Haberler

Kanal 7’nin Yeni Hint Dizisi Ne Olacak?

Kanal 7 ekibini gerçekten kutlamak gerek  zira Hint dizilerini çevirip dilimize uyarlayarak yayınlaması, bir çok Hint dizi hayranlarının oluşmasına neden oldu.

Hayranların bir çoğu Hindistan’ı ziyaret etmek istediklerini dile getirirken, bir çoğunun da ilk gezilerinden fotoğraf paylaşımları sosyal medyada dolaşır oldu.

Peki neden Hint  dizileri bu kadar tutulur oldu? Bu soruya cevaben seçilen dizilerin konusunun hem inandırıcılığı hem de karakterlerin içimizden birilerine benzetmiş olmamız dizinin tutmasına, bizlerin de dizileri sevmemize neden oldu.

Kanal 7 Yeni Hint Dizisinin Adı Ne?

Kanal7 Hint serüvenine ilk olarak Türkçe’ye Uyarladığı “Bir Garip Aşk”  Hindistandaki adı ile ” Iss pyaar Ko Kya Naam Doo ”  adlı dizideki Khushi’nin sıcakkanlı, samimi, güleryüzlü; tam tersi olan  Arnav  karakterinin ise ruhsuz, fazla ciddi olan iki zıt karakterin aşk paydasında bir araya gelip yaşadıkları serüvenleri ile başladı. Bu sayede Hint dizilerine merakımız ve ilgimiz oldu. Peşinden Kanal 7 ekibi bir birinden değerli dizileri uyarlayarak yayına girdi.

Kanal 7 Resmi

Artık Hint dizilerine ilgi duyan kesim yeni dizinin adı ne olacağı konusunda fazlaca merak sarmışken kanal7 ekibi daha önceki dizilerin tekrarını koyma kararı verdi. Tabi ilk başta üzülsek de bunun arkasındaki nedeni de irdelemek gerek.

Bir diziyi toplumun sosyo-kültürel yapısı ile dini inanışına aykırı olmayan dizileri seçme, seçtiği dizideki aykırı görüntüleri kaldırma işi ile birlikte diziyi Türkçe’ye  çevirmek, karaktere uygun seslendireni bulup, anlaşıp seslendirmeye başlaması ve bütün olup bitenlerin kısa sürede olup bitmesini beklemek tabiri caizse  hayalden ötedir.

O sebeple eski dizilerin tekrarı verilmesi yeni gelecek dizinin halen tam manası ile hazır olmadığını gösteriyor. Tabi kulağımıza bir kaç dizi ismi adı da geldi ancak bu isimleri netleştirmeden siz okurlarımızla paylaşmak istemiyoruz. En kısa sürede bu konuya netlik kazandıracağız.

Kanal 7 Resmi 1

Peki Siz Olsanız Hangi Diziyi İzlemek İsterdiniz?

 

S.NO DİZİNİN ADI TÜRÜ KONUSU IMDB PUANI YAPIM YILI
1 Sarabhai Komedi Zengin kız fakir gençle evlenmek istemesi 9.2 2004
2 Hatim dram – tarihi orta çağda Yemen de mazlumların koruyucusu Hatim ile Najumi’nin mücadelesini konu alır 8.8 2004
3 Humsafar dram Khirad annesinin son isteği varlıklı kuzeni Ashar ile evlenmesi. Ashar’ın ise çocukluk aşkı Sara’nın bu evliliğe müdahalesini konu alır 9.0 2011
4 Punar Vivaah Dram-Romantizm ilk evlikleri çeşitli nedenlerle son bulan Yash ve Arti’nin evlenmesi ama ilk evliliklerini hiç unutamamasını ama çocukları için yaptıkları 7.8 2012
5 Geet Hui Sabse parayi  dram Get ile Dev’in evlenmeyi çabalaması buna dahil olan abi konu alır 7.4 2010
6 Chhanchhan Romantik komedi Zengin ve varlıklı Saranhai ile fakir Manav’ın çekişmesini ve aşkını konu alır 6.2 2013
7 pardes mein hai mera dil dram-Romantizm Raghav ve Naina iki sevgilinin kavuşmasındaki engelleri konu alır 8.7 2016
8 shakti astitva ke ehsaas ki dram Soumya ile Surbhi  adında iki kız kardeşin hikayesi 7.6 2016
9 Proloy Asche aksiyon Proloy’ın  kötüler ile mücadelesini konu aldı 8.7 2011
10 Powder Aksiyon ABD de yayınlanan The wire adlı dizinin uyarlaması 8.0 2010

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

8 Yorum

  1. Ben bir tek vivian dsenanın shaktisi izledim?? kanal 7 o diziyi yayınlanmasını isterim ??bence reytingler yüksek olur

  2. Kanal7 ye burdan sesleniyorum lutfen lutfen ama lutfen geet hui sabse qarayi hint dizisini yayinlayin lutfen

  3. Ya lütfen lütfen lütfen geet yayınlasınlar o cok guzel bir dizi cok seviyorum ama hiç Türkiçe izlemedim lütfen kanal7 geet yayıla

  4. Bende meri aasqui tumse hi bide punar vivah dizilerini izlemek istiyorum kanal 7 bu
    iki diziyi yayınlasa güzel olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu