Kördüğüm

Kördüğüm 180. Bölüm Özeti #İşça’nın İyi Niyeti (Part – 2)

Kördüğüm dizisi 180. bölüm özeti 2. part; Rathore konağında ise hüzün hakimdir. Rathore morali bozuk bir şekilde babaannesinin yanına gelir.

Kördüğüm 180. Bölüm Özet 2. Part Özeti

Kördüğüm dizisinin 180. Bölüm özetinde (2. Partın Özeti); Bölüm Veer’in kaynanası Damini için kızı İşça’ya dua etmesi ve kutsamasını ister. Mai önce uygun olmaz dese de Mai Veer’in ısrarını görünce ses etmez. Damini de İşça’yı kutsayıp bebeği ve kızı için uzun ömür diler. Jogi de hanımı Divya’nın yanına gidip, İşça’ya dua etmesini ister. Divya ise hiç oralı olmaz. Jogi manevi kızının yanına gidip doğacak olan evladı ve kızı için dua eder.

Kördüğüm 180. bölüm Resmi 6

Bu sırada Divya’da kızı Tapasya’nın başına ne geldiyse sorumlu olarak İşça’yı gördüğü anları hayal eder. Jogi’nin İşça’ya karşı dua ettiği sırada Divya’da, Nani’nin zorlaması ile yalandan dua eder. İçinden bir kaşık suda boğmak ister. Divya kenarda duran pirinç ve Hindistan cevizini alıp İşça’nın kucağına bırakmak ister. Ancak uzun bir süre bekledikten sonra elindeki ikramları bilerek elinden bırakır. Bu Hindistan geleneklerine göre uğursuzluğun ve doğacak çocuğun bereketsizliğine dalalet olarak algılanan bir inanıştır.

Kördüğüm 180. bölüm Resmi 7

Divya bunu bilerek yere atıp İşça’yı huzursuz etmek istemiştir. Jogi hemen yeni ikramları alıp İşça’nın eteğine koymasını sağlar. Olay da fazla büyümeden kapanır. Mai ise bunu çok ciddiye alır. Nani de bu olaydan çok mutlu olmuştur. Evin en büyüğü olan Daddaji son duayı da yapar ve kutlama sona erer. Yaşlı kadın Rathore’ye neyin var niçin canın sıkkın oğlum der. Rathore de Tapasya’nın bir daha evlat sahibi olamayacağını dolayısı ile kendisinin de bir daha evlat sahibi olamayacağını söyler. Babaannesi çıkmamış candan ümidini kesme oğlum diyerek moral vermeye çalışır.

Kördüğüm 180. bölüm Resmi 8

Nani, İşça’nın el üstünde tutulmasına çok kıskanır. Mai ile Divya Tapasya hakkında konuşurken Nani de gelir. Evde başkalarının çocukları, Bundelle varisleri gibi dolaşıyor diyerek İşça’yı ezmek ister ama Mai de artık akıllanmıştır. İşça’nın o kadar temiz kalbi var ki sokak da duran bebeğe bile sahip çıktı diyerek gelinin arkasında durur. İşça davetliler gittikten sonra dua da yaşanan olayları anımsar. Jogi’nin moralinin bozuk olması Divya’nın da Tapasya’nın bebeği yüzünden morali bozuk olduğundan bahsetmesi ile aklına gelir.

Kördüğüm 180. bölüm Resmi 10

Bulduğu bebeğin bir işaret olduğunu ve boşuna bulmadığını düşünür. İşa Tapasya belki kaybettiği bebeği yüzünden morali bozuk diye düşünüp belki Mukta’yı görürse bir nebze morali yerine geleceğini düşünür.  Mukta’yı  alıp Thakur konağına gider. Nani ile Tapasya odada konuşurken bebek sesi gelince kendi bebeğinin bulunduğunu düşünür. Ancak evin hizmetçisi İşça hanım geldi yanında da bebeği var der. Nani ise bak sen şu yüzsüze bir de bebeğini alıp nispet yapmaya mı gelmiş buraya der. Tapasya ise kızma dur ne diyormuş bir bakayım der. Tapasya aşağıya inince Mukta’yı görür görmez içi kaynar. Ancak Tapasya bu iyi niyeti göreceğine kısır olduğunu öğrenmeye mi geldin diyerek İşça’yı şok eder.

Kördüğüm 180. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

  1. Ben olsam ne tapuyu ne naniyi ne divyayı ne maiyi affetmem, hadi affetmeyide geçtim bırak ona kalbimi vermeyi günahımı bile vermem be onca eziyet onca kötülükten sonra çok zor be.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu