Kördüğüm 142. Bölümde Neler Olacak? #Ölü Fare

Kördüğüm 142. Bölümde Neler Yaşanacak? Kördüğüm 26 Aralık’ta Neler Olacak? Gizemli Kişi kendisini gösterecek mi? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Kördüğüm 142. Bölüm Detaylı Özeti

Kördüğüm dizisinin 26 Aralık’ta ekranlara gelecek olan 142. bölümünde, Tapasya Beyaz elbiseli kızın arkasından kapıya kadar dışarı çıkmış, kapıda arkasından kapanınca soğukta bir başına kala kalmıştı. Kördüğüm 142. bölümünde, Sabah en erken kalkan Satya olur. Satya dışarı çıkmak istediğinde kapı önünde sağuktan iki büklüm olmuş Tapasya’yı görür. Satya Tapasya’yı uyandırmaya çalışır Ancak Tapsya soğuktan dolayı kendinden geçmiştir. Satya Tapasya’yı kucağına alıp eve getirir.

Satya Bir taraftan da ev halkına haber vermeye çalışır. Ev halkı Satya’nın bağırmalarını duyup koşarak gelir. Tapasya’nın baygın olduğunu görünce şok olurlar. Mai Tapasya’yı nerede buldun diye sorar. Dışarıda kapının önünde uyur halde bulduğunu söyleyince, Mai orada ne arıyor ki diye sorar ama Satya bilmediğini söyler.

Kördüğüm 142. Bölümde Kasap ile Daddaji

İşça hemen yorgan getirip Tapaya’nın ısınmasını sağlar. Daddaji ise Veer’e hemen doktoru aramasını ister. Veer hemen telefonla doktoru arayıp konağa çağırır. Tapasya kendine geldikçe akşam olanları anlatmaya başlar. Gece uyurken kapıya biri vurduğunu uykudan uyanıp kapıı açtığında kimseyi göremediğini sonra hayallediğini düşünüp tekrar yata gitmek istediğinde evde beyaz kıyafetli bir kız gördüğünü durdurmak için arkasından koştuğu dış kapıya kadar takip ettiğini bu sırada kapı arkadan kapandığını söyler. Nani Tapasya’nın anlattıklarını duyduktan sonra Aman Allah’ım bunu kim yapar ki der. Bir taraftan da makul şüpheli İşça’yı düşünür. Bu arada doktor gelir. Tapasya’yı muayene etmek ister. Evin hizmetlisi Kasap’da dışarıda bulduğu beyaz elbise parçasını Daddaji’ye getirir. Daddaji bu elbise parçası kime ait der.

Kimse üstlenmez. Doktor muayene ettikten sonra ilaçları yazar ve hastanın dinlenmesini ister. Bu arada Chanda bunu ancak Tapasya’nın düşmanı yapar deyince Nani lafa girer ve bu evde Tapasya’nın bir tek düşmanı var o da İşça der. Mai şaşırır. Nasıl olur bu der. Nani gece su içmey giderken İşça’nın ayakta olduğunu gördüğünü söyler. İşça bunu kendisi yapmadığını söylese de Nani milletin içinde öfkesini boşaltır. Nani milleti kandırma sen yaptın bunu der. Satya olayda açık yerler var direk suçlayamazsınız der. Veer de eşi İşça’yı korur ve İşça’nın böyle bir şey yapmayacağını bildiğini söyler. Unuttunuz mu? Tapasya’nın bu evde kalmasını İşça istedi madem böyle yapacaktı niye istedi? diye Nani’nin düşünmesini ister.  Nani baktı kimseden destek yok Mai’ye oynamaya başlar. İşça’yı suçlu yapacak ya elinden geleni yapar.

Hatta Nani, Mai’ya yalvarırım İşça’ya gerekli cezayı verin der. Veer ise haksız ve delilsiz suçlama ile eşime ceza verilirse bende buradan giderim deyince Mai oğluna yalvarır öfke ile düşünme Bu evde birinin canına kastedildi ve o saatte tek ayakta olan eşin İşça ne düşünmemiz lazım der. Veer olanları daha fazla duymak istemediğini söyleyip oradan ayrılır. Thakur ailesi de olanları duyar. Jogi kızı Tapasya’yı görmeye gideceğini söyler. Bu arada evde delil bırakmamak adına Satya Beyaz elbiseyi şöminede yakar. Satya Bundella ailesini yok edeceğini ve yaptıklarının acısını çekeceklerini söylerken odaya kardeşi Sachi gelir. Yanan elbiseyi alır. Ve tekrar ateşin üzerine atar. Yani Sachi’de kör değil (Ben şok! Önceki bölümlerde demiştim bunlarda bir şey var diye.)

Tapasya, bebek için dini tören yapacağını ve babası Veer’in de katılması gerektiğini ama Veer kendisini dinlemeyeceğini bu konuda yardım etmesini ister. bu dini tören bebek için çok önemli olduğu için Mai, oğlu Veer’in kendisini Tapasya konusunda dinlemeyeceğini bildiği için İşça’nın yanına gelir ve Veer’i bu konuda ikna etmesini rica eder. İşça da Veer’in o törene katılması konusunda elinden ne gelirse yapacağını söyler. İşça dışarıda bilgisayar başında olan Veer’in yanına gelir ve bebeğin hayata gelmeden dua töreni yapılması gerektiğini babası olarak bu törende senin de olman gerektiğini söyler. Veer asla katılmayacağını o bebeğin kendinden bile olduğuna emin olmadığını ve Tapasya’ya güvenmediğini söyler. İşça, ortada kimden olursa olsun masum bir bebek olduğunu bunu onun ve benim için yap İşça der.

Veer İşça’nın sözlerinden etkilenir ve törene katılacağının sözünü alır. Veer’in de bu törene katılmada bir şartı vardır. Törene İşça’nın da yanında olması karşılığında katılacağını söyler. İşça da kabul eder. Tapasya Veer’in katılacağını duyunca süslenir. İşça da süslenir. İkili kapıda karşılaşınca Nani senin bebeğin yok ne işin var dua da diyerek İşça’nın kalbini kırar. İşça odasında ağlarken Veer gelir. Birlikte inmez ise aşağıya inmeyeceğini söyler. Bebek duasına Jogi ailesi de gelir. Bir tek eksik Veer’dir. Ev halkı Veer’i beklerken Veer yalnız gelmez. Yanında İşça ile birlikte ve kırmızı sari giyinmiş bir şekilde gelirler.

Veer ile Tapasya bebeğin şimdilik anne ve babası olarak bilindiği için törene yan yana oturması gerektiği için mecbur yan yana otururlar. Dua kısmının son aşamasında el ele tutuşması gerektiği yerde Veer İşça’nın da yanına oturmasını ister. Mai bu mümkün değil der. Tapasya, İşça gelirse ben giderim der ve ayağa kalkıp odasına giderken Jogi yakalar ve geri getirir. Son aşamada sindur tepsini önce İşça koyar sonra Tapasya koymaya giderken yukarıdan tepsiye ölü fare düşer. Bu Hindistan geleneklerine göre çok büyük uğursuzluğa dalalet olduğunu bilinir. 

Kördüğüm 142. Bölüm Fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kördüğüm 142. Bölümde Neler Olacak? #Ölü Fare (2 Yorum)