Haberler

Londra Maratonu’nu 5 gün 8 saat 29 Dakika 46 Saniyede Tamamlayan Lloyd Scott, Moratonu Hangi Kıyafetle Koşmuştur? 125.000 TL’lik Soru

ATV ekranlarında yayınlanan ve bir birinden ilginç soruları ile gündem olmayı başaran yarışma programı Kim Milyoner Olamak ister 30 Mart Cumartesi akşamı yine sevenlerini ve bilgiye muhtaç insanları ekran başına kilitledi. İlk iki soru ve ilk baraj kısmı kolay sorulardan, ikinci baraj kısmı ise içinde sesli sorunun da olduğu kısım olan orta zorlukta soruları yarışmacılar cevaplamaktadır. Süre sınırının kalkması ve 15.000 TL para ödülünü garantileyebilmek için 2. baraj sorusu olan 7 sorusu cevaplaması gerekiyor. Bu yazımızda ise herkesçe çok merak edilen, 125.000 TL değerindeki, 2002 Londra Maratonu’nu 5 gün 8 saat 29 dakika 46 saniyede tamamlayan Lloyd Scott, moratonu hangi kıyafetle koşmuştur? sorusunun cevabını vereceğiz. 

Kim Milyoner Olmak İster 30 Mart 125.000 TL Sorusu Ve Cevabı

Londra Maratonu’nu 5 gün 8 saat 29 dakika 46 saniyede tamamlayan Lloyd Scott, moratonu hangi kıyafetle koşmuştur?

  • a) Dalgıç giysisi
  • b) Palyaço kostümü
  • c) Astronot kıyafeti
  • d) Şövalye zırhı

Londra maratonunu han kıyafetle koştu

Cevap: A

Lloyd Scott aslen itfaiyeci ve lösemiden kurtulmuş birdir. Olimpiyatlara katılırken, farklı kıyafetler giyerek dikkat çekiyor. Yarışmada aldığı dereden dolayı da ödünü hep yardım kuruluşlarına bağışlıyor

Seçimlerden bir gün önce ekrana gelen yarışma programı günün ve haftanın siyesi ortamında uzaklaşmanın en güzel tercihlerinden biri olan yarışma da hem keyifli vakti geçirirken hem de genel kültür bilgilerimizi de tazelemiş oluyoruz. Bizler ekran karşısında çok kolay, nasıl da bilemedi görüyor musunuz? gibilerinden cümlelerle olayı yada soruyu küçümsemek bence çok yanlış. Orada bulunan kameraların ve ışıkların karşısında sizlere tanınan 15 saniye içinde doğru cevabı bir şekilde bulmak zorunda.

Yarışmanın ilk başında üç joker ile başlayan (Telefon ile sorma, Seyirciye sorma, Yarı yarıya iki şıkkı eleme) tarzında jokerleri kullanıp 15 saniye içinde doğru cevabı bulmaya çalışacaklar. 7. sorudan sonra yani 15.000 TL’yi garantiledikten sorna hem 15 saniye süre sınırı kakıyor hem de çift cevap joker hakkı da kazanıyor. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu