatrosunda başlayan, daha sonra İstanbul Devlet Konservatuvarında devam eden usta oyuncunun bu zaman kadar yer aldığı dizi ve filmleri paylaşalım. 

Ufuk Özkan’ın Yer Aldığı Dizi Ve Filmler

Yıl İsmi Rol
2018 Milyonluk Kuş Hakkı
2016 Hayat Bazen Tatlıdır Şerif Müdür
2016 Sen Sağ Ben Selamet Sansar
2016 Güzel İkili Tahsin
2016 Geniş Aile  Cevahir
2016 Aile İşi Hakan
2015 Geniş Aile Yapıştır Cevahir Kirişçi
2012 Zengin Kız Fakir Oğlan Nurhan
2012 N’apcaz Şimdi Toygar
2012 Türk’ün Uzayla İmtihanı Fatih Yıldırım
2010 Pak Panter Adem
2009 Süpür Şuayip
2009 Geniş Aile Cevahir
2008 Benim Annem Bir Melek Ayhan
2008 Cesaretin var mı Aşka Şeref
2007 Güzel Günler Şenol
2007 Ayda Nuri
2006 Emret Komutanım Vedat
2004 Bütün Çocuklarım Kıroğlu
2003 Ölümsüz Aşk Özgür
2000 Çiçek Taksi Konuk Oyuncu

Ufuk Özkan’ın Yer Aldığı Tiyatro Oyunları

  • 2001 – Pembe Konağın Gelinleri
  • 2002 Sarı Pınar
  • 2002 – Lüks Hayat
  • 2005 Ayşegül Hindistan da
  • 2005 Papaz Kaçtı
  • 2006 bu oyun Başka Oyun
  • 2007 – Şahane Düğün
  • 2009 – Vanilyalı İlişkiler

Gördüğünüz üzere her bir yılını dolu dolu geçiren oyuncunun bu zaman kadar yer aldığı her diziyi buraya yazmaya çalıştım. Bu yazının yazılma tarihi 10/03/2019 olduğunu belirtmek isterim. Bundan sonra yer alacak dizileri mümkün mertebe bu sayfaya eklemeye çalışacağız. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu