Haberler

Kanal D Haber Sunucusu Buket Aydın Kimdir? Aslen Nereli?

Aydın Doğan’ın kurduğu Kanal D’nin maddi sıkıntılardan dolayı Demirören gurubuna satılmasından sonra haber programını yürütmekte olan Cüneyt Özdemir de dahil olamak üzere bir çok çalışanın işine son verdi. Ana haber sunuculuğunu Demirören grubunun satın almasında sonra Kanal D ana Haber sunucusu Buket Aydın olarak karşımıza çıkan ve söylemleri ile dikkat çeken haber sunucusunu bu yazımızda sizlere tanıtmak istiyoruz.

Buket Aydın Kimdir?

Yakın zamanda Kanal D ana haber sunuculuğu ve ana haber müdür olarak göreve başlayan güzel sunucu hakkında bu zaman kadar bir çok iddia ortaya atıldı. Hatta bir ara güvenlikleri içeri almadı bile denilen haber sunucusu Buket Aydın işinin başında olduğunu sosyal medya aracılığı ile sevenlerine duyurmuştu. Hakikaten o günden bu zamana kadar halen Kanal D ana haber sunucusu Buket Aydın görevinin başında, elinden geleni yaptığını görmekteyiz. Her akşam haber saatinde karşımıza çıkan güzel haber sunucusu Buket Aydın’ı hadi hep birlikte tanıyalım. Kanal D Ana Haberi Sunan Buket Aydın

Buket Aydın: 1 Ocak 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Şu an 34 yaşında olan güzel sunucu aslen Bursalı’dır. İlk ve orta öğrenimini Bursa da tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini İstanbul kültür üniversitesinde, Türk dili ve edebiyatı bölümünü tamamlamıştır. Yine aynı üniversite de “Atilla İlhan’ın edebi dünyası” ile ilgili yüksek lisans yapmıştır. Halen, öğretim görevlisi konumunda bulunmaktadır.

Peki Buket Aydın şu anki sunuculuk mesleğine nasıl geçiş sağlamıştır? diye soracak olursanız İstanbul da bulunan ünlü bir sunuculuk kursuna giden Buket Aydın, oradan çok iyi bir derece ile mezun olmuştur. İlk sunuculuk tecrübesini ise kanaltürk tv de bazı haber bültenlerini ve spor ile ilgili haberleri sunmaya başlamıştır. Kanaltürk tv den ayrıldıktan sonra, TRT de bazı programlarda sunucu olma başarısını da göstermiştir.Kanal D Haber Sunucusu Buket Aydın

Buket Aydın burada da çok tutunamayarak sahibi el değiştiren ntv de de bir dönem görev almıştır. En son, geçen yıl yine sahibi el değiştiren, eski adıyla doğan medya grubu yeni adıyla demirören medya grubunda kanal d nin ana haber bültenini sunma gibi büyük bir başarı elde etmiştir.

Demirören medya Grubu’nun, Buket Aydın’a üniversite öğrencisi iken burs verdiğini de güzel sunucu katıldığı bir talk show programında belirtmiştir. Mehmet Ali Birand gibi duayen habercilerin mirasına günümüzde sahip çıkan sunucumuzun omuzlarında ağır bir yük olduğunun bizler de farkındayız. Şahsen haber sunduğu sırada usta haberci gibi olmaya çalıştığını da gözlemlediğim bir çok yanları da olduğunu düşünüyorum. 

Güzel sunucumuz, 2013 senesinde Erce Baykal ile dünya evine girmiştir. Kısa sürede birçok ödülün de sahibi olmayı başaran Buket Aydın ” internet medyası en iyi kadın spikeri” ödülünü ardından “en iyi haber spikeri” ödülünü ve bunun gibi bir çok ödülün de sahibi olmayı başarmıştır. Bu kadar kısa zamanda, güzel işler başardığı aşikar olan güzel sunucumuza hayatında başarılarının devamını diler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı