Kördüğüm 143. Bölüm Detaylı Özeti #Fare Zehri

Kördüğüm 143. Bölümde Neler Olacak? Kördüğüm 27 Aralık’ta Neler Olacak? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Kördüğüm 143. Bölüm Detaylı Özeti

Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Kördüğüm dizisinin 27 Aralık’ta ekranlara gelecek olan 143. bölümünde Tapasya bebeği için bereketli olsun diye yaptığı puja töreninde sindur dolu tepsinin içerisine ölü fare düşmesi Hint geleneklerine göre çok büyük uğursuzluğun habercisi olarak bilindiğinden töreni yapan da uğursuzluktan bahsedince Tapasya dayanamaz ve hemen odasına ağlayarak gider. Tapasya ne umuyordun ne buldun. Bu kutlamayı bile evli olan İşça ile Veer’i ayırmak ve uzaklaştırmak için kullanmak istiyordun ama bak kendin rezil oldun hemde tüm akrabalarının önünde. Jogi kızı ağlayınca hemen onun yanına gider.

Nani de hemen arkasından Tapasya’nın yanına gider. Tapasya odada aynada kendine bakınca bir an Vansh’ın kafasına silah sıkıp kan içinde kaldığı anı hatırlar ve sinir krizi geçirmeye başlar. Bu sırada Jogi kızı Tapasya’nın kriz geçirdiğini görünce sakinleştirmeye çalışır. Ancak Tapasya öyle  şoka girmiştir ki konuşulanları bile algılayamaz. Aşağıda ise İşça, Tapasya’ya yardım etmek ister. Ancak Veer, kaş göz işareti ile gitmesinin uygun olmadığını anlatır. O yüzden Veer kendisi gidip bakar. Tapasya üzerindeki sindur lekelerini kan zanneder. Nani kan olmadığı sadece sindurdan ibaret olduğunu sakinleşmesini söyler. Bu sırada Veer kapıdan Tapasya’ya bakar.

Nani Tapasya’nın yüzünü yıkamaya götürdüğünde Veer Jogi’nin yanına gider. Jogi, Tapasya’nın durumunun hiç de iyi olmadığını sinduru bile kan gibi algıladığını bu yüzden Tapasya ile özel ilgilenmeni senin bir büyüğün bir kayın baban olarak rica ediyorum der. Veer, Tapasya’nın nasıl sinir krizi geçirdiğini görüğü için Jogi’ye söz verir ve daha ilgili olacağını söyler.  Bu sırada aşağıda ise Daddaji, bütün olayın sorumlusu olarak İşça’yı gösterir. Daddaji İşça’ya, bu eve geldin geleli Torunum Vansh kendini öldürdü. Evde huzur bırakmadın Veer ile Tapasya evli idi boşandı şimdide doğacak bebekleri için uğursuzluk bulaştırdın diyerek sesini yükseltir. Ummed ise olanların İşça ile ne alakası var baba dese de Daddaji freni patlamış kamyon gibi hızını alamaz birde oğlu Ummed’i İşça’yı koruduğu için kızar.

Damini ise kızının suçlanmasını korku dolu gözlerle izlemektedir. Satya’da İşça’yı korumak için bir kaç laf eder ama Daddaji’den misafir Satya’da nasibini alır. Daddaji sıra kimde diyerek öfkesini İşça’ya kusar. Daddaji, hiç bir zaman Bundella olamayacağını ve gelini Tapasya olarak kabul ettiğini İşça’nın yüzüne söyler. Bundella’ya varis erecek olan Tapasya ve gelinimde Tapasya der. Damini kızının daha fazla aşağılanmasını istemez ve Daddaji’nin yanına gelir ve kızını bir suçu olmadığını söyleyecekken Daddaji “Tamam!” diyerek Damini’yi susturur. Salondajki herkes odalarına dağılır. Satya ve Sachi olayın arkasında olan iki kişidir. Satya bu olayı Bundella için yapsa da İşça’nın fırça yemesine üzülürler ve olayın bu yönde seyir almasını tahmin edemedikleri için kendini suçlar.

Damini kızının herkes içinde düştüğü durumu görünce çok üzülür ve telefonda her şey iyi anne demesinin aslında koca bir yalandan ibaret olduğunu kendi gözleri ile görmüş oldu. Damini kızı İşça’ya öğüt verir. Bundella konağında iki kişinin kabullendiğini ama evde herkesin kabul etmesi için bu aileye kahraman bir evlat (Sanırım erkek çocuk demek istedi) verdiğin taktirde bu ailenin gelini olabileceğini söyler. Aksi takdirde Daddaji’nin söyledikleri gerçek olabilir der. Daddaji’nin öfkesi hala geçmiş değil sırada kim mi var? Tabiki de Veer var. Yukarı Veer’in yanına çıkar. Arkasından Ummed’de yanına gelir. Daddaji bir de Veer’e karşı öfkesini kusar. Bu sırada Nani panik yapmamalarını ve Tapasya’yı sakinleştirdiğini söyler. Satya ile Sanci ölmüş annelerinin arkasından dua ederken Sachi’nin gözü Bundella ailesinin mutlu tablosunu görünce sinir olur.

Satya resim çerçevesini alıp yere atar ve kırılır.Bu sırada evin hizmetlisi Kasap içeri girmek için kapıya vurur. Satya kırık resim parçalarını hemen dolabın altına itekler. Kasap odaya su getirmiştir. Kasap odada yerde duran cam kırığını görünce nereden geldi bu cam kırığı diye sorar.

Kasap odada bulunması gereken resmin yerinde olmadığını görünce nerede diye sorar. Satya resmi Veer kendine anı olarak kalması için verdiğini söyler. İşça ise ertesi gün ıslak çamaşırları asarken çiçeğin dibinde Fare zehrini görür hemen durumu Veer’ê anlatmak ister ama Veer’i bulamaz Satya karşısına çıkar.

Durumu Satya’ya anlatınca Satya dünkü Daddaji’nin konuşmasından sonra bu fare zehrini sen eğer Veer’e verirsen bu sefer hakikaten Veer’in gözünde De suçlu konumuna düşeceğini söyler. Bırak bu zehri ben alayım ve olayı kapatalım diyerek İşça’yı kandırır. Ummed ise iş yerinde oğlu Veer ile son yaşanan konu hakkında konuşurlar. İşça ise Veer’in kendisine aldığı oyuncak bebeği kucağına basar. Bu sırada arka planda Uttaran dizi müziği çalar.

Kördüğüm 143. Bölüm Fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın