Gelinim Mutfakta

Makarna Böreği – Gelinim Mutfakta 30 Aralık Günün Yemeği

Gelinim Mutfakta Makarna Böreği tarifi ve yapımını anlatacağız. 30 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta yarışmasının 426. bölümünde yapıldı.

=> Gelinim Mutfakta 30 Aralık 2021 Perşembe Son Puan Durumu sonucu hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Geçtiğimiz yıl, yıl başına iki gün kala harika lezzetler yapan programda özellikle yıl başı kutlamasında yenebilecek börek ve çöreklerin daha fazla yapılacağı bir haftaya giriş yaptık. Daha ilk bölümde Makarna Böreği ile yeni haftada hem pratik hem de daha lezzetleri yemeklerin yapıldığını göreceğiz.

=> [pembebuton]Gelinim Mutfakta Hindi But[/pembebuton] tarifi ve malzemeleri için lütfen tıklayınız.

Makarna Böreği gelinim Mutfakta yarışmasında 2019’un son pazartesi günü yapıldı. Bir çok kişi görünümü itibari ile su böreğine benzettiğini ama böreği doğramaya başladığımızda dökülen makarnaları görenler bu nasıl su böreği dediğini hatırlıyorum.Gelinim Mutfakta Makarna Böreği - 30 Aralık 2019 Günün Yemeği

Daha önce hiç görmeyen yada yapmayanlar için makarna ile börek nasıl bir araya gelebilir diye aklında soru olan izleyicilere buradan gönül rahatlığı ile yapılabilecek harika ve oldukça doyurucu bir ara sıcak olduğunu söylemem gerek.

Makarna Böreği malzemeleri hemen hemen her yerde aynı olsa da bazı bölgeler de böreğin içine konan peyniri bazıları dil peyniri bazıları künefe peyniri koyduklarına şahit oldum. Su böreğine bir adım daha yaklaşmasını isterseniz, içine koyacağınız peyniri ona göre seçmeniz gerekiyor.

=> Bu arada [pembebuton]Gelinim Mutfakta 30 Aralık Pazartesi Puan Durumu[/pembebuton] sonucunu görmek için lütfen tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Makarna Böreği Malzemeleri

Makarna Böreği - Gelinim Mutfakta 30 Aralık 2019

  • Kelebek makarna (Yarım Paketten biraz fazla)
  • 2 adet hazır yufka
  • 3 yemek kaşığı kadar tereyağ
  • 500 gram yağlı beyaz peynir
  • Bir miktar maydanoz

Sosu için;

  • 3 adet yumurta
  • 2 çay kaşığı tuz
  • 2 su bardağı süt
  • 1/2 çay bardağı sıvı yağ

Üzeri için;

  • 1 Çorba kaşığı tere yağ

Fatih Ürek bu haftanın ilk yemeği olarak seçtiği Makarna böreğini daha iyi yapabilmeleri için kısa bir bilgi verdi. Özellikle makarnanın pişmesi ve sert kalmaması için özel tüyolar verdi.Gelinim Mutfakta Günün Yemeği

Su böreği gibi gözükse de harika tadı ile su böreğinden ayrılıyor. Hazır yufka ile 50 dakika içinde hazır olabilecek bir yemek olsa da evimizde daha kısa sürece yaklaşık olarak 35 dakika içinde sunuma hazır bir şekilde hazırlayabiliriz.

Gelinim Mutfakta Makarna Böreği Yapımı (Videolu Anlatım)

30 Aralık 2019 Pazartesi günü bu haftanın ilk bölümü ile karşımıza çıkan programın 426. bölümünde yapılan günün yemeği Makarna Böreğinin nasıl yapıldığını anlatan video sizleri alt kısımda bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu