Oyuncu Kadrosu

Kuruluş Osman Andreas Kimdir? Andreas’ın Gerçek Adı

Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosu bomba isimlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Çok iyi işlere imza atan oyuncuları kadrosunda bulunduran Kuruluş Osman dizisinde Andreas karakterine hayat veren oyuncu da bunlardan bir tanesi. Kuruluş Osman Andreas kimdir gelin hep birlikte bakalım.

Gayrimüslimlerin başında bulunan Tekfur’un ölmesinden sonra Kuruluş Osman iyice karıştı. Kalanoz’un öldürdüğü tekfur’un sorumlusu ise Osman Bey ilan edildi. Osman beye kim yardım ederse suçlu ilan edildi. hal böyle olunca Osman bey’i bir an önce kaleden çıkarmak şart oldu. kurulus osman andreas burak sarimola resmiOsman Bey kaleden çıkarma için uğraşırken Osman Bey kendine geldiğinde ilk sorduğu şey çilleri olan rahibe oldu. Zira onun bu işin ardında olduğundan şüphelenmekteydi. Ancak işin gerçeğini öğrenmesi yakındır. Bu süreçte Andreas, Aygül Hatunu rehin aldı ve Osman bey’in amcasının kızı olan Aygül’ü kurtaracağını düşünüp onu yem olarak kullanmayı düşündü.

Kuruluş Osman Andreas’ın Gerçek Adı Yaşı Oynadığı Diziler

 Kuruluş Osman dizisinde Andreas karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Burak Sarımola’dır. Mayıs 1979 tarihinde ülkemizin en kalabalık şehri İstanbul’da dünyaya gözlerini açan oyuncu, yaşadığı şehrin avantajlarını da kullanmayı bilmiş ve Lale Oraloğlu ve BKM Atölye’de Sahne Sanatları ve Diksiyon konusunda eğitim almıştır. kurulus osman burak sarimola resmiBoğa burcu olan yakışıklı oyuncu, son olarak Show Tv ekranlarının sevilen askeri dizisi “Nöbet” dizisinde Vedat karakterine hayat vermiştir. Çılgın Bediş, Aynalı Tahir, Küçük Besleme gibi dizilerde rol alan oyuncu sinema sektöründe de adını duyurmuştur. Allahım Sen Bilirsin bilirsin filmi başarı hikayesindeki ilk filmidir.

2002 yılında dönemin en sevilen dizilerinden olan Gülbeyaz dizisinde Hami’ya hayat veren Sarımola, Emret Komutanım, Son Ders Aşk ve Üniversite, Papatyam, Ammar: Cin Tarikatı, Azazil: Düğüm, Arka Sokaklar gibi yapımlarda rol almıştır. “Savaşçı” Temo karakterine hayat vermiştir. Son olarak ise Show Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Nöbet” dizisinde Çorumlu Başçavuş Vedat karakterine hayat vermiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu