Komşular

Komşular 1. Bölüm Özeti 6 Kasım Fragmanı #Karanfil Yokuşu

Fox Tv nin  Avustralya’da 1985 yılında yayınlanan “Neighbours” adlı dizden uyarlanan “Komşular” adlı dizinin 6 Kasım Pazartesi günü 1. Bölümünde Neler yaşanacağını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Komşular Dizisi 1. Bölüm 6 Kasım Özeti

Komşular dizisi 1. Bölümünde 6 Kasım da yayınlanacak olan bölümde  insanı ile sıcacık bir mahallenin Karanfil yokuşunda hayatın normal akışını konu alır. (Dizi İstanbul’da çekilse de sokak olarak Ankara’dan alıntı olduğu güzel olmuş). Bu mahallenin muhtarı Altan, Mahallenin en güzel yemeklerini yapan Şefika’nın yeri adlı lokantayı işleten  Şefika hanım ile gençlik yıllarında bir geçmişleri vardır. Şartlar ve araya giren soğukluklar bu ikiliyi ayırmış ama aradan yıllar geçtikten sonra Şefika ve Altan birbirlerine karşı duygusal anlamda bir şeyler hisseder. Ama Şefika geçmişin acısını her daim Altan’dan çıkarmaya çalışır. Şefika hanımın Engin isminde oğlu var.

Serap Önder Komşular Şefika Resmi

Engin mahallede bir oto tamircisinde çalışmaktadır. Her mahallenin bir zengini olduğu gibi bu mahallenin de para babası Haldun isimli bir iş adamı vardır. mahalle sınırları içerisine kendisine ait bir oteli vardır. Haldun karısı ile yıllar önce boşanmış kızı Deniz’de annesinin yanında hayatını sürdürmekte iken annesi vefat edince Deniz’de mecburen babası Haldun’un yanına gelir. Deniz annesinin yanında öğretmenlik mesleğini babasının yanına geldiğinde de devam ettirir. Mahallenin Mert delikanlısı Üniversite hayali ile Ankara’ya gelir. Burada maddi sıkıntılar yaşayınca okulu bırakıp mahallesinde oto tamircisinde Engin’in yanında çalışmaya başlar. Haldun’un oteli yeni açtığı için otele müdür arar. Bir çok başvuru arasından Seza’nın müdür olmasına karar verir.

Komşular

 

Seza ötele yakın bir yerden ev tutar ve kocası Tunç ile mahalleye yerleşir. Tunç’u bu mahallede hiç beklemediği yıllar önce ayrıldığı Nazlı karşısına çıkmaktadır. Tunç karısı ve sevgilisi arasında gelgitler yaşayacak. Tunç, Nazlı’dan bir çocuk sahibi olduğunu öğrenecek. Haldun ise mahalle ile alakalı planları ve zenginlik yolunda koyduğu hedefleri ile bizleri sinirlendirecek. Tunç ve Seza’nın yakışıklı oğlu Ekin mahalleye yeni geldiklerinden Beliz ile arkadaş olacaklar. Haldun’un kızı Deniz, oto tamircisinde çalışan Demir’den hoşlanmaya başlayacak. Şefika’nın oğlu Engin yakışıklılığı ile mahallede nam yapmış ama Engin’in gözü saf ve masum güzelliği olan Buse’nin sevgini kazanmak ister.

Komşular Dizisi 1. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu