Kördüğüm

Kördüğüm 261. Bölüm Özeti Part (3-4) # Yuvraç’a Hapis Cezası Şoku

Kördüğüm 216. Bölüm özeti (1. ve 2. partın özetini) anlatmıştık. Yuvraç duygu sömürüsü ile Ichcha’ya anneciğim beni affet. Bana bir kere avladım dersen mutlu olacağım gibi süslü cümleler ile kandırmaya çalıştı. Ichcha mahkemede neler dediğini öğrenmek için 24 nisan kördüğüm bölüm özeti ile sizleri merakta bırakmayalım. 

Kördüğüm 261. Bölüm Özeti 

kördüğüm 261. bölüm özeti, uzun ve önemli olduğu için iki kısımda anlatmak istedim. Şu anda ikinci özeti okuyorsunuz. Mukta’nın avukatı hakime o gün yaşananlara bizzat şahit olmuş bir tanığımız var. Dinlemenizi istiyorum der. Ichcha ayağa kalktığında Mukta’nın olay günü Yuvraç tarafından tecavüz edilirken yaşadıkları gözlerinin önüne gelir. Daha sonra sabah mahkemeye girmeden Yuvraç’ın açıklı feryadı aklına gelir. İkisi arasında karar vermek zorundadır. Hakim mübaşir aracılığı ile Hindistan anayasasına el basarak doğruları söyleyeceğine yemin eder misin? diye sorunca Ichcha elleri titreye titreye anayasaya elini basıp evet der.

Hakim Ichcha o gün ne oldu anlat  bakalım kızım der. Ichcha ağlamaktan uzun bir süre kekeleyerek konuşmaya çalışır.Tapasya ise kızı için tapınağa gelip dua etmek ister. Tesadüf o ya Akash (Vanshu) görevli olduğu tapına gelir. Bu tapınak aynı zamanda Rathore ile gizlice konuştuğu bir yerdir. Dikkatleri Üzerlerine çekmeden hayatın normal akışına aykırı olmadan bir birlerine bilgi alış verişi yapar.

Ichcha,  mahkemede Yuvraç benim oğlum ama gerçekler ne ise onu söyleyeceğim. Benim o gün gördüklerim çok utanç verici şeyler gördüm. Yuvraç tecavüz etmemişti ama bunun için çabaladığını Mukta’nın ise kurtulmak için çırpındığını gördüm deyince Yuvraç’ın avukatı ayağa kalkıp Bu kadın yalan söylüyor sayın hakim. Çünkü Mukta Jogi Thakur’un torunu Ichcha ise Jogi Thakur’un yanında büyümüş ve halen de orada kalmaktadır. Bu kadın yanlı ifade verdiği için kabul etmiyoruz der.

Tapasya Meethi İle Ichcha’yı Karıştırdı 24 Nisan Kördüğüm Özeti

24 Nisan kördüğüm özeti devam ediyor. Şahit Ichcha’nın dinlenmesinden sonra şikayetçi olan Mukta hakim huzuruna gelir. Yuvraç’ın avukatı Mukta’ya soru sormaya başladı. Nasıl ve nerede tanıştınız deyince Mukta okul arkadaşım olur diyerek avukatın sorusuna samimi bir şekilde cevap vermeye çalışır. Ancak Karşı tarafın avukatı bu arkadaşım sözünden bir savunma çıkarmaya çalışır. Mukta, Ichcha ifade vermeye gitmeden Yuvraç’ı koru demeye çalışmasına rağmen Ichcha gerçekleri söylemişti. Mukta,otele kendi isteğimle gittim. Ancak tecavüze yelteneceği aklıma gelmezdi diyerek olayı bir anlık sinir krizi gibi anlatmaya çalıştı. Karşı tarafın avukatı ise bundan faydalanmak için sesini yükselttikçe yükseltip iyice köşeye sıkıştırmaya çalıştı.  Mukta, yaşadığı o anı hatırlayıp ağlamaya başladı.

kördüğüm 261. bölüm özeti resim 1

Tapasya ile Rathore tapınakta son olayları değerlendirdiler. Tapasya, daha önce Meethi ile tanışmadığı için tapınaktaki Meethi’yi Ichcha zannetti. Rahore ile benim buluştuğumu görmesin deyip tapınaktan kaçarcasına uzaklaşırken dua tepsisini orada unuttu.  Meethi ise tepsiyi unutan Tapasya’yı tanımadığı için bayan tepsinizi unuttunuz diye arkasından bağırsa da Tapasya arkasına bile dönmeden kaçmaya çalıştı ama kaçamadan Meethi’ye yakalandı. Tapasya Yüzünü kapatıp Meethi ile konuştu.

Mahkeme karar için ara verdi. Yuvi, annesi Ichcha’nın yanına gelip dalga geçercesine annecim senden nefret ediyorum annecim diyerek gerçek yüzünü gösterdi. Tapasya’nın yanından Meethi ayrılınca Rathore gelip birden nereye kayboldun. Ne oldu diye sorunca bak orada Ichcha var der. Rathore o Ichcha değil kızı Meethi der. (İşça’nın çocukluk arkadaşı bile kim Meethi kim İşça karıştırıyorsa benim karıştırmam çok doğal. Bir an yaşlandığımı hissetmiştim kendimi )

Yuvraç, Tecavüzden Hapis Cezası Aldı 24 Nisan Kördüğüm Bölüm Özeti

24 Nisan kördüğüm bölüm özeti, Thakur ailesinde yüzler asık. Ichcha evladı Yuvraç tarafından yemediği hakaret kalmadı. Rathore, Tapasya tarafından dualı ikramı kızı Mukta’nın yanına getirip bunu sana kıymetli biri gönderdi. Ye bunlardan diyerek destek olmaya gelir. Mahkemenin arası bittikten sonra tekrar ikinci oturuma başlar. Bu oturum karar oturumudur. Mahkeme başkanı Yuvraç Sing Bundella Mukta Rathore’yi tecavüz etmeye yeltendiği sabit görülmüş olup Hint ceza kanunun 224. maddesi uyarınca 5 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir deyince Yuvraç’ın ayaklarının bağı çözüldü resmen.

24 nisan kördüğüm bölüm özeti resim 1

Mahkeme arasında kurtulacağını düşündüğü için artistlik yapıp meydan okumuştu. Ancak mahkeme Ichcha’nın söylemlerini dikkate alıp o eğilimde ceza verdi. Yani Ichcha şahitlik yapmasaydı Yuvraç kurtulacaktı. Polisler hemen Yuvraç’ı kelepçeleyip mahkeme salonundan götürürken ellerindeki kelepçeleri Ichcha’ya gösterip seni asla affetmeyeceğim diyerek mahkeme salonundan zorla çıkardılar. Mai oğlu gibi büyüttüğü Yuvraç’ı cezalandırılmasında büyük pay sahibi olan Ichcha sinirlenip tokat atmaya çalıştı. Ancak Damini Gunwanti’nin elini tutup sakın bunu deneme. Bu tokadı sen kendine atmalısın. Onu bu şekilde yetişten, şımartan sensin der. Damini’den beklenmeyecek bir davranış.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

205 Yorum

 1. Oo sonunda Daminide dil Açmış Şaşırdım dorusu nasil olduda İccanı koruya bildi bu kadın. Ama bu Sözlerinde haklı yuvini hakkaten mai böyle kötü yetiştirdi kendi gibi

 2. Vay vay vay olaylara gelsen sonunda yuvi hapsi boyladı

  Ay tapuyla bay karizma nede gizli gizli buluşurlar mış ta nede guleller

  Filizim eline sağlık ?

  Bide nasılsın bugün seni hiç görmedim

  1. :) teşekkürler saliha canım :) keyifli okumalar meleğimiz bugün nasıl annesi hep aklımda

 3. Ay ben oraya yazmistim simdi buraya yeniden mi yazam :)

  ZULEYHA ABLA canim hos buldum .tesekkurler.iyiyim ben cok sukur.sen nasilsin gorusmeyeli neler yapiyorsun?
  Nasil gidiyor hayat ?

  GUL CİCEK abla hos buldum.sen nasilsin gorusmeyeli?

  ZUlEyHa abla unutmadigin icin tesekurler.
  Bende sizi unutmadim.ancak yazabildim.dedim bi kendimi hatirlatayim :)

 4. Manyam hoş geldin ne kusuru Nasılsın iyimisin Canım

  Halecim valla aynıyım Deyişen bişey yok gülüm sen neler yapıyon

 5. Allah Dâim iyilik versin MANYACIM. Teşekkürler Şükür iyiyim bende Canım Neler yapıyon Bakalım

 6. Bende iyiyim Halecim ne olsun işte aynı bildiğin gibi değişen bir şey yok ?? senin iyi olmana sevindim ??

 7. DEFNE ABLA guzel andim .canim sen kotu anilacak insanmisin bugun cok hatirladim yani.:)
  Normalde hep hatrimdasin gousemesekte dualardasin mutlaka sizi unutmak mumkun degil.:)

  DEFNE ABLA az once RanVeer Singh izliyordum.onu izlerken hep aklima geldin.animsayip tebessum ettim :)
  Ranveer singh bir performansi vardi muhtesem daha once izlemistim unutmusum oyle baktim butun unluler vardi.
  Ranveer ucan arabayla geliyor sahneye muhtesem dansi sarki vs ee onu izlerken seni andim yazcam sana :) link :) biraz gulumse :)

 8. Ay Yuvraç pisliğine hapis cezası vermişler çok şükür buna yetmez 5 yıl şöyle 20 25 yıl lazım buna ?? o kadar bölüm oldu İcca ilk defa bir işe yaradı ya mahkemede bile ağlıyor ?? şu İccaya diyecek kelime bulamıyorum bir ölmedi gitti ne bitmez tükenmez ömrü varmış
  Ya Raghot boşuna yas tutmuş hadi karşılaştın Tapu ile başı göğe erdi sanki bunu görünce koşa koşa Bay Karizma Raghotun yanına gitti ?? kız direk kaçmış ya yazık vallahi ?? şu Raghotta ne kara talih varmış adam Tapu yüzünden ecelinden evvel ölecek bu gidişle ??

 9. YAy cok uzun msj yazdim cikmadi yaas

  GUL CİCEK ABLA iyiyim bendede ayni yuvarlanip gidiyoruz hayat hizla akiyor.degisen bisey yok

  DEFNE ABLA az once yszmistim yaziyorum .yine

  Tesekkur ederim.
  Evet bugun seni cok animsadim tebessum ettim.
  Zaten hep dualardasin sizi unutmak mumkun degil seviyorum sizi gorusemesekte gonullerdedib gonullerdesiniz.

  Bugun az once RanVeer siNgh performansi izliyordum epeydir izlememistim izlerken seni bol bol andim.
  Zaten ranveeri gorunce direk seni aniyorum bu arada performansi sahaneydi dans muzik sov mukemmel di tum unluler vardi.
  Adam sahneye ucan arabayla indi link yazcam azsonra sende tebessum et.
  Gulmek mutlu olmak sana yakisiyor. DEFNE ABLA SENİ tabikide iyi anicam cunku iyi insansin :)

  ZuLeYHa Abla tesekkur ederim sana :) ozlemisim cidden seni

 10. Aynenn Yuviye bencede Uzun yıllar hapis cezası verilmeli Ama dizi işte tutuklansa bile brakıllar hemen

 11. Aynen Gülçicek uzun süre hapis cezası verilmeli ama estetik yaptırıp Muktanın karşısına çıkacakmış ?? ay ne değişik dizi kendi ülkesinde 7 sezon sürmüş bir asır gibi buna nasıl dayanmışsa oradaki millet biz iki dakika bakamıyoruz ??

 12. Alemsin Halecim ama beni Burak Ozçivitle anmani isterim :)
  Senin sağlık sorunların nasıl oldu iyileştin mi kuzu??
  ???
  Ay daha bu Yuvrac estetik olup intikam alacakmış bitmez bu dizi bitmez..
  Ne kadar ırz düşmanı varsa bu dizide??

 13. Kızlar BEN’im Telefonumdanmı sitedenmi Bilmiyorum ama Sitede donma oluyor Sizdede varmı böyle bişey ?

 14. Ha bu arada Adi Zehrada Nadir Handeye tecavüz ettiğini itiraf etti. Hatta o evdeki bütün güzel hizmetçilere saldırmaya çalışmış önceden adam cinsi sapık çıktı. Ama şule Nadiri bıçakladı nihayet ?? bir de Şule Zehranin Hande olmadini biliyor ama susuyor neden??

  1. serkan öldürmüş oğlunu korumak için olayı örtbas ediyor nadirin tecavüz ettiğini yeni öğrendi

 15. :) DEFNE ABLA ne yapim ranveeri gorunce otomatik oldu :) sen geliyorsun .tabiki buraki gordugumdede defne abla seviyordu bu adami diyorum.

  Bana gelince biraz daha iyiyim ama simdide baska saglik sorunlari cikti onlarinda ustesinden gelirim insallah Allah tan sifa bekliyorum.ama bunlara uzulmyecegim artik yada uzulmemeye caliscam .malesef herkesin bi imtihani oluyor bu hayatta abla
  DEFNE ABLA senin ailen nasil oldu annen falan durumlari iyimi İnsallah onlarda sifa bulur duaciyim size.
  Sen nasilsin girusmeyeli yuzunden tebessum eksik olmasin ablacim tesekurler sordugun icin

 16. MANYAM Hoşgeldin
  Nasılsın?
  MELEĞİM sen o sahneye kaçırmışsın sanırım hani Rkaya Dipali Madu Rişap Kundurayı değil Rkayı seviyor istersen test et demişti ve Rka Maduyu test etmiştim şohreti bırakalım kendi halimizde bir hayat kuralım demişti ama Madu lüks hayatı bırakıp gitmek istememişti sonra Rka oba yalancıktan onu sevdiğini söylemişti ve Madu havalara girmilti artık Rkanın gerçek karısı olduğunu zannederek Rka ile birlikte olmjştu hatta Rka onu kaçırıp yatağa gelepmeleyince Madu BIRAK BENİ BEN SENİN KARIN DEĞİLİM değince Rka laf sokmuştu ÖYLE MİŞ BİZ HİÇ YAKINLAŞMADIK YANİ ÖYLEMİ diye??Sonra Rka kendi gömleğini açmaya başlayınca Madu utanmıştı??

 17. Bilmiyorum ki ben şuan okuldan idare eder oldum yine malum İnternet mağdurum yine en son 9 mb kaldı onuda yarın olan salla kazana saklıyorum ?? donma olabilir ama hiç anlamıyorum ya zar zor yazıyorum çünkü

 18. Bu akşam Sultanım türbeye gidecek ve orada Madunun hayalini görecek?
  Ya bu senaristede nasıl bi kafa varsa insan hayal görürde baya canlı kanlı Madu hayali de görünmez ki canım senarist bu sahnede iyice uçmuş?
  Birde senarist derken onlar galiba 3-5 kişi varmış yalnız hepsi galiba manyakmış bu senarşstlerin yahuu bi dizide hiç bir tane iyi karakter olmaz mı hepsini bir birinden beter etmiş bi ten Sultanımı baştan iyi kahraman olarak diziye soktu sonra sonunu berat etti diğerleri hepsi baştan sona kötü karakter?

 19. Ay Adı Zehraya hiç bakmıyorum sevmiyorum o diziyi onu görünce direk aklıma kördüğüm dizisi geliyor biraz benziyor gibi ?? bilmem baya entrika var dizide

  1. bakmadan çözmüşün gerçekten kördüğüm gibi ama bence finali yakın zehra her şeyi çözmek üzere

 20. Sağol HALECİM yaşayıp gidiyorum sana da şifalar diliyorum birtanem. Rabbim sana da mutluluk ve huzur versin??
  ???
  ÎNCEM bitanem YByi 9 kere hatmetmiş biri olarak söylüyorum:Rk ile Madhu resmi nikahtan önce asla birlikte olmadılar herşeyin üstüne temin ederim seni.❗❗❗ Ha ben illa öyle düşünücem diyorsan birşey diyemem????? Madhu birlikte olmak istedi Rk reddetti terk edeceği için
  Rkin daha önce yakinlasmadik mi dediği birlikte sarılıp uyumaları,Madhunun saçını oksamasi,kucağına alması masaj yapması falan filan????
  Adam esprili bir psikopat biliyorsunuz. Ilahi INCEM ya izlediğim diziyi şüpheye dusurucen ..
  ???
  FİLİZ anladım da bi gariplik var yine..

  1. bende aynı fikirdeyim defnem bir anne nasıl susabilir anlam veremiyorum ben de daha çözülmemiş sırlar var gibi merak ediyorum doğrusu

 21. Kızlar Allah Rahatlık Versin Hepinize İyi geceler Yarın Nasip olursa Görüşürüz İnşallah

  1. iyi geceler çiçeğim Allah rahatlık versin kocaman bir öpücük gönderdim sana iyi geceler öpücüğü :)

 22. Aynen ya hintli senaristlerin kafaları baya dumanlı oluyor ne yapacaklarını şaşırıyorlar diziyi görünce hayal dünyaları baya geniş onların ??

 23. ZULEYHA ABLA bende seni opuyorum seni.kiymetlimsin.hayatta hersey gonlunce olsun canim ablam.

  DEFNE ABLA evet diziyi izledim her sabah 10 da tekraribi koyuyorlardi ordan az baktim normalde tum bolumleri izledim.:)
  Evet nadir pislik cikti ama cok cabuk cozuldu anladim.
  Hizmetci kizida nadir taciz etmis
  ama cocukla ilgili bilgi verilmedi .
  Hande olmemis ama nerde suan bilen yok
  tahminime gore klinikte yatiyordur sonraki zamanlarda kesin uyanir.
  Serkan bunu kim yapti sana diye sorarken dusup basini sarpmis handee fakat o esnada sule hastaneye goturelim yasiyor dedi sonra dogum basladi acele edelim diyordu.

  Evet sule kizi olmadigini buliyor muhtemelen herkes hande nerde diye soranlara cevap olsun diye

  bu arada mine psikiyatris minenin kizi cikti bu haftaki bolumde kizimi almaya geldim diyordu 9.bolum fragmaninda gordum.

  Birde esas oglan olayi var bu zehra kimi sevecek anlamadim.
  Gencoya asik olmayami basladi anlamadim kadiri terk etti

  genco uyus onun hande olmadigini nasil anlamiyor anlamadim ondan jonn olmaz bence
  serkani anlamadim annesinede tepkili birde ceren hamile serkanin durumu ne olcak bilmiyorum :)

 24. IYI GECELER KIZLAR ❤❤
  IYI GECELER ELAM S.Ç.S ❤❤❣???????❤❤❤❤❣❣

 25. Fili FİLİZ ABLA İMDAT UZUN BİR MSJ YAZDİM KAYBOLDU AYNİSİNİ NASİL YAZİM YARDİM BEKLİYORUM

 26. Bencede nikahsız birlikte olmadılar ya sadece birlikte uyudu onlar oradada aralarında yastık vardı ?? hatta ondan sonra nikah kıydılar anca oda ?? Rk zaten psikopat aşık adam gözleri ile sevdi uzun süre Maduyu ?? Krk bölümlerinde bile olmadı gerçek Rk hapiste idi Krk Madunun yanında idi bilmiyorum yani yanlışta olabilir

 27. Neyse bende kaçırım bari Allah rahatlık versin iyi geceler kızlar ❤️❤️??♨️♨️??

 28. DEFNE ABLA evet adi zehrayi izledim izliyorum.
  Birde sabahlari 10 da tekrarlari basliyor.

  Evet nadir cok cabuk itiraf etti tuaf geldi bu ama bakalim pislik nadire ne olcak sule yeni ogrendi .
  Fakat anlamadigim kucuk kiz mine gunlugu kimden nerden ogrendi buldu bu soru isareti nerden bulup zehraya soyledi anlamadim.
  Handeye serkan sana bunu kim yapti diye israrla sorarken ayagi kaydi dustu basini carpti.
  Fakat olmedi sule hemen hastaneye goturelim dedi o arada bakti sule dogum basladi acele edin diyordu.
  Tahminime gore hande bi klinikte bilinci kapali yatiyordur sonra birgun cikagelir gibi
  bu arada genco ne salak nasil oluyor kizin hande olmadigini anlamiyor buda tuaf gencodan jon olmaz
  zehra gencoya mi asik olmaya basladi ne.
  Sonu ne olcak belli degil
  serkana gelince ona ne olcak anlamadim ceren hamile
  mine kucuk kiz psikiyatris leylanin kizi cikti
  kizimi almaya geldim dedi.
  Bu arada leyla serkani seviyor 9. Bolum fragmani ilginc
  hayalin anne babasi neden olduruldu
  bakalim dizi nasil devam etcek

 29. Ay defnem güldürdün beni yine ???

  Aynen öyle oldu çünkü bende hiç bir bölümunu kacırmadım ama incem illam oldu bitti dedi bende şupeye düştüm

  Zulişim gül çiçeğim sizlerede hayırlı geceler ????

  Portakal şekeri hoş geldin canım nasılsın

 30. DEFNEM bu konu tartışmaya açık bir konu olabilir sen başka türlü anlamış olabilirsin canım ben başka türlü mesela ama Madu ce Rka sahte evlilikte birlikte oldular bunu bu şekilde hissettirdiler seyirciye tabi hint dizilerinde bizizimkiler gibi çok net göstermiyorlar yakınlaşmaları gerçek nikahlıyken bile açık açık göstermemişlerdi ama seyirciye hissetiriyorlar olanı biteni daha yeni izledik ya hatta Sultan fan grubunda dalga geçtik kendi aramızda Madu kendisini Rkanın karısı sanıyor neler yaptılar öyle diye??

 31. Melek ablam iyiyim tesekkurler .sen nasilsin iyimisin?

  FİLİZ ABLA beni GORMEDİN ASJOLSUN BURDAYİM AM BeN :(
  FİLİZ ABLA zehrayi izliyordun demi nasil buldun yorumumu sen ne dusunutorsun ?

  1. haleciğim olur mu öyle şey bir taraftan da dizi izliyorum ondan cevap veremedim heralde yoksa canımsın adı zehra konusunda yaptığın yorumlardan diziyi baştan beri iyi bir şekilde takip ettiğin belli, sorduğun bir soru çok hoş mine günlük olayını nasıl biliyor garip değil mi ben de merakla bekliyorum ee kuzucuğum sen nasılsın görüşmeyeli

   1. Tamam ay uzgunum sen yogunsun unutmusum.abla
    gorusmeywli ayni saylir.buna sukur diyelim.
    FİLİZ ABLA cim sen nasilsin peki iyimisin ?

    Adi zehraya gelince evet metak edilecek cok sey var nadirin cabyk ifsa olmasida garip
    sule neden bayram yorukten hayelin ailesini oldurmesini istemus merak ediyorum
    serkan handeyi oldurmedi bundan emin oldum.
    Handenin bebegini merak ediyorum ne oldu
    serkanin sirri ne leylanin bildigi dosyadaki falan
    Birde GenCo ya sinir oldum babasi sevdigi kiza neler yapmis
    o hala babam benim kahramanimdi falan diyor sakin karsiliyor
    ofkelenmesi lazim babasindan tiksinmesi lazim
    buda bir garip.
    Birde dizinin sitesinde tantim da basrol olarak zehra sule serkan vardi nasil ilerlicek merak ediyorum.
    Leylada bisey biliyor kesin bakalim ctsiden sonra bakariz yoruma
    soysal medyada kimileri zehgen zehser yorumlarina devam ediyor ama bende merak ediyorum su zehranin gercek askini kim diye
    kadirede acidim:)
    FİLİZ ABLA KUSURA BAKMA

    1. :) kadiri ben pek sevmiyorum ya genco ile daha çok yakıştırıyorum genco dünyadan bihaber ya sorma beni sormuşun gülüm hamdolsun Rabbime iyiyim :) sen anlat karadeniz izliyorum şimdi

     1. FİLİZ ABLA sen tum dizileri izliyormusun bende cok cay ictim uykum kacti o diziyi actim fskat cok takip etmedigim icin pek anlamim suan geziniyorum .
      Bi haber gordum hosuma gitti bizim ulkedede uzun yasayanlar varmis Allah herkese saglikli uzun omur versin.insallah

      Kadire gelunce bende sevmiyorum.ama zehrada her isi yaptirip birakmis oldu.
      Genco ile fiziksel gorunus olarak uyuyor ama genconun oyunculugunu zayif buldum oo gercek handeyi severken zehra aski basit oldu
      imkansiz ask tutuyor dizilerde
      zehra gencodan daha buyuk ama o kiz gen gosteriyor 33gozukmuyor masallah gencooda gostermiyor 30 yasinda ki madallah diyorum :)

      Filiz abla servet dizisini izlendin mi ben 1. Bolumu denk geldi izledim yusuf cim var ya onun dizisi bak oda 91 dogumluymus daha buyuk saniyordum belli olmuyor kimileri sansli oluyor bu konuda bende yaziyorum ya sana kizma lutfen

     2. hepsinden bir şeyler bakıyorum ki yazabileyim yorum yapabileyim diye canım ama bazılarını gerçekten severek izliyorum :) servetin birinci bölümüne baktım canım ama final kararı almışlar bence de yusuf çim yaşından büyük gibi değil mi :) niye kızıyım portakal çiçeğim benim :)

 32. Sultanımın ses dublajını yapan kişi değişti ya önceki ses tonu Sultanıma daha çok yakışıyordu daha gür bir sesti aynen Avinin kendi ses tonuna benziyordu?

 33. Selam gonlu guzel arkadawlarim nasilsiniz her wey yolundami cok seviyorum sizleri

  Elam
  Bellam
  İremsucum
  Gulciceyim
  Defnem
  Zuleyhacim
  Helinim
  Manyacim
  Nurdancim
  Ruyacim hepinize hayrli akwamlar

 34. Bellam kelebeyim nasilsin kendini nssil hiss ediyosun ablasinin guzeli tatli cilqin opyyorum seni kos kocaman

  Not: filizim şu mesajdan once sana yazan benim kusuruma bakma isim yazmayi unuttum canim

 35. ELAM WEKERPAREM NASİLSİN GUZELİM NELER YAPİYOSUN KUZUM SENİ COK OZLEDİM VE MERAK GETTİM HADİ GEL BAL BOCEYİM SENİ COK COK SEVİYORUM GONLU GUZEL BACİM??????

 36. MERSİNLİ ELA ❤️❤️❤️İYİ GECELER TATLI RÜYALAR DEFNEM dedi ki:

  İYİ GECELER TATLI RÜYALAR KIZLAR
  ..
  DEFNEM RUH İKİZİM
  HANİ ŞİİR UYUDUNMU AHİRETLİGİM İYİ GECELER TATLI RÜYALAR KELEBEGİM
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 37. NİHANIM PIRLANTAM HOŞ GELDİN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR DÜN YOKTUN MERAK ETTİM SENİ
  İYİYİM SEN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR ŞEKERPAREM NE YAPİM BU ARA TL İZLEMEK GELMİYOR İÇİMDE SEN NE YAPIYORSUN
  AY PARÇAM GELDİM BENDE SENİ ÇOK SEVİYORUM UGUR BÖCEĞİM?????

 38. Elam nihancan hoş geldiniz

  Halen iyi olmana sevindim canım

  Kızlar hepinize hayırlı geceler tatlı rüyalar Allah izin verirse yarın görüşürüz ??????

 39. FİLİZİM GÜLÜM HOŞ BULDUK İYİYİM SEN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  ..
  SALİHAM CANIM İYİYİM SEN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  İYİ GECELER TATLI RÜYALAR

 40. AZERBAYCANDAN ELAMA KOSSS KOCAMAN SELAM VE BOL BOL OPUCUKLER….HOW GELDİN BAL BOCEYİM İYİYİM BENDE HAVALAR İYİCE ISINDİ AMA SANKİ HAVADA BİR SIKINTI BAZEN İNSAN NEDENİ OLMADAN DARALİYOR AH KUZUM BENDE BİR KAC GUNDU OYLEYİM…..EEE SEN ANLAT SENİN NEDEN İCİNDEN GELMİYO TL İZLEMEK CANİM

 41. NİHANIM PIRLANTAM
  SEN GELİRSİN DE BEN GELMEZMİYİM BENDE MERSİNDEN GELİYORUM ORTAK YOLU BULURUZ AY PARÇAM HOŞ BULDUK UGUR BÖCEĞİM
  HEP İYİ OL BİRTANEM
  BENDE ÖYLEYİM HAVADANMI BİLMİYORUM İNSAN BAZEN HAYATTAN BIKIYOR BUNU NE İÇİN YAPIYORUM NİYE BÖYLE DİYE DÜŞÜNÜYORUM BİDE BEN ÇOK DÜŞÜNEN BİRİYİM
  BU ARA TELEVİZYON İZLEMEK GELMİYOR HEVESİM YOK
  AY PARÇAM BENDE SANA SIMSIKI SARILIP GÜZEL YANAKLARINDAN ÖPÜYORUM
  PIRLANTAM YAZMAMAZLIK YAPMA ÖZLÜYORUM SENİ
  HABER VER İSTERSEN 3 … 4 HAFTA YAZMA AMA HABERİM OLSUN SENİ ÇOK SEVİYORUM CANIM İÇİ ???

 42. AY SORMA ELAM BENDE OYLEYİM HİC BİWEY İZLEMİYORUM TVDE QALİBA HAVADAN ŞU ARALAR Bİ DEPRESYON HAVASİ VAR SANKİ ….BENDE SENİ OPUYORUM SİMSIKI SARİLİYORUM..TAMAM BALİM HABER VERİRİM MUTLAKA…SANADA İYİ GECELER GUZEL YUZLUMM

 43. DEDİMKİ RABBİM ÇOK YANLIZIM

  BUYUURDU Kİ BENKİ SANA ÇOK YAKINIM

  BAKARA 136

  DEDİMKİ OKADAR GUNHIM VAR HANGİSİNİN TÖBESİNİ YAPAYIM

  BUYURDU. ALLAH BUTUN GÜNAHLARI BAĞIŞLAYANDIR

  ZUMER 53_

  GÜNAYDIN HAYIRLI SABAHLAR ??????

 44. GUNAYDYN
  GUNAYDYN
  GUNAYDYN
  KÕRDÜGÜM AILESI
  NASYLSYN IYMISIN JANYM ARKADASLARYM
  BEN IYIM COK SUKIR
  SIZLER COK TESEKUR EDERIM MUTLY GUNIMDE YANYMDA OLDUGYNYZ ICIN IYKI BU SITAYA GELMISIM IYKI SIZLERI TANYMYSYM IYKI VARSYNYZ ALLAHYM COK SUKIR SANA GUZEL INSANARLA KARSYLASDYRDYGYN ICIN SIZLERI COK SEVYORUM HANYMLAR BU ARADA BENI BEGENMISINI SAG OLUN EVET O CICEKLERIN ICINDEKI BENIM BIDE DAMADYN FOTRAFYNY ISTEMISINIS AMA MUMKIN DIL NEDENI SOYLIYIM
  BIZIN ULKEDE NISAN SADEJE IKI AIYLE ARASYNDA OLUR DUYNE BUTIN AKRABALA DAVET EDILIR AMA BEN BABAMA YSRAR ETDIM VE BUYIK NISAN ISTEDIM TURKIYENI NISANY GIBI OLSUN ISTEDIM KABUL ETDILER VE YAPDYLARDA MUSANYN BABADY IS ADAMY MESUR SOYLY BIRI OYUZDE IS NEDENIYLE FOTRAFLAR YAYYMLANMASA DAHA IY OLUR DEDI BENIMDE FOTRAFYM YAYYMLAMAY ISTEMEDI AMA BEN YSRAR ETDIM VE NET YUZIMI GOSTERMEDEN CEKDIM FOTRAFY ANLAMYSYNYZDYR UMARYM ARKASLAR AMA SOZ FUYNI FOTRAFLARY BOL BOL YAYYMLYJAM

 45. Nazlam sanada gunaydın rabbim seni mutlu mesut etsin inşallah ?
  Bide çok tatlı birsin

  Helinim sanada günaydın canım sınavında başarılar dilerim inşallah istediğin gibi olur ??????

 46. ? SABAHA UYANDIRANA
  RIZKI HUZURU NİMETİ VERENE ŞÜKÜRLER OLSUN?
  Günaydın kızlar nasılsınız
  Ben tekrar Sultanımı seyrediyorum şuan sizden aranızda YBaharı seyreden var mı?

 47. Benim Sultanım türbede gördüğü hayali Maduya aşkını itiraf et işareti olarak anladı halbuki Rabbimin işareti o şeytan Madudan uzak dur demekti Madunun maskesini düşürdü Rabbim ama benim saf Sultanım bunu yanlış anladı ??
  Rka Madunun evine gelince Sultanım kendisini Rkaya göstermedi gösterseydi Rka yine delirirdi kıskançlıktan evlenme teklifi falan yapamazdı??

 48. Benim anlamadığım neden Madu BENİ SEVDİĞİNİ SÖYLE diyor Rkaya o zaten ona daha önce yalancıktan soylemişti
  Ve Madu kocaman tektaşı görünce yelkenler duya düştü bu kadar basit miymiş yani tüm yaşananları bi kocaman tektaş unutturdu vay beee Madu sen ne kadar da ucuz bir kadın mışsın bunu tekrar bize iyice gösterdin peeehh

 49. Umutsuzluktan sonra Nice umutlar,
  Karanlıklardan Sonra Nice Güneşler var..”HZ.MEVLANA..
  ……..
  GÜNAYDIN HAYIRLI SABAHLAR HEPİNİZE MUTLU HUZURLU BİR GÜN GEÇİRMENİZ DİLEĞİYLE
  …………….
  Nazlacım Helinim Saliha Ablam İncem Sizlerede Günaydsabahlar lı sabahlar

 50. SALİHA ablam Nasılsın Meleğimizin Durumunda Değişiklik Varmı Rabbim Tez vakitte Sağlığına kovuşturur İnşallah Her Daim Dualarımda Allah Mutlu Haberlerini Duymayı Nasip etsin Bizlere Bitanem

 51. İncecim Ama baya romantik teklif yaptı ya Sultan elini çabuk tutsaydı o demişti sevdiğini o giderken kimse yoktu Madu ya sevdiğini söyleyecekken Rk geldi ?? ?? değilmi ama Maduda dayanamadı bu organizasyona hemen evet dedi ?? Sultan türbeye gitti gerçekten bu konuda taktir ettim öyle saçma sapan putların olduğu yerede giderbilirdi ?? ama yinede dayanamadı Madunun güzelliğine ??

 52. NİHANCANIM hoş geldin Canım Nasılsın Ve aleyküm selam Gerçi akşam yazmışsın ama olsun yaziyim dedim İnşallah Gündüzleri de Yazmaya Vakit bulursun. Bizde seni seviyoruz ❤❤❤

 53. Sanada Hayırlı sabahlar Züliş. Teşekkürler Şükür iyiyim sen Nasılsın İyimisin Canım

 54. “Allah’ım senin sevgini nefsimden,ailemden
  malimdan,soğuk sudan daha sevgili kıl ”
  (Hz. Davud)
  HAYIRLI SABAHLAR KIZLAR ??❣
  ??????
  ÎNCEM rüyanda YByi mi görüyorsun kız sabah bile izliyor ya??
  Ha dünkü meseleye açıklık getireyim Rk ile Madhu resmi nikahtan önce birlikte olmadi. Madhu Rki kocası gibi görüyordu çünkü yarı evliydiler. Ona kalırsa Khusi de Shyama Arnav benim kocam uzak dur benden diyordu o da mi Arnavla birlikte oldu tabiki hayır. Madhu ile Rk studyoda birlikte olduktan sonra Rk Madhuya:Artık gerçek karım oldun üzerinde hak sahibiyim dedi.. Ya bu dizinin her karesini ezbere biliyorum. Sadece sevdiği kişi için izleyenler diziyi detaylı bilmiyor. Bunun tartışmaya da açık bi yanı yok..

 55. Çiçeğim sen YB yi izledin önceden dimi??
  Rk ile Madhu resmi nikahtan önce karı koca olmadilar dimi ilk stüdyoda oldular??

 56. Evet Defnem Bende İzledim Ya Yb RK Madu Nikahtan Önce Birlikte Olmadılar Hatta Kaç defa İzledim ben Yalancı Baharı Öyle bir Yakınlaşmaları oldu ama Arkey Uzaklaştı Madudan Birlikte olmamak için Maduyu aldatdığı Vakitlerde. Onlar düğünden sonra Karı koca oldular Sütüduyoda Çok net Hatırlıyorum..

 57. Hem Maduyla RK Aralarında Yastıkla uyuyorlardı Hep Hiç Öyle Bişey görmedim ben Madu bikere niyeti Bozdu Ama ARKEY İzin vermedi Böyle bişeye

 58. Evet ya bende biliyorum nikahtan önce öyle şey yapmadılar hatta Studyoda birlikte oldular ?? Madu bir kaç kez niyetlendi ama Rk kabul etmedi çünkü kızı terk edeceği zamanlar yakındı ??

 59. Hah ağzını öpeyim çiçeğim ?? aynen öyle.. ya dün YByi çok iyi takip eden diğer arkadaşlarıma da sordum komşumuza sordum. Yok öyle birşey dediler. Çiçeğim hatırlarsan stüdyoda sabah uyandilar. Madhu üzerimi çıkarmam da yardım et Rk dedi Rk tamam zaten dün gerçek kocan oldum dedi :) evet aralarında yastık vardı onların.. kim çıkarıyor bunları ??

 60. Hatta Madu bile kabul etmedi çünkü bunların yemin törenleri var ya dört yemin ile evlendiler ?? evlilik ritülerini tamamlamadan yapmadılar öyle bir şey Madu dakka bir dört yemin ile evlendik dedi durdu ama Madu köy yerinde hazırlamıştı Rk kabul etmedi ertesi gün terk etti kızı ??

 61. Belkide İnce Hani O, Rk Yalandan Aşk İtirafı Etti ya Maduya Pencere önünde yakınlaştı Bide Ondan Öyle Düşünür Ama ordada öyle bişey olmadı Ben Dizinin Hintcesinide Çok izledim Ozamanlar Kızlar Ondan Böyle Rahat Söylüyorum Net bilgi Olmadı öyle bişey. Zaten Rk Şaka filan yapardı ama Öyle erkek değildi Saras gibi

 62. Aynen öyle Zülişim Rk psikopat olabilir ama terk edeceği bir kadınla birlikte olacak kadar kötü biri değildi. Zaten Madhu ya dediki:4 tur yaptık seninle. 7 tur yapıp evlilik yeminini tamamlamadan sana asla elimi bile sürmem dedi ve sürmedi de sözünde durdu. Madhunun eli kinaliyken Rk elbisesini çıkarmasına yardım etti ve gözlerini kapadı bakmadı bile?
  Canim Rkim..

 63. Aynen DEFNEM ya ben rüyanda bile Sultanımı görüyorum sabah kalkıyorum tekrar seyrediyorum Sultanımı napim ben sözde değil özde seviyorum onu???
  Kızlar siz öyle anlamışsınız o özel sahneyi bizde böyle anlamışız size göre Madu Rka birlikte olmadılar nikahdan önce bize göre oldular çünkü sonuçta dediğim gibi açık açık göstermiyorlar o özel sahneleri??

 64. Aynen ya Saras gibi değildi Rk psikopat aşıktı falan ama nikahtan önce öyle bir şey yapmadı ?? İncecim sen galiba şu tarafı diyorsun Madu bir yere gidecekti arabası bozulmuştu şoförü benzin almaya gitti orada Madu duruyordu Rk geldi sonra havai fişekler patladı Rk sevdiğini söyledi birlikte uzak yerlere gidelim dedi onuda Dipali demişti Madu sana neden Rk diyor sadece paran için falan dedi Rk kafası karışmıştı Maduyu orada öpecekken öpmedi vazgeçti ya birlikte olmadılar nikahtan önce hatta o tarafları dört beş defa izledim dizinin ????

 65. Yanlış Anlamışsınız İncem Siz ya RK Maduyu Yanağından bile Öpmedi birlikte Olmalarını nerden Çıkarır insanlar Anlayamadım Dedimya Ben Hintcesinide izledim ozamanlar Arkeyim Çok iyi bi erkekti Öyle bişey yapmadı Asla Net bilgi Defalrca izledim…

 66. Aynen Defnem Rk psikopat aşıktı falan ama öyle biri değildi heleki Ah kalbimdeki Abdi gibi değildi ?? evet gözlerini kapatmıştı ya Madunun elbisesini çıkarırken adamın dibi ya Rk ?? hatta nikahtan önce bunun bir kırmızı koltuğu var kaç kere orada uyudu Rk Maduya falan sinirlendiği zaman hatta aralarına yastık koyarlardı ??

 67. DEFNEM ZÜLEYHAM GÜL ÇİÇEĞİM size katılmasam da bu konuda size saygı duyuyorum ?
  Madu ve Rkanın nikah öncesi zaten aynı evde aynı yatakta yatmaları samimi temasta bulunmaları bile ahlak dışı
  Hadi diyelim ki aynı evde kalıyorlar hadi diyelim ki aynı odada kalıyorlar aynı yatakta yatmak zorundalar mı canım aralarında yastık var peeh geçin bu yastıklarıı??
  Kızlar bu konuyu kapatalım be yaptılarsa yaptılar kesin bir şey söyleyemeyiz çünkü yanlarında değildik öyle değil mi sadece biz seyirciye öyle bir şey olduğunu hissettirdi senarist o kadar

 68. Yahu ÎNCEM bu manasız inadını anlayamıyorum olmayan birşey nasıl öyle geliyor ki sana. Yahu senarist öyle birşey falan hissettirmedi. Siz nerden izliyorsunuz bu diziyi. Tamam Rki Madhuyu sevmezsiniz etmezsiniz birşey demem kıldan ince boynum ama düpedüz art niyet iftira olur. Yani buradaki bunca insan yanlış mi izledi anket yapalım o zaman :)
  Allah Allah nerden çıkarıyorsunuz bunları ya..

 69. AYNEN ZÜLEYHAM ya Sultan türbeye gitti Müslüman olduğu içindir herhalde
  Ne kadar da güzel dua etti ellerini açıp balına beresinide bağladı ne de yakıştı keşke Avi gerçek hayatta da Müslüman olsa İnşallah olur

 70. Kapatalımda İNCEM Bizde Senin düşüncene Saygı Duyuyoruz. Ama aynı Yatakta Yattılar diyon kızz hintlilerin hangi biri Ayrı yattı Yalandan evliyken bunlarda ayrı yatsın. Kuşiyle Arnav, Sadnayla Alek, Rudrayla Paro vs bunların hangi biri Ayrı yataklarda yattılar Hepsi Aynı yataklarda Yatıyorlardı bu demek değilki niyeti bozdular yanlış Düşünce. Tamam yanlarında değildik ama Defalarca izledik Ben Kaç defa izledim ya Diziyi Asla Asla Birlikte olmadılar siz yeniden iyice izleyin bence Canım

 71. Yani şu YB ile ilgili skandallara hergun yenisi ekleniyor.. tamam dizideki insanları sevmezsiniz ahlâk dışı şeylerde olabilir hangisinde yoktu Arnav nikah olmadan Khusiyi gerdeğe zorladi mesela. Ama izlediğim bi dizi halkında bu kadar yanıltıcı illuminati hayal dışı şeylerin söylenmesi de beni çileden çıkarıyor yani. Nerdeyse diycekler ki Sultanin eski karısı Madhuymus Rk için terk etmiş yakinda bunu da söylerlerse sasmiycam. Bu nedir hergun yeni birşey çıkıyor. Hem senarist niye göstermesin ki bunu Saras ile Kumudda gayet net gösterdi niye seyirciyi kandırsın.. Allah Allah

 72. Hay Sen Çok Yaşa Defnem Senrist Öyle bişey Hissetdirdiyse biz neden Görmedik Ya Defalarca Diziyi izliyen biriyim Böyle bişey hissetmedim Bile Ben .Böyle şeyleri Anlıyamıyoruzsa sarasla Kumudu Nasıl Anladık Diziyi bence iyice izlemedi Birlikte oldukların Düşünenler Rk Madunun.

 73. Defnem sanada günaydın canım
  Evet öyle zaten bide bukadar Hint dizilerini hepsini izledim sadece
  Saras ve kumut evlenmeden birlikte olmuşlar dı hatta ben şok olmuştu çünkü normalde hintlerde okadar çabuk olmuyordu

  Zulişim sanada günaydın canım

  İncem sanada günaydın
  Ben izledim ama Sultan geç kaldı rk ondan daha çabuk davrandı evlenme teklifi süperdi diz çöküp yüzüğü çıkarması ya rk kötü huyları var ama çok tatlı ya

  Valla sultanda deli divane aşık olmuş maduya camiye gidip dua etmesi çok güzeldi

  Gül çiçeğim canım nasılsın saol bitanem benim canım melek aynıya az önce aşağıya götürdük filimini çektiler
  Bakalım ne dicek doktor
  İnşallah canım biran önce ileşsinde bende sizlere güzel haberi veriyim

 74. KIZLAR GÜNAYDIN GÜNÜNÜZ AYDIN OLSUN
  ???
  DEFNECİM günaydın nasılsın?
  ???
  ÇIÇEGIM günaydın nasılsın?
  ???
  ZÜLISIM günaydın nasılsın?
  ???
  INCECIM günaydın nasılsın?

 75. Aynen ya hiç biri ayrı ayrı yatmadı Arnav ile Kuşi bile evlendikten sonra yaptılar hatta Arnav Kuşiye hazırlan falan dedi o zaman büyük annesi vardı izin bile vermedi ya İzlediğimiz dizilerde hangisi ayrı ayrı yattı Allah aşkına tamam İncecim düşüncene saygı duyuyoruz ama Rk ile Madu nikahtan önce olmadılar sadece aynı yatakta yatıyorlardı bu değildir ki niyeti bozdular Rk Maduyu uzun süre gözleri ile sevdi ?? hatta sevdiğini söyledikten sonra nikah kıydılar tam evlilik ritülerini uygun olarak ondandan öncede sadece bir kaç romantik tarafı vardı Rk banyoyu falan hazırlamıştı güllerle ondada olmadı tövbe tövbe illa oldu diyorsan İncecim yapacak bir şey yok ??

 76. Kyzlar meraba ben geldim bu gun okula gitmedim cok yorgun oldugym icin sizlerede sat 07:41 msaj byrakdym okumysynyzdyr umarym eee ne kaynatyosunyz bende katylmak isterim

 77. Defnem kizmaya dizi isde kizlar eski bolumu anlatsam tapasyadan sonra rator kirizmaniz diziden ayrildiya ayrildigi gun baska ulkede dans yarismasina katilmis ouzden onu ortalikda gorememissiniz ???ay dansta kim kazandi bilmiyorum ama hint dans yapmisdi hele onunla dans yapan kizi gorseniz????ay nasilda dans yapmisdi ya????ge ulkesinde tam bu ulkenin adini bilmiyorum kizlar kordiyum dizisinide orada vermis??ler eee kizlar mukta fakirlik hayati seciyor nani giciklik oluyor fakrlik hayatina kotu bakiyor metti ise bu akasla evleniyor zor gunler gecireceyi beli isca oldukden sonra aneden kizina eziklik rolu olacak eee sonrasi astain patronu inderjit sarkar bombaci teror rolunda meetiye yapmadigi kalmicak???eee bizim bu eski verimizde geti ya ogun benimsin dizisine katildi???anlasilan orada guzel rol yapmis bide benimsine katilmisdi bu akas kizlar benimsinde osman olmeden once bayram sevinci vardi kutlama olmusdu benimsin dizisine butun dizilerdeki oyuncularda katilmisdi gormussunuzdu umarim onlari akasla nanini zeyn rudra ve reyhanla tanistirmisdi bu akasi zen eee ama meti yokdu bu benimsinde cunki inderjitin elinde eser tutuluyordu????

 78. Teşekkürler SALİHA Ablam Şükür iyiyim Ben. İnşallah Güzel Haberlerini Tez vakitte Verirsin Bizlere Meleğimizin Canım Dualarım Sizinle Allah Yar ve yardımcınız olsun Rabbim acil şifalar Versin Ablam

 79. Aynen İncecim Bende beğendim o tarafları türbeye gidip dua falan etmesi zaten Sultan gerçek hayatta yarı Müslüman galiba bunların Sih dini var istersen araştır Sihizm yazarsan çıkar yarı Müslüman yarı Hindu Allaha inanıyor ama puta tapmıyor sadece saygı gösteriyorlar galiba ??

 80. Sanada günaydın hayırlı sabahlar RÜYAM teşekkürler Canım Şükür Iyiyim ben. Sen Nasılsın ablam Kızların Nasıl özledik seni dün çok Yazamadın. Nurdan Ablada Pek yazamıyor özledik sizleri

  KIZLAR ARA ARA YAZARIM ŞİMDİLİK BANA MÜSADE İŞLERİME DÖNÜYÜM BİRAZ

 81. ALLAH’IN “” O “” nun adıyla hareket edildiğinde , yerde ve gökte hiç bir şeyin zararı dokunmaz. “” O “” hakkıyla işitendir görendir. …

  {{ Hadisi şeriff }}

  ?????

  Hayırlı sabahlarr hatun kişilerimm nasılsınız iyimisiniz MaşaAllahınız var dün sayfalar dolmuş pkuyamadım hepsini inşaAllah can sıkan birşey yokturr. Neler yapıyonuz bakalım ? ???

 82. Sağol Rüyam sen ve ailen nasılsınız ??
  ❤❤❤
  NAZLA Yalanci bahar hakkında konuşuyoruz izlediysen fikirini söyle kuzu??
  ❤❤❤
  NURDANIM hoşgeldin seni görmek ne güzel. Dün iyi vakit geçirdin mi geç mi geldin eve kuzum?? Yok bi yaramazlık kuzum.
  NURDANIM sana birşey sorucam dikkatli bir seyircisin sen:Rk ile Madhu resmi nikahtan önce yani stüdyodan önce karı koca oldular mi olmadilar mi⁉⁉

 83. Merhaba Saliham dün çok kötüydün bugün iyi misin biraz daha⁉⁉ inşallah herşey yoluna girer kuzum??

 84. İyi olmana sevindim gülüm inşallah canım

  Zulişim aynı defam

  Nurdanım rüyam hoş geldin nasılsın ???

 85. Kızlar diziyi sizin kadar izlemesemde Rk madduyla zorla evlendi..sonra birlikte uyusalarda aralarında yastık vardı..izlediğim bütün hint dizilerinde o sahneleri kesmediler Arnav Kushi,Slok Astha,Rudra Paro, onlarda birlikte olmadan karı koca olduklarını söylediler..mesala Abhi Pragya 4 sezondur karı koca sözde..yani bence öyle bir sahneyi ancak oyuncular istemezse çekmezler..böyle izleyiciyi kararsız bırakmazlar diye düşündüm yinede bilmiyorum tabi baştan sona kadar izlemedim sadece fikrimi söyledim

 86. Saolasın defnem çok şükür dünkü gibi deyilim
  İyi olmaya gayret ediyorum

  Melek iyi olsun ben daha iyi olurum

  Melek bir gözünü acsaydı eskisi gibi

  Sesler cıkarsaydı bagırsaydı

  O hallerini çok özledim

  Bide dün eski vidyolarını izledim ondanda çok etkilendim

  Geçen sene kurban bayramında çekmişti

  Orda melek oturtmuştur hatta desteksiz ama bir elimle de tutmaya çalışıyordum

  Dün onlara baktım ondan çok kötü oldum

  Şimdiyse hamur gibi

  Başı bile üstünde durmuyor

  Hakkınızı helal edin sizleride üzmek istemiyorum

  Hane isabellam diyorya ben kötüyüm

  Sizlere sıkıntılarımı anlatıyorum diye
  Bende öyle demiyeyimmi ??????

  Yok canım şak

  İsabellam çok yanlış düşünüyorsun
  Bitanem aklına bile getirme

 87. DEFNECIM sağol canım cok şükür iyiyim..çocuklarda iyiler buaralar gelen giden bitmiyor.gidilicek cok yer var..bebek görmesi taziye ziyareti gibi vakit buldukça sizlerede ugruyorum??

  ??ÇIÇEGIM sağol canım benim çok şükür iyiyim bende sizi özlüyorum vaktim olsa hic esirgemem artık bir parçam gibisiniz herbirimizin yeri ayrı benim için birgün ayrılmak zorunda kalırsak sizden nasıl haber alırım diye düşünüyorum??
  ??ZÜLISIM sağol birtanem iyiyim çok şükür??

 88. Salyha abla nasylsyn iymisin janym

  Nurdan abla nasylsyn iymisin janym

  Ruya abla nasylsyn iymisin janym

  Zulis abla nasylsyn iymisin janym

  Turkan abla nasylsyn iymisin janym

  Defnam nasylsyn iymisin janym evet izledim cok sevyorum bu diziyi ama RK onu sevmiyorum SULTANY ve MADUBALAYY sevyorum cok yakysyorlar bunar bide SULTANYN ogluny sevyorum ismini tam hatyrlamyyorum gecen sene gordim ama tvde dil sdide gordum tvde seyretmeyi sevmam sinir olyorum

 89. SALIHAM nasılsın iyimisin?Meleğin durumu nasıl düzelme varmı..belkide doktor iyi tedavi edemiyor büyüzden iyilesemiyor..

 90. Aynen öyle RÜYAM müthiş açıkladın. ??hiçbir senarist ve yönetmen diziyi muallakta bırakmaz. Aynen Abhi ile Pragya kocacim,karicim diyor birbirine hep ama elini bile tutturmuyor kiz. Her formalite evliliği gerçek olsaydı oh oh..???
  Milyonlarca insan bu diziyi yanlış izlemiş olamaz..
  ???
  SALİHAM Allah’ın takdirinden ileriye gidilemiyor ne yazikki. Biz olumlu düşünelim. Rabbim ferahlık versin kalbine. Yani hayatında iyi şeyler olsa iyi şeyler söylersin kötü şeyler varsa onu söylersin.. içini dök ki rahatla kuzum. ???
  Bu arada kardeşin toplayabildi mi kendini düğün iptal edildi ya?

 91. Defne gunaydin gunaydin kizlar gitmeden yszmak istedim .
  DEFNE kismette bak yine yazmak varmis gitmeden yazayim.

  Evet diziye gelince hangi sahneden bahsediyorsunuz? Tam anlayamadim senaristler ne yazarsa yonetmen nasil ugun gorurse o sekilde oynuyor oyuncular.
  Yalanci bahari izlemistim ilk yayinlandigin yaz mevsimi Turkiyedeydik fakat ters bi sahne hatirlamiyorum.
  Hint dizilerininde bi cok cesidi var hindistanda kanal bize en uygun olani seciyordur.
  Birde hatirladigim kadar putlari buzluyorlar veya kesiyorlar delidivanede inek gelmisti sadnalarin kapi onune boynozlari rebkli kasalya onu tutsuyluyordu sonra evi falan o sahne yoktu sadece eve buhur yaptigi sahne vardi.
  Ah kalbimdr de oyle ters bi sajne yok onu hint kanaindan izledim izliyorum uygunsuz bisey yok
  ama tabikide hint dizilerinde modern giysiler giyilen
  acik giysiki falan dizileri var.madununda modern giysilet giydigi dizisi vardi.
  Aman dizi iste bunlar :) cokta takmamak lazim eglencesine bakmak lazim
  DeFNe nasilsin? Bu arada?

 92. NAZLA sağol canım sen nasılsın iyimisin?Nişanı yaptınızmı kutlarım canım hayırlı olsun inşallah??

 93. Saliha ablam O nasıl Söz Öyle tabikide Birimize Sıkıntımızı Mutluluğumuzu Paylaşacağız Bitanem En Azından Dua ediyoruz Meleğimiz İçin Bende burda Sıkıntımı Paylaşıyorum Bu Kötülük Değil Canımızsın Şakada olsa Söyleme Böyle Ablam.
  ……
  Rüyam Allah Daima İyilik Versin Hep iyi Olursun İnşallah Ablam Sevindim İyi olmana. Evet Allah Dostluğumuzu Arkadaşlığımızı Daima etsin Bemde her birinizi Çok seviyorum Bitanem
  …..
  Nazlacım Teşekkürler Tatlım Şükür iyiyim sen Nasılsn

 94. Teşekkür ederim Anonim Berrak sen nasılsın canım nereye gidiyorsun hayrola?? Çok zarifsin gitmeden yazdığın için canim❤❤???
  Evet bizde eğlencesine izliyoruz Berrak. Sadece Rk ile Madhu resmi nikâhtan önce birlikte olmadı bunu konuşuyorduk canim :)

 95. Ay Abdi ile Pragya bile şimdiki bölümlerde öyle şeyler olmamış aralarında ?? tövbe tövbe sadece Saras ile Kumud çifti oldu nikahtan önce yani onlarda hiç sevmezdim ama Rk ile Madu öyle bir şey yapmadılar onlar sadece tutkulu aşıkdılar ?? bu değildir ki illa niyeti mi bozulmaları lazım ama Saras ile Kumud arasında öyle tutkulu aşk yoktu soğuk soğuk konuşurlardı anca Kumud Sarası çocuk gibi azarlar dururdu Sarasda hiç bir şey demezdi ?? İncecim sen yalancı bahar dizisini o yönden izledğisen yapacak bir şey yok bu kadar insan olmadı diyor bak o zaman bizler yalan mı söylemiş oluyoruz bide bu taraftan bak illa kanıtmı lazım tövbe estağfurullah ?? diyecek kelime bulamıyorum ya

 96. Rüyam valla şimdilik herdefasında yapılan tedavi yapılıyor canım mesala oncelerinde melek hastalanıyordu çabuk ilesiyordu şimdiyse öyle deyil hemen ilesemiyor

  Bende doktora söyledim niye böyle diye oda dediki butur çocuklar yaşları ilerledikçe daha agırlasıyorlarmıs

  Söylemek bile istemiyorum Allah korusun bir gün birden de kaybede bilirmişiz

  Yaşı ilerledikçe kasları dahada güçsüzleşe bilirmiş

  Bende sadece hem benim hemde onun için hangisi hayırlıysa rabbim onu nasip etsin
  Rabbim hayırlı şifalar versin inşallah
  Hiç bir anneye evlat acısı göstermesin

  Defnem valla kardeşim şuan allak bullak olmuş durumda

  Hatta gidip yüzleşmek istedi biz boşver gitme seni istemiyeni sende isteme
  Dedik yok illam gitcem bana söylicek niye yüzüğü attığını

  Babamla gittiler bir gece sabaha oraya vardılar
  Kız hemen geldiklerini öglenmis odaya girmiş kapıyı kilitlemiş çıkmamış dışarı

  Babam konuşmaya çalışmış kızım çık dışarı söyle niye böyle oldu oglumunmu suçu var diye hanfendi hiç senini bile çıkarmamış

  Babamda hemen kardeşime kak gidiyoruz

  Nisan eşyalarını alıp geldiler yani anlıcagın yarım saat bile kalmamıslar orda

  Biz boş ver gitsin diyoruz ama kolay deyil zaman alacak toparlanması

  Herşeyin hayırlısı

 97. Herkese merhaba hayirli sabahlar kizlar nasilsiniz bakalim ben çok yorgunum okuldan yeni geldim son derse girmedim ? eve yeni geldim biraz siteye bakim dedim naber sizlerden ?

 98. Hah Manya bilir kesin ya Manyacım Rk ile Madu resmi nikahtan önce birlikte olmadılar değil mi bide senin fikirlerini alalım İnce oldu diyorda bizde olmadı diyoruz sen bilirsin ya ??

 99. SALIHAM allah korusun canım evladını sana bağışlasın allah yar ve yardımcın olsun inşallah
  Siz devam edin birazdan dönerim

 100. RÜYAM ziyaretler hiç bitmiyor ki sağ insanın işi bitmiyor. Bize vakit ayirdigin için müteşekkiriz canim???
  ???
  MANYA,ALMİRA sağolun sizler nasılsınız ballar??
  ???
  SALİHAM böyle olması iyi olmuş terbiyesiz kız insan büyüklerinin üstünden kapıyı mi kilitler hiç konuşmamak için :x
  Karşına alırsın amca şöyle şöyle oldu ve ben böyle karar verdim sizlere büyük saygım var falan dersin. Aa yeni moda mi bu kapıları kapatıp çekip gitmek??Adab-ı muaşeret bilmeyen insandan gelin falan olmaz. Zaten kardeşinin ahıyla da mutlu falan olmaz o kız…Ay bu hareketi biz yapsak anamdan,babamdan sağlam bi tokati yerdim herhalde hayret ??hayırlısı..

 101. Rk ve madu nikahtan önce beraber falan olmadilar cnm evlendikten sonra sütudyo da oldu zaten bunu biliyoruz evet evlenmeden once ayni evde ayni oda da ve ayni yatakta yattilar ama beraber olmadılar senarist öyle bişey göstermedi seyırcilere. zaten gosterilmeyen şeyde olmamıştır demek???

 102. KIZKAR bu konuyu kapatalım dedim ama siz hala bir şeyler söylediğiniz için ben de son kez söyleyeceğim
  Madu ve Rkanın namus bekçiliğini yapacak halimiz yok zaten sahte evlilikle aynı yatakta yatıp kalkan baya baya yakınlaşan bir çiftin namus bekçiliğini yapmak saçma olur??
  Siz öyle sanın biz de böyle sanalım ben size saygı duyuyoruz siz de bize saygı duyun biz Sultan grubu öyle gördük bu çok ta önemli değil dediğim gibi zaten ikisinin ilişkisi ahlak dışı
  Kızlar kapatalım bu konuyu lütfen

 103. DDeEFNE CANİM sen beni hatirliyorsun degil mi?
  Yorumlarimi igneleyici bulmustun hatirliyorsundurda :)
  Baskasiylami karistirdin diye dusundum.
  Babamla beraber 10 gunlugune yurt disina gitmemizgerektimalesef hicte istemiyorum fakat bi zorunluluk
  sen istesin tahminimce .
  Diziler oyle eglence ama bazen fanatik fanlar oluyor canim.
  Sonucta hepsi senaryo bazen bizde begendigimiz oyuncunun gercekte de dizideki karekterindeki gibi olsun istiyorzyada oyle zannediyoruz.
  Benimde begendigim bi oyuncu vardi DEFNE merakla izledrim oyunculugunu begenirdim filmlerindeki gibi iyi indan diye hayel ederimdim birde baktim cesitli magazinde haberde falan yaptiklari sonra hic sevmedogim biri oluvermisti direk :)
  Dizi katekteri oyuncunun kisiliginden daha cok seviliyor belkide oylesi iyidir.
  amma uzun yazmisim

 104. ZÜLEYHAM yok ya Avi gerçek hayatta putperest ALLAH hidayet versin İnşallah onun için hep dua ediyoruz
  Fotoğraflar paylaşıyor putlara ibadet ederken biz onu sevenler çok üzülüyoruz
  Rabbim hidayete erdirsin inşallah onu eşini ve çocuklarını ve tüm putperestleri

 105. DEDDEFNE canim madhu rk izleyeli baya oldu canim ama yanlis hatirlamiyorsam onlar ikinci kez bir araya gelince yani gercek manada birbirlerini sevdiklerini anlayip soylediklerinde olmuslardir diye hatirliyorum sonra zaten bebekleri oldu bi sure mutlu devam ediyordu diye hatirliyorum Defne yanlissam duzelt canim.
  Hint dizilerinde en azindan burda yayinlananlatda oyle seylet olmuyor pek abhi ve pragya ayni durumda mesala aralarinda bisey yok:)
  Neden buna takildiniz Defnecim?

 106. İncecim Ha öylemi ben onu Sih dini diye biliyordum çünkü bir yerde öyle yazıyordu demekki yanlışmış Allah yardım ede ?? ne diyelim Allah hidayet versin inşallah en kısa zamanda Müslüman olur

 107. ANONİM sitede bazen gerginlikler olabilir kendi aramızda da anlaşmazlık olabiliyor bazen. Ama bu demek değil ki birbirimize sırtımızı dönüyoruz :) çok Anonim yaziyor buraya kim hangisi karıştırıyorum artik ;)
  BERRAKCIM iyi yolculuklar sana. Dönüşünü bekliycem inşallah evet dizilerle ilgili söylediklerine katılıyorum
  ????
  ÎNCE canım Sultan grubunun olumlu birşey düşündüğünü görmedim zaten YB ile ilgili :) Kusura bakmasınlar da onlar tatmin olacak diye olmayan birşeyi olmuş gibi gösteremeyiz. Bazı şeyler vardır güneşin doğudan doğması batıdan batması kadar nettir. O zaman Sultan ile de birlikte oldu Madhu sonuçta biz hep yanlarında değildik. Biz böyle diyor muyuz ?? bu ahlâk bekçiliği değil ama bi iftiraya da göz yummam yani..
  Neyse madem milyonlar yanlış izledi sadece Sultan fanlari diziyi doğru izledi söyleyecek söz yok demektir yapacak birşey de tabi ???

 108. ANONİM BERRAK yok bitanem genelde takılmam kolay kolay birseye. Herkes fkkrini söyler geçer. Evet sende doğru hatırlıyorsun onlar 2. Kez bi araya gelip evlendiğinde birlikte oldular. Şimdi BERRAKCIM gerçekten net olarak izlediğim ve bildiğim birşey hakkında uydurma şeyler söylenirse buna asla göz yummam dizi bile olsa. Gösterilmeyen şey olmamış demektir ben buna inanırım sonuçta dizi bu gerçek hayat olsa biz yaninda değildik derdim.. Aman öyle işte..

 109. DEFNECİM HAKLİSİN canim bazen oyle oluyor ama beni ytanisrsin heralde degil mi :) :) pazertesiye kadar burdayiz canim aksilik olmazssa .ah birde siteye yazmayi basarabilsem bazen yazarken bi bakiyorum onceki saufa gelmis kayip duriyor acemiligi atlatamadik heralde

 110. GAMZELİMM çay içmeye bir başka arkadaşa gittik sonra arkadaşım bırakmadı ona geçtik eşimde geldi yemek falan yedik çok geç geldik eve. İyiydi ELHAMDÜLİLLAH yemeğe gittiğim arkadaşımı çok seviyorum.

  Soruna gelince güzel GAMZELİMM

  Rk egosundan araya kendi yastık koyuyordu zaten. Köyde madu istedi Rk kabul etmedi ritüeller tam tamamlanmadı böyle istemiyorum dedii. O büyük itiraftan sonra gerçekten tüm ritüeller bittikten sonra sütüdyoda birlikte oldular ki en masum şekliyle gördük yakınlaşmaları bile sınırlıydı en edepli ilk geceydi

  Zaten önceside olsa saçma dinlerine göre evlilik kolyesi ve sinduru taktı ahhaa evlendiler. Ateşin etrafında Rk döndü taaa dizinin en başında maduya izin vermesi egosundan önüme geçemezsin diyerek nitekim ikinci kerede yine aynı şey tekrar etti kadırıp intikam aldığını söylediği zaman

  Bunun dışında dikkatimi çekmedi ki hayranlıkla ve merakla izlediğim bir diZiydi

 111. DEFNEM hangi milyonlar tatlım ya ??
  Hem neden biz görmediğimiz bir şeyi gördük diyelim o zaman siz de gördüğünüz bir şeyi mi görmedik diyorsunuz??
  Ben iftiradan kul hakkından en çok korkan kişi olarak böyle birşey hisetmeseydim gördüm demezdim ama bu neden sizin için bu kadar önemli bu çift zaten ahlak dışı birlikte yalıyorlar bunu açık açık görüyırsunuz canım benim
  Bizim gordüğümüz sahne Rka ce Madu birbirine sarılıp bayaaa yaklaşıyorlar ve sahne buzlandırılıyor bu be anlama geliyor herkes az çok tahmin eder açık açık gostercek halleri yok ya tövbe tovbeee????
  DEFNEM tatlım boşver yaa ne yaptılarsa yaptılar onlar derdi bizi mi gerdi?

 112. DEFNE cim sende haklisin.ama diziyi bazen hetkes kendince yorumluyor.
  Hayrani olduklaro karektere gore yorimlaniyor.veya olmasini istedikleri gibi gormek istediklari gibi goruyorlar.anliyorum aslinda onlarda
  fakat dizi sadece net bir senaryodan ibaret hepsi bu diziyle ilgili dogru hatirlamisim demek him.

 113. BU GÜN SİZE VE SEVDİKLERİNİZE BEREKET VE HAYIR GETİRSİN
  GÜNAYDIN ARKADAŞLARIM ŞİMDİ KENDİME GÜZEL BİR YEMEK HAZIRLAYIM. SİZLER NE YAPIYORSUNUZ BANA SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

   1. teşekkür ederim zülişim canm arkadaşım ben çok şükür iyiyim. Ya sen nasılsın cnm

 114. Ay İncecim Konuyu Kapatalım Diyon Ama kapatamıyon Yine. Kızz Daha Şimdi Yeniden Araşdırdım Srf Sen Söylediğin için Yoksa Net Bigi Rk Madu Arasında öyle bi şey olmadı. Siz fan grubu yanlış Anlamışsınız Tekrardan İyice izleyin Bence Hatta Kuşiyle Arnavda Nikaha bigün Kala arnav Niyeti Bozdu Birlikte oldular! Ama Maduyla Arkey Arasında Nikahtan evvel Öyle bişey Yaşanmadı Hatta nikah günü Sultan Kara çalı gibi Arkeyle Madunun Arasına girdi De Madu gönlünü Aldı Rk Dikatki Bakarsanız Anlarsınız..!
  ………
  NURDAN Ablam İyi Günler Nasılsın İyimisin Canım

 115. GÜL ÇİMEĞİM bitanem canım benim ben kapatalım diyorum siz yazıyorsunuz ben de cevap yazıyorum?
  Bu konu araltırmakla anlaşılacak bir konu değil izlemekle ilgili
  Bak mesela Sultanla ilgili yanlış söylüyorsun düğün günü Maduya gitti çünkü onu oraya Padmini gönderdi KURTAR KIZIMI O CANAVARIN ELİNDEN dedi Sultan baştan kabul etmedi ama Padmini SEN MADUYA HATINI BORÇLUSUN dedi ce Sultanın ayaklarına kaşandı bu bölüm gelince Gülçiçeğim lütfen izle çünkü unuttunuz ce yanlış hatırkadığınız sahneler var daha önce de ben hatırkattım yanlış hatırladıklarınızı
  Tamam mı canım benim Gül Gülçiçeğim?

 116. Söylediklerine aynen katılıyorum çiçeğim ?? ya konu ne kadar uzadı böyle İncecim siz fan grubu olarak o düşüncede sabitlenmişsiniz kendinizi ya öyle bir şey olmadı diyoruz sen hala aynı fikirde kendini zorluyorsun Ya Rk ile Madu evlenirken Sultanın ne işi vardı orada bide Rk ile Madu arasında nikahtan önce öyle bir şey olmadı ?? belki siz sinirden ve Sultandan dolayı böyle bir fikre kapıldınız hani sevmiyorsunuz ya Rk ile Maduyu ondan dolayı işte ben derim sizin fan grubu diziyi bir kere daha izlesin bu kez daha dikkatli baksınlar bence ?? dahada konuşmayacağım bu konu hakkında çünkü baya yoruldum

 117. Rica ederim NURDANIM aynen söylediğin gibi oldu evet. Iyi vakit geçirmenize sevindim ??
  ???
  BERRAKCIM zamanla alışırsın gitgide profesyonel olursun merak etme canım :)
  ???
  ÎNCEM tamam konuyu kapatırız eyvallah da bunun kul hakkıyla falan alakası yok bir dizi sadece. Niye buzlanma olsun ki sahnelerde ne yani bu dizi bütün seyirciyi kandırdı mi? Milyonlar dedim çünkü Turkiyede 80 milyonu aşan nüfus var. Herhalde bi 3 milyonu izlemiştir bu diziyi. Ne yani 3,5 kişi mi izledi???? Yahu BIZLER YANLIŞ BIR DIZIYI MI IZLEDIK ARKADAŞLAR BUNCA INSAN YANILIYOR MU?? YALANCI BAHAR MFT GRUBUNA DA SORDUM ARKADAŞIMLA AYNI YANITI VERDI. NE YANI BIZ HEPIMIZ KANDIRILDIK MI⁉⁉⁉ BEN KANIT ISTIYORUM ARKADAŞ CANLI KANLI KANIT ISTIYORUM !!! BU KADAR DA INSANIN AKLIYLA DALGA GECMEYIN YA. HERGUN YENI BİRŞEYLER UYDURUYORLAR DIZIYLE ILGILI.. YAZIKTIR YA??

 118. Dedimya İNCEM Zaten Diziyi Çok İzledim Araşdırdım Derken Yani Yeniden Baktım İnternetten O, sahnelere Benim Görüşüm Siz Fan gurubu Yanlış Anlamısınız Canım Siz iyice bi izleyin derim Ben.. Sultana Gelince Evli Baklı kadına Aşık olmasaydı Rk Piskopattısa sultan O’ndan kötüydü Ben Bi erkeyin Evli kadına Aşık olmasını Hoş Karşılamıyorum Tamam Sultanda yakışıklı erkek Ama Maduya Aşık olması yanlıştı bence. Şimdi sen diyeceksin Madu Onu Ayarttı bunada Cevap yazıyım çünkiişlerim Var Tamam mMadu Ona yardım etti Oğluyla iygilendi Ama Arkeyden Başkasınada Yan gözle Bakmadı herkesin Bi görüşü Bi fikri Var Tabi bitanem Bunlar benim Şahsi Düşüncelerim…

 119. Arkadaşlar YB ile ilgili merak ettiklerinizi YALANCI BAHAR MFT Emel,Büşra,Kübra ve birkaç Admin daha vardı onlara sorabilirsiniz. Kendileri kanal7 nin Fikir Danışmanları aynı zamanda ve diziyi Turkiyeye getiren dublaj ekibine karar veren,dizinin her aşamasını bilen kızlar ve editorler. Onlarla irtibata geçip herşeyi öğrenebilirsiniz.. Sonuçta dizinin herse yine hakimler..

 120. DEFNE cim Dizide olan seyler gosterilir.olmayan seyler nasil gosterilsin ki :) haksizmiyim defne .roman mi bu devami okucucuya yani izleyiciye birakilsin.
  Ne yse seneryo o gosterilir.bizde izleriz ;:)

 121. Biliyorum ya orayı arada yalancı bahar Facebook deyince direk orası geliyor mft evet ya yanlış olmasında arada resimlere bakıyorum dizinin ??

 122. Defnem Zaten Herşey Göz Qabağında Kaç defa İzledim Diziyi Hatta o kadar çok arkadaşlarım Varki hepsi Rk Fanı onlarda İzledi dolaysıyla Birlikte Olduklarını Bizler Neden Göremedik Acaba Bu düşünceleri yayan Diziyi çok iyi Takip etmemiş bence Tafsiyem oki Maduyla Rk birlikte olduğunu iddia edenler iyice bi Baksın yeniden Diziye..Söylediğin Yere Girmedim ben Açıkcası Defnem Sadece Tv Ve İnternetten Baktım Ama defalarca izledim

 123. Kizlar nasilsinz ciceklerim???..
  Defnem kardesim??
  Elam birtanem?
  Filiz dunya guzelim???
  Gul cicegim tatlim??
  Zuleyhan canim??
  Meleyim kuzum??
  Naz ablam canim??
  Sultan guzelim??
  Nurdan ablam canim??
  Manyam sekerim??
  Ruyam hayatim??
  Sizi seviyorum..adini unutdugum varsa affola..

 124. Aynen BERRAKCIM roman degilki bu şüpheye düşürülmek istensin? Amerikan dizisi mi bu sırlar olsun klâsik hint dizisi işte ?? BERRAKCIM çalışıyor musun bu arada yoksa seyahatler edip hayatın tadını çıkaran biri misin sanırım durumun iyi ha??cevap vermeyebilirsin tabi
  ???
  Zülişim,Çiçeğim ben geçen sene MFTye çok uğradım çok soru sordum. Dizinin muptelasiydim çünkü oradaki kızlar da saolsunlar hep cevap veriyorlar. ??

 125. Evet Zülişim Yani Olmadık bişey Neden olmuş gibi Kabul edelim Sonuçda Aklı başında yetişkin insanlarız Hepimizin işimiz gücümüz var Neden yalandan konuşalım bu kadar insan Yalan söylemezki Defalarca İzlediğimiz dizi Sonuçta RK Madunun yanağından bile Öpmemişken birlikte oldular diyorlar Allah Allah insan bi iyice izler Sonra Söyler..

 126. MDEFNE CİM cgorusruz disarda biraz islerim kuafore falan gidecem hnt yengmize ugrayacagim .aksam gelirsem kismetse yazarim belki sana iyi calismalar
  Defne dizide hersey acik gayet goruyor herkes sormaya gerek bile yok bence canim olan gosterilir oyle izleyici yorumuna birakilmaz sahnede ne varsa odur diyorum dizi iste
  kendine iyi bak nesen daim olsun

 127. Anladım DEFNEM bi Ara bakarım bende
  ……..
  HAZALIM hoş geldin Hayatım Nasılsın iyimisin Neler yapıyon??

 128. Evet ya bu düşüncelere sahip olanlar bence diziyi doğru düzgün izlememiş ?? ya bende kaç defa izledim diziyi hatta araştırırdımda dizi hakkında bilgi varmı diye gerek Facebook sayfasında gerekse YouTubeden hintçe olarakta izledim arada ama böyle bir şey rastgelmedi diziyi dört beş defa izlemişliğimde vardır ?? anlamış değilim bu düşünceleri nereden çıkarıyorlar illa kanıt lazım galiba bu kadar insan yanlış mı izledi diziyi halla halla şaşırdım kaldım.

 129. Ha öylemi Defnem bende araştırma yapardım öyle dizinin resimlerine bakardım ?? İnternetim olsun bakarım yine ??

 130. Kızlar geldim..eltim rahatsızlandı onun yanina çıktım biraz..
  ????
  FILIZIM nasılsın iyimisin?

  1. rüya canım eltine geçmiş olsun dileklerimizi ilet bende konu yazdım şimdi öğlen yemeği yiyeceğim.sen nasılsın bu arada

 131. KIZLAR putperest bi senaristin yazdığı senarıyo sizi çok fazla yor madu mı hayat mayat meselesine getirdiniz ve hafiften de benim şahsıma doğru kaymaya başladınız bilmiyorum farkında mısınız ama ben karakter değilim insanım kanlı canlı ve izlediklerimi söylüyorum benimle aynı fikirde olmaya bilirsiniz ama o kadar daha fazla uzatmaya gerek var mı ben size katılmıyorum sizde bana katılmayın o kadar bitti gitti

 132. Zülişim Çiçeğim ne desek boş farklı dizileri izlemişiz demekki bizler ??
  ❤❤❤
  Neyse konuyu geçelim.. ee sizlerde düğün telâşı var mi kızlar yani yakınınızdan biri evleniyor mu bahar düğünleri de çok güzel oluyor dimi ;) ??
  Zülişim Bizim hikayenin fragmani çok tatlıydı. Barış kaza yapti ya o manyak Hulyayla. Filiz hemen hastaneye koştu Barışın başında ağlıyordu seni çok seviyorum diye. Sonra böyle şeyler söyleyeceni bilsem daha önceden kaza yapardım dedi Barış. ?Filiz seni yalancı dedi vurdu
  Barış:Hasta insana vurulur mu vicdansiz kadın bu kadar güzel olunur mu diyor??? YA ŞU BARIŞ ÇOK TATLI YA KADIN RUHUNDAN ANLIYOR ??

  1. bizim hikaye den bayağıdır koptum ben telif gönderdiği diye sinir oldum protesto ettim. perşembe günleri avlu’ya bakıyırum

 133. Aynen çiçeğim illa kabul etmemiz mi lazım o fan grubunun düşüncelerini biz diyoruz öyle bir şey yapmadılar diye ama hala üsteliyor ?? anlamış değilim nereden çıkarıyorlar bu düşünceleri sonuçta hepimiz aklı selim insanlarız ne izlediğimizi bilmiyormuyuz ?? sanki

 134. Ben buzlandırma yapıldı derken milleti kandırdılar demedim buzlandırma genelde özel anlarda çekilen sahnelerde yapılır buzlandırma olunca biz bunu anlarız
  Sultana gelince Sultan Maduya ilgi duymaya başladığında Madu evli sayılmıyordu bu bir ikincisi Madu madem Rkayı çok sevşyırdu Sultanın etrafında be işi vardı daha geçen akşamki bölümde evine gitti ve dudaığına pansuman yapma istedi ama Sultan müsade etmek istemedi ve Madunun Sultana yaptığı cilveleri unutmayın lütfen ama daha sonra sonlara doğru Sultanın bazı davranışlarını ben de onaylamıyorum be olursa oldu yapmaması gereken davranışlardı ama mesela Rkanında Madunun da yapmamaları gereken çok davranışları vardı

 135. Geldimm kizlar biraz işlerim vardi da ? yorumlara bakamadim dogru düzgün sadece göz gezdirdim Zülişim benimde Y.B ilk defa yayinladiginda önünden kalkmadan izlerdim ama şimdi çok geç veriyorlar o yüzden bölümleri dogru düzgün izliyemiyorum ? ama benimde bildigim kadari ile Madhu ve R.K asla birlikte olmadilar tabi ayni yatakta yattilar ama arasinda yastik vardi küçük atişmalar , kucaga düşmeler falan birlikte olmak sayilmiyorsa tabi birlikte olmadilar ?
  Defoş ben iyiyim canim sen nasilsin , baban nasil iyimi

 136. Yok Defnem düğün telaşı yok bizde bütün kuzenlerim evlendi ?? hatta çocukları bile oldu ?? evet ya Bizim hikaye bu bölümü güzel baya Hülya manyağı Barış ile kaza yaptı Filiz duyar duymaz hastaneye koştu ay Barış anlıyor ya kadın ruhundan ?? ama baya seviyor Filizi bide Cemil tekrar geldi Filize Filizin peşinde dolanan dolanana bunlar iki idi şimdi üç oldular ??

 137. Aynen Zülişim.
  Evet Defnem Bencede Ne desek Boş İnsan Düşüncesi Herkes Başka sonuçta Ama sözlerimin Harfiyen Arkasındayım.

  Hayır İncem Biz senin Şahsına hiçbir Laf etmedik haşa bizde Dizi Hakkında İzlediklerimizi Söyledik Yanlış anlamışsın sen
  ….
  DEFNEM Valla bizde Düğün var Yakın Arkadaşım Nişanlı Düğün Hazırlıkları Gidiyor ama tarihi belirlemediler. Bide Başka bi Arkadaşım var Oda Bişeyler var ama Bakalım nasip sizden Ne Haber

 138. Sağol MANYACIM hoşgeldin yoğunsun sanırım.. ??
  ???
  Evet Zülişim ya adam gerçek Jön ha çok tatlı ?? Vicdansız kadın lafını ne güzel kullaniyor. Bugün Radhot çıkacak mi Kordugumde kizlar yetişmeye calisicam bay Karizmaya adamı izlemeye doyamıyorum yani?? MR KARİZMA

 139. Teşekkür ederim Manyacım çok sağ ol soruma cevap verdin için ???? bende öyle düşünüyorum işte

 140. Bizde – de düğün yok Defoş ama belli de değil her an olabilir bir kuzenim var ona görüci geliyor – gidiyor evet haklisin yaz düğünleri çok güzel olurlar havada güzel oluyor zaten ?
  Kizlar bu gün benim en yakin arkadaşim Nazli ‘ nin doğum güni ama kutlamiyoruz çünki geçen pazartesi teyzesi vefat etdi zaten hasta idi birde tedavi olsun Türkiye-ye götürdilar ama geçen pazartesi vefat etmiş kadin birde daha gencecik 36 yaşinda imiş 3 tane -de çocuklari var en buyugu 9 sinif babalarida geçen sene vefat etmiş ay benim içim kötü oldu ya duyunca …

 141. Aynen Defnem ya adam tam Jön bide bu sıralar baya ünlü sevgilisi ile sinema filmi çekmiş ?? herhalde çıkacak çünkü sabahleyin fragmanı gördüm yanlış hatırlamıyorsam Bay Karizma Raghot vardı dizide ?? ay bende merak ettim şimdi

 142. RÜYAM çok geçmiş olsun eltine. Senin gibi eltisi olduğu için çok şanslı ?? iyi geçinir misiniz??
  ???
  Yok ÇİÇEĞİM bizim oralarda çok yakinimin düğünü yok olsa da katılmayı düşünmüyorum. Buradaki davetlere bile yetişemiyorum herkes yeni bi organizasyon yapıyor ???
  Doğumlar,sünnetler, doğum günleri,düğünler,mevlütler ohh ohh??

 143. Tamam Zülişim her kes öyle düşüniyor bence ?
  Hoşbuldum Defoş evet biraz yoğunum Nazlinin teyzesine – de çok üzüldim Nazli burada degil köye gitmiş bende burdayim burda okulun son hüni 25 mayis ondan sonra 3 ay tatil yapiyoruz şimdi bende aliş – veriş yapiyorum 25 mayisda giyecek bir elbise , ayakkabi birde çanta alicam şimdiden hazirlanmazsam zaman akip gidiyor yetiştiremiyorum sonra ?

 144. Ay Zülişim Ne Güzel Hepsi Yuvasını kurmuş yakınların demek sen benim gibi bekâr bekar geziyon hayla Yani Canım. Benimde Kız Kuzenlerim Hepsi Evlendi bi teki Kaldı Oda küçük daha ama erkek kuzenleri m’den bekarı var bakalım ne zaman Evlenecekler bi güzel oynuyalım Bu vakitlerdede Defnem haklı ya Çok güzel Oluyor düğünler?

 145. INCE canım lütfen yazdıklarımı kişisel algılama senin fikrinede saygı duyuyorum..şahsen ben ne Arkey nede Sultan faniyim izlediğim kadarıyla ki karakterleri ve olayları iyi analiz ederim.
  Arkey egosu çok yüksek bir kişilik Maduya deliler gibi aşık olduğu halde onu öpmeye bile yeltenmedi..sevdiğini bile itiraf edemezken böyle bir yakınlaşma nasıl oldu anlamadım..hint dizileri bizim kültürümüzden biraz farklı müstehcen sahneleri cok açık göstermiyorlar ama izleyici olarak farkediliyor..yani dediğin gibi olsaydı emin ol kimse karşı çıkmazdı cünkü bu sadece bir dizi gercekle ilgisi yok..senarist yazmadan önce bizim kadar düşünmüştür herhalde neden izleyiciyi iklemde biraksinki genelde karşılıklı aşklarını itiraf ettiklerinde nikah tazeliyorlar
  NE olucaksa ondan sonra oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu