Tv Programları

Kocam Yaparsa Sunucusu Kim? Star TV’nin Yeni Yarışma Programının Sunucusu Esat Kimdir? Aldığı Madalya Ve Okuduğu Üniversiteler

Star TV ekranlarında çok yakında başlayacak olan ve bir çok konsepti alt üst edeceğini düşündüğüm yemek programından çok eğlence programına daha yakın olarak gördüğüm, Kocam Yaparsa sunucusu kim olduğunu açıklayacağız. 

%100 Türk konsepti olan ve bir çok ülkede farklı farklı isimlerle yayınlanan yemek programına ve gelin kaynana konseptine farklı bir bakış açışını sentezleyen bu yarışma programında bence ne önemli unsur kesinlikle yarışmacının sunucusu Esat olduğunu, çünkü konsepte göre yemekleri değerlendirecek olan sunucu Esat bey olacak ve kazananı kendi damak lezzeti belirleyecek. Bu yüzden Sunucusunun aynı zamanda usta bir aşçı ve gurme olması gerektiğinden dolayı gerçekten bu yetenekleri olup olmadığını izleyenler merak edebilir. Bizler bu sorular elimizden geldiğince cevaplayacağız.

Kocam Yaparsa Yarışma Programının Sunucusu Kim?

Star TV henüz çok yakında diyerek paylaşsa da gündüz kuşağında adını sen koy ile kaybettiği kanı yeniden kazanmak ve büyük pastadan pay almak için Beni Affet dizisinin de final yapması ile boş kalan gündüz kuşağı saatini doldurmak için harika bir adım attı. Hatırlarsanız evlendirme programları khk ile yasaklanması bir çok kanal günlük dizilere yönelmiş ama hiç biri bu konuda başarılı olamadı.

Sadece Beni Bırakma dizisi ayakta kalsa da senaryonun patinaj yapması her an bitme sinyalleri verdiğini gösteriyor. Ancak aldığı reytingler ile kanalın yüzünü güldürmeyi başarıyor. Peki asıl konumuza dönecek olursa Kocam Yaparsa yemek programının sunucusu kim? Gerçekte aşçılık deneyimi ve becerisi var mı? Hadi bu soruları cevaplayalım.Kocam Yaparsa Sunucusu kim (Esat Özata)

Star TV Kocam Yaparsa yarışma Programının sunucusu Esat Özata’dır. 21 Mart 1980 yılında Kırklareli’nde hayata gözlerini açan Esat, ilk öğretim yıllarını İstanbul da geçirse de lise eğitimini Tekirdağ da bulunan Anadolu Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi bölümünden mezun olduktan sonra 21 yaşında iken Ege Üniversitesi Yiyecek İçecek İşletmeciliği bölümünü kazandı ve 2003 yılında başarı ile tamamladıktan üç yıl sonra Yıldız Teknik Üniversitesinde Otel İşletmeciliği bölümünü tamamladı.

Her iki bölümde 2 yıllık olduğunu ve lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü okuyarak tamamlamıştır.Yüksek lisansını ise Beykent Üniversitende tamamlayan usta gurme,  doktorasını ise Sakarya Üniversitesinde başlayan Esat Özata bu işin her alanında eğitim almış olabilir. Yemek yarışmalarında elinin lezzetini konuşturdu ve kendisini 30 adet aldığı madalyalarla kanıtladı. Bir çok otel zincirinde çeşitli kademelerle görev aldı.Kocam Yaparsa yemek programının sunucusu kim (Esat Özata)

2007 yılında Beykent Üniversitesi Yemek ve Aşçılık Program başkanı görevliğini bile yapmış olan Esat Özata yakında Star TV’nin Kocam Yaparsa programını sunacak. Peki bu zamana kadar usta aşçı ve gurme yemek üzerine hangi kanalda hangi programları yaptığını ise yazının hemen devamında verdim. Umarım işinize yarar.

Esat Özata’nın Yaptığı Yemek Programları

 • 2013 Atv Zahide İle Yetiş Hayata
 • 2012 Kanal 7 Esatla Haftann lezzetleri
 • 2012 Kanal 7 Keyifli Yaşam Programı
 • 2011 Beyaz TV Ece’yle Tatlım Benim
 • 2011 Kanaltürk Hayata Gülerken
 • 2010 Star TV Mutfakta Ben Varım
 • 2009 TRT 1 İstanbul’un Orta Yeri
 • 2009 TRT 1 10’da Her şey Var
 • 2008 Kanal 7 Tadı Damağımda Kaldı
 • 2008 Show TV Derya’lı Günler
 • 2008 TV 8 Pınar’ın Günlüğü
 • 2008 Kanal D Tefal Reklam Kuşağı
 • 2007 Fox Sizi Böyle Alalım
 • 2006 Kanaltürk Kadınlar Kulübü

Yani bu kadar programda kendisini defalarca kanıtlamış bir gurme ve aşçının kesinlikle bu yarışma için biçilmiş kaftan olduğunu görebiliyor ve kendisine başarılar diliyoruz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu