Oyuncu Kadrosu

Kuruluş Osman Ertuğrul Bey Belli Oldu!

Kuruluş Osman Ertuğrul Bey Karakterini kim hangi oyuncunun canlandıracağı bu sene başından beri merak edilen konuların başında geliyordu. Engin Altan Düzyatan yaşlanmış bir şekilde diziye dahil olacak diye haberler yapılsa da kısa süre önce aldığımız bilgi çerçevesinde Ertuğrul bey karakterini Engin Altan Düzyatan canlandırmayacak.

Diriliş Ertuğrul dizinin devamı niteliğin olan ve yayın hayatına TRT 1 de başlayan sevilen dizi, bu sezon ATV ekranlarında baş rollerinde Burak Özçivit’in yer alması ile yayın hayatına başladı. Sosyal medya da dizide Ertuğrul bey karakterinin eksikliği hep hissedildiğinin sıkça dillendirilmesi üzerine gözler ünlü oyuncu Engin Altan’a çevrildi.

” Şu an diziye göreme ile ilgili bir anlaşmamız yok! Engin Altan Düzyatan

Sözleri ile Engin Altan diziye katılacağı konusunda belirsizliğin olduğun söylemiş, hayranları ise Engin Altan’ı yeniden görmek istedikleri konusunda gerek kanala, gerekse yapımcıya karşı baskı kursa da izleyenleri istediği olmadı. Kuruluş Osman Ertuğrul bey karakterini usta bir isim canlandıracak.

Kuruluş Osman Ertuğrul Bey

11 Haziran Çarşamba günü ekrana gelecek olan 25. bölüm de dizinin oyuncu kadrosuna Ertuğrul bey karakterinin katılması bekleniyor. Osman bey oba içinde sorunları hallederken amcasının açtığı belaları bir bir def etse de yanı başında ki Bizans kalesinden gelen saldırıları da bertaraf etmek istiyor. Adım adım İstanbul’u fethetmek için plan yapsa da içeriden gelen hainlikle hedefi bir adım daha uzağa gider.

Kuruluş Osman Ertuğrul Bey Belli Oldu -2020

Tam da bu sırada Kayı obasını bir araya getiren babasının olaylara uzaktan dahil olması ve Osman’ı desteklemesi, Osman bey daha da güçlendirecek. Osman bey artık daha güçlü adımlar atmaya babasının desteği ile başlayacak.

Kuruluş Osman Ertuğrul bey olarak dizinin oyuncu kadrosuna katılan isim ise Ediz Hun oldu. Yeşil çamın usta isimini son zamanlarda hiç bir projede görmesek de böylesine önemli bir dizide Ertuğrul bey gibi önemli bir isme kısa süreliğine hayta verecek.

Kuruluş Osman Ertuğrul bey - Ediz Hun

Dizinin hikayesi gereği Ertuğrul bey Konya da sağlık sorunları nedeni ile şifacılar tarafında sağlığını izlendiği için Osman bey babasının desteği almak üzere Konya’ya gidecek. Burada ufak bir görüntüde Ediz Hun, Osman beye ileri dene yapması gerektiği konusunda öğütler verecek.

Ediz Hun Kim?

20 Kasım 1940 yılında İstanbul da hayata gözlerini açan usta oyuncu şu an 80 yaşındadır. Avusturya Lisesini tamamladıktan hemen sonra Norveç de bulunan Oslo ve Trondheim Üniversitesin de biyoloji ve çevre bilimleri fakültesini başarı ile tamamlar. 1963 yılında Ses dergisinin açtığı yarışmayı kazanarak oyunculuğa adım atar. İlk defa Genç Kızlar isimli sinema filminde oynayarak, sektöre adım attı. Kısa süre içinde tanınan usta oyuncu, 1970’li yıllarda sinema filmlerinde erotik filmlerin revaçta olmasında dolayı sinemayı bırakır.

Ediz Hun - Kuruluş Osman Ertuğrul bey

19790’li yılların ardında sinemaya yeniden döndü ve bu zaman kadar yüzden film de yar aldı. Sadece sinema oyuncu değil aynı zaman da İstanbul çevre il müdürlüğü İstanbul Millet vekilliği bakan Müşavirliği görevlerini zaman zaman üstlendi. Son olarka Anap İstanbul milletvekilliği yapan yeşil çamın unutulmaz isimlerinde olan Ediz Hun Kuruluş Osman Ertuğrul bey karakterine hayta verecek.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu