Oyuncu Kadrosu

Kuruluş Osman Balgay Kim? Moğol Komutan

Atv ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman’a usta oyuncu Yurdaer Okur katıldı. Kuruluş Osman Balgay rolüyle katılan oyuncuyu gören sevenleri çok mutlu oldu. Peki Kuruluş Osman Balgay kim?

Burak Özçivit’in Osman Bey karakterine hayat verdiği Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosunu genişletiyor.kurulus osman yurdaer okur resmi

Balgay isimli bir Moğol komutan bu bölümde  dahil olacak. Moğollar akın akın Söğüt’e gelecek. Osman Bey’in mücadele vermesi gereken bir diğer kişi de Balgay olacak.

=> Bu arada Balgay’ın adamı Kuruluş Osman Kongar kim olduğunu görmek için tıklayınız.

=> Balgay’ın yardımcısı Kuruluş Osman Cerkutay kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Kuruluş Osman Balgay’ın Gerçek Adı Hayatı

Yurdaer Okur Kuruluş Osman dizisinde Moğol Komutanı Balgay’a hayat verecek.  Yurdaer Okur kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı sorularının cevapları ile yazımıza devam edelim.

Yurdaer Okur Kimdir? Hangi Dizide Oynadı?

TRT 1 ekranlarının bir döneme damga vuran “Sakarya Fırat” dizisinde fenomen olan Yurdaer Okur 1974 doğumlu.yurdaer okur resmi

Rize’de dünyaya gelen oyuncu, Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde eğitim almaya başlasa da bu bölümü bitirmek yerine oyunculuk konusunda eğitim almaya karar vermiştir.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi’nde de yüksek lisansını tamamlamıştır. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmış olan oyuncu yönetmenlik tecrübesine de sahiptir.

Tümay Özokur Film Reklam cast ajansına bağlı olarak çalışan ünlü oyuncu “Ferhunde Hanımlar” dizisiyle dizi sektörüne merhaba demiştir.

“Köprü” dizisinde iki sezon rol almış olan başarılı oyuncu, Tekin karakteriyle hafızlara yer edinmiştir. TRT1’de ekranlara gelmiş olan “Sakarya Fırat” dizisinde dört sezon boyunca Kerküklü Süleyman rolünü canlandırmıştır.yurdaer okur resmi

“Karadayı” dizisinde Savcı Turgut rolüne hayat veren Okur, “Yeter” dizisinde Deniz Çakır ile başrolde yer almış ve Yekta Harmanlı karakterine hayat vermiştir. 

TRT 1 ekranlarında geçtiğimiz sezon izlediğimiz Aliya İzzetbegoviç’in hayatını konu alan “Aliya” dizisinde başrolde yer almış ve Aliya İzzetbegoviç’e hayat vermiştir.

Bu yıl “Keşif” adlı sinema filminde Bekir karakterine hayat veren oyuncu son olarak Show Tv’de Necati Şaşmaz’ın dizisi olan “Nöbet” dizisinde Binbaşı Barış karakteri ile ekranlara gelmiştir. “Diriliş Karatay” filminde yine Moğol Komutanına hayat veren oyuncu kuruluş Osman dizisinde de Moğol Komutanına hayat verecek. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu