Komşular

Komşular Dizisi Reyting Kurbanı Oldu #Komşular Final Kararı

Komşular Dizisi Final Mi Yapacak? Komşular Dizisi Neden Final Yapacak? Komşular Ne Zaman Final Yapacak? Komşular Kaçıncı Bölümde Final Yapacak? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz?

Komşular Dizisinden Final Haberi

Fox TV ekranlarında 6 Kasımda seyirci karşısına çıkan Orjinal adı olan “Neighbours”  Avusturalya versiyonunun konusu Ramsey caddesindeki komşuların hikayesini anlatır. Dizi 1985 yılında yayın hayatına başlamış ve halen devam eden dizi Türkiye’de Komşular adı ile Karanfil yokuşu sokağı komşularının hikayesini bizlere anlatmak için karşımıza gelmişti. Ben şahsen çok uzun bir soluklu olacağı kanaatinde olduğum dizi erken final kararı aldı.

komşular dizi resmiİ

 

Peki Komşular dizi neden erken final yaptı? Tabi ki bunun direk reytingler ile alakası olduğu açık ortada. Dizi 6 kasım da yani ilk bölümü ile 1.18 reytin puanı ile 43. sıradan ilk yüz listesine giriş yaptı. Tabi bu giriş iyi bir başlangıç değil Ancalk bu seviyeden toparlaması mümkün bir noktadan başlangıç yapmıştı. Komşular dizi hafta içi her gün yayınlandığı için ilk hafta sırası ile 1.35 ile 42. sıra, 1.34 ile 47. sıra, 1.31 reyting değeri ile 43. sırada ve ilk haftanın son günü 1.16 reyting değeri ile 47. sırada kendisine yer buldu. İlk hafta parlak bir reyting değerine ulaşamadı. İkinci hafta yanı 13 Kasım 17 Kasım arasında ortalama reyting değeri 0,96 değere kadar gerilerken ortalama sırası ise 53,6 sıraya kadar gerilemiş oldu. Komşular dizisinin 3. haftasının ilk günü 0,87 reyting değeri ile 64. sıraya kadar geriledi. 3. hafta ikinci gün 0,94 reyting değeri ile 63 sırada kendisine yer buldu. Yani diz 40 lı sıralar da reyting sıralaması varken üçüncü haftaya gelindiğinde 60 lı sıralara kadar gerilemesi yapımcının bir kara vermesine, kaçınılmaz final kararı almasına sebep oldu.

Serap Önder Komşular Şefika Resmi

Komşular dizisi Ne zaman final yapacak? veya Komşular dizisi Kaçıncı bölümü ile final yapacak? Diye aklımıza bir soru gelebilir. Komşular dizisi bu hafta son kez yayınlanacak 1 Aralık Cuma günü ekranlara 20. Bölümü ile veda yapacak? Komşular dizisinden sonra Fox TV şu an için yerine ne başlayacağı konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak Fox Tv’nin gündüz kuşağında kendisini ayak da tutabilecek bir dizi için ince eleyip sık dokumuştu. Ancak kesin tutar denilen bazen tutmadığı gibi bu mümkün değil tutmaz denilen bir çok proje şaşırtacak bir başarılara sahip olabiliyor. Kanal 7 Hint dizileri ile ayak da durmaya çalışıyor. Star Tv “Beni Affet” ve “Adını Sen Koy” adlı diziler ile gündüz kuşağında varlığını sürdürüyor. Show Tv ise diz yerine programlar ile öne çıkmaya çalışıyor. Bakalım Fox Tv Komşular dizisi yerine hangi proje ile karşımıza çıkacak?

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu