Komşular

Komşular Dizisi Seza Kimdir? İşte Ayrıntılar

Fox Tvnin yakında başlayacak olan Komşular dizisinde Tunç’un eşi, Ekin’in annesi Seza karakterine hayat veren isim kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, hangi yapımlarda yer almıştır gibi sorularınızın cevapları haberimizin devamında…

sema şimşek resmi 4

Komşular Dizisi Seza Kimdir?

Komşular dizisiyle adından söz ettirecek olan Fox Tv gündüz kuşağında da reytingleri sallamaya hazırlanıyor. Karanfil Sokak sakinlerinin renkli kişilikleri farklı hikayeleri kimi zaman aşkları kimi zaman nefretleri seyirciye aktarılacak olan Komşular dizisinde yer alan önemli karakterlerden biri de Seza karakteri.

Sosyal medyada adını Seza olarak duyuran ve hayranlarını heyecanlandıran isim Sema Şimşek. Dizide Karanfil Sokak sakinlerinden Seza’ya hayat verecek olan Sema Şimşek 24 Şubat 1976 tarihinde Almanya’da dünyaya gözlerini açmıştır. 1.78 boyunda 58 kiloda olan Sema Şimşek, mankenlik ile uğraşırken oyunculuğa transfer olmuş bir isim.

sema şimşek resmi 6

Almanya’da dünyaya gelen güzel oyuncu henüz 8 yaşında iken babası vefat edince mecburen Türkiye’ye geri dönmek zorunda kalmıştır. Mimar Sinan Üniversitesi’ni hırs edip kazanan Sema Şimşek maalesef kazandığı üniversiteye parasal sorunlardan dolayı gidememiştir.

Modellik yapma konusunda çok istekli olan Şimşek daha lisede iken okulun defile töreninde boy göstermiştir. Bu konuda kendini geliştiren oyuncu 1994 yılında düzenlen Best Model of Turkey yarışmasında birinciliği elde ederek adından söz ettirmeyi başarmıştır.

sema şimşek resmi 5

Ardından Best Model of World 1995’te güzelliğiyle dünya dördüncüsü olmuştur. 2002 senesinde ise mankenlikten dizi sektörüne geçiş yapmıştır. Azad dizisiyle sahneye oyuncu olarak çıkan Sema Şimşek, Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde canlandırdığı İnci Tataroğlu ile fenomen yüzlerden biri haline gelmiştir.

Dabbe 6 adlı yapımda Zeren karakterine hayat veren oyuncu, İstanbul Şahidimdir adlı dizide de Ece kaarkteri ile de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Terkedilmiş adlı dizide de rol alan başarılı oyuncu 2001 senesinde Burak Hakkı ile evlenmiş ancak aradan 11 sene geçince çift boşanmışlardır. 9 yaşında Rüzgar adında bir oğlan çocuğu sahibi olan Sema Şimşek Komşular dizisindeki Seza karakteri ile de bolca adından söz ettirecek bir isim. 

Sema Şimşek Resimleri

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu