Dizi Haberi

Kardeşlerim Dizisi Konusu Ne? Genel Hikayesi

Kardeşlerim Dizisi Konusu ilk dakikalardan itibaren dikkatleri üzerine çekmeyi başlardı. Bu yazımızda 20 Şubat 2021 Tarihinde ATV ekranlarında yayın hayatına başlayan Kimsesizler konusu hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Son zamanlarda ekranlara gelen dizilerin seçim aşamasından belirleyici özelliklerin başında dizinin hikayesi, dizinin seçimlerinde büyük rol oynuyor. Kimi zaman askeri bir dizi kimi zaman acıların ve dram konularının tuttuğu ülkemizde son zamanlar hayatta yapacak hiç bir şeyi kalmamış adeta dibin dibini görmüş kişinin yaşam hikayesi oldukça dikkat çekiyor. Kardeşlerim dizisi her hafta konusuna yeni eklenen senaryoları bu yazıya eklenecektir.

Kardeşlerim Dizisi Konusu Ve Senaryosu

ATV’nin yeni dizisinin olan Kimsesizler dizisi konusu;  Hatice ile Veli’nin dört evladı için tüm zorluklara katlanır. Veli inşaat işinde Akif’in inşaatlarında çalışırken, Hatice de Akif’in eşi Nebahat’ın yanında ev işleri yaparak geçimlerini sağlamaktadırlar. Nebahat hafta sonları eşi Akif ile yazlık viyasına girebileceklerini düşündüğü için Akif’ten habersiz Kilyos da bulunan Vilyayı temizlemek için Hatice’den rica e4der. Hatice de ekstra gelir olması açısında Nebahat’ın istediği adrese gider.

Kardeşlerim dizisi konusu

Nebahat eve girdiğinde yukarı kattan ses geldiğini duyunca direk oraya girer. Odaya da Nebahat’in eşi Akif bey ile Suzan’ı aynı yatakta görür görmez hızla evden çıkar. Lakin Akif Hatice’yi korkutmak ve işine sön vermek için peşinden gider. Hatice yolda eşi Veli’yi arayıp Akif bey ile Suzan’ı uygunsuz vaziyette yakaladığını, hemen oradan çıktığını ve otobüse binmek üzere olduğunu söyleyip telefonu kapatır.

Akif bey ise Hatice’nin telefonu kapatmasından sonra yanına gidip evine bırakmayı teklif eder. Hatice gelmek istemese de etraf da rezillik çıkmaması adına Akif’in aracına biner. Yolda Akif gördüklerini unutmasını, bunun için 10 yıllık maaşını peşin vereceğini söyler. Hatice hak etmediği parayı almayacağını söylediği sırada yandan gelen kamyon arabaya çarpar.

Kaza sırasında şoför ve Hatice ağır yaralanırken, Akif beye hiç bir şey olmaz. Kimse gelmeden arabanın içinden ayrılıp taksi ile şirkete gider. Sanki kazadan haberi yok gibi şirket çalışanlarından kaza hakkında bilgi alır.

İnşaat işçisi Veli eşinin trafik kazası geçirdiğini öğrenir öğrenmez hastaneye gider. Şoförün kazada öldüğünü, eşinin de ağır yaralı olduğunu öğrenince aklına eşi Hatice nasıl olur da Akif’in arabasına bindi diye düşünmeye başlar. Bu düşüncelere yenik düşün Akif inşaat şirketi Akif’in yanına gider. Akif ile Veli inşaat içinde görüşürler. Veli karısının neden arabada olduğunu sorar. Akif de şoförü ile ilişkisi olabileceği yönünde imalar da bulununca Akif ile Veli kavga etmeye başlar. Akif silah çekip Veli’yi korkutur. Bu sırada itişme yaşanır ve Akif Veli’yi 10. kattan aşağıya atar.

Kardeşlerim konusu yazı görseli

Veli düşer düşmez olay yerinde can verir. Haber hastaneye ulaşır ulaşmaz çocuklar yıkılır. Asiye babasının öldüğünü yoğun bakımdaki annesine söyler söylemez Hatice’nin de orada kalbi durur. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamaz. Çocuklar aynı anda hem annesiz hem de babasız kalır.

Kadir dört kardeşi ile ortada kalırken, Almanya da ki teyzesi, Adıyaman da ki dayıları çocukları sahiplenmek istemeyince, Kadir evde kardeşlerine bakmaya söz verir. Lakin felaketler geldi mi? Üst üste gelir. Önce ev sahibi üç aylık kirayı ister. Sonrasında çocuklar evlerinden çıkıp hiç istemedikleri amcaları Orhan’ın evine yerleşirler. Lakin amcaların şirret karısı Şengül çocukları evden kovar. Dört kardeş o gün kümeste yatar.

Kardeşlerim Dizisi Konusu ikinci bölümden itibaren

Akif Atakul’un sahip olduğu kolejin kapıları bu çocuklara açılacak. Zengin ile fakirin, mağdur ile suçluğunun keseceği bu hikaye de Akif ile Kadir zaman zaman kardeşlerini korumak için karşı karşıya gelecek.

Böylesine acı dolu Kardeşlerin dizisi konusu ilk bölümden bizleri ağlatmayı başardı.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu