Oyuncu Kadrosu

Kırmızı Oda Sadi Kimdir? Erkan Petekkaya Biyografisi

Kırmızı Oda Sadi kimdir? Kırmızı Oda Sadi gerçek adı ne? TV8 ekranlarının Cuma günü ekranlara gelen dizisi Kırmızı Oda’ya sürpriz konuk! Kırmızı Oda Sadi rolüyle izleyeceğimiz oyuncu bakın hangi dizide başrolde oynamış!

Kırmızı Oda dizisi Sadi; daha çocuk yaşta babasında yediği dayakla şiddete alışmış, ufak yaşta babası annesini öldürmesi ile sokaklara düşmüştür. Ancak Sadi ayakta kalmayı bilmiş ve hayatta mücadelesine hep devam etmiştir. Ta ki haraç almaya gittiği yerde kalbinin hızlı çarpması ile soluğu hastanede alsa da doktorlar kendisine çare bulamamıştır. Sonra Sadi’nin yolu doktor hanıma düşmüştür. Doktor hanım Sadi2nin panik atağı olduğunu ama gerekli tedavilerle düzelebileceğini söylemesi ile Sadi yıllarca çözemediği hastalığının tedavisi olduğunu duyunca çok mutlu olur.

Kırmızı Oda Sadi Karakteri

Binnur Kaya’nın Doktor Hanım karakteriyle ekranlarımızı süslediği Kırmızı Oda dizisinde yeni bir hikaye başlıyor. kirmizi oda sadi kimdir resmiSadi karakterinin hikayesi de seyircinin en beğendiği hikayelerden biri olmaya aday.

Kırmızı Oda Sadi Gerçek Adı Dizileri Filmleri

Erkan Petekkaya Kırmızı Oda Sadi rolüyle ekranlara gelmektedir. Son olarak “Gel Dese Aşk” dizisinde Murat Düdenli karakteri ile başrolde yer almıştır.

“Vurgun” dizisinde Kemal rolüyle ekranlara gelmiş olan oyuncu 1971 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet konservatuvarı mezunudur.erkan petekkaya resmi

Yay burcu olan oyuncu İstanbul’da büyümüştür. 1996 yılında “Güzel Günler” dizisi ile dizi sektörüne merhaba diyen oyuncu “Aynalı Tahir” dizisiyle kariyerinde hızlı bir çıkış yapmıştır. “Aşkına Eşkıya”, “Japon Gelin”, “Taştan Kalp”, “Bedel”, “Serseri” dizilerinde rol almış olan Petekkaya, “Köpek” dizisindeki başarısı ile ödül sahibi oldu.gel dese ask erkan petekkaya resmi Oyuncunun kariyerinde önemli bir diğer yapım ise “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisidir. Bu dizide Ali Kaptan karakteri ile başrolde yer almıştır.

Bu dizide büyük beğeni kazanan oyuncu 2012 yılında “Dila Hanım” dizisinde yine başrolde yer aldı ve Rıza karakterine hayat verdi.

2014 yılına geldiğimizde ise “Paramaparça” dizisinde başrol oyunculuğuna devam etti. Didem Petekkaya ile evli olan oyuncunun bir oğlu vardır. 1,89 m boyunda olan oyuncu 78 kg ağırlığındadır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu