Kördüğüm

Kördüğüm 243. Bölüm Özeti # Mukta, Veer ile Ichcha’nın Resmini Çekti

Kördüğüm 243. Bölüm 6 Nisan Cuma günü yayınlanacak. Kördüğüm 243. Bölüm Özeti ile sizleri buluşturmadan olan olayları anlatmadan kısaca bu bölümde Tej, Bundella evine geri döner. Meethi kayıp. Şimdilik nerede belli değil. 6 Nisan Kördüğüm Özeti alt başlıkta an ve an anlatılmıştır. 

6 Nisan Kördüğüm Özeti

Kördüğüm 243. bölüm Aman Meethi’nin peşinden koşmasına rağmen yakalayamaması ile başlar. tekrar eve dönüp Mukta’nın neyin peşinde olduğunu, birden gelip seni seviyorum lafları ardından sarılmalar ve aynı evde kaldığın Meethi’nin buraya gelmesi normal olmayan bir şeylerin olduğunu gösteriyor. Gerçekleri söyle diye bağırınca Mukta’nın içinden sanki Tapasya çıkmış gibi gözleri Aman’a bakarak her şey Meethi’ye haddini bildirmek içindi deyip gider. Aman ise bu duruma çok üzülür. Damini ise Meethi ile olan son durumu Jogi ile paylaşırken cadı Nani gelip artık Meethi’ye acıdığını bunca zamandır Meethi’yi büyüten insanlar gözünde güvensiz olduğunu neye ve kime güveneceğini şaşırmış bir durumda diye ortaya konuşur. Jogi ise Nani’nin bu fikrine katılmadığını açıkça yüzüne söyler. Damini’ye de üzülmemesini doğruyu er geç bulacağını söyleyip moral verir.

 

Damini gittikten sonra Jogi son zamanda Mukta’nın hal ve tavırlarındaki değişiklik ile Meethi’nin söylediklerini düşün diye Divya’nın bu konuda dikkatini çekmek iste de Divya Meethi ile Mukta dost olduğunu sandığın gibi ortada planlı bir şey olmadığını söyler. Ancak Jogi Divya’yı ikna edemese de kendi kafasında Mukta konusunda bir şüphe uyanmıştır. Bundella evinde doktor Daddaji’yi sık sık kontrole gelir. Son geldiğinde hastanın dinlenmesi gerektiğini söylediği sırada birden evden çok yüksek sesli müzik duyulur. Doğal olarak Ummed, babası ölüm döşeğinde iken yüksek sesle müzik dinlemesine sinir olup hızla sesin geldiği yere doğru ilerler. Masanın üzerine çıkmış arkası dönük olan biri dans edip eğlendiğini görünce Ummed ne oluyor burada sen de kimsin diye bağırınca müziğin sesini kesip arkasını dönünce dans eden kişi üvey kardeşi Tej olduğunu görünce Ummed şok olur.

Kördüğüm 243. Bölüm Özeti Resim 1

Tej tek başına da gelmemiştir. İçki masasından tuttuğunu alıp getirmiştir. Ummed ilk başta onları göndermek istese de gelen adamlar umursamaz. Hatta Ummed bir ara polis çağıracağım gitmezseniz der. Ancak gene bir fayda etmez. Tej bir ıslık çalıp kendi ile birlikte gelen arkadaşlarını evden gönderir. Çıkan gürültüyü duyan Mai de olay yerine geldiğinde karşısında sorunlu kaynı Tej’i görünce elindeki tepsiyi düşürür. Aman, Mukta’nın oyununa gelmiş ve istemeden de olsa Meethi’yi üzmüştür. Defalarca telefonla arasında ulaşamaz. Mukta ile arasında bir şeyin olmadığını anlatan bir mesaj gönderir. Ancak Meethi’ye de en iyi dostum başlığı ile yazar. Aman çantasını ve valizini toplayıp evden gider. Bundella evinde Tej ile karşılaşan Gunwanti, onu muhatap olarak almaz. Kocası Ummed ile konuşmak için yukarıda bulunan odasına çağırır. Daddaji’nin yokluğunda kimse kendisine karşı çıkamayacağını da bizzat görmüş oldu.

“Mukta Artık Gerçeği Biliyor” Kördüğüm 6 Nisan Özet

6 Nisan kördüğüm özeti devam ediyor. Ichcha dua etmeye tapınağa gider. Kızı kendisinden ve bu yaşa kadar getiren annesi Damini’den uzaklaştığını gözleri ile gördükçe kahrolmaktadır. Elinden gelen şey ise dua etmek olduğunu düşünüp tapına gitmiştir. Tesadüf o ki aynı tapınağa Veer de gelir. İkisi tapınakta karşılaşır. Ichcha, neden geldiniz buraya der. Veer de Daddaji ölüm döşeğinde ona dua etmeye geldiğini söyleyince Ichcha bir an heyecana kapılır. Sonra elinde ikram olarak bazı meyveleri bizzat Daddaji’ye vermesini ister. Veer de peki sen ne için geldiğini söyle deyince Ichcha da kızı ile arasının bozuk olduğunu kendisini dinlemediğini o yüzden burada olduğunu söyler.

6 Nisan Kördüğüm Özeti Resim 1

Tapınak içerisinde ikili dertleştikten sonra çıkışta tam ayrılmak üzere iken Mukta Ichcha ile bir erkeği yan yana konuştuğunu görünce hemen resmini çeker. Hemen Nani’ye getirip çektiği resmi gösterir. Nani resmi görünce şok olur. Mukta’ya resimdeki  kişi Ichcha’nın eşi Veer olduğunu ama bunu şimdilik Meethi’den sakladıklarını söyler. Böylelikle Mukta’nın eline bir koz daha geçmiş oldu. Tej her şeyin kendisine kalması ve ceza evinde yaşadıklarının intikamını almak için babası Daddaji’yi kimse yokken öldürmek için fırsat kollar. Sadece oksijen maskesi ile nefes alabilen Daddaji’nin maskesini çıkartır. Babası uyandıktan sonra nefes alamadığını ve acı çektiğini biliyorum. Senin bu acını sonlandıracağım diyerek yastığı alıp boğmaya çalıştığı sırada içeri Chanda girer. Daddaji’yi kurtarır. 

Kördüğüm 6 Nisan Cuma Fragmanı

Yukarıda bahsettiğimiz bölüm fragmanını yayınlanmadı.

https://www.youtube.com/watch?v=YE5_m3qOq4o

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

139 Yorum

 1. ? İMAN İKİ ÇEŞİT PARCADIR?

  ? YARISI SABIR YARIS?

  ?? ŞÜKÜRDÜR ??

  ? HZ MUHAMMED (S.A.V)?

  ?HAYIRLI CUMALAR?

  Rabbim kimin ne duası varsa kabul etsin inşallah

  Hepinize günaydın canlar

 2. ALLAH’ım bize dünyada iyilik ve güzellik , ahirette de iyilik,güzellik ver. Bizi ateş azabından koruuuu….
  {{ HAZRETİ MUHAMMET }}
  Hatun kişilerimmm bu dua namazlarda tahiyyatlardan sonra okuduğumuz RABBENA ATİNA duadıdırr. Çok severim bu duayı paylaşmak istedimm.
  ???
  Birgün EFENDİMİZ bir hasta ziyaretine gider. Adam müthiş acılar çekiyordur ve ölüm hastalığına tutulmuştur. Ona sormuş ; Sen ne dua ettin söylermisin. Hasta adam ; YA RASULALLAH duamda “” YA RABBİ AHİRETTE VERECEĞİN CEZAYI BU DÜNYADA VERDE ÇEKEYİM. AHİRETE KALMASIN “” dedim demiş. EFENDİMİZ öyle söylemeseydin dayanamazsın ahiret azabına. Şöyle dua etseydin diyip RABBENA ATİNA duasını öğretmiştirr. Bu dua hem dünyamız için hem ahiretimiz için bir duadırr. Biliyorsunuzdur muhakkak ama paylaşmak istemdimm.
  ????
  Cuma ile mübarek olalım. RABBİM HEM DÜNYADA HEM AHİRETTE İYİLİKLER GÜZELLER VERSİN
  ❤❤❤❤❤

 3. SALİHAMM sana tüm işlerini ysptıracağin bir ROBOT hediye ediyoruzz. Sende hem dinlenir hemde çocuklarınla rahatça ilgilenelbilirsin.

  ????

  Aidem tatlımm teşekkür ederimm biz iyiz Elhamdülillah okula gönderdik Ahmet Serhan’ı Didoşla ??? sen nasılsın

 4. Günaydın kızlar nasılsınız ?
  Ben okula gidiyorum gelince yazarım hoşçakalın ?

 5. RABBİN hiç bir kuluna suizan etmeyin çünkü suizan yani zannetmek büyük kul hakkıdır
  Kesin emin olmadığın birşeyden sen böyle yapıyorsun diye yüzüne ve arkasında o böyle yapıyor demeyin çünkü eğer o Allahın kulundan helallik alamazsanız vay halinize hem bu dünyada hem de öbür dünyada karşınıza çıkacaktır cezası
  Hayırlı Cumalar kızlar?

 6. Nurdanım o duayı biliyorum hatırladıkça da ediyorum şimdi sen hatırlattığın için Allah razı olsun senden

 7. MELEĞİM NURDANIM dualarınıza
  AMMİN Allah kabul etsin inşallah bu mübarek Cuma günün hürmetine

 8. -Ettiğiniz her dua derdinıze deva sağlığınıza şifa, gözünuze nur, gönlünuze huzur, ailenize ve sevdiklerinize huzur getirsin.

  Hayırlı cumalar,
  Hayırlı sabahlar ??

  Gününüz güzel aydın olsun gülümsemeniz hiç solmasın…

  ❤????❣????????♥SİZİ SEVİYORUM ❤????❣????????♥

 9. İncem ayselim sizlerinde duasına amin inşallah

  İnce nasılsın canım iyisindir inşallah

  Ayselim nerelerdesin nasılsın canım iyisindir inşallah ????????

  Gülizar seninde cuman mübarek olsun ??
  Nasılsın

 10. Hayırlı cumalar herkese iyi sabahlar kızlar ben bugün pek yazamam derslere biraz daha fazla yoğun çalışmam lazım akşama yazarım görüşmek üzere ??

 11. Sağol saliham ???Hamd olsun iyiyim ben sen nasılsın canım benim melek nasıl ?? kız saliham o asık surat Niye ki??

  Gülizar sen yenisin sanırım.. Hoşgeldin ??

  Zülişim Allah zihin açıklığı versin ablam ?

 12. Ayselim o asık surat niye yazmıyondiye yani üzülüyorum

  Seni özlüyorum canım benim

  Ne olsun yine hastanedeyim çok şükür melek biraz daha iyi

  Sen nasılsın neler yapıyorsun

  Zuleyham iyi çalışmalar bitanem

 13. Guluzar sana birsey soyluyummu benimde 14 yasim var yani sen herkese abla diyosun ya yasini merak etdim canim nasilsin sen guzellik

 14. Guluzar sana birsey soyluyummu benimde 14 yasim var yani sen herkese abla diyosun ya yasini merak etdim canim nasilsin sen guzellik ;-)

 15. Guluzar sana birsey soyluyummu benimde 14 yasim var yani sen herkese abla diyosun ya yasini merak etdim canim nasilsin sen guzellik ;-)

 16. denizcim ben kimin kac yasinda oldugunu bilmedigimden herkese abla diyorum
  sana abla diyince hosuna gitmedimi?

 17. ??Güneşin üzerinize doğduğu en hayırlı gün CuMa günüdür??
  HAYIRLI CUMALAR KIZLAR ??
  ????
  Ve evet Rabbena ile hem de annemize babamiza dua etmiş oluyoruz. Onları cehennem azabından koru diyoruz. Rabbim namaza ne mucizeler saklamış boşuna dinin direği değil.. abdesti ayrı şifa vücuda sağlık veriyor.. ??
  ???
  BELLAM çok tebrik ederim seni gurur duyuyoruz Madalyalı Pırlantam ?? fakat Tıpta Mat. Oldugunu bilmiyordum uzay mat.bu??

 18. Günaydın hayırlı sabahlar Hepinize
  CUMANIZ Mübarek olsun Rabbim bugünde Hastalara şifa, Yoksullara para Evsizlere ev işsizlere iş Derdi olanların derdine derman Evimize ailemize Sağlık saadet Hallal ruzi Diliyorum .kalbimizden ve Aklımızdan Rahman Ve Rasûlullah Aşkı eskik olmasın CUMANIZ MÜBAREK OLSUN ARKADAŞLAR..
  ….
  Kızlar hepinizin Duasına Amin AminRRabbim hepimizin Duasını Kabul eder inşallah……

 19. CÜMLETEN HAYIRLI CUMALAR
  ????
  Okudugunuz dualara âmin insallah

  ??DEFNECİM gunaydin hayırlı cumalar
  ??SALİHACİM allah yardımcınız olsun meleğe şifalar diliyorum.Sana daha önce melek için çörek otu yağını tavsiye etmiştim sanırım meleğin bağışıklığı çok zayıf eğer aklına yatarsa bir dene faydasını görürsün bu yağ kuranda ölümden başka her derde devadır diye geçiyor şahsen astım için kullandım çok iyi geldi mümkünse soğuk sıkım olsun insaallah meleğede sifa olur

 20. Hayir ben bana abla denmesini cok severim ama senin yasini bilmediyim icin biraz sasirdim ama abla diye bilirsin guzellik

 21. AIDEM sağol ablasının güzeli bende iyiyim?? özlüyorum seni derslerinde başarılar dilerim

 22. RTUK başkani Ilhan Yerlikaya yurt dışına diziler ihraç edilirken bundan sonra Türk kültürüne uygun olup olmadığını kontrol edecekmiş. Işin garibi adam eski satılan dizilerin kültürümüze bu kadar aykırı olduğunu bilmiyormuş :) Ilhan Amca sen ya bu dünyada yaşamıyorsun ya dizi seyretmiyorsun??? bi zahmet bunu daha sık denetleyiver amcacım.. herhalde dizilerimizde 5 vakit namaz kılan oruç tutan insanlar olduğunu düşünüyordu ki şaşırdı ;) yakında Ramazan ayı gelecek ama dizilerde Ramazanin R’si bile anılmayacak :(

 23. Rüyam evet hatta gidip bir eskiciden alcaktım ama adam bana başka bişey önerdi

  Ay neydi onun adı valla kitti kafadan

  Kız bişey aklımda kalmıyor
  Herneyse ay geldi geldi zencefil tozu

  Bide balla karıştır dedi ver çocuğa çok iyi gelir dedi bende aldım

  Evde yaptım aynısı sonra bir kere verdim

  Akşam vercektim bide ne göreyim şişenin agzı açıktı karınca dolmuş ay nasıl üzüldüm bilemezsin

  Aldıgımın hepsini yapmıştım oysaki

  Valla artık onu döktüm birdaha fırsat bulamadım tekrar alayım öyle kaldı

  Buseferde dediğini denicem

  Sadece çörek otu yağı mıydı rüyam

  Yoksa başka bişey ledemi karştırıyordu

  Sen nasılsın canım iyisindir inşallah

  ?????????????????

 24. Defnecim ramazan ayi bizim dizikere ugramuyor gecen sene elif dizisinde vardi ramazan rahnesi bu arada elif dizisi yurt disinda cok izleniyormus :) silide yasan 200 aile kizlarina elif adini vermus kisin bi haberde gordum :)

 25. Aynen öyle defnem

  Ama belki bundan sonra görürüz umut ediyorum inşallah

  Sen nasılsın ???????

 26. Aynen öyle defnem

  Ama belki bundan sonra görürüz umut ediyorum inşallah

  Sen nasılsın ????????????????????????????

 27. ??? Deniz hoşgeldin sefalar getirdin.. Nasılsın?

  Denizler kariştı???

  Ben Deniz KENTLİ’Mden bahsediyordum. Kendileri kankam olur uzun zamandır yazmıyorda…

 28. Bende yazayım bari biraz ara verdim ?? bizim Türk diziler ramazan ayı bilmiyor galiba ya böyle bir şey olabilir mi mübarek ayda bile devam ediyorlar dizilere bence RTÜK işine gelmedi araştırmak bizim hangi dizimiz doğru düzgün ?? bir Elif dizisi var oda bu sene nasıl olur bilmiyorum keşke bizim Türk diziler adaba ve edebe uygun olsa en azından ramazan ayında ??

 29. Herkese meraba nasylsyn iymisin ben iyim ablalar dun soylediniz guzel sozler icin cok tesekurler iyki varsynyz

  Hayyrly jumalar dilerim herkese????

 30. Evet doğru TRT dizileri var biliyorum tabi ?? ama yinede diğer kanallar en azından biraz daha dikkatli olması lazım aynı TRT gibi çünkü herkes bu kanalları izlemeyi tercih ediyor daha fazla TRT dizileride çok izleniyor

 31. Evet biliyorum TRT dizileri var biliyorum tabi ama yinede diğer kanallar en azından biraz daha dikkatli olması lazım en azından ramazan ayında ?? çünkü daha fazla izleniyor bu kanallar TRT de çok izleniyor

 32. Evet biliyorum TRT dizileri var biliyorum tabi ama yinede bu kanallar TRT gibi biraz daha dikkatli olması lazım en azından ramazan ayında çünkü daha fazla izleniyor bu kanallar

 33. AYSELİM hoş geldin. Denizim yazdı bir süre tlfon kullanmayacakmış bir akrabaları başını ağırtmiş. Ailesi inanmamış dedikodu yapan şahsa ama Denizim yinede bir süre tlfon kullanmak istemiyormuş. Doğru hatırlıyorsam böyleydi. Yani merak etme DENİZİM iyi yüreği kırık sadece

 34. Evet biliyorum TRT dizileri var biliyorum tabi ama yinede TRT gibi biraz daha dikkatli olması lazım en azından ramazan ayında çünkü daha fazla izleniyor bu kanallar TRT gibi

 35. Bu Denizler hep karışıyor zaten :)
  Bizim MERSINLI DENİZ KENTLIMIZ VAR. ÖZLEDİK :)
  AYSELİM neden yazmadın kardeşlerin mi geldi yine??
  ????
  RÜYACIM kızın biraz daha iyi mi
  ???
  SALİHAM sen Bayburttaydin değil mi? Sen ve kızın mi varsınız sadece başka gelen olmadı mi?
  ???
  ZÜLİŞİM aynen öyle.. bundan sonra araştırırlar inşallah..
  Çalışmaların nasıl gidiyor???
  ???
  Evet Elif dizisinin çok izlendiğini biliyorum. Ve insanlar hangi diziyi izliyorsa basroldekilerin ismini koyuyorlar. Kıvanç Tatlıtuğ ile Songül Odenin 2005te yayinlanan Gümüş “dizisi birçok ülkeye satıldı ve insanlar çocuklarına Gümüş ismini koyuyordu..?
  Maria dizisiyle birçok insanda Maria koymuştur..
  Maria müslüman ismidir bu arada. Yabancılar bizden beğenip koymuştur ;)

 36. Bide ramazan ayında acun iyice coşuyor sorviyorda ya yazık günah gerçekten insanlar onu izliyor Biraz daha edebli olması lazım en çok sorviyor izleniyor yazın ?? bide Eylül ayında bitecek sorviyor

 37. Bide ramazan ayında acun iyice coşuyor sorviyorda ya yazık günah gerçekten insanlar onu izliyor Biraz daha edebli olması lazım en azından ramazan ayında çünkü daha fazla sorviyor izleniyor yazın Eylül ayında bitecek sorviyor sanırım ??

  1. valla izlemiyorum kafam rahat :) acunun ilk zmaanlar o ses türkiye izliyordum şimdi programlarını beğenmiyorum

 38. Defnem çalışmalar iyi gibi ya çalışıyorum öyle ezber falan yapıyorum biraz ara verdim ?? işte

 39. Evet zuleyha trt dizilerini begeniyorum kaliteli oluyor zaten trt olmasa fakat bazi dizileri bazen reyting kurbani oluyor
  fakat bazi dizileride tum dunyada ses getiriyor
  defne ortak isim kullanmak dogru degilmis o ismi yabancilar kullaniyor
  ZULeyha hintliler kulturlerini cok iyi yansitiyor diziye
  bence dugun dernek ozel gun hepsini ogredik hintlilerden sanki kulturlerine cok bagliymis izlenimi uyandiriyorlar hindistananin bi cok sehrini gezdim
  hicte dizlerdeki gibi degil onlar buraya gelince hayran oluyor
  anil kapoor bile sevdiklerim turkiyede olsaydi kesin bu ulkede yasarim demisti

 40. Saliham gecmiş olsun.. Melek mi rahatsız kıyamam o’na.. Rabbim bu mübarek cuma günü hürmetine şifasını verir İNŞALLAH???

  Hımmm anladım Saliham..yazmıyorum diye demrk… Ruh sağlığım çok değişik bi öyle bir böyle’kendımı sabitlemek ile mesgüldüm???

  Bende seni özledim canım benim ???

 41. Evet ya TRT dizileri daha kaliteli gibi bide ramazan ayında çok güzel programlar veriyor ?? hintlier bile dini törenlerini dizilerine yansıtıyor resmen her ne kadar dinleri doğru düzgün olmasada artık her kültürlerini öğrendik diziler yüzünden ama bizim dizilerimiz öyle değil işte ?? hep edepsiz oluyor dizilerimiz keşke daha derli toplu olsa Türk dizileri bizimde kültür olarak dizilerimizde yansıtılsa gelenek ve göreneklerimiz ama olmuyor işte yinede Türk diziler daha kaliteli tabii hint dizilerine göre

 42. MELEĞİM iyim canım sen nasılsın kızın nasıl oldu?
  İyi mi biraz daha?
  ZÜLEYHAM Survavur hakkında sana katılıyor hiç sevmiyorum o yarışmayı zaten ne biçim yarışmaysa millet yarışmayı izlemiyor zaten ne izledikleri belli???

 43. Zuleyha bilmiyorum hic arastirmadim avrupa ulkerine pek gitmedim aklima hic gelmedi endonezya hindistan malezya gibi gerci gittime pisman oldum yazik oldu parsya zamana :)
  Kizlar bana bi renk sotleyin odami boyaticam renginden skldim evin rengi sevmedim annem acik kahve seviyor

 44. Sultancim evet haklisin o yarismati bende sevmiyorum
  asla izlemem trt guzel yarsmalar vardi fakat bitti

 45. ZULEyHA sana katiliyirum coj haklisin :(
  :) trt kaliteli yapiyor dizileri ailecek izleyebiyoruz :)
  Hintliler insan haric herseye tapiyor tapmadijlari insan kalmis
  kurbaga yilan maynun hele maymun tezgahlardan meyve calip kaciveriyorlar :)
  A su slokhu roportajini izledim bi lafi vardi sibir olmustum ya

 46. Bende gitmedim hiç oralara ya bilmiyorum işte sadece televizyonda gördüm kadarıyla bide kitaplardan okudum kadarıyla ??

 47. RÜYAM Teşekkürler canım benim şükür iyiyim sen nasılsın iyimisin ❤
  ….
  SALİHA Ablam teşekkür ederim canım ben iyiyim sen nasılsın Meleğimiz nasıl?
  ….
  AYSEL Ablam hoş geldin naber nasılsın iyimisin ❤

  GÜLİZAR Teşekkür ederim tatlım şükür iyiyim sen nasılsın iyimisin
  ….
  NURDAN Ablam DEFNEM ZÜLİŞİM İNCEM
  Hayırlı cumalar Nasılsınız iyimisiniz

 48. İnce bence sorviyor yarışmadan başka her şeye benziyor ya tövbe tövbe izlenmez zaten heleki bu zamanlar ve ramazan ayında ??

 49. Hintlier her şeye tapıyor doğru ya önüne geleni ilah sayıyorlarmış tövbe tövbe Allah yardım etsin ?? yoldaki taşdan bile medet umuyorlar şirk koşuyorlar ya en büyük günah

 50. Ilahi ÎNCEM ne izledikleri belli diyor ya ???seni gidi
  Evet ya Acun utanmasa Survivoru 1 yila cikaracak. Ilk once 3 aydı sonra 7 aya falan çıkardı.. bir de özetleriyle birlikte 5saat falan Survivor veriliyor.. Çıplak kadinlar ve erkekler bir arada uyuyor. Çoğu evli.. Eşlerini nasıl gönderiyorlar para için.. hazine verseler kocamı göndermem ben. Oruç falan gidiyor elden. Acunun umru değil ki adam zaten ataist olduğunu söyledi. Kazandığı trilyonlara bakıyor..??
  ???
  Anonim sen HİNDİSTAN ‘da neden ikamet ettin? Iş için mi eğitim için mi gittin?

 51. Hoşbuldum Nurdanım.. nasılsın ???

  ????

  Yok Defnem.. Gelen giden olmadı.. Öyle bi kafam dagıldı topladım da geldim.. ????

 52. :) haklisin zuleyha tasi birak tavuz kusu tuyunden vile medet unuyorlar :) onada tapiyorlar zahir 34 milyon tanrilari var sonucta :)

 53. bu günün şansız kişisi Züliş oldu yorumları spam düşmüş :) kız öyle olduğunda telefonun internetini kapat 20 sn sonra tekrar aç o zaman telefonun yeni ıp ile gelir tabi bu bir çözüm değil ama işe yarayacağını düşünüyorum

  1. Evet Filizciğim ben bugünün şansızıyım ya diyorum gönderdim yorumlar hiç çıkmadı ?? tamam denerim bir inşallah işi yarar ??

 54. DEFNE hepsi biraz var diyelim simdilik neden sordun hindistanin alinda cok espirisi yok kimileri cok seviyor kimileri nefret edip tiksiniyor orada en zuldugum sey kast sitemi bazi grublar insan yerine bile kobulmuyor hic haklari yok hele teneke kent ibsanin icibi parcalar orayi herkes unutmus zaten

 55. Evet ya kast sistemi var orada zenginlik ve fakirlik ayrımı bunlar köleler yöneticiler askerler fakirler diye ayırıyor ama en çok fakirler çekiyor herhalde ?? kitabta okumuştum

 56. Evet ya onada tapıyorlar resmen tövbe tövbe zaten dinleri Allahın vahyettği din değil kendi kafalarından uydurmuşlar doğru düzgün ilahi kitapları bile yok bunların ??

 57. Valla DEFNEM Sabahtan beri Annemle Pazardaydım Onu taşı bunu taşı derken Yorgunluktan kollarım koptu resmen canım. Ama şükür iyiyim?

  İyi olmana Sevindim Züliş Hep iyi ol

  Teşekkürler AYSEL ABLAM beni sorduysan Şükür canım İyiyim ❤

 58. ZULEYHA fakirler dunyanin her yerinde cekiyor ki
  fakat orda diyelim ki hizmetci esnaf calisti veya sansi guldu zengin oldu zengin olsada kasttaki yeri degismiyor o yine hizmetxi veya esnaf statusubde kaliyor eskiden hizmetcinin kizi hizmetci esnafin kizi esnaf olmak zorundaymis ama suan okuyup meslek secebiliyorlar fakat kasttaki yeri ayni dikey gecis yok herkes kendi kastindan evlenmek zorunda
  hibdistanda 300 milyon kisi sokakata dogup sokakta yasayip sokakta oluyor malesef 1 lira ile misal gunlerce yasamak zorubda olanlar var

 59. Ha okudum kitaplar derken çalıştım sınav kitablarından biliyorum o kadar test çözdüm ki bu konular hakkında artık gına gelmişti ya ?? saçma sapan dinleri var bunların şükür etmeliyiz ki Allah bizi Müslüman olarak dünyaya getirdi çok şükür

 60. Teşekkürler Zülişim Eee naptın canım derslerin nasıl Gribin geçdimi daha iyimisin Dün sordum ama görmedin heralde cevap yazmadın

 61. Evet Çok Şükür ki Elhamdülillah ki müslümanız Zülişim Rabbim Günden güne imanımızı Dahada artırsın

 62. Yok canım cevap yazdım ya öyle hatırlıyorum yazmamışta olabilirim kusura bakma ?? evet geçti gribim dersler çalışıyorum işte ezber falan yapıyorum ??

 63. Kizlar ya goz yorgubluguna ne iyi gelir bilen var mi
  az once gul suyu ile duruladim gec yatip erken kalkmaktan helak oldum gozlerim yanyor

 64. Amin canım İnşallah imanımızı daha da arttırsın Rabbim ve inşallah ve ahirettede Allah yardım etsin hepimize ve cennetine girmemizi nasip etsin bütün hepimizi ??

 65. Ne kusuru Zülişim. Sadece merak ettim canım Daha iyi olmana sevindim Derslerindede inşallah Allah emeklerini boşa Çıkarmaz

 66. Amin Zülişim İnşallah.
  ….
  Anonim gözlere Demlediğimiz çay varya bak ondan yeni demlenmiş tabi Soğuduktan sonra bi sargı Beziyle Gözlerin üzerine koyuyorsun iyi geliyor. Damla ilaçlarda var alabilirsen

  1. son 3 iğnem kaldı sabah akşam iğne yemekten oturamz oldum ama sağlığım günü gün düzeliyor. sen ne yapıyorsun nasılsın hayırlı cumalar.

   1. Ay kıyamam canım İğnedende nasıl nefret ediyorum Rabbim kimseye göstermesin inşallah dahada iyi olursun. Teşekkür ederim şükür iyiyim Annemle pazardaydım az önce geldim yorgunum biraz sadece

 67. Bişey değil Anonim inşallah İyi gelir gözlerine Allah acil şifalar versin ?

 68. FİLİZİM Kıyamam canım İğnedende nasıl nefret ediyorum Rabbim kimseye göstermesin inşallah dahada iyi olursun. Teşekkür ederim şükür iyiyim annemle pazardaydım az önce geldim yorgunum biraz sadece

 69. Kusura bakmayın kızlar yorumum kaç defa çıkmış spama düştüğü için oldu

 70. Kızlar kusura bakmayin lütfen internet hattında sorun var.Baglanti gidip geliyor büyünüzden cevap yazamadım.

  ??DEFNECİM sağol canım benim ağrıları azaldı ama taşların koyboldugunu sanmıyorum.Hakkimizda hayırlısı insallah sen nasılsın iyimisin?

  ??SALIHACIM ben sabahları aç karnina bircay kaşığı ictim.Bir ay devam ettim sonra bir hafta ara verdim ,yine devam ettim eğer içtiğinde midesi bulanırsa balla birlikte ver.Saliha inan durumuna çok üzülüyorum büyüzden belki faydası olursa sende sürekli hastanede perişan olmazsin.

  ??ÇIÇEGIM sağol canım benim iyiyim evdeki işlerle uğraşıyorum sanada allah kolaylık versin islerinde

 71. FILIZCIM?? sanada hayırlı cumalar sağlığın nasıl daha iyimisin sürekli sordum seni yalniz olduğun için çok merak ettim allah yardımcın olsun insallah

  1. canım annem geldi bu gün artık dayanamadım hastalıkle yeme kyapmak bile zor oluyor

 72. Teşekkür ederim sanada Kolay gelsin RÜYAM İyi olmana sevindim canım benim.

 73. Arkadaşlar biliyorsunuz Icca öldükten sonra Nani bi sineğe bile eziyet etmiyor,dünyanın fani olduğunu anlıyor nihayet imansiz karı. Şimdi ilerde Icca ‘nin öldürüp mahpus yattığı Avinash varya Kanhanin canavar amcası onun oğlu geliyor Visnu yani Akash. Önce intikam için Meethiye yanaşıyor sonra çok aşık olup evleniyor. Ama Kanha Akashin manyak amcasının oğlu olduğunu öğrenince cinnet geçiriyor. Akashi öldürmeye çalışırken Nani Kanhaya engel olmaya çalışır ve yanlışlıkla Kanhayi öldürür sanırım birşey çarpıyor kafasina. Sonra Nani tıpkı Icca gibi yıllarca hapis yatıyor ve çıkınca Kanhanin yetim ve öksüz kalan kızı Tamannayi buluyor ve Meethi ve Akasha evlatlık veriyor. Meethi abisinin kızına sahip çıkıyor bağrına basıyor vicdan azabiyla ama Meethinin kızı Rani Tapu gibi şımarık ve bencil biri oluyor ve gecinemiyorlar. Sonra Nani,Damini birleşip küçük kızlara ve herkese Tapu ve Iccanin hikayesini anlatiyor ibretlik olan. Herkes yaşananlardan irkiliyor ve ders aliyor. Küçük kızlar da birbiri ne sarılıyor ve dizi mutlu sonla bitiyor..????

 74. Arkadaşlar biliyorsunuz Icca öldükten sonra Nani bi sineğe bile eziyet etmiyor,dünyanın fani olduğunu anlıyor nihayet imansiz karı. Şimdi ilerde Icca ‘nin öldürüp mahpus yattığı Avinash varya Kanhanin canavar amcası onun oğlu geliyor Visnu yani Akash. Önce intikam için Meethiye yanaşıyor sonra çok aşık olup evleniyor. Ama Kanha Akashin manyak amcasının oğlu olduğunu öğrenince cinnet geçiriyor. Akashi öldürmeye çalışırken Nani Kanhaya engel olmaya çalışır ve yanlışlıkla Kanhayi öldürür sanırım birşey çarpıyor kafasina. Sonra Nani tıpkı Icca gibi yıllarca hapis yatıyor ve çıkınca Kanhanin yetim ve öksüz kalan kızı Tamannayi buluyor ve Meethi ve Akasha evlatlık veriyor. Meethi abisinin kızına sahip çıkıyor bağrına basıyor vicdan azabiyla ama Meethinin kızı Rani Tapu gibi şımarık ve bencil biri oluyor ve gecinemiyorlar. Sonra Nani,Damini birleşip küçük kızlara ve herkese Tapu ve Iccanin hikayesini anlatiyor ibretlik olan. Herkes yaşananlardan irkiliyor ve ders aliyor. Küçük kızlar da birbiri ne sarılıyor ve dizi mutlu sonla bitiyor..????
  Yani öyle bazı detayları eksik anlatiyor olabilirim tabi

 75. Ay Nani cadısı hapis mi yatıyor şaşırdım doğrusu ?? bide son bölümler çok karışık ya YouTube var bölümleri Muktanın bir çocuğu oluyor Nani ile onu kaçırıyor kadınlar falan onu kovalıyor bide bu kördüğüm dizisi yanlış olmasında kendi ülkesinde yedi yıl sürmüş maşallah biz iki dakika bakamıyoruz bunlar yedi sene izlemiş ?? ama son bölümler değişik biraz Tapuda var

 76. Sağol Çiçeğim yazamazsam bilki internetten bağlantı çok zayıf paketin günü bitmiş.Ben genelde wayfi kullanıyorum hatta sorun var.

  Kızlar yazamazsam merak etmeyin bazen düzelmesi uzun sürüyor görüşmek üzere

 77. Aman iyi olsun RÜYACIM.. ben de idare ediyorum..
  ????
  ÇİÇEĞİM pazardaydınız demek..
  Şimdi universiterde ben evde kalirken tani herşeyi nöbetle yapıyoruz.. Pazar alışverişi oda arkadaşımla bendeydi. Yaptik alışverişi. O alacaklarını alıp önden gitti. Benim bi elimde ıvır zıvır diğer elimde Soğan Poşeti. 5 kilo falan bir soğan.. Neyse soğanlı elimin yürürken hafiflediğini fark ettim biraz bi yürüdüm sonra arkama bi baktım bir genç oğlan soğanları bir bir yerden toplayıp ceketine,kazağının önüne koyup topluyor. Benim poşetin altı delinmiş çocuk yol boyunca toplamış??????? ay ben şaşırdım Allahim napicam diyorum. Çocuk sakin olun dedi gitti marketten poşet aldı geldi koyduk hepsini birbir. Beni görseniz Vize dönemi zaten gözlerim uykusuz,sıfır makyaj,pijamalıyim birde..Neyse sonra teşekkür ettim ayrıldık. Ne kadar nazikti ses tonu falan. Ben gidiyorum arkama dönüp bakıyorum o gidiyor bana dönüp bakıyor o yol bitmedi bi türlü yeşilçam misali???

 78. Hayirli gunler kizlar Nasilsiniz.

  Tessekurler Defnem mat. Yok evet ama bizde matamatik basarilari ayriyetten sinava giriyor isteyen bunlar arti olarak yansiyo yani yine full yapinca madalya verdiler en buyuk dusmanimida bir soruyla yendim dusmanimda rakibimde efe yani bu uc kere yapiliyor her donem birtane kaldi

 79. Demek onca yıllar Nani yaşıyor hayla Nekadınmış hapiste bile ölmemiş Ama iccanın başını yedikten sonra iyi olmasına ne gerek vardı. Kanhıyada yazık olmuş ya Demek öldü çocuk. Sonunun mutlu bitmesi iyi olmuşta. İyiki bitmiş bi son koymuşlar artık.
  Bilgi için saol Defnem…
  … Ay Ne Nazik Çocukmuş öyle o, DEFNEM Ne güzel yardım etmiş sana yokya ben öylece saf saf taşıdım durdum poşetleri

 80. Ayselim canım saolasın amin inşallah

  Sende hep iyi ol

  Defnem kız ne Bayburtlu nereden çıktı

  Ben Bandırma’da yım evet benle melek tekiz eşimle birlikte geldik yatışı yaptık biraz durdu gitti besbur

  Çalışıyor
  Adam neyapsın bide evdeki çocuklar bakıyor sabah kaldırıyir hazırlıyor okula yolluyor

  Böyle birbirimizi idare edecez

 81. GAUNYDIN
  GUNAYDIN
  GUNAYDIN
  ********KORDUGUM AILESI*****
  NASILSINIZ BAKIYIM
  KUSIRA BAKAMYIN TEK TEK ISIM YAZMAYACAM ISIM VAR.OPDUM GELINCE HER KESIN YORUMUNU CEVAPLARIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu