Leke

Leke Polis Birkan Kim? Serpil’in Kardeşi Leke Dizisi Birkan Atılgan

Kanal D ekranlarında 16 Nisan itibari ile ilk bölümü ile karşımıza çıkacak olan Tims&B yapım şirketinin yapımcılığını üstlendiği, Leke dizisinde yer alan oyuncuları ve bu oyuncuların gerçek isimleri ile birlikte daha önce oynadığı dizi ve filmlerin isimlerini açıklamaya kaldığımız yerden devam ediyoruz. Leke Dizisi Birkan kim olduğunu detaylıca açıklayacağız. 

Bu yazımızda bulunduğu makamı kendi lehine göre kullanan Polis Birkan Atılgan karakterini tanıtmaya çalışacağız. Kısaca karakterini tanıttıktan sonra gerçek hayatı ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Leke Dizisi Birkan Kim?

Daha önce sizlere Leke Serpil karakterini tanıtmıştık. Şimdi tanıtacağımız karakter Polis Birkan ise Serpil karakterinin öz kardeşidir. Emniyet teşkilatı personeli ama o görevi ve makamı hak etmeyen birisidir. Her olaydan kendine bir çıkarım sağlan ve bunları yaparken de kesinlikle açık vermeyen bir polisi olarak karşımıza çıkacak. Birkan’ın tek kusuru aslında herkesi idare edebileceğini düşünmesidir.Leke Dizisi Birkan Atılgan (Mehmet Bozdoğan) Resmi

Kendi kontrolü dışında bir şekilde çıkmayı başaran için gerçek yüzünü göstermektedir. Tabi burada en güçlü benim diyemez. Kendisinden güçlü makam sahiplerine karşı itaat konusunda oldukça becerikli ve hemen ayak uyduran birisidir. Serpil Birkan’dan, Birkan da Serpil’den faydalanacak. Şimdi bu karanlık karakteri canlandıran oyuncu hakkındaki bilgileri aktarmak istiyorum.

Leke Birkan Atılgan Karakterinin Gerçek İsmi

Kanal D’nin Leke dizisinde polis Birkan Atılgan karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Mehmet Bozdoğan’dır. 4 Haziran 1977 yılında Berlin de hayata gözlerini açan 42 yaşındaki aktör, ikizler burcudur.Leke Polis Birkan Atılgan (Mehmet Bozdoğan) Resmi

Yakın zamanda Çukur dizisinde Serdar karakterine hayat vermiş ve oldukça popüler bir oyuncu haline gelmişti. Şimdi Mehmet Bozdoğan’ın daha önce oynadığı dizilerden bahsedelim.

Mehmet Bozdoğan’ın Yer Aldığı Dizi ile Filmler


  • 2019 – Leke
  • 2019 – Vurgun
  • 2018 – Çukur
  • 2015 – Macho Man
  • 2015 – Kurtlar Vadisi Pusu
  • 2012 – Karadayı
  • 2012 – Gözetleme Kulesi
  • 2012 – Ağır Roman Yeni Dünya
  • 2011 – Method
  • 2010 – Öyle Bir Geçer Zaman ki

Aklımda kalan ve uzun zamandır sosyal medya da gündem olan çukur dizisinde İdris Koçovalı ile konuşmasını uzun zaman unutamadık. Dilerseniz sizleri o görüntülerle baş başa bırakıyorum.  

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu