Kördüğüm

Kördüğüm 180. Bölüm Özeti #İşça’nın Bebek Duası (Part – 1)

Kördüğüm dizisi 180. bölüm özeti 1. part; Rathore’nin bu konuşması ile Tapasya’nın gönlünü de kazanır. Bundella evinde ise dua için Bundella evi süslenir. Hazırlıklar son hız devam etmektedir.

Kördüğüm 180. Bölüm Özet 1. Part Özeti

Kanal 7 ekranlarında yayınlanan 2 Şubat’ta ekranlara gelecek olan Kördüğüm dizisinin 180. Bölüm özetinde (1. Partın Özeti); Bölüm Rathore’nin Tapasya’nın yanına gelmesi ile başlar. Rathore, Tapasya’ya önemli olan bir birimizi sevmemiz ve saygı göstermemizdir. Sağlık yönünden elimizden ne gelirse peşini koşturacağız.

Ancak Rabbim ikimizin bebek sahibi olmasını isterse buna da kimse engel olamaz diyerek Tapasya’yı ailesinin yanında üzülmemesi konusunda ikna eder. Jogi, damadının duygusal konuşmasından çok etkilenir ve gözlerinden yaşlar dökülür. Jogi kızım her şeye baş gelebilecek güçtesin sen gerekli tedavin mümkünse elbette şifanı ara ancak ona rağmen olmuyorsa Allah’ta ümidini kesme der.

Kördüğüm 180. bölüm Resmi 1

Mai kendi eller ile yaptığı ikramları gelini İşça’ya yedirir. Damini de bu sırada Bundella konağına gelmiştir. Kızına karşı Mai’nin ilgisini görünce çok mutlu olur. 

 

Tapasya başına bunların gelmesinin sebebi suçsuz günahsız bebeğini yetimhane diye güvenmeyeceği kişilere bırakmasından sonra Allah’ın kendisini cezalandırdığını düşünür. Ancak babası Jogi’nin Allah’tan ümidini kaybetme sözleri ile bir nebze olsun rahatlama yaşar. Bu sırada Rathore odaya girer ve Tapasya’nın mutsuz ve üzgün hallerini gördükçe Rathore’nin de morali bozulur.

Kördüğüm 180. bölüm Resmi 2

Bu arada İşça ise karnındaki bebeği için sağlıklı dünyaya gelmesi ve uzun ömürlü olması için dua yapılacaktır. Dua için evde hazırlıklar yapılırken ev halkı anneyi mutlu etmenin karnındaki bebeği de mutlu edeceği için anneye güzel hediyeler alırlar. Veer de İşça’ya kutu içerisinde hediye alır. Veer gizlice İşça’nın arkasına gelip hediyeyi bırakır. İşça hediyeyi fark edemez. Veer hediyeyi geri aldığı sırada İşça hediyeyi görür ve sakladığı şeyi göstermesini ister. Veer ise hadi tahmin et bakalım der. İşça bir kaç tahminde yapsa kutu içerisindeki hediyeyi bilemez. Veer al bak bakalım ne var içinde der. İşça heyecanla hediyeyi açar. Kutunun içerisinde kadın ve kucağında bebek heykeli vardır.

Kördüğüm 180. bölüm Resmi 3

İşça bu heykel için teşekkür eder. Heykelin Hindistan’da anneye verilecek en güzel hediyeler dendir. İşça bu hediyeye teşekkür edip Seni seviyorum Veer der. Thakur konağında ise Rathore hala Tapasya’nı kendisine gelmesini bekler. Odasına gidip kucaklarını açıp Tapasya’ya sarılıp her zaman yanında olduğunu söyler.

Akşam olduğunda İşça’nın bebeği için davetliler bir bir gelmeye başlar. Divya ve Nani utana sıkıla gelir. Damini kapıda divya ve Nani’yi karşılar. Önce hoş geldin der ardından başka gelen var mı dert. Divya sert bir şekilde hayır diyerek hala Damini’ye karşı bir tavır takındığını belli eder. Thakur konağında ise çok duygusal anlar yaşanır. Rathore ile Tapasya İşça’nın bebek duasına gitmezler.

Kördüğüm 180. bölüm Resmi 4

Tapasya içini Rathore’ye döker. Rathore ise Tapasya’nın sözleri duydukça gözlerinden yaşlar süzülür. Tapasya, bebeğinin olmaması Allah’ın verdiği bir ceza olduğunu ve kendisi yüzünden Rathore’yi de cezalandırdığını söyler. Rathore ise her zaman yanında olduğunun mesajını verir. Mai gelini İşça ile ilgilenmesi Divya ve Nani’nin gözünden kaçmaz. Damini ise kızının el üstünde tutulduğunu görünce çok mutlu olur. Veer kaynanasına gidip sizde İşça’yı kutlayın der. Mai ise bu işe pek razı gelmez. 

Kördüğüm 180. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu