Kördüğüm

Kördüğüm 319. Bölüm Özeti 21 Haziran #Maiyya Bebeği Götürmeye Kalkar

Kördüğüm 319. bölüm özeti ni sizlerle paylaşmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Kördüğüm 319. Bölüm

Mukta eve döner. Bir önceki akşam yaşadıklarını düşünüp ağlarken Jogi ona seslenir. Gözyaşlarını silen Mukta’yı gören Jogi ne oldu diye sorar. Mukta yok bir şey deyip evrakları verir ama Jogi mutsuzdur çünkü avukat savunma yapmak istemediğini söylemiştir. Jogi panikleyen Mukta’yı sakinleştirerek başka avukat buluruz merak etme der. Şimdi bebeğe isim koyma töreni vardır. Meethi ise tam merdivenlerden düşecekken Akash onu tutar. İkili göz göze gelir. Tam da bu anda gelen Vishnu, Meethi’ye söylediğini yaptım ama Mukta ile benim aramda hiçbir şey olamaz, ben öğretmenimin kızıyla olan ilişkime saygı duyuyorum deyip odasına gider.

kördüğüm 319. bölüm özeti resmi 1

Tapu, Radhot’un yanına gelip bebeğe isim koyma töreni olduğunu söyler. Ardından da Mukta’nın tek başına Atişgart’a evrakları toplamak için gittiğini söyler. Radhot şaşakınlıkla nasıl yani tek başına diye sorar. Tapu duraksayarak Vishnu da ardından gitti der. Radhot onların birbirleriyle konuşup konuşmadığını merak eder. Tapu ise Meethi ve Vishnu artık evliler deyip yapacak bir şey olmadığını ima eder. Radhot ise yapacak bir şey mutlaka var ama ne diye düşünür. Din görevlisi bebeğin adının A harfi başlaması gerek der. Herkes bir isim önerir. Maiyya ise Ajitesh diye içeri girer. Maiyya, Kadambari, Pavitra törene gelmiş ve ismi söyleyerek herkesi şoke etmiştir. İki taraf da bebeğin kendi yanlarında kalmasını ister. Maiyya ısrarla Surabhi’den kalan son hatıramız olan bu bebeği alıp götüreceğiz ve orada büyüteceğiz der. Kanha bebeğin babası benim ve bebek burdan gitmeyecek der. Maiyya ise Kadambari de bebeğin anneannesi o da götürecek der. Tam götürecektir ki Akash önlerine çıkar ve bu bebek burda kalacak der. Herkes şok olur.

Meethi ile konuşan Vishnu ise eğer sen gerçekleri anneanne söyleme cesareti bulursan ben de kararım verip bu ilişkiyi bitiririm der. Meethi ise anneannem yaşlı söylersem hastalanır der. Vishnu kader ağlarını öyle bir ördü ki çırpınsak da bu bizim kaderimiz deyip olanlara razı oluyoruz der. Akash ise annesine bir bebeği babasından ayırarak onu da mutsuz etmek istiyorsun, bizim mutluluğumuzu elimizden aldın bu bebeğin suçu ne diye kızar. Maiyya ise bu aile senin beynini yıkamış der. Akash ise Surabhi’nin bebek babasının yanında yaşasın dediğini söyleyip bebeği Kanha’ya verir. Akash ardından Kadambari’den özür diler ve sen de orada hapis hayatı yaşıyorsun peki bu bebek der. Pavitra, pat diye Maiyya’nın bebeği kötü kan diye nitelendirip ailesinde istemediğini söyler. Herkes şok olur.

Maiyya hemen kendini savunmak için benim kocamı ve senin de kardeşini bu aile öldürdü, Nirbhayı da öldürdü Allah bilir ne yaptılar da Surabhi vefat etti deyince Tapu’nun sabrı taşar ve “Bundan dolayı mı hiç suçu günahı olmayan Radhot’u içeri attırdın? Bütün kötü şeyleri bizim üzerimize atıyorsun.” der. Jogi onu durdurup Maiyya’nın yanına gider. “Ekadish, sen ve ben farklı kültürlere sahibiz. Sen bizi anlamıyorsun. Dilersen Surabhi’nin neden öldüğünü araştırabilirsin. İstersen şüphen varsa dava da açabilrisin, bizim alnımız açık. Bir bebek öldüğünde ona babası bakar.” diye Jogi sen kimsin de bu aileden gibi konuşuyorsun diye kızar. Damini araya girip yeter diye kızar. Eğer kocanın gerçek yüzünü oğlun duymasın istiyorsan derhal burayı terk et diye uyarır. akash’ın da kafası karışır.

Maiyya hala devam edince Damini “Senin baban kendi babasını da Kanha’yı da sırf para için öldürmek istedi. Kanha senin babanın kız kardeşinin oğlu, senin kuzenin, senin kanından. Kanha şimdi Iccha onu kurtardığı için hayatta. Iccha 18 yıl hapis yattı. Iccha ile Kanha arasında da hiçbir şey olmadı. Jogi ile benim bağımı merak ettiniz. Aile olmak için kan bağı olmak zorunda değil.” deyip Mukta’yı yanına alıp bu da benim torunum der. Kan bağı zorunlu bir şey değil der. Damini konuşması ile herkesi hem duygulandırır hem de şok eder. Maiyya sizin kanınızdan olan bu bebeği evimize götürmeyeceğiz der. Geldikleri gibi giderler. Jogi de Akash’a dua eder. Akash gittikten sonra Damini Jogi’ye ona inanmamak konusunda haksızlık mı ediyorum der. 

Akash Radhot’a gider. Radhot ben burda ellerim kilitli iken bir şey yapamıyorum, sen özgürsün Mukta ve Meethi için yapman gerekeni yap der. Nani ise Meethi’nin yanına gidip kendini harcadın ama Mukta’yı harcamana izin vermeyeceğim der. Vishnu ise büyüğümsün diye susuyorum ama karıma saygılı davranın diye uyarıda bulunur. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

132 Yorum

 1. Hz Ebu Bekir, kızı Âişe validemizin evine gitti, iki cariyenin tef çalıp oynadığını gördü Ensar-ı kiramın kahramanlıklarını övüp, destan söylüyorlardı Hz Ebu Bekir, Resulullahın evinde böyle birşeyin yapılmasının uygun olmayacağını söyleyerek, kendilerinin susmalarını söyledi Peygamber efendimiz, Hz Ebu Bekir’e, (Onlara mani olma! Her kavmin bir bayramı vardır, bu da bizim bayramımızdır Bayram, sevinç günleridir) buyurdu…

  ?????

  Hayırlı bayramlar

  Hayırlı sabahlar

  Gününüz aydın olsun ??
  ?????
  NURDANIM, ELAM, DEFNEM,RUYACIM, MANYAM, HELİNİM, ÇİÇEĞİM, ZÜLİŞİM, İNCECİM… UNUTTUM VARSA AFFOLA ???

  ?????

  Her gününüz bayram günü kadar güzel olsun inşaAllah ??

  ?????

  ALLAH’A EMANET OLUN, SONRA GÖRÜŞÜRÜZ ??

 2. ???DENİZ’İM???

  HAYIRLI SABAHLAR, HAYIRLI BAYRAMLAR

  ❤CANTANEM❤

  Nasılsın Canım kankam… Bayram naasıl geçiyor.

  Seni çok seviyorum…

  ALLAH’A EMANET OL CANTANEM

 3. GUNAYDINLAR ❤❤❤❤HAYIRLI ❤❤❤BAYRAMLAR ❤❤❤❤HAYIRLI ❤❤❤❤SABALAR ❤❤❤❤❤KIZLAR ❤❤❤❤NASILSINIZ ❤❤❤❤❤❤BAKALIM ❤❤❤❤?????

 4. ❤❤❤AYSELIM ???HOŞGELDIN ???BIRTANEM ⚘⚘⚘⚘HAYIRLI ???BAYRAMLAR ❤❤❤CANIM ???NASILSINIZ ❤❤❤IYIMISIN ❤❤❤IZMIR❤❤❤ GUZELLIM ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤??

 5. MANYACIM?? GUNAYDIN ??HAYIRLI ?? BAYRAMLAR ?? KUCUK ?? KARDEŞIM ?? NASILSIL??IYIMMISIN ??BIRTANEM ??????

 6. Kızlar ben sabah ezanından beri tarladayım.. Bugün yazmıycam
  Akşam misafir gelmezse yazarım,gelirse beni beklemeyin
  Allah’a emanet olun inşallah

 7. AYSEL ABLOŞUM?
  ÇOK ŞÜKÜR İYİM SEN NASILSIN ABLOŞ?

  MANYAMM?
  SEVİNDİN Mİ ÇİÇEĞİM GEÇMİŞ DOĞUM GÜNÜ KUTLU OLSUN TEKRARDAN ÖPRÜM SENİ?

 8. Selamün aleyküm hatun kişilerimmm

  ???

  Tekrardan hayırlı bayramlar

  Can Bula Cananını
  Bayram O Bayram Ola
  Kul Bula Sultanını
  Bayram O Bayram Ola

  Hüzn-Ü Keder Def Ola
  Dilde Hicap Ref Ola
  Cümle Günah Ef Ola
  Bayram O Bayram Ola…
  Bayramımız mübarek olsun..

  ?????

  SERPİLİM GELMİŞ HOŞ GELMİŞ SEFALAR GETİRMİŞŞŞŞŞŞ. Nasılsın SERPİL HOCAMM iyimisin hem hayırlı bayramlar hem hayırlı tatiller. ???
  Çok mutlu oldum seni gördüğüme

 9. AA BU ARADA SÖYLEMEYİ UNUTUYORDUM AZ KALSİN
  ?MANYOŞ SANA DOĞUM GÜNÜ SAYFASI AÇMIŞ FİLİZ BAKABİLİRSİN CANIMIN İÇİ ORAYA YAZDİM ANA SAYFADAN BUL❤❤❤

 10. AYSELİMM sende hoş geldin nasılsın durumun nasıl

  ???

  SALİHAMM nasılsın Meleğimiz nasıl senin durumun nasıl kardeşimm

  ???

  RÜYACIM nasılsın bayram nasıl geçiyor. Prensesler nasıl.

  ???

  İNCE HATUNUM nasılsın özledim seni kızzzzz ????

  ???

  ELOŞUMM rastlaşamıyoruz nasılsın bayram nasıl geçiyor. Sağlığın sıhhatin nasıl.

  ???

  ZÜLİŞİMM sen nasılsın elin nasıl oldu.

  ???

  HELİNİM küçük prensesim nasılsın ablam bayramı sen anlat hele sizin oralarda nasıl gidiyor.

  ???

  Eski dostları yad etmek istedim

  SENA ??SEMOŞUM ?? FATMA ??

  PERİ ?? SİVASLI RÜMEYSAAA ?? yeriniz belli keşke iyi olduğunuzu bildirip öyle gitseydiniz ?????????

  ????

 11. GAMZELİMM işlerine RAHMAN kolaylık versinn. Kazancınıza bereket olsun. ???

  Nasılsın ne kadar kalcaksın köye tamamen izne mi ayrıldık uzun zamandır hasbihal edemiyoruz. ☺️☺️☺️ Bal kız özledim seni

 12. DENİZ KENTLİMM sen yine mi kayboldun. Nasılsın neler yapıyorsun nasıl geçiyor bayram anlat hele büyük evsiniz sizde bayram güzeldir

  ???

  MANYAA çılgın nasılsın sizin bayram nasıl geçiyor

 13. Tek tek yazmak istedim arkadaşlarım isminizi unuttuklarım varsa affola. Tekrar hayırlı bayramlarr

 14. NURDANEM DUN ICERISI KALABALIKTI AMA BU GUN BIRAZ SAKIN CANIM MINIK NAZ IYI ELLERINDEN ÖPSŪN TEYZESI TESEKKURR EDERIM BIRTANEM IYI DIYEK IYI OLSUN BEN BAYRAMLARI SEVMEM CANIM

 15. Teşekkür ederim Nurdan ablacım elim iyi ama su değişince ağrıyor biraz ?? hayırlı bayramlar dilerim ??

 16. Arkadaşlar ben bugün yazamam kesin eve hasta ziyaretine gelen giden oluyor sürekli bugün baya yoğun ve zor geçecek sanki benim için akşama vakit olursa yazarım Allah’a emanet olun ??❣️❣️????

 17. SEVDİĞİM ELLERE YAR OLMUŞ
  BİTTİM DERKEN ÖLDÜM
  CANIM DEDİĞİM BAŞKALARINA CAN OLMUŞ
  SEVEN KALBİMİ MEZARA GÖMDÜM??
  İsmail YK sözleri sanki benim için yazılmış?
  Kızlar nasılsınız iyi misiniz?
  NURDANIM canım benim BENDE SENİ OZLEDİM??
  Bi karşılaşamadık ben geliyorum sen yoksun sen burada olduğum zaman ben olmuyorum?

 18. ZULEYHAM HAYIRLI BAYRAMLAR BIRTANEM GECMIŞ OLSUN ELLINE NE OLDU CANIMM BEN SENIN ELLININLE ILGILI OLAYINI KACIRMIŞIM TATLIM ??

 19. Sağol NURDANIM bende özledim ?
  NURDANIM bu sene işler planladımız gibi gitmedi ki.. Ürünler dıkılmedı,dikileni sel aldı tekrar dikiyoz. İzin almadım henüz alırsam söylerim zaten vedalaşıcam sizlerle çok uzun bir ara vericem duyarsınız
  Tarlanın yarısını suladık yarısı kaldı yağmur yağdı yine şiddetli bütün sağanak üzerimden geçti. Bu sene zatürreeden ölmezsem birdaha öleceğimi hiç sanmıyordum
  Gerçi benim hayatıma yaşamak denmez zaten,mecburi sürgün ?????

 20. HAYIRLI BAYRAMLAR KIZLAR
  ⚘⚘⚘⚘
  AYSELCIM cok sagol guzel dileklerin icin sende iyisindir insallah??
  ⚘⚘⚘⚘
  NURDANCIM sagol cok sukur iyi diyelim.Kizlarda iyiler gelen giden bayram ziyareti vakit kalmiyor yazmaya.Bugunde misafirlerim var hazirlik yapiyorum.Sen nasilsin iyimisin.Ahmet nasil oldu?Esma iyidir insallah?
  ⚘⚘⚘⚘
  MANYAM TATLIM BENIM YAS GUNUNDEN GUNLER ONCE HABERIM VARDI YANI HIC UNUTMADIM HATTA SANA GECE 12,den sonra yazicaktim fakat siddetli yagmurdan elektirik kesintisi olunca bende dun kutladim.Seni unuturmuyum minik kusum ilk geldigin gunu bile unutmadim.Kalbimde cok ozel bir yere sahipsin yeniden iyiki dogdun❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 21. Allah kolaylik versin DEFNEM isin cok zor gercekten aman dikkat et kendine hasta olma sakin yagmurluk giyseydin keske ayaklarinida korumaya calis.Annen Baban nasillar???

 22. ???❤️???❤️CANIM ARKADAŞLARIM

  BEN hala oldum bizim için 2 bayram oldu ??? sizinle paylaşmak istedim ALLAH’A EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ NOT SENİ ÇOK SEVİYORUM

 23. SELAM
  ???
  ARKADAŞLAR
  ?????
  NASILSINIZ
  ?????

  ..
  .
  BAYRAM ESKİSİ GİBİ DEĞİL ARTIK ÇOK SIKICI YA UFF


  ..
  .
  DENİZ KENTLİM?
  SENİN ADINA ÇOK SEVİNDİM CANIM BEBİŞTE HOŞ GELDİ ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜN CANIM BENİM?

 24. NURDAN ABLOŞ??
  BİZİM BURDA İYİ HEMDE SAKİN ÇOK SIKICI YA BÖYLE BAYRAM MI OLUR BÜYÜKLERİMİZİN DEDİĞİ GİBİ NERDEEE O ESKİİ BAYRAMLARR AHH ABLOŞUM SİZİN ORALARDA NASIL GİDİYOR ABLOŞ NASILSIN ABLOŞUM BU ARADA??

 25. arkadaşlarım nasılsınız ben hiç müsait olamadım gelen giden çok oluyor konular otomatik yayınlanıyor memlekete gelmeden önce yazmıştım. Bana bir diyeceğiniz var mı bir saat kadar buradayım haberiniz olsun

 26. Merhabalarr kizlar nasilsiniz , ben çok iyiyim çok mutluyum hemde çoook ??
  Teşekkür ederim Aysel abla , kirmizi ferrari vay canina , R.K inda en sevdiği araba ?
  Naz ablacim iyiyim , sen nasilsin ?
  Sevindim tabi Helinim , yo yo daha geçmedi yarindan sonra geçecek dün ailece kutladik , bu gün arkadaşlarim , teyzeler , kuzenler , amcalar olarak kutladik yarin gezicez bütün gün aslinda bu günde parka gitdik arkadaşlarim ile ama yarin yine gidicez şehri dolaşmaya ??
  Teşekkür ederim Defoş hemen bakiyorum .
  FILIZIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERIM .
  Nurdan abla her şey harika , sen nasilsin ?
  Rüya ablam sağol sende benim için çok özelsin seni çok seviyorum hepinizi seviyorum ?

 27. İYİ GÜNLER NASILSINIZ İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR KIZLAR
  ..
  FİLİZİM BİR SORUN YOK CANIM SEN NE YAPIYORSUN HAYAT NASIL GİDİYOR KÖYDE KEYFİN YERİNDEMİ
  ..
  DEFNEM RUH İKİZİM ?????
  KOLAY GELSİN AHİRETLİGİM
  KENDİNİ ÇOK YORMA KENDİNE İYİ BAK ALLAH’A EMANET OL
  S. Ç.S KOMŞU KIZI GÜN IŞIGIM, ????????????????????????

 28. NURDANIM BALIM SENİNLE DENK GELMİYORUZ İNŞALLAH BAYRAMIN GÜZEL GEÇİYORDUR
  BAYRAMIN MÜBAREK OLSUN BADEMİM ???

 29. RÜYAM canım benim iyim sen nasılsın neler yapıyordu bayram nasıl geçiyor?
  Ben evdeyim çok yağmur var şimşekleri seyrediyorum balkonda oturuyorum yağmur çok şiddetli yayıyor sel olmasa bari Allah korusun
  AYSEL sağ ol sanada İYİ BAYRAMLAR?

 30. RUYAM TESEKKUR EDERIM CANIM COK SUKUR IYI DIIYEK IYI OLSUN SEN NASILSIN IYIMISIN HAYIRLI BAYRAMLAR BIRTANEM ??

 31. DEFNEM
  ZÜLEYHAM
  nerdesiniz kızlar?
  İsmail Yk yeni klibini TANSİYON izlediniz mi?
  Ay öldüm gülmekten ??
  Çok komik olmuş yediden yetmişe herkesi oynatmış klipte örtülü teyzeleri bile oynatmış

 32. DENIZ KENTLIM HAYIRLI UGURLU OLSUN AllAH ANALI BABALI BŪYŪTSŪN HAYIRLI EVLAT OLSUN CANIM GOZUNUZ AYDIN CANIM ARKADAŞIM BENIM ??

 33. DENİZİM NE GÜZEL HALA OLMAK SENİN İÇİN ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜN

  İNCECİM CANIM BENİM DEFNEM BUGÜN YOGUN İŞLERİ VAR FIRSAT BULURSA AKŞAM YAZACAK

 34. ELAM sağ ol tatlım bilgi verdiğin için?
  Sen nasılsın iyi misin?Mersinde havalar nasıl?
  NAZIM bitanem sen de iyi misin?
  MANYAM tatlişkom Rka çılgını sen napıyon iyi misin??

 35. Sultancı HELİNİM sen nasılsın?Ben iyim
  Kıız neden sıkıcı çekiyor Bayram gitmedin mi Bayram eğlencelerine?

 36. İNCECİM BİRTANEM RİCA EDERİM SAGOL CANIM İYİYİM SEN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR CANIM
  BUGÜN BULUTLU HAVA ORDA NASIL HAVA CANIM
  HÜLYAM LA HİÇ KONUŞUYORRMUSUN

 37. Melekcim iyiyim canim , sen nasilsin bakalim ??
  Sultan çilgini Incem iyiyim canim şimdi eve geldim , senden naber nasilsin ??

 38. Selam kızlar nasılsınız

  Manyam nasılsın canım sana doğum günü mesajı yazdım ama gördün mü görmedinmi bilmiyorum

  Defnem işlerinde Allah kolaylık versin canım

  Ayselim nasılsın canım benim unutmuşsun beni ??

  Ama bişey olmaz hep iyi ol

  Ruyam nasılsın neler yapıyorsun bakalım

  Elam canım nasılsın balım

  Nurdanım canım benim nasılsın ne olsun bayram misafirler gelip gidiyor uğraşıyorum

  Melekte aynı iyi diyeyim iyi olur inşallah

  Öğlen çok ağladı çok zor sakinleşti

  Eee sen neler yapıyorsun çocuklar nasılar

  Nazım incem zulişim Denizim
  Melek sizler nasılsınız bakalım iyisindir inşallah ????

 39. MELEĞİM hoşgeldin canım benim ben iyim sen nasılsın?
  Küçük Melek nasıl iyi mi?
  NAZIM ben de iyim tatlım?
  ELAM bizde çok yağmur var balkondan yağnuru seyrediyorum ?
  Hülyamla ben görüşemedim ama diğer arkadaşlardan öğrendim Bulgatistana gitmiş Bayram tatili için
  MANYAM benden de iyilik diyeyim de iyilik olsun?
  Sultanım benim başıma bela oldu ama tatlı bela??

 40. ???AYRILIKLAR DA SEVDAYA DAHİL EY SEVGİLİ
  GİTTİN DİYE AŞKIM RUHUMDA ÖLDÜ MU SANDIN
  BEN YİNE SEVECEĞİM APANSIZIN
  BEKLE BENİ KAPINDA????
  ☽⛫☽⛫☽⛫☽⛫☽⛫
  HERKESE SEVGİLER ??❤❣
  ⛫☽⛫☽⛫☽⛫☽
  SAĞOL ELAM. NASILSIN KELEBEĞİM BAYRAMIN NASIL GEÇİYOR CAN SUYUM ❤❤
  ⛫☽⛫☽⛫☽
  İNCECİM Tansiyonu izledim ve indirdim klibini Pcye??
  İsmoma bayıldım ??❤
  ⛫☽⛫☽⛫☽
  Sağol RÜYAM umarım senin de bayramın güzel geçiyordur ❤❣

 41. DEFNEM hoşgeldin bitanem?
  Evet İso yine herzamanki gibi çok tatlı ve karizmatik ama diğerleri çok komik oynuyorlar dimi???
  Ben KİBARIM klibini daha çok beğendim ama İsoya herşey çok yakışıyor Maşallah?

 42. Bende oynadım onlarla birlikte İNCEM ????
  Kız ölüyü diriltir tövbe haşa bu ne oynattı benı gecenin bir körü??
  Neyse İso sayesinde hep 5 alırdım müzikten zaten..
  Hosgordum kuzum

 43. Herkese iyi akşamlar dilerim ben geldim ?? İncem izledim klibi ya acayip komik hatta dilime dolandı söylüyorum öyle ?? klibi baya değişik ya izlerken oynamamak için zor tuttum kendimi

 44. Nazcım elimi sormuşsun ya bulaşık yıkarken tabak kırıldı oda elimi kesti şimdi iyi ama ??

 45. Defnem hoş geldin bugün baya yoğun olmuşsun kolay gelsin işlerinde ??

 46. Bugünde ben yazamadım resmen günüm çok zor geçti halim kalmadı bir oraya koş bir buraya ayaklarım koptu ?? gerçekten ??

 47. Saliha ablacım teşekkür ederim iyiyim sen nasılsın iyi misin ??

 48. Tansiyonum cıkıyor
  Ateşim yükseliyor
  Şekerim de düşüyor tatlı bela?? hadi bakalım herkesi piste çağırıyoruz oynamaya ???
  Oynamayanın kaynanası ölsün oturmaya mı geldik hadi ??
  Hosbuldum Zülişim seni sormalı kuzum

 49. İyiyim Defnem sadece çok yoruldum evet ya şarkı baya komik ?? dinlememek için zor tutuyorum kendimi ?? hatta indirdim bile

  1. Dinlememek için değil ya oynamamak için tövbe tövbe kafam neredeyse ne yazmışım

  2. Dinlememek için yazmışım özür dilerim oynammak için yazacaktım

 50. Dinlememek için yazmışım özür dilerim oynammak için yazacaktım

 51. Saliha ablacim gördüm tabi , hepinize tek tek teşekkür etdim burdada , doğum güni sayfamdada ☺☺
  Tekrar çok teşekkür ederim herkese ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)

 52. Vay be Vivian dsrna herkesin bayramını kutlamış sosyal medya üzerinden fan siteside gördüm ?? helal olsun gerçekten

 53. Bugün fan sayfalarını dolanıyordum öylesine denk geldi ??

 54. Şu ah kalbim dizine ne oldu ya sezon finali yaptı zaar ortalıkta hiç görünmüyor ?? pazartesi günü kore dizileri başlayacak çok şükür ?? kördüğümde bitse tam olacak ??

 55. Kimse yok galiba bende yoruldum baya bugün resmen ayaklarım koptu ayakta uyuyorum öyle bende kaçtım Allah rahatlık versin iyi geceler tatlı rüyalar kızlar ????

 56. Off kızlar sayfa kapanıp duruyor yaa geç mi kaldım bende dans ? pistine geldim DEFNEM ZÜLEYHAM ??
  HAYDİ DE HAYDİİİİ? ???

 57. ZÜLEYHAM hiii bizim Avşde kutlamış sonunda Bayramımızı Bayram bitmek üzere bunlarda jeton daha yeni düştü???
  Ama olsun yinede hiç yoktan iyidir ??

 58. Şimdi de çok Hızlı yazıyorsunuz mesajı çıktı çıldıraciim?
  Neyse İnşallah bu çıkar bende kaçayım zaten kimse yok
  Kapanışı bir Sultan fanı arkadaşımın Sultan için yazdığı şiirden bir kuple ile yapacağım
  GÖZLERİNİ AVUCUMA ALSAM
  DOYASIYA ÖPÜP KOKLASAM
  SONRADA SIMSICAK GÖĞÜSÜME
  SIMSIKI DOYASIYA SAKLASAM
  VE SENDE SENİ NE KADAR
  ÇOK SEVDİĞİMİ GÖRSEN ?
  İyi uykular kızlar ?
  Yarın görüşürüz İnşallah?

 59. Afferin benim Vivime , canim benim keşke onunla tanişma şansim olsa , kesin karşisinda duramazdim bayilirdim ???
  Aviyede afferin ?
  Gözleri öpüp koklamakmi ?? Garip bir şiirmiş INCEM . Ama yinede ellerine sağlik ?

 60. Pardon kızlar şirin donunu yanlış yazmışım düzeltiyorum
  VE SENDE SENİ ÇOK SEVEN KALBİMİ ? GÖRSEN
  Olacaktı düzelttim arkadaşıma ayıp olmasın o kadar uğralıp emek vermiş?
  Keşke bende şiir yazabilsem ama benden çıkmıyor böyle sözler
  Birde bir Londralı fanı Sultanın resmini çizmişti tıpatıp aynı ne yetenek Maşallah?
  MANYAM tlişkom sen öpüp koklamaktan ne anladın garip buldun bitabem???

 61. ??????CANIM ARKADAŞLARIM

  ????GÜNAYDIN
  ???????GÜNAYDIN
  ???????????GÜNAYDIN

  CANIM NASILSINIZ İYİ MİSİNİZ İNŞALLAH İYİSİNİZDİR SİTEYİN PRENSESLERİ SİZİ ÇOK beni soracak olursanız çok yoruldum dün bütün gün misafir vardı akşam 1 de yudum ama yine güzel RABBİM herkes nasip etsin inşallah
  ♥?????♥???♥??

  ???AYSELİMMM
  ???ELOŞUMMMM
  ???FİLİZCİM
  ???DEFNEMMM
  ???NURDANIMMM
  ???MELEGİMMM
  ???KARDELEN A♥A
  ♥️♥️♥️KAINAT A♥A
  ???NAZIMM
  ???HELİNİM
  ???RUYAM
  ???GÜLÇİÇEGİM
  ???ZÜLEYHAM

  ADINI UNUTGUM ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN HEPİNİZ BENİM İÇİN ÇOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK DEGERLİSİNİZ SİZİ ÇOK ÇOK ÇOK SEVİYORUMMMMMMMMMMMMMMM ALLAH’A EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ

 62. ?????AYSELİMMM

  ????GÜNAYDIN
  ???????GÜNAYDIN
  ?????????GÜNAYDIN

  CANIM KANKAMMM NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR KIZ be ben birkez daha hala oldum hemde bayram günü çifte bayram kız ama çok yorgunum akşam ancak birde uyudum misafir yemek TATLI derken akşam oldu canım Kankammm ALLAH A EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ SONRA NOT SENİ ÇOK SEVİYORUM VE ÇOK ÖZLEDİMMMMM

 63. Seni bulmaktan önce aramak isterim

  Seni sevmekten önce anlamak isterim

  Seni bir yaşam boyu bitirmek değil de

  Sana hep hep yeniden başlamak isterim…???
  ??ÖZDEMİR ASAF??
  HERKESE MUTLU GÜNLER OLSUN ŞİİR TADINDA❤❤❤
  ELAM❤❣❣❤

 64. DENİZİM yeğenin hayırlı olsun. Analı babalı büyütsün ❤❤
  Senin yengen geçen sene doğum yapmamış mıydı yeni arka arkaya mı oldu??
  Bende seni çok seviyorum Allah’a emanet ol

 65. ???
  ALLAH her şeyden haberdardır,sanmayın ki size yapılan haksızlık kayıtsız kalıyor.O,size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır.Duanın karşılığını takip etmeden ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK
  Kul RABB’ni imtihan etmez O’na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedecektir
  ???
  Günaydın kızlar
  Nasılsınız?

 66. Günaydın hayırlı sabahlar kızlar

  ??????????????

  Nasılsın iyisindir inşallah hepiniz

  Zulişim çok şükür iyiyim

  Denizim hoş geldin canım hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah

  Ay kızlar bizim burda panayır var dun akşam çocukları aldım gittik taaaa geç saate kadar eğlendiler ama çok güzel di

  Uzun zamandır ilk defa bende eğlendim kafam dağıldı
  Baya

  Eşim erken geldi eve işten meleye baktı bizde gittik

  İncem iyi diyek iyi olalım inşallah canım

  Sende hep iyi bitanem

  Allah emanet olun göruşuruz ?????

 67. MELEĞİM bende İyi diyeyim iyi olayım Hep beraber hep iyi olalım İnşallah canım benim?

 68. arkadaslar bella nasil cok merak ediyorum ??
  birseyler biliyorsaniz yazin bende birazdan okurum ??

 69. NURDANIM bu gün yazarsın İnşallah seni bekliyorum canım benim?
  MANYAM bitanem olabilir tabi yanlış anlamış olabilirsin tatlişkom benim?
  DEFNEM gıı ne edip durun bakeem? Dün gece dans piste çağırdın geldim ama geç kaldım siz gitmiştiniz deli gibi kendi kendine oynadım durdum? ??????

 70. GÜL ÇİÇEĞİM NEREDESİN YAHUU ÇOK ÖZLEDİM SENİ?
  ÖZLEMİM SEN NASIL OLDUN BİTANEM SENİ ÇOK MERAK EDİYORUM BİTANECİK RUH İKİZİM İNŞALLAH İYİSİNDİR CANIM BENİM ÖZLEDİM SENİ ÇOOOK?

 71. ?????DEFNEMMM

  CANIM NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR CANIM HAYAT NASIL GİDİYOR CANIM ARKADAŞIM KIZ ALLAH İYİLİĞİNİ versin inşallah küçük gelin doğum yaptı kız yoğunluktan ölüyor ALLAH’A EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ SONRA NOT SENİ ÇOK SEVİYORUM ŞİİR KALPLİ ARKADAŞIM ???

 72. ?????MELEĞİMMM

  CANIM NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR CANIM HAYAT NASIL GİDİYOR CANIM ARKADAŞIM meleğimmm nasıl iyimi inşallah iyidir canım muşa gittin mi şimdi orda bayram ne güzel dir CANIM Allah’a emanet ol görüşürüz NOT SENİ ÇOK SEVİYORUM VE meleği kocaman öpüyorum

 73. SALİHAM uzun zamandan sonra eğlenip kafanı dinlemene çok sevindim ??
  ☽☽⛫☽
  Ee İNCEM sen hep sohbetlere geç gelıyon kaçırdın oyunu??
  Artık bırdaha kı sefere kuzu
  ?❣?
  Ha tamam DENİZİM ❤❤??öpüyorum seni

 74. ZÜLEYHAM
  DEFNEM ben şu benim İsmail YK fanı arkadaşım sayesinde İsoyu baya takip eder oldum sürekli İso ile ilgili video ve fotokar paylaşıyor o da çılgın İso aşığı çıktı??
  Az önce bi video paylaştı beni öldürdü gülmekten yine? İsmail Yk KAÇMAYIN
  Birde şöyle bir not yazmış
  ULEN AŞKIM SEN BANA SARILMAK İSTEYECEKSİN BEN DE KAÇACAĞIM ÖYLE Mİ? ULEN AŞKIM BEN DELİ MİYİM KAÇARMIYIM HİÇ GEL AŞKIM BURAYAA SARIILL???
  Kızlar bi izleyin bu videoyu çok iyi yaaa??

 75. Aynen DEFNEM yaa adam olay efsane valla birde hiç yaşlanmıyor ne yiyip ne içiyor ben anlamadım???
  Tabii Allah verdiği bir özellik herhalde yeme içme ile olmaz?
  Arkadaşım bi video daha paylaştı İsmail Yk Müzik Evrimi 2004-2018
  Yaa adam hiç değişmemiş yaşlanmamış hatta dahada gençleşmiş daha karizma daha çekici yakışıklı olmuş MAŞALLAH nazar değmesin??

 76. Selamün aleyküm hatun kişilerim nasılsınız. Biz dün eşimin halasıgile gittik çok uzak yorulduk ordanda küçük kaynıma grce geçtik. Gecede kaldık biraz önce eve geldik

 77. FİLİZ İREMSU MESAJ ATTI MI SANA BELLA NASIL??
  AKLIMDAN HİÇ ÇIKMIYOR AMA SORMAYA ÇOK KORKUYORUM
  İREMSU ÇOK UZUN ZAMANDIR YAZMIYOR HİÇ HABERSİZ BIRAKMAZDI??

 78. İNCEM İSO şarap gibi adam iç iç yudumla ???ama erkek kurusu olacak başımıza artık kadınlardan hoslanmadını dusunucem ha?
  Hakan peker,burak kut
  Soner arıca,iso bunlar hiç yaşlanmıyor
  ???
  NURDANIM güzel bir bayram yapmışsınız oh gezin sefanız olsun. Lakin sizin oranın çoğu Istambula taşınmış galiba akrabanız çok ??
  NURDANIM isim kısmına söylemek istediklerini yazıyor insan bazen ondan öyle çıkıyor ??
  Ben şiir yazmışım bir kere yanlışlıkla isim kısmına??

 79. Noluyor burada ben anlamadım birisi NURDANIMI mı taklit ediyor ve ismini mi kullanıyor kızlar siz anladınız mı bu nedir??

 80. Yok İnce kız yanlış anladın kim Nurdanı taklit edecek
  Nurdan nasılsınız bacılar demek istemiş bize ama bunu isim bölümüne hızlıca yazıp yanlışlıkla hızlıca göndermiş olay bu??kız bana da çok oluyor sonradan fark ediyorum
  Anladın mı ;)

 81. İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR HAMD OLSUN İYİYİM SİZLER NASILSINIZ İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR

  ..
  İNCECİM CANIM İÇİ NURDANIM IN TL OLAN SORUN TAKLİTÇİ YOK CANIM

  DEFNEM RUH İKİZİM
  S. Ç.S KOMŞU KIZI ???????????????????

 82. İYİ GÜNLER ELAM RUH İKİZİM HOŞGELDİN ❤❤❣
  BAYAĞI GEZDİN TOZDUN KOMŞU KIZI HA??

 83. DEFNEM RUH İKİZİM ?????
  HOŞ BULDUK VALLA NE GEZDİM NE TOZDUM EVDEYDİM
  OTURACAK ZAMAN BİLE BULAMIYORUM EV BOŞ KALMIYOR KOMŞU KIZI KELEBEGİM ????????

 84. INCEM ben şöyle anladim , bildiğimiz gözleri yani Sultanin yeşil gözlerini eline aliyorsunuz öpüyorsun , kokluyorsun . Göz öpüp koklanirmi yaa ? Öyle anladim .
  DEFOŞ kimden bahsediyorsunuz Ismail kim ?

 85. TAMAM ELAM GEZERSİN CAN SUYUM ELBET
  BENDE GEZEMEDİM SAĞLIK OLSUN??
  MANYOŞUM SARKICI İSMAİL YK TANIYON MU İNCE VE BEN BAYILIYORUZ BU ADAMA??

 86. Hoşbuldum Ela ablacim .
  Haa demek şarkici , yoo tanimiyorum ismini ilk defa burda duydum .
  Kizlar Silsila Badalte Rishton Ka dizisinin konusunu ve oyuncularini oğrendim . Drashtinin yeni dizisinin yani .

 87. Selam kızlar nasılsınız bakalım

  Evet defnem gerçekten iyi geldi bana

  Sabahta eltimler toplanıp pikniğe gittiler küçük kaynım illam sende gel dedi ben gelemem dedim meleyine götürelim dedi ben yok dedim Allah korusun dahada kötü olursa

  Yok yok hastalanmasında ben hiç bir yere gitmeyeyim

  Ama çocuklarımı yolladım hiç değilse onlar gidip elensinler

  Melek yatıyor bende tek oturuyorum

  Sen neyapıyorsun bugün defnem

  Denizim canım benim iyi diyek iyi olalım

  Kız benim ailem burda yanımda Muş’ta değiller baya oldu hepsi buraya taşındılar

  Ay iyikide gelmişler yoksa ben hiç gidemezdim onca uzun yola bide melekle artık gitmek hayal olurdu

  Eee sen nasılsın bayram nasıl geçiyor

  Ya kızlar gül çiçeğim niye yazmıyor bayadır görmüyorum iyidir inşallah

  Nurdanım oooohhh iyi yapmışsın canım

  İyi gezmeler sana

  Manyam incem rüyam helinim nazım Elam ayselim zulişim sevdam
  Sizler neler yapıyorsunuz bugün

  Ceren sanada iyi bayramlar

 88. Saliha ablacim iyiyim , sen nasilsin ?
  Merhaba Ceren ?
  Ne zahmeti DEFOŞ tabi anlatirim şu yorumu gönderim bundan sonrakide anlatirim ?

 89. SALİHAM BİRTANEM HOŞ GELDİN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  BAYRAMIN MÜBAREK OLSUN
  İYİ UYKULAR MELEĞİME ? ❤️

 90. SILSILA BADALTE RISHTON KA ?
  4 haziran 2018 tarihinde yayinlanmaya başlayan HINT DIZISI SBRK , çağdaş aşk hikayelerinin zorluklariyla ilgili güzel bir dizidir . SHAKTI ARORA , DRASHTI DHAMI , ABHINAV SHUKLA gibi ünlü oyuncularinin röl aldiği dizi 2018 yilinin en iyi HINT dizilerinden biri oldu .
  DIZI HAKKINDA :
  ADI : SILSILA BADALTE RISHTON KA
  TÜRÜ : DRAM , ROMANTIK
  YAPIM : HINDISTAN
  ILK BÖLÜM : 04.06.2018
  BÖLÜM SAYISI : ????
  DIZININ KONUSU :
  Dizi , ayni gence aşik olan iki kiz hakkinda . Dizide 2 ayri evliliğin hikayesine şahit olucaksiniz . Bu iki evlilikten Kunal ( Shakti Arora ) ve Mauli
  ( Aditi Sharma ) çiftinin evliliği iyi ve mutlu bir evlilikdir . Diğer evlilik olan Nandini ( Drashti Dhami ) ve Rajdeepin ( Abhinav Shukla ) evliliği ise mutsuz , kötü ve şiddetlidir . Bu mutsuz evlilikte Nandini aile içi şiddet kurbanidir ?
  Kunal , iyi bir çocuk doktorudur. Rajdeep ise patoloji laboratuvarina sahip bir iş adamidir . Mutsuz çift Nandini ve Rajdeep bir gün yine şiddetli kavga ederler . Bu kavgada Rajdeep , Nandiniyi yalnişlikla duvara firlatir . Nandinin alni yaralanir . Bu durumu fark eden Kunal Nandini ile konuşur . Kunal , Nandininin kocasinin ona kötü davrandiğinin ve bu durumu artik gizlememesini söyler . Nandini ise hamiledir . Kocasina durumu anlatdiğinda ise kocasi onun hemen kürtaj olamasini söyler . Nandini için hayat zorlaşmaktadir . Kunal ve Nandini çok iyi arkadaş olurlar. Zamanla bu arkadaşlik aşka dönüşir . Kunal eşi Maulinin kalbini kirmak istemez ama Nandiniye karşi olan duygulari olaylari iyice kariştirir…
  Kizlar Drashtinin Geet dizisini izlediyseniz Abhinav Shukla o dizide onun kocasinin kardeşini canlandirmişti bu dizide ise kocasini canlandiriyormuş . Birde Abhinav gerçek hayatda Rubina Dilaikin sevgilisi . Keşke Abhinav Rubinaya kalsa ve Drashti ile Viviani tekrar ekranlarda görsem ???

 91. Yaaa çok uzun yorum yazmıştım çıkmadı şimdi tekrar yazacağım ufff?
  DEFNEM
  ELAM kızlar bende jeton siz anlatınca düştü??
  Afedersin NURDANIM ben sandım ki birisi seni taklit ediyor ismini kullanıyor? O yüzden tam ne olduğunu anlayamadım

 92. MELEĞİM iyim canım benim sen nasılsın?
  Dışarıya çıkmıştım biraz şimdi eve geldim ama şimdi yorum yazarken watsap mesaj geldi yine dışarıya çıkacağım bşraz?
  Kızlar eve dönünce yazmaya devam edeceğim?

 93. Yok yok İNCEMM taklit yok ismimi hızlıca yazarken yanlış olmuş farketmedim. ??

  ???

  GAMZELİMM benden bir ALLAH kulu yok eşimin tarafı burda ???

  Ama küçük eltimi seviyorum hem karakterimiz hem ahlakımız hem geleneklerimiz değer verdiklerimiz bir. Mutlu olurum onu görünce. ???

  ????

  Gece eltimle 4 buçuktan sonra uyuduk uykusuzum yahuu gözlerim firar ediyor

  ????

  SALİHAMM RAHMAN şifa versin Meleğimize inşAllah sizde ailecek eğlenirsiniz mus mutlu

 94. Saoglun kızlar

  Ya ben bu muktayı anlamış değilim bir iyi oluyor bir kötü bu senaristler artık ne yapacaklarını şaşırdılar

  Ya naniye ne demeli sözde iyi olmuştu

  Ama asla huylu huyundan vazgeçmez doğrudur

  Zaten ratotuda hapse yıktılar

  Hicdeyilese o çıksaydı herşeyi yoluna koyardı

  Diyerleri hiç bi işe yaramıyorlar

  Akasta ordalarda yok adam depresyondan çıkmamış zahr

 95. MANYOŞ elıne sağlık bitanem?Konusu ilginçmiş. Şükür intikam evliliği yok. ?ama Drashtı bır yuva yıkacak yine de. Shaktı Arora hoş adam Vivi kadar olmasa da. Rubina Dilaik kısa değil diye biliyorum ama
  Bakalım izlemeye değer
  ????
  SALİHAM sen merak etme bu durum fazla uzun sürmüyor 122. Bolumde Radhot hapishaneden çıkacak ve herşeyi ortaya cıkaracak. Tüm aile önünde Visnu ve Meethi sahte evlilik yaptını itiraf edecek ve bosanacaklar. Sonra Visnu hemen Muktayla evlenecek. Mukta ve Meethi barışacaklar tekrar. Nani Muktanın yetim bir hizmetçiyle evlenmesini istemiyorum diyince Tapu onu azarlıycak ve sen eskıden Iccayı da bana düşman ettin hizmetçi diye küçümsedin ama ben o hizmetçinin kızının kalbiyle yaşıyorum bunu unutma aile işlerimize karışma diyecek ve herkes sevdıgıyle evlenecek tekrar. Ya ben Radhotla Tapunun düğününü merak ediyorum. Gençlerin aşkı Radhotun aşkının yanında çok sönük kalıyor???

 96. NURDANIM maşaallah sana. İyi bır sohbetcisin geceleri ??
  Ben en fazla gece 1e kadar dayanabilirim herhalde. Bir kere sohbet edelım diye söz verdim uyuyakaldım arkadaslarımın yanında üzerimi ortup onlar devam etmiş ler sohbete ????uyu sen bu gece

 97. hayırlo gunler selamlar

  cümleten ramazan bayramınız mübarek olsun.
  bayramınız kutlu olsun.
  frh

 98. DEFNE ABLA bayramını kutluyorum opuyorum :)
  bayram sekerimi çikolatamı istiyorum
  harclıkta olur dermisim :)
  şerkerimi alırım ama :)
  yurekten kutlu olsun bayramın optummmmm
  frh

 99. ??????MELEĞİMMM

  CANIM ÇOK iyi ailenin yanında olması bende iyiyim yeni bir yeğen oldu bayram misafirler derken akşam oluyor CANIM ALLAH’A EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ SONRA NOT SENİ ÇOK SEVİYORUM MELEĞİMİ DE BENİM YERİME KOCAMAN ÖPPP

 100. ?????AYSELİMMM

  CANIM KANKAMMM NEREDESİN SEN HADİ gel ALLAH’A EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ SONRA NOT SENİ ÇOK ÖZLEDİM

 101. mersinli ELA canım tesekür ederim haklısın
  bazı insnlar meraklı olur yada birileriyle uğraşmayı seviyor o kendince bişey yaptıgını zannetti boş verdim sinirimi bozdu sadece

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu