Oyuncu Kadrosu

Kırmızı Oda Rıza Kimdir? Mitra’nın Babası

Kırmızı Oda Rıza kimdir, Kırmızı Oda Rıza gerçek adı ne, en son hangi dizide oynadı sorularının yanıtları yazımızda sizleri bekliyor!

Tv 8 dizisi Kırmızı Oda Mitra karakterinin flashback sahnelerinde Mitra’nın babası Rıza’yı da izledik. Rıza, İranlı bir iş adamıdır.

Mitra’nın annesini görür görmez aşık olur. Evli hatta iki çocuk babası olan Rıza, Cahide ile evlenir. Cahide de ikinci evlilik olmasına rağmen kabul eder ve Mitra dünyaya gelir. Rıza bir gün gider ve geri dönmeyince Mitra ve annesi telaşlanır.kirmizi oda riza resmi

Rıza’nın ilk eşi gelir ve Rıza hakkında yalan beyan vermeleri konusunda Mitra ve annesini ikna eder. Rıza’nın borçlu olduğunu ve üzerine iftira atılmak istendiğini söyleyen Rıza’nın birinci eşi gider. Mitra yalan söylediği için kendini çok kötü hisseder.

Kırmızı Oda Rıza Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Cem Uçan Kırmızı Oda dizisinde Mitra’nın babası Rıza rolüne hayat vermektedir. Son olarak TRT 1 dizisi “Payitaht Abdülhamid” de Ahmet Celalettin Paşa karakterine hayat veren oyuncu, Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan “Bir Umut Yeter” adlı dizide de rol almıştır.

Ağustos 1976 tarihinde kültür başkentimiz olan İstanbul’da hayata gözlerini açan Cem Uçan Aslan burcudur.cem ucan resmiİlk kez ekranlara 2012 yılında “Acayip Hikayeler” isimli dizide “Ozan” karakterine hayat vermesi ile bu sektöre adım attı. Yine aynı yıl “Bir Hikayem Var” isimli sinema filminde rol almıştır.

Ülkemizde tanınması ve popüler bir oyuncu olmasında en büyük katkıyı 2015 yılında katıldığı “Diriliş Ertuğrul” dizisi sağlamıştır. Bu dizide Çavdar obasının Aliyar beyi olarak karşımıza çıkmış ve oynadığı oyunculukla oldukça beğeni toplamıştır.

“Diriliş Ertuğrul” dizisinde üç sezon boyunca oynadıktan sonra ölerek ayrıldıktan sonra sinema ve filmlerde yer aldı. “Bir Umut Yeter” Taner karakterin canlandıran oyuncu, “Filinta Bin Yılın Şafağı” isimli dizide “Bıçak Ali” rolünü başarı ile oynamış ve dizi eleştirmenlerinden tam not almıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu