Oyuncu Kadrosu

Kuruluş Osman Çömlekçi İdris Kimdir?

Kuruluş Osman Çömlekçi İdris karakterine hayat veren oyuncunun kim olduğu geçtiğimiz günlerde netlik kazandı. Usta oyuncu Kuruluş Osman İdris  karakterine hayat verecek.

7 Ekim 2020 tarihinde yeni sezonuna start veren ATV’nin başarılı dizisi yeni sezonuna bomba isimleri dahil etmeye başladı. Korona virüs sürecinden dolayı sezona erken veda etmek durumunda kalan ATV’nin reyting rekortmeni dizisin de yeni sezon hazırlıkları artık başladı.

Bu sezon kardeşlik duygusu ön planda olacak şekilde senaryo yazdı. İlk olarak Osman bey hem kardeşleri hem de amcaları ile arasında ki sorunları halledecek.

Kuruluş Osman Çömlekçi İdris kim resmi

Osman bey yeni fetihler için kolları sıvarken obanın da geçimini sağlamak üzere el işi sanatına değer veren ustaların da yetişmesine fırsat tanıyacak. Türk kültürün de hem demircilik hem de çömlekçilik önemli mesleklerden birisidir. Bu yazımızda Çömlek ustası İdris karaktersine hayat veren oyuncuyu tanıtacağız.

Kuruluş Osman Çömlekçi İdris

Kuruluş Osman dizisinde Çömlekçi İdris Usta karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Bahtiyar Engin’dir. Engin; 1965 yılında 13 Ağustos 1965 yılında dünyaya gözlerini açan başarılı oyuncu Aslen Orduludur. Hali hazırda 55 yaşında olan Bahtiyar Engin, ilk orta ve lise öğrenimini ordu ilimizde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul yollarına düşmüştür.

Ordu ilimizdeki Ordu lisesinden 1983 senesinde mezun olmuştur. Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Eğitim Fakültesinde okumuştur. Buradan da başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra artık tiyatro oyunlarında boy göstermeye başlamıştır.

Kuruluş Osman Çömlekçi İdris

Oyuncu 2006 senesinde kurulma başarısı gösteren İstanbul Halk Tiyatrosunun da kurucuları arasında yer almaktadır. Belli bir yıldan sonra ülkede tiyatrolara ilgi azalıp artık dizilere ve filmlere ilgi artınca oyuncumuz aktörlük de yapmıştır.

Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olarak da görev almıştır. Birçok ödüle ve başarıya imza atan Bahtiyar Engin, sayısız dizide ve filmde rol almıştır. Bu yüzden ekranların ısrarla aranan yüzü olmayı başarmıştır. Bu yıl Bahtiyar Engin Kuruluş Osman İdris usta olarak kendisini izleyeceğiz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu