Kim Kimdir

Kefaret Kadir Kimdir? Münevver’in Sevdiği

Kefaret Kadir kimdir, Kefaret Kadir Münevver ile evlenecek mi, Kefaret Kadir gerçek adı ne, hangi dizide rol aldı sorularının yanıtlarını bulabileceğiniz yazımız sizlerle!

Kefaret Kadir Kim?

Pazar akşamlarının sevilen dizisi Kefaret dizisine dahil olan karakterlerden biri de taksici Kadir karakteri.

Kadir 40 sene önce Çankırı’dan İstanbul’a göçmüş, yıllarca fabrikalarda işçilik yapmış bir karı kocanın 4 çocuğunun en büyüğü.

20’li yaşlarının başında babalarının ölümü sonrası taksilerde şoförlük yaparak küçük kardeşleri ve annesini geçindirmek zorunda kalan Kadir dürüstlüğü, çalışkanlığı, zora düşen hemen herkesin yardımına koşması ve iş bitiriciliği nedeniyle zamanla mahallenin çok sevilen bir ağır abisi haline gelmiştir.

En büyüğü 30 yaşında olan üç çocuğunu da meslek sahibi yapıp evlendirmiş, çok sevdiği karısını hastalık sonrası kaybetmesi sonrası kiraya verdiği üç taksi plakasını geliri ile geçinmekte günlerini taksi durağında dostlarıyla sohbet ederek geçirmektedir.

Münevver uzaktan uzağa çok beğendiği Kadir’e sık sık akıl danışır, Aslını sorarsanız Kadir abimiz de boş değildir Münevver’e karşı. Çocukları ile yaşadığı sorunlarla boğuşurken hep böyle fedakâr hanım bir kadının varlığına ihtiyaç duymaktadır.

kefaret kadir resmiKefaret dizisinde Kadir rolüyle izleyeceğimiz usta isim ise bakın kimmiş!

Kefaret Kadir Gerçek Adı Dizileri

Yusuf Atala Kefaret dizisinde Kadir rolüne hayat vermektedir. 4 Mart 1957 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen usta oyuncu Marmara Üniversitesi Basın Yayın Bölümü mezunudur.yusuf atala resmi

“Yaprak Dökümü”, “Yamak Ahmet”, “Araf Zamanı”, “Pis Yedili”, “Servet Avcısı”, “Hayat Bilgisi”, “Tatlı Hayat”, “Bizim Aile” dizilerinde rol almış olan oyuncu Kefaret dizisinde Kadir rolüne hayat vermektedir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu