E.D.H.O

Kurtlar Vadisinden Edho’ya Bir Transfer Daha! Yalçın Bulut (Hüseyin Avni Danyal) Edho Oyuncu Kadrosunda

Yeni sezona bomba gibi hazırlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Edho) oyuncu kadrosuna Kurtlar Vadisi adlı dizide Yalçın Bulut rolüne hayat veren oyuncu Hüseyin Avni Danyal dahil oldu. Hüseyin bey Edho dizisinde hangi karakteri oynayacak? Oyuncu hakkında bilmediğiniz gerçek yaşamından bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz. 

Hüseyin Avni Danyal Edho Oyuncu Kadrosuna Dahil Oldu!

8 Eylül 2015 yılında yayın hayatına başlayan ve 4. sezona da devam kararı alan edho yaklaşık 2 ay önce 107. bölümü ile sezon finaline girdi. Bu tarihten itibaren edho oyuncularında giden oyuncuların kimler olduğu kadar gelen oyuncular da bir hayli merak edildi. Deniz Çakır bazı sebeplerle diziden ayrılırken Kimsesiz Yaşar rolüne hayat veren Olgun Şimşek’in de diziden ayrılması bu sene nasıl bir hikaye bizleri bekliyor sorunu akıllara getirdi.

Yeni düşman kim? Bu düşmanı kimler oynayacak? Bunlar merak edilirken kendisini kurtlar vadisi Yalçın Bulut karakteri ile tanıdığımız Hüseyin Avni Danyal da Mustafa Üstündağ gibi bu sezon kendisini izleme fırsatımız olacak.

Hüseyin Avi Danyal edho da hangi karakteri canlandıracağı sır gibi saklanmakta ve yeni sezon ile ilgili dışarıya yani basına hiç bir bilgi verilmemekte. Ancak edindiğimiz teyide muhtaç bilgide Mustafa Üstündağ ile Hüseyin Avni Danyal Çakır ailesinin karşısına çıkacak.

Tıpkı Yalçın Bulut, Polat’ın karşısında durup işlerini zorlaştırdığı gibi burada da buna benzer bir hikaye olduğunu öğrendik ama henüz teyit ettiremediğimizi tekrar tekrar belirtmek istiyorum. Belki Yalçın bulut desek bir çok kişi bilir ama Hüseyin Avni Danyal dediğimizde bazılarımız hatırlayamayabiliyor. Usta oyuncuyu gerçek yaşamında nereli olduğunu ve daha önce nerelerde oynadığını anlatmaya çalıştık.

Hüseyin Avni Danyal Kim? Daha Önce Nerede Oynadı?

1962 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Hüseyin Avni Tam bir Karadenizlidir. Eğitim hayatına Trabzon da başladı ama babasının durumu nedeni ile Ankara da devam etmek zorunda kaldı. Lise eğitimini  Ankara Aydınlıkevler Lisesinde tamamladıktan sonra, Başkentte 1979 yılında amatör olarak tiyatro ile uğraştı. Edho oyuncuları Hüseyin Avni Danyal ResmiHüseyin Avni kendini tiyatro ve oyunculuğa adamış bu yönde eğitim almak için “İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümü”ne 1981 yılında girmiş 1984 yılında mezun olmuştur. Devlet tiyatrolarında da görev yapan Hüseyin Avni ilk ekranlara “Dost Eller” isimli dizi ile başlamıştır. 2001 senesinde en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Hüseyin Avni  “Kurtlar Vadisi Pusu” adlı dizide Yalçın Bulut karakterine ile  yıldızı parlamıştı. 2018 yılında TRT 1’in yeni dizisi Elimi Bırakma da bir bölüm izlediğimiz usta oyucuya edho da başarılar dileriz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu