Lezzet Düşkünleri

Lezzet Düşkünleri Sunucusu Gabriele Sponza Kimdir

Lezzet Düşkünleri Sunucusu Gabriele Sponza TV 8 ekranlarında yayınlanacak olan programın sunucusudur. Bu yazımızda Gabriele Sponza kim olduğunu detayları ile birlikte sizlere bu haberimizde bulabilirsiniz.

Lezzet Düşkünleri Gabriele Sponza sunumu ile 25 Mayıs 2020 tarihinde TV 8 ekranlarında başlayacak. Bir çok dizi ve filmlerin final yapmasında sonra yaz günlerinde gündüz kuşağında dikkat çeken yapımların arasında şimdiden girmeyi başardı.

Lezzet Düşkünleri Sunucusu Gabriele Sponza Kimdir

Programın bu denli dikkat çekmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi de sunucusu bilinen bir ismin olmayışından kaynaklanıyor. İşte merak edilen Gabriele Sponza hakkı ki tüm bilgiler.

Lezzet Düşkünleri Sunucusu Gabriele Sponza Biyografisi

1982 yılında İzmir ilimiz de hayata gözlerini açan ünlü şef’in annesi İngiliz babası İtalyandır. Bu kadar güzel Türkçe konuşmasının sebebi burada büyümesinden kaynaklanmaktadır. Çocukluk yıllarından beri mutfağa ve yemeklere karşı ilgisi olan ünlü şef şu an 38 yaşındadır.

Ailesi kendisinden bu ışığı görmesi ile yurt dışında aşçılık ve şeflik üzerine eğitim alması için gönderir. Amerika Johnson Wales Üniversitesinde aşçılık üzerine lisans eğitimi almıştır. Amerika da aldığı eğitimin ardından, kendisini geliştirmek adına dünya mutfağına hakim olmak isteyen Gabriele Sponza, Fransa’ya yerleşip, profesyonel aşçılık ve şeflik hayatına başlar. Marsilya bölgesinde büyük otellerde restoran şefliği yapar.

Lezzet Düşkünleri Sunucusu Gabriele Sponza Biyografisi

Avrupa’nın bir çok yerinde dünya mutfağını daha yakından tanıma fırsatı bulan Gabriele Sponza, doğduğu ülkeye Türkiye’ye gelir. Burada İstanbul da Sarıyer de bulunan büyük bir restoran da baş şef olarak işe başlar.

Sarıyer de ki otel, Türkiye’nin önemli isimlerini ağırladığı için Gabriele Sponza’nın adını duyurması oldukça çabuk olur. Buradaki popülerliğini ekranlara getirmek isteyen ilk kanal TEVE 2 kanalı olur. Gabriele Sponza burada “Yemek Aşkına” isimli yemek programı sunuculuğu yapmaya başlar.

Gabriele Sponza - Lezzet Düşkünleri Programı

Oldukça çok yönlü olan Gabriele Sponza, Amerika da eğitimlerini Türkiye’de devam ettirmek ister. Burada eğitimci olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi bölümünde eğitmen olarak öğrenci yetiştirir. Mesleğine aşık olan Gabriele, bu zaman kadar bir çok öğrencisini yetiştirmiştir.

Gabriele Sponza şu an bekar ve İstanbul da ikamet etmektedir. 25 Mayıs 2020 tarihinden itibaren TV8 ekranlarında sunucu şef olarak izlemeye devam edeceğiz.

Lezzet Düşkünleri Sunucusu Gabriele Sponza’nın Eğitimi

 • Amerika Birleşik Devletleri Johnson & Wales Üniversitesi Mutfak sanatları
 • İstanbul Mutfak Sanatları Akademisi
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi bölümü

Lezzet Düşkünleri Sunucusu Gabriele Sponza’nın Kariyeri

 1. Fransa’da Profesyone Aşçılığa adım attı
 2. Marsilya bölgesinde oteller de  çalıştı
 3. Türkiye’ye döndü
 4. Sait Halim Paşa Yalısı Restoran Şefi
 5. Swisshotel Şef olarak çalıştı
 6. 2001 yılında Wacs Sertifikasını aldı
 7. Türkiye’yi bir çok yarışmada temsil etti
 8. 24 Kitchen de program yaptı
 9. TEVE2 de yemek programı yaptı
 10. 2020 yılında Lezzet Düşkünleri Sunucusu oldu.

Ülkemizi bir çok yarışma programında uluslararası arenada temsil eden ve halen Özyeğin Üniversitesinde eğitmen olan Gabriele Sponza Lezzet Düşkünleri Sunucusu olarak kendisini TV 8 ekranlarında izlemeye başlayacağız.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu