Leke

Leke Dizisi Mehmet Tuna Kim? Cem’in Rakibi Ve Yasemin’e Saldıran Mehmet’in Gerçek İsmi

16 Nisan 2019 ilk bölümü ile kanal D ekranlarında başlayacak olan dizide yer alan tüm oyuncuları sizlere tek tek tanıttık ve tanıtmaya da devam ediyoruz. Kendisi kardeşine ve onun gibi olanlara adayan üniversitede hukuk fakültesinde olan bir genç kızın namusuna sataşması ile hikayenin başlamasına sebep olacak olan Leke Mehmet karakteri ile karşımıza çıkan oyuncu ve oynadığı rolü bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.Leke Dizisi Mehmet (Tolga Güleç)

İlk fragmanlarda gördüğümüz gibi otelde geçimini sağlamak için çalışan Yasemin’i gören Mehmet, bir anda gözü dönüp ondan faydalanmak istese de Yasemin namusunu korumak için canla başla mücadele edip kendisini Leke dizisi Mehmet Tuna karakterinden kurtarmıştır. Gelin hep birlikte bu sapık bir karakteri tanıyalım hem de bu karakteri geçek gibi inandıran oyucu hakkında bilgi verelim.

Leke Dizisi Mehmet Kim?

Tims&B yapım şirketinin yapımcılığını üstlendiği, yapımcılığını ise Timur Savcı ile Burak Sağyaşar’ın yapımcılığını yaptığı, Yıldız tunç’un kaleme aldığı ve kanal D ekranlarında Salı günleri yayınlanmasına karar verilen Leke oyuncuları ve gerçek isimlerini kaldığımız yerden anlatmaya devam edelim. Mehmet tuna Leke dizisinin başlangıç noktasında olan bir karakter diyebiliriz. Leke Mehmet Tuna Karakteri (Tolga Güleç) Resmi

Mehmet tuna, tıpkı Cem gibi Marine holdingin seo yardımcılığını yapmaktadır. holdingin ismini daha da yukarı taşımak için görev alan bu ikili birbirlerine hiç güvenmeseler de içeride şirketin başına bir olay gelmesin diye adete sır küpüdür. Cem, otel odasında olay olayı duyar duymaz, holdingin ismine zarar gelmesin diye olayı kapatmak ister ama ser kayaya çarptığının farkında bile değildir. 

Cem, aslında hataları zincirinin en başında Yasemin’e susması için para teklif etmesi ile hukuk kadını olmak için okuyan Yasemin’i aşağıladığının farkında bile değilken bu yazıda tanıttığımız Mehmet  tuna ise bu olayları hiç de sallamayan vurdumduymaz bir tavır içinde olsa da en yakın rakibi Cem, kendisinin açığını kapatıyor diye sinir olmaktadır. 

cem, şirkette en iyi makam kendisinin olması gerektiğini düşündüğü için Cem’in her hareketi kendisine batmaktadır. Buna çözüm bulmak ve holdingin gözünde Cem’i pasivize etmek için her yolu deneyecek. Tabi ilerleyen bölümlerde bu olay karşımıza çıkacağını söylemek isterim. Şimdi Mehmet Tuna karakterini gerçek gibi canlandıran oyuncunun gerçek adını ve daha önce yer aldığı dizilerden bahsetmek istiyorum. 

Leke Mehmet’in Gerçek İsmi 

Dizinin belkide en kilit isimlerinden biri olan ve Mehmet Tuna karakterine hayat veren usta oyuncunun gerçek adı Tolga Güleç’dir. Eylül 1981 yılında Hatay ilimiz de hayata gözlerini açan genç oyuncu şu an 37 yaşındadır. 2013 yılında Eliz Şar ile evli olan genç oyuncu Başak burcudur.Leke Mehmet Karakteri (Tolga Güleç) Resmi

Lisans eğitimini Adana da bulunan Çukurova Üniversitesi İşletme bölümünde başlamış olsa da okuduğu sırada dokuz eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünü geçiş yapıp orada lisans eğitimini tamamlamıştır. Şimdi oyuncunun yer aldığı dizi ve filmleri paylaşmak istiyorum.

Tolga Güleç’in Oynadığı Dizi Ve Filmler


 • 2019 – Leke
 • 2019 – Yüzleşme
 • 2017 – Fazilet Hanım Ve Kızları
 • 2016 – Poyraz Karayel
 • 2015 – Son Çıkış
 • 2014 – Hayat Ağacı
 • 2013 – adını Kalbime Yazdım
 • 2010 – Öyle Bir Geçer Zaman Ki
 • 2009 – Cin Geçidi
 • 2008 – Gece Gündüz
 • 2008 – Hatırla Sevgili
 • 2006 – Kırık Kanatlar
 • 2005 – Misi

Bunun dışında bir çok reklam filmlerinde ve kısa filmlerde rol almasının yanı sıra okuldan mezun olduktan sorna bir çok tiyatro oyunlarında yer almıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu