Oyuncu Kadrosu

Kuruluş Osman Geyhatu Karakteri Katılacak!

Kuruluş Osman Geyhatu ismini sık sık Balgay’ın sözlerinden duysak da kimdir? Diye çok da merak  etmedik. Ancak gelen bilgiler çerçevesinde dizinin oyuncuları arasına Geyhatu karakteri dahil olacak.

Bu yazımızda Kuruluş Osman Geyhatu kim olduğunu, gerçek tarihte Geyhatu var olup olmadığını detaylı bir şekilde aktaracağız. Not şu an için hangi oyuncunun canlandıracağı netlik kazanmadı.

Kuruluş Osman Geyhatu Kim?

Yakın zamanda Atv ekranlarında yayınlanacak olan Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosuna yeni bir isim dahil olacak. Yukarıda da söylediğim gibi hangi oyuncunun canlandıracağı henüz netlik kazanmadı. Ancak aldığımız bilgiler doğrultusunda bu sezon sonun kadar var olacak olan önemli bir karakteri canlandıracak.

Osman beyin yeni Düşmanı Geyhatu olacak. Balgay görevini tamamladı. Sıra Geyhatu da!

Ülkemiz de ve dünyada Corona virüsü etkisi altına aldığı için dizilerin çekimlerine de ara verildi. Bu nedenle diziye yeni katılacak oyunun kaçıncı bölümde geleceği ve geleceği bölümün hangi tarihte yayınlanacağı belirsizliğini koruğunu en baştan söylemem gerek.

Kuruluş Osman dizisi Geyhatu

Osman bey, Balgay’ı etkisiz hale getirdikten sonra kendi komutanını öldüren yada yaralan Osman beyi daha yakında tanımak üzere Kayı obasına gelecek. Oğuz Kağan’a ait olan yasaları da almak ve Osman beyi öldürmek üzere gelecek olan Geyhatu’yu canlandıracak oyuncu henüz netlik kazanmasa da gözleri çekik oyuncu aradıkları kulağımıza kadar geldi.

Geyhatu Gerçek Tarihte Var mıydı?

Genel de dizilerde yer alan karakterler hayal ürünü olduğunu dizinin en başında verilen spoler de geçer. Bu karakter yani Geyhatu karakteri tarihte yaşamış birisidir.

Cengiz Han ülkesinin sınırlarını Viyana kapılarına kadar ulaştırdı. Cengiz han ölümüne yakın zaman da ülke topraklarını dört oğluna eşit oranda paylaştırdı. Bu topraklarda sırası ile Altın Ordu devleti, İlhanlılar devleti, Çağatay hanlığı ve Kubilay hanlı kuruldu.

Mezopotamya ve İran bölgesini oğlu Tuluğ’a bırakan Cengiz han topraklarını eşit parçaya bölmüştür. ancak oğlu Tuluğ genç yaşta vefat edince, mirası oğlu Hülagü’ya kaldı. Hülagü de bu mirası büyüterek İlhanlılar devletini kurdu.

Hülagü öldükten sonra oğlu Abakağan görevi devraldı. Abakakağan da tıpkı babası Hülagü gibi kanlı eylemlerine devam edip devletin sınırlarını genişletmeyi başardı. Abakağan’ın iki evladı dünyaya geldi. Bunlardan birincisi Argun han küçüğü ise Geyhatu’dur.

Geyhatu kısaca Hülagü hanın torunudur. Babasının zamanında Anadolu da görevlendirilmiş şehzade olarak Anadolu da korku salmıştır. Aşırı içki seven ve insan öldürmekten zevk alan birisidir.

Kuruluş Osman Dizisine Geyhatu Ne zaman Gelecek?

Pandemi olarka dünyaya yayılan Corona virüsü nedeni ile dizilerin çekimleri ara verdiği için Geyhatu’nun geliş tarihi henüz netlik kazanmadı.

Dizilerin setleri korona virüs nedeni ile durdurulması nedeni ile yeni bölümler çekilmedi. Bu sebeple Geyhatu karakterinin gelmesi, yeni bölümlerinin çekilmesi ile doğrudan bağlantılı.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu