Kurtlar Vadisi Kaos

Kurtlar Vadisi Kaos Dizinin Konusu Ne?

Kurtlar Vadisi Kaos dizisi Konusu ne? Kurtlar Vadisi Kaos Neyi anlatacak? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Kurtlar Vadisi Kaos Hakkında Bilgi (Konusu Ne?)

Kurtlar Vadisi dizisi hayatımıza 15 Ocak 2003 yılında hayatımıza girmişti. Kurtlar Vadisi dizisinin ilk yazarı Osman Sınav kaleme almıştı. Daha sonra bir çok senaristi değişse de bu dizinin senaryosu Raci Şaşmaz tarafından uzun yıllar devam ettirildi. Raci Şaşmaz Kurtlar Vadisi dizisinde ilk bölümlerde istihbaratçı rolü ile dizinin oyuncusu bile olmuştu.

Daha sonra yüz ameliyatı ile yerini Necati Şaşmaz’a bırakmıştı. Kurtlar Vadisi İstihbarat için suç örgütüne sızma ile  başlayıp ülkeye yöne veren konseye Polat Alemdar’ın kabul edilmesi ve bu konseyin yok edilmesini konu almıştı. Kurtlar Vadisi toplam da 3 Sezan yayınlandı ve 97. bölümü ile final yaptı. Ardından dizi terör konusunu işlemek için Kurtlar Vadisi Terör olarak 2007 yılında başladı ancak rütük bu diziyi çeşitli sebeplerle yayından kaldırdı.

Senarist terör konusunu farklı bir şekilde ele aldı.  Legal görünümlü illegal suç örgütleri (şirketleri) konu almak için Kurtlar Vadisi Pusu da karar kılındı ve dizi 19 Nisan 2007 yılında yayınlanmaya başlandı. Kurtlar vadisi Pusu toplamda 9 Sezon yayınlandı. Kurtlar Vadisi Pusu 300. Bölüm sezan finali ile ekranlara veda etti.

Bir çok kesim tarafından dizinin 301. Bölümü ile ekranlara gelmesi beklenirken sezon finali ile ekranlara veda etti. Yaklaşık 20 ay ekranlardan uzak kaldıktan sonra Kurtlar Vadisi Kaos ile ekranlara gelmeye hazırlanıldığını Raci Şaşmaz bizzat kendisi tarafından duyuruldu. Kurtlar Vadisi Kaos Konusu ne olacak? sorusunu sormadan kaos kelimesi üzerinde durmakta fayda var.

Kaos kelime olarak mevcut durumun düzen girmeden evvel karışıklık ve kargaşayı ifade etmektedir. Kaos kelimesini günümüze göre adapde edecek olursak, Tüm islam alemi bir kargaşa ve karışıklı içerisinde.

Bu sayede diğer devletlerin daha kolay kontrol etmesine ve iç işlerine karışılmasına olanak sağlıyor. Yakın tarihimizi irdleyecek olursak , birbirlerini kıran Suriye, Irak gibi kaos içerisinde olan Müslüman ülkelerinde sözde barışı getirmek isteyen devletler Suriye ve Irak’ın tüm zenginliklerine sahip olmayı hedefledi. Özellikle de petrol hala en önemli enerji kaynağı olduğu günümüzde birileri bu zenginliklerin olduğu ülkelerde kaos çıkarıp, bu kaostan faydalanarak petrol , doğal gaz gibi enerji kaynaklarına sahip olmaya çalışıyorlar.

Güzel ülkemizde her ne kadar petrol veya doğal gaz bulunmasa da coğrafi konumu ile bir çok kesimin orta doğuyu daha kolay yönetebilmek için ülkemiz üzerinde planları olsa da güçlü devletimiz ile bu emellere sahip kişi kesim veya ülkelere asla fırsat vermeyecektir. Tahminim de Kurtlar Vadisi Kaos da tam bu konuyu işleyecektir.

Kurtlar Vadisi Kaos Polat Alemdar

Ülkemize karşı geliştirilen planları baş rol oyuncusu Raci şaşmaz ve adamları bunları bir bir etkisiz hale getirecektir. Burada bir fark var. Sadece ülkemizde olan değil Müslüman ülkelerinde yapılan büyük oyunları da bir bir etkisiz hale getirecekler. Bunu da muhtemelen dizi senaryosunda Raci bey istihbarat elemanı veya kötülerle savaşan silahlı bir güç olarak karşımıza çıkacak. Bu yazımızda Kurtlar Vadisi hayatımıza nasıl girdiğini, Kurtlar Vadisi ve Kurtlar Vadisi Pusu ne zaman Başladı kaç bölüm yayınlandı, Kurtlar Vadisi Kaos dizisi neyi konu alacağını dilimizin döndüğünce anlatmaya çalıştık.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu