Kim Kimdir

Kuruluş Osman Kongar Kim? [Balgay’ın Yardımcısı Kongar]

Kuruluş Osman Kongar kim bu akşam en merak edilenler arasına girdi. İşte merak edilen sorunun yanıtı!

Kuruluş Osman dizisi Kongar (Moğol) karakteri 12 Şubat 2020 tarihinde yayınlanan bölümde Moğol askeri olarak kadroya dahil oldu.

Atv’nin her Çarşamba ekranlara gelen Kuruluş Osman dizisine yeni karakterler dahil oldu. Zira Moğollar Söğüt’te. Diziye bu nedenle yeni karakterler dahil oldu. Kongar da bunlardan biri.Kim hayat verecek derseniz Burak Çelik Kongar rolüne hayat verecek.

=> Balgay’ın yardımcısı Kuruluş Osman dizisi Cerkutay kim olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Kuruluş Osman Kongar Kimdir?

Burak Çelik Kuruluş Osman dizisinde Kongar karakterine hayat vermekte. Burak Çelik kim, kaç yaşında, nereli sorularının yanıtlarını bulabileceğimiz yazımızı sizler için derledik.

Burak Özçivit’in başrolünde yer aldığı “Kuruluş Osman” dizisine dahil olan oyuncu dizide Balgay’ın yardımcısı Kongar olarak Moğol bir askere hayat verecek. Oyuncunun hayranlarının merakla beklediği bölüm bu akşam ekranlarda olacak. Merakla beklenen bu karakter hakkında detayları sitemizde bulabilirsiniz. Peki kimdir bu oyuncu? İşte detaylar.

Kongar Karakterine Canlandıran Burak Çelik Kim?

Ekranların başarılı isimlerinden biri olan Burak Çelik, kültür başkentimiz olan İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. İlk rol aldığı dizi olan “Karagül” dizisiyle dikkat çeken oyuncu 1992 doğumludur.

Oyunculuk eğitimini Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde almıştır. Başarılı oyuncu aslında sektöre adım atmadan evvel modellik ile adını duyurmuştur. Best Model of Turkey yarışmasında birincilik elde eden oyuncu, daha sonra katıldığı Best Model of The World yarışmasında da ülkemizi temsil etmiştir.burak celik resmi

Bu yarışmada da birinci olan oyuncu için yeni kapılar da açılmıştır bir nevi. Hande Yener’in sevilen şarkılarından olan “Hasta” ve “Kraliçe” şarkılarının klibinde karizmatik oyuncu oynamıştır. 2013 yılına geldiğimizde ise oyunculuk sektörü ile haşır neşir olmaya başlayan oyuncu ilk kez “Karagül” dizisinde yer almıştır.

Bu dizide Serdar karakterine hayat vermiştir. Daha sonra “Hayat Sevince Güzel” dizisinde Barış karakteri ile ekranlara gelen oyuncu, 2017 yılında ilk kez bir sinema filminde yer almıştır. “Deli Aşk” isimli bu filmde rol alan oyuncu dizide Jackson rolü ile büyük beğeni almıştır.burak celik resmi

Yakışıklı oyuncunun rol aldığı bir diğer yapım ise Tolga Sarıtaş’ın başrolünde yer aldığı “Söz” dizisi olmuştur. Bu dizide Selim karakteri ile beğeni alan oyuncunun yer aldığı son dizi ise reyting kurbanı olan dizilerden “Sevgili Geçmiş” dizisi olmuştur. Oyuncu dizide Mahir rolünü canlandırmıştır.

Burak Çelik Oynadığı Diziler

  • Karagül (Serdar) – 2013/2015
  • Hayat Sevince Güzel (Barış) – 2016
  • Kara Yazı (Erdem) – 2017
  • Söz (Selim) – 2017
  • Sevgili Geçmiş (Mahir) – 2019

Burak Çelik Oynadığı Filmler

  • Deli Aşk (Jeremy Jackson) – 2017
  • Karanlıktaki Melekler (Berk) – 2018

Kuruluş Osman Moğol Askeri Kongar’ın Geldiği Bölüm Fragmanı

12 Şubat Çarşamba günü yayınlanan 10. bölümde Kayı obasına saldıran Moğol askerlerinden birisi olarak oyuncu kadrosuna bölüm oyuncusu olarak dahil olan Burak Çelik’in dahil olduğu bölüm fragmanı hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu