Kördüğüm

Kördüğüm 312. Bölüm Özet (14 Haziran Kördüğüm) #Maiyya Bir Taşla İki Kuş Vurdu

Bu yazımızda da Kördüğüm 312. bölüm özeti sizlerle olacak. Mukta, Meethi’ye duygularını tüm gerçekliğiyle söyleyemeyeceğini düşünüp ona mektup yazmaya karar ve Mektubu vermeye gittiğinde Meethi banyoda olduğu için veremez.

14 Haziran Kördüğüm Özeti

 Yerini tarif edip çıktığında mutlaka görmesini ister. Meethi tamam der ama beklenmedik bir şey vardır. Nani konuşmaları dinlemiş, Mukta çıktıktan sonra mektubu okur ve saklar. Meethi çıktığında Mukta’nın bir şey bırakmış olması gerekiyordu deyince Nani şunu bırakmış deyip başka şey vererek onu oyalar. Meethi dünyadan bir haberdir. Nani ise Mukta’nın Vishnu’ya olan aşkını öğrenince seni o çulsuz yetimle mi evlendireceğim Iccha’nın kızı evlensin diye düşünür. Mukta ise telefonda Vishnu’ya mektup yazdığından bahseder ve Meethi’nin okuduktan sonra yanına geleceğini söyler.

kördüğüm 312. bölüm özeti resmi 1

Akash gitmeden evvel son bir defa Meethi’nin yanına gelir. Mangalsutrayı Meethi’ye verip bunu takmayacağını biliyorum ama en azından hatıra olarak sakla deyip çantasını alıp odadan çıkar. Akash’ın gittiğini gören Mukta, Meethi’nin onu durdurmadığına şaşırıp soluğu Meethi’nin yanında alır. Meethi ise onsuz kalamayacağını anlayıp Akash’ı durdurmak için koşmaya başlar. Mukta ise mektubunu okudu zannedip durumu farklı değerlendirir. Meethi otobüs durağına gidip Akash’ı aramaya başlar.

Atişgarta gidecek otobüsü de bulur ama otobüs hareket etmiştir. Meethi, Akash diye bağırır ama nafile. Hatta otobüsün ardından koşar. Gitme, beni bırakıp gitme Akash diye ağlar. Akash onun sesini duyar. Yanına geldiğinde ikili sarılıp mazide yaşadıklarını hatırlar. Onları izleyenler alkışlar. Daha sonra oradan ayrılırlar, anlarlar ki kalplerine söz geçirmeleri zannettikleri kadar kolay değildir.

Mukta, babasına Vishnu ile konuşmasını itiraf eder. Radhot madem öyle her şeyi itiraf edelim der. Mukta, olanları Meethi’nin anlatması daha uygun deyip babasını durdurur. Meethi ise Akash’a aileyi ikna edip ona haber vereceğini söyleyip Thakur ailesiyle konuşmak üzere yola düşer.

Radhot bu düğünde siz evleneceksiniz deyip Mukta ile Vishnu’nun telefonda konuşmaları söyler. Vishnu da Mukta da çok mutludur. Hiç beklemedikleri bir anda evlenecek olan ikili çok heyecanlıdır. Radhot gerçeği herkese söyleyeceğim diye düşünürken kapıya gelen polisler ve Maiyya’yı görünce daha iki kelam edemeden şok olur. Maiyya, Nirbhay’ı Radhot’un öldürdüğünü söyler.

Nirbhay’ın öldüğünü duyan Surabhi şok olur. Başta Jogi olmak üzere tüm aile bu mümkün değil dese de Maiyya Radhot’un katil olduğunu söyleyip tutuklatır. Radhot böyle bir şey yapmadığını anlatsa da polisler görgü tanıkları da mevcut deyip Radhot’u ifadesi alınmak üzere götürürler.

Mukta ve Kanha, Radhot’un yanında gidecektir. Maiyya pis pis sırıtıp Radhot’a el sallarken Radhot bu da senin oyunun çıkarsa benden kork der. Maiyya, Damini’yi çağırır. Damini karşısında onu görünce şok olur. Maiyya gelinim Meethi’ye eziyet ettim ama cezanız bitmedi deyince Damini çıldırır.

Bu sırada Meethi de eve ulaşmıştır. Meethi’ye sor istersen, oğlun boşanma evraklarını çoktan imzaladı, aralarında hiçbir şey yok der. Maiyya hala gülüyordur. Damini inanmazsan bak bu gün Meethi ve gerçek Vishnu’nun düğünü var, Meethi’ye sor der. Maiyya söyle bakalım gelin nedir bu boşanma meselesi, bir imzayla her şeyi sileceğini mi düşündün diye dalga geçer. Ardından da oğlum için sevgi besle, yas tut, ağla kısaca ne istersen onu yap ama sakın Atişgarta geri dönmeye cesaret etme der.

Meethi, Vishnu ile evleneceğini söyleyince Damini sevinçle ona sarılırken Maiyya da ben istedim bir göz Mevlam verdi iki göz deyip ayrı bir mutlu olur.

Akash, Meethiden bir haber gelecek diye beklerken Meethi annemi kaybettim, anneannemi kaybedemem hayatım boyunca bu yükü taşıyamam deyip hazırlanmaya devam eder. Durumu Tapu’ya söylemeye niyetlense de Tapu, moral bozukluğunu önce Radhot’un tutuklanmasına ardından da Damini’nin üzülmesine bağlayıp onu teskin edip odadan çıkar. Meethi çaresizdir. akash’ı arar ama akash da tam o anda merakla onu arıyordur, konuşamazlar.

Akash ikinci defa aradığında Meethi tam aşağı iniyordur. Telefonu açmak ister ama Nani şu dakikada açılmaz deyip Mukta için bunları yapıyorum diye düşünür. Ve her şey devam eder. Vishnu son olarak merakla örtüyü hafif açıp karşısında Mukta değil Meethi’yi görünce elindekini şaşkınlıktan düşürür.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

106 Yorum

 1. Herkese günaydin kizlar bu gün yazamazsam merak etmeyin . Diş doktoruna gidicem bir kaç saat sonra . Ondan sonra teyzemin doğum güni var bugün onada gidicem inşallah . Döndügimde görüşiris kizlar şimdi bir günaydin diyip yazmicagimi bildirmek istedim ☺☺
  Rüya ablacim evet Ah Kalbime ara verilmeli ama bitmemeli bende çok istiyorum King bölümleri görmeyi yillar sonra Abhi ve Pragyanin karşilaştiğini vr bundan sonra durumlarin nasil ilerliceğini çok merak ediyorum o yüzdem izlemek istiyorum . Inşallah ara verilir diziye bitmez ? gerçi belki arada vermez finalde yapmaz kanalin işi bu ne yapacaği belli değil ! Rüya abla benim anlamadiğim bir şey var şimdi bu King ve Pragya kari – kocami ?? Çünki Pragyayi konuştursan Kingin menajeri , Kingi konuştursan Pragya onun eşi 7 sene önce evlendiler anlamadim bu durumu onlar evlimi ya evli değil ??? Ay Abhi kesin çildirir birde Kiaranin onlarin kizi olduğunu duyunca ayy çok heyecanlandim ???
  Sağoll Nurdan abla evet çok zormuş yaa diş ağirisi inşallah çabuk geçer . Bayaği ağiriyordu aslinda ama anca aklima geldi demekki doktora görünmek ? Ayniyim değişen bir şey yok , sizden naber ??
  Defoş ve Züliş çok geçmiş olsun size inşallah tüm sikintilarinizi çabucak atlatirsiniz buna eminim ☺☺☺

 2. HAYIRLI SABAHLAR KIZLAR

  DEFNEM CANIM BENIM COK MU KOTUSUN KIYAMAM ELIMIZDEN BIRSEY GELMIYOR UZULMEKTEN VE DUA ETMEKTEN BASKA HIRPALAMA KENDINI BILIYORUM COK BUNALDIN ALLAH YARDIMCIN OLSUN DEFNEM???

 3. TÜNAYDIN KIZLAR NASILSINIZ İYİMİSİNİZ İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  ..
  ZÜLAYHAM BİRTANEM GEÇMİŞ OLSUN CANIM

  DEFNEM RUH İKİZİM ❤️❤️❤️
  GEÇMİŞ OLSUN ŞİMDİ NASILSIN DAHA İYİMİSİN AHİRETLİGİM KENDİNE İYİ BAK ALLAH’A EMANET OL KELEBEGİM S. Ç.S KOMŞU KIZI ????????????????????????????????

 4. RÜYAM MANYAM
  ..
  GÜNAYDIN NASILSINIZ İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  KIZLAR

 5. MANYAM MINIK KUSUM kanal ne yapar bende kestiremiyorum.King ile Pragya evli digiller canim hindistanda dul kadinlar hos karsilanmiyor ustelik hamileyse hemen evlendiriliyor.Pragya’yi toplum baskilarindan kurtaran ve ona zor gunlerinde yardim eden cocuguna baba gibi davranan king’e menejerlik yapiyor ikiside herkese evli olduklarini soyluyor pragya king’i kadin duskunlugunden kurtarip en zirveye yukseltmis king’de pragya’ya deger veriyor hisleri oldugunu belli etmeye basladi iki erkek arasinda secim yapmak zorunda kalicak.Pragya king’i tercih eder kiara’yi dusunur birde tanu engeli var.. bukez kararli kalbinde olmasa da aklinda bitirmis abhi’yi haklida..

 6. RÜYAM CANIM BENİM HAMD OLSUN İYİYİM SEN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR ???

 7. ELLERINE :-)
  GOZLERINE :-)
  KALBINE :-)
  SALIK GUZEL ABLAM ;-)
  COK GUZEL OLMUS ;-)
  DA BU NANI YINEMI KOTULUKLERE BASLADI YA
  CADOLOZ KARI NOLUCAK :-x :-x :-x :-|

 8. Bellosum ve Iremsum
  ikinizede benden son model araba hediyye gule gule kullanin kullanincada hep beni hatirlayin emi

 9. Hoş görki hoş görülesin. Dua silahtır. Oruç kalkandır.

  ?? Hadisi Şerif ??

  ????

  ELOŞUMM neredesin sen yine migrenin mi tuttu. Nasılsın ne var ne yok

  ???

  Köyemi gittin GAMZELİMM inşaAllah bu sefer işler yoluna girer. Rabbim kolaylık versin işlerinize bal kızzz ç

  ???

  RÜYACIM dinlen ya çok yoruyosun kendini

  ???

  İkizler siz köyde bir hafta tatil. Biraz tarlada bahçede çalışın bakayım ??? nasılsa size ne hediye versem sizin vardır dimi bu tatil iyi gelecek size ☺️☺️☺️☺️☺️

 10. NURDANIM BALIM SONUNDA DENK GELDİK NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  HAMD OLSUN İYİYİM DÜN GİREMEDİM SİTEYE İFTAR YEMEGİ NE DAVETLİYDİ ONUN İÇİN HAYAT AYNI GEÇİYOR GİDİYOR SENDE NE VAR NE YOK BADEMİM
  ????

 11. DENİZ CANIM NASILSIN İYİMİSİN SEN OKULA GİDİYORDUN DEMİ KARNEN NASIL

 12. DENİZCİM HEP İYİ OL
  AKLIMDA SEN OKULA GİDİYON DİYE KALMIŞ
  HAMD OLSUN İYİYİM
  SEN KAÇ YAŞINDAYDIN

 13. ????ESNA ABLOŞ????
  ABLOŞUM BUGÜN DOĞUM GÜNÜN DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN ABLOŞ NICE BİZLİ?? VE ARKADAŞ VE AİLENLE? GEÇİRMEN DILEGIYLE BU YAŞIN SANA MUTLULUK ? HUZUR? PARA? VE AŞK❤❤ GETIRSİN ABLOŞUM
  NOT:SENİ SEVIYORUM
  ??????????????????

 14. MANYAM??
  GELDİN Mİ DIŞ HASTANESINDEN NASIL OLDUN??

  İSABELLA VE İREMSU??
  İSABELLA SANA? BU CANIM GÜLE GÜLE TAKARSIN IEMSU?SANA DA BU CANIM GÜLE GÜLE GIYERSIN??

 15. HAYIRLI GÜNLER NASILSINIZ :D

  NURDAN Abla , HELİNİM , DENİZIM hediyeler icin çok teşekkürler çok begendik seve seve kullanıcayız.

  amaninnn NURDAN Abla ölürüz köyü batırırız beceriksizlikten sonra mahf icinde doneriz tesekkür ederiz

 16. HERKESE SEVGİ VE SAYGILARIMI ARZ EDERİM MUTLU GÜNLER ??❤
  ⚘⚘⚘⚘⚘
  ELAM AHİRETLİĞİM SAĞOL KELEBEĞİM ❤❤
  ⚘⚘⚘
  Sağol RÜYAM ??
  ⚘⚘⚘
  Belloşum ve Suyum çok sagolun pırlantalar ❤❤ Efe Oğlanın yeni yaşını tebrik ederim. Vatanına,ailesine hayırlı bi evlat olsun,sevdikleriyle uzun bi ömrü olsun
  ???
  Sağol NURDANIM ?? Ne yazıkki hiçbir söz beni teselli edemiyor hayat hergun bıraz daha çekilmez oluyor gözümde. Tüm renkler ve umutlar soldu benim için siyah beyaz televizyon gibi
  Bütün hıncımı birilerinden almak istiyorum

 17. Vayy çılgın kızzz ☺️☺️ Demek hediyemi beğenmedin ??? o zaman dondurma ? keyfi yediyem

 18. ELOŞUMM iyim ELHAMDÜLİLLAH dünya meşakati uğraşıyorum kendi halime eşim oğlumu doktora götürdü sünnet için biraz daha beklememiz lazım mış artık inşaAllah bayramdan sonraya kaldı operasyon. Ama törenini KUR’ANINI yapcaz inşaAllah zamanda herşeyi ayarladık bende Ramazan büttün bu işlerle uğraştım durdum ☺️☺️☺️ Sende ne var ne yok hayat nasıl gidiyor

 19. iyiyim DENIZIM sen nasılsın.

  yok hediyeni beyendim kötü deyil ama bizi aşar NURDAN Abla ama dondurma dahaaa güzelllll… teşekkürlerrr…

 20. hala elim ayagım titriyo 1 saat önce felan kilima patladı abimin odasındaki bi koku aşırı berbat servisci bey hemen çıkmasaydınız 30 sn bu koku öldürur dedi nasıl oldu soke oldum iyiki yangın cıkmadı motorumu bilmiyoruz bir seyi patlamıs

 21. Sağol NURDANIM boşver Allah’a kalmışım ben tabi bir değerim varsa.. Sende ne var ne yok kolayladın mı işleri ??
  ????
  Geçmiş olsun BELLOŞ gerçekten korkunç bir hadise ??
  Ailecek geçmiş olsun diyorum.. Allah abine uzun ömür versin
  Verilmiş sadakanız varmış
  ????
  Bana nasılsın diyen DENİZ KIM??
  bır de mahallenin muhtarı gibi hergun beni ve Zuleyhayı soran ANONİM kim ?????

 22. Şu Meethiyi boğmak istiyorum Mıymıntılar kraliçesi.. Şeytan diyor git bütün sinirini çıkar bundan ???????
  Kocadan başka derdi olmayan ezikler sürüsü

 23. Anonimler bizi bırakmıyor 50 kere söyledik bir rumuz yazın.

  GAMZELİMM değerim varsa dedin ya çok yanılıyorsun değerin varki RABBİM İMTİHAN EDİYOR. Kazanırsın inşaAllah.

  Kolayladım GAMZELİMM yemek şirketiyle anlaştık yemekleri onlar vercek. KURAN programını hafız amcaları yapcak. Davetiyeler basıldı. Bir magnetler kaldı. Onuda eşim internet üzerinden almak istemiyor bakalım nasıl halledeceğiz.

  Temizlik yapmıştım zaten hiç uğraşmıycam. Anca günlük işlerimi halledip hatimimi okuyorum GAMZELİMM anca yetişiyorum ???

 24. Zülişim sınavlarını geçtiğin için tebrik ederim ??❤?
  Ama yine felçli bir hastaya bakmak zorunda olduğun için çok üzüldüm sevapları senin olsun inşallah ❤❤
  Hasta bakmak zordur ben bilirim babaanemin kalbine stend takıldığında ben baktım kur-an kursumu bile başlamadan bırakmak zorunda kaldım çünkü illa sen bak bana diyordu diğer kuzenlerim yırtıcıdır biraz azarlamasından korkardı bezini değiştirirken falan. Benim mülayim olmam rahatlatıyordu onu.. Herkese sabır versin Allah..
  ????
  ELAM AHİRETLİĞİM ıftara nereye gittin dün❤❤???

 25. Ya ben özet okumuyorum bile çok uzun zamandır sinirlerim kaldırmıyo okumaya bile ???? Ah kalbimide bunuda ????

 26. sagol DEFNEM şükür verilmis sadakamız varmış kurtulduk büyük şok oldu hemen tüm site sese dumana toplandı bomba gibi patladı

  anonim herhalde ferah
  denizde vedalasan deniz

 27. Yani bir ANONİM beni sorunca işgillenıyorum tövbe ya Rab
  NURDANIM magnet niçin gerekli anlamadim.. Olur tabi bir çırpıda halledersin hepsini bence..????
  Güzel bir an olacak?
  İnşallah dediğin gibidir NURDANIM çünkü hayat hem imanımı hem sabrımı zorluyor tuketıyor beni ömrüm huzurlu bir ailenin hayalini kurmakla geçti..??

 28. Teşekkür ederim Defnem inşallah sende iyi olursun dualarım seninle birlikte olsun ?? evet hastaya bakmak çok zor bugün biraz daha rahatım annem ile babam bakıyor dün işler baya yoğundu her şey üstüme kalmıştı inanın gece yorgunluktan zar zor uyudum bugün biraz daha iyiyim ?? vallahi benim sınavım bitmedi mübarek günde sanki her şeyle imtihan olur gibiyim dün babam çağırdım sürekli hastaya yardım etsin diye ondan yoruldum bide evin tüm işi üstüme kalmıştı bakalım salı günü ne olacak yaşarsam tabi onda hem işler bundan iki katı yoğun hem evin işi bide hasta var bilmiyorum vallahi ne olacak halim ??

 29. ayyşş bizim bebişler çok tatlı ve çok yaramazlar çok aglıyolar ama tatlılar mis gibiler tombiş tombisler pamukşeker onlar çok cok cok sekerler yaaa onlar ablalarının birtanesi

 30. Evet ya beni ve sürekli Defnemi soran Anonim kim yazmaya vakit bulamadım ama arada yorumları takip ediyordum dikkatim çekti kim bu ??

 31. NURDANIM Pragya 7 yıl sonra yine Abhıyle karşılaştı Utanmasa evlendiği için Abhiden özür dileyecek. Kadınların utanç kaynağı resmen bır de elini sarıyor sen evli barkli kadınsın mis gibi kocan var artık ne hâlâ Abhi dıye sayıklıyorsun???
  Abhi bunu dövdü olmadı sövdü olmadı,kovdu olmadı,başka kadınlarla aldattı olmadı.. daha ne yapması gerekiyor anlamadım anlayan varsa beri gelsin anlatsın.??
  ???
  Ay şükür BELLOŞ hemen bir şükür namazı kılsın abin
  Deniz Deniz Araz mı ee o gitti sonra Gülayım dedi ay yandı beynimin devreleri neyse..
  Yok Feraha sordum dün o Anonim ben değilim dedi..

 32. kıldı kıldı DEFNEM annem hemen söyledi senin gibi.

  evet DENIZ araz bilemedimki kim bu anonim

 33. Salı günü utcnin sezon finali nasıldı öyle tövbe estağfurullah kadınlar horoz dövüşür gibi birbirine girdi arada Edip kaynadı ya neyse ?? ya bu diziyi takip eden bir sürü insan var resmen kadınlar dövüşürken her yerleri belli oldu ayıp ya bide siyah giymişler ?? bakalım 2. Sezonda ne olacak

 34. He Zülişim sürekli imtihan halındeyız soldan soldan geliyorlar bana..
  İkimizin hayranı olan birileri bizi takip ediyor Zülişim ????
  ????
  Oyy BELLOŞ kurban olurum ben bebişlere. Yerim onları ??
  Erkek kardeşimi ilk kucağıma aldığım kokladığım gün aklıma geldi çok güzel bir bebekti banyosunu bile ablamla biz yaptırırdık. Ama şimdi büyüdü de kendi başına kararlar alıyor ahh zaman işte..
  İkizler şanslı sizin gibi bir ailede oldukları için ??

 35. He Zülişim UTC nın kritiğini yaptık burada. Valla bizim Denizlide bile böyle horoz dövüşleri olmadı??????
  Azgın karılar olan zavallı edipe oldu garıbımın yüzü gülmedi

 36. Aynen Defnem ya banada sağdan soldan geliyorlar bitmedi imtihanımız ne güzel seviniyordum bayram geldi diye onunda tadı tuzu kalmadı artık ?? geçen sene yine aynı olmuştu benim için bayramda bile ağlamıştım öyle sessiz bir yerde gerçekten içimde hiç bir umut kalmadı ama yaşamaya devam ediyorum öyle ?? vallahi hayranımız varmış demekki her gün sordu bizi ?? merak ettim şimdi

 37. Evet Defnem utc aldı başını gitti resmen neydi öyle sezon finali ?? gülmekten karnıma ağrılar girmişti Edipe kötü oldu ama adam öldü ya kesin ikinci sezonda katil kim onu yaparlar herhalde ?? kadınların birbirine girmesi değişikti ama baya izlenmiş ya ??

 38. Bizim hikaye sezon finalide değişikti ya evde o kadar insan var tüm suç kala kala Filize kaldı kızın yüzü gülmedi bir türlü Barışın karısı çıktı piyasaya ?? ya adamın her yerden ya sevgilisi çıkıyor ya karısı anlamadım bir türlü ?? yakında çocuğuda çıkar bunun hiç şaşırmam ama Filiz yine affeder bunu dizide Filizin bayılma şekli komikti ayy bana bir şeyler oluyor der gibi bayıldı kızcağız ??yazık ya İcca gibi yedi 17 yıl hapsi onunda 2. Sezonu merak ettim doğrusu ??

 39. Aleyna tilkinin yeni klibini izlediniz mi ya bu kızın içine şeytan kaçtı resmen 18 yaşını doldurduktan sonra ?? şarkı güzel ama klip iğrenç resmen bide kendi yapmış klibini kız Tilkiydi kurt oldu gerçekten ?? Yıldız Tilbenin şarkısını söylemiş klibinde hep mesaj içeriyor öyle tövbe estağfurullah mübarek günde insanı günaha girdiriyorlar ?? en iyisi hiç dinlememek ??

 40. Zuleyha ablam zaten ben o Aleyna tilkiye sinir oluyorum
  gecenlerde sacinin rengi sari dedi sonra ortaya cikdiki siyahmis sac rengi
  kiz yalan kupu resmen anca kendini gosterme pesinde
  daha buyume cagindaki kizlara kotu ornek bana bile

 41. Evet Deniz Aleyna Tilkiyi bende sevmiyorum ya gelecek nesle ve sizlere hiç iyi örnek biri değil kız ünlü olmak için neler yapıyor ?? bide klibi baya izlenmiş bir günde bilmiyorum bu Aleyna Tilki nereden ünlü olduda bu kadar dinleniyor ?️?️ kız üç şarkı yaptı şimdi ise baya ünlü bide bazı sanatçılara benzemeye çalışıyor sanki

 42. ayy deli oldu verem olcam tum ayakkabı düzeni bozuldu of bu çocuklar ne ya ölücem ne meraklılar hâlâ durmuyorlar.

  sizlerde varmı böyle yaramazlar ya

 43. kızlar konu yazıyorum kusura bakmayın bayramdan önce ne yazarsam kar bayram da bilgisayar başına oturamayabiliyorum çok misafir geliyor bana bir emriniz var mı ?

 44. HAYIRLI GUNLER KIZLAR
  ⚘⚘⚘⚘
  NURDANCIM cok sagol gercekten kendime ayiricak zaman bulamiyorum iki ev arasinda kaldim sanada allah kolaylik versin hersey cok guzel olur insallah??

  1. zülişim nasılsın cnm geçen gün yorumda sordum ama sınav nasıl geçti belki de okudum ama inan bu arada çok az uyuyorum çok unutmaya başladım inşallah geçmişindir zaten eminim sen başarılı birisin canım

   1. Filizcim teşekkür ederim dikkat et kendine yorma bu kadar evet çok şükür geçtim sınıfı elimden geldiğince çalışmaya devam ediyorum daha kpss var sırada bu sene onlara başlıyacğım inşallah

 45. FİLİZ ABLA BAKABLİRMİSİN?
  BİRSEY SORUCAM SİTEYE TFN DAN GİRİLMİYOR ACEBANEDEN OLABİLİR ?
  tabletten giriliyor

 46. DEFNECIM BUGUN DAHA IYIMISIN.
  Esim evde oldugu icin arada yaziyorum.isyan feryat figan kalbim diyosun..hayatin neresinden tutsak elimizde kalir yinede umudunu kaybetme birtanem nasilki olucegimizi bilerek yasiyorsak dertlerimiz deryada olsa hayat yasamaya deger??

 47. FILIZIM NASILSIN CANIM IYIMISIN ALLAH KOLAYLIK VERSIN DUN BENI KIRMADIGIN ICINDE AYRICA TESEKKURDERIM BIR TANESIN???

 48. Zulisim hosgeldin birtanem cok sukur iyiyim sen nasilsin iyimisin sinavlardan gectin demek cok sevindim hadi hayirlisi bizim Zulis ogretmen olucak insallah???

 49. Teşekkür ederim Rüya ablacım inşallah iyi bir mesleğim olur ya tek temennim bu çünkü ??

 50. RÜYACIM ben zaten doğduğumdan beri mücadele eden ve birgün herşey güzel olacak diye kendimi avutarak yaşadım yoksa hayat çekilmez olurdu ama tahammulum kalmadı artık..
  Nasıl olduğum konusuna hiç gırmeyım
  Sana da kolaylıklar dilerim kuzum eşinle ilgilen sen

 51. Yok RÜYACIM ne üzülmesi sen üzmezsin beni asla
  Sadece durumumu tarif edecek cümle bulamıyorum bende bilmiyorum ki nasılım mecbur yaşıyoruz..??

 52. GAMZELİMM böyle dik durduğuma bakma içimde kopan fırtınaları anlatamam. Oğlumun törenine sevgili BABACIĞIM TEŞRİF ETMİYOR. Anneme git demiş. Kız kardeşim gelmek istiyor onuda afedersin ÖKÜZ kocası bırakmıyor girmişler birbirine sabah zorlandım çok boğazım ağırdı üzüntümden. Öyle hevesim kaçtı ki herşeyden. Kıymetini bilemeyen bakamayan her özel anında yanında olamayan anne baba olmasın arkadaş ???? çok üzgünüm kimseyede anlatamadım. İçim daraldı. Canları sağolsun iyiki böyle yanlızım RABBİM VAR ACIYAN YÜREĞİMİ SARAN KULUNA ŞAH DAMARINDAN YAKIN OLAN RAHMANÜR RAHİM VAR. ??

 53. Kayınvalidem kayınpederim kayın biraderim izmirden eltim Erzurumdan eltim gelcek ama benden taraf bir Allah kulu yok ??? ben biliyordum böyle olacağinı o yüzden böylee büyük bişey istememiştim ama eşim bir kere oluyot düzgün olsun dedi ???

 54. Öyle mi NURDANIM çok üzüldüm
  Baban niçin gelmiyor ki ve de kız kardeşine kocasi neden izin vermiyor bildiğim kadarıyla ev hanımı tarla işi falan yok??
  Yani insan mevlitte düğünde sunnettebyanında olmuycaksa ne zaman olacak
  NURDANIM Rabbim sarar elbet yaraları da bu acılar unutulmuyor ruhta..

 55. SELAM
  ???
  KIZLAR
  ???
  NAPIYORSUNUZ
  ??????

  ..
  .
  BENDE KÖRDÜĞÜMÜ İZLİYORUM BU DİZİDE FAVORİLERİM İLK BAŞTA
  MUKTA VE VİNSHU
  VE RATHOD
  SONRA AKAŞH

 56. NURDAN ABLOŞ?
  Abloşum nasılsın misafirlerimiz ne zaman gelecek şimdi ne kadar işin olur senin sana kolay gelsin abloş?

 57. DEFNEM ALLAH Kolaylık Versin İşlerinde Rabbim Sıkıntılarını Gidersin Keşke Elimden Bişey Gelse Sana Yardımcı Ola Bilsem
  ……
  NURDAN Abla ALLAH Yardımcın Olsun Rabbim Sabr Versin Sana İNŞALLAH Çok Üzüldüm Keşke Ailen Yanında olsaydı Bu Özel gününde
  ….
  ZÜLİŞİM İşlerin Çok Zormuş Seninde Hasta Bakmak Zordur Ama Sevap dır ALLAH Kolaylık versin Sana
  ….
  RÜYA Ablam Nasılsın İyimisin Canım
  ….
  İNCEM ?NAZIM ?MANYAM ?HELİN ?SALİHA ABLA ?DENİZİM ?AYSEL ABLA ?FİLİZİM ?TATLI İKİZLER ?İsmini Unuttuğum varsa Kusura Bakmayın İnternetim Yok Abime Rica Etmişem O’ndan Yazıyorum Telefonun Vf Açıyır Bâzen Sizi özledim Bi Bakayım Dedim

 58. Teşekkür ederim Gülçicek evet işlerim çok zor bugün biraz daha iyiyim çok şükür önemli olan salı günü işte ne yapacaksam bilmiyorum ?? sen nasılsın iyi misin

 59. Kızlar Kimse Yokmu Keşke Burda olsaydınız Biraz Sonra Çıkacağım ALLAH’IN İzniyle 2,3 Güne İnternet Yükletip Geleceğimde Sizlere Alışdığım için Telefonu Elime Alıp Duruyorum ??

 60. Ne diyeyim ZÜLİŞİM ALLAH Kolaylık Versin. Bende Gırıp Oldum Ya Boğazım Ağrıyor Filan Sizlere Bakayım dedim. Buarada Annen Tamamen İğleştimi

 61. Tekrardan teşekkür ederim inşallah geçmiş olsun sanada dikkat et kendine ?? evet annem iyileşti

 62. Evet Nurdan Ablanın Haline Bende Çok Üzüldüm İnsan Ailesini Yanında ister Yani En azından Özel Günlerde Gelseler Keşke ALLAH Yardımcısı Olsun İNŞALLAH

 63. Teşekkürler Canım. Annenin İğleşmesine Sevindim Darısı Benim Annemin Başına İnşAllah BEN’im Annemde İğleşir Tamamen AMİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu