Oyuncu Kadrosu

Kuruluş Osman Tursun Kim? (Adebali’nin Adamı)

Kuruluş Osman Tursun karakterini ve bu karaktere hayat veren oyuncunun gerçek adını, daha önce yer aldığı dizi ve filmlerin listesini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Osmanlı Devletinin kuruluş aşamalarını bu sezon anlatılacağı ve Osman beyin yaşadığı maceralı aksiyon dolu dizi yakında Zaman da yeni kanalında yeni baş rol oyuncusu ile birlikte dolu dizgin başladı. Reytinglerde hak ettiği konumu daha ilk bölümde yakalayan diziye yeni katılan oyuncular oldu.

Geçtiğimiz bölümde Tekfuru ile iyi anlaşan kilise papazı olarak karşımıza çıkan ve Bizans’a hizmet ettiğini düşündüğümüz ama aslında Duruluş Osman dizisi Tursun olan usta oyuncu dizide kendi kimliğini gizlemiş, Bizans’ın ta kalbine kadar gelmiştir.Kuruluş Osman Tursun - Ali Sinan Demir

Bunları bizzat Şeyh Edebali’den duyan Osman bey o anda duyduklarına inanamadı. Düşmanlarına fırsat vermemek ve İslam devletini kurabilmek için tüm bunların gerekliği konusunda elinden geleni yapan Şeyh Edebali, Kayı obasına yakın tekfur ve halkında yerleştirdiği adamları sayesinde hem halkında nabzını da ölçme hem de Müslüman alemine yapılacak düşmanca saldırılardan kısa süre içinde haber alması vesilesi ile bir nevi istihbarati bir görev de üstlenmektedir.

Kuruluş Osman Dizisi Tursun Gerçekte Kimdir?

Kuruluş dizisinin ilk bölümde de yer alan ancak bölüm oyuncusu ve sıradan bir karakter olarak gördüğümüz ancak ilerleyen bölümde Edebali’nin adamı tursun olarak gizli bir görevi icra eden karakter, ilerleyen bölümde Osman bey için önemli istihbari bilgiler vermeye devam edecek. Yani Bizans’ın Selçuklu devletinin sınırında bulunan Tekfur ve bu kale içinde olan olaylardan Osman beye bilgi uçuracak.Kuruluş Osman Dizisi Tursun - Ali Sinan Demir

Görünüş de papaz efendi olarak çevre halkı tarafından tanınan ancak gerçek de Edebali’ye gönülden bağlı olan Tursun karakterine hayat veren oyuncunun gerçekte adı Ali Sinan Demir’dir. Gelin bu oyuncuyu daha yakından tanıyalım.

Ali Sinan Demir Kimdir?

1976 yılında hayta gözlerini açan başarılı oyuncu 43 yaşındadır. oyunculuk üzerine Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü başarı ile tamamladıktan sonra tiyatro sahnelerinde görev almaya başlamıştır.Ali Sinan Demir - Kuruluş Dizisi Oyuncusu

1999 yılında Geyikler Lanetler isimli tiyatro oyunun da yer alan oyuncu Ali Sinan Demir ilk defa kamera karşısına 2000 yılında dar alanda kısa paslaşmalar isimli kısa filimde rol alarak beyaz perde ile tanışmıştır. 2019-2020 sezonunda Kuruluş Osman Tursun karakteri ile dizi sektörüne de adım atmıştır. 2005 yılından sonra Bursa Devlet tiyatrosunda görev almıştır.

Ali Sinan Demir’in Yer Aldığı Diziler

  • 2019 – Kuruluş Osman (Tursun)

Ali Sinan Demir’in Yer Aldığı Filmler

  • Dar Alanda Kısa Paslaşmalar

Ali Sinan Demir’in Yer Aldığı Tiyatro Oyunları

  • 1999 – Geyikler Lanetler
  • 2017 – Antrikot
  • 2018 – Hırçın Kız

Ali Sinan Demir’in Resimleri

Dizi ve sinema oyuncusu Ali Sinan Demir’in resimleri

Kuruluş Osman Tursun’un Geldiği Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman Dizisi Edebali'nin Adamı Tursun (papaz Efendi) - Ali Sinan Demir

Kuruluş dizisinin 4 Aralık 2019 Çarşamba günü ekrana gelecek olan 3. bölümde Tursun karakteri daha belirgin şekilde karşımıza çıkacak. bu nedenle 3. bölüm fragmanı hemen alt kısıma eklenmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu