Oyuncu Kadrosu

Maraşlı Firuzan Kimdir? Aziz’in Eşi

Maraşlı Firuzan kimdir, Atv ekranlarının yeni başlayan dizisi Maraşlı dizisinde Firuzan gerçek adı ne, kaç yaşında, hangi dizide rol aldı sorularının yanıtları yazımızda sizleri bekliyor!

ATV’ni,n yeni dizisinde dikkatleri üzerine çeken bir diğer karakter ise Maraşlı Firuzan karakteri daha doğrusu Aziz’in eşi Firuzan oldu. Aziz bey eşi öldükten sonra neredeyse kızı yaşında Firuzan ile evlenmesi aile içinde hiç hoş karşılanmasa da Aziz bey herkesi karşısına almıştır.

Aziz’in üvey oğlu Necati ise Mahur’un koruması Celal Kün’e karşı Firuzan’ın bir şeyler hissettiğinin farkına varıp bu dillendirse de Firuzan bunu eşi Aziz’e farklı anlatıp baba oğlu arasının açacak.

=> Maraşlı dizisi Tüm Oyuncular hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Maraşlı Dizisi Firuzan Kim?

Tims&B yapımcılığın imzasını taşıyan Özel Harekatta yıllarca çalışmış ama kızının yaralanması sonrasında işinden ayrılıp sahaf dükkanı açmış olan Maraşlı ile tesadüf eser karşılaşan Mahur’un hikayesini konu alan Maraşlı dizisi bu sezona damga vuracak aksiyon sahnelerinin bol olduğu bir dizi olacak.

marasli firuzan resmi

11 Ocak Pazartesi günü ekranlara merhaba diyecek olan Maraşlı dizisinde Firuzan hem güzelliği hem kıyafetleri hem de cilvesiyle dikkat çekmekte. Aziz’in eşi olan Firuzan, kendinen yaş olarak çok büyük olmasına rağmen Aziz ile evlenmiştir. Aziz genç olmadığı için aradığını bulamasa da sırf parası için Aziz’in yanında durmaya devam eder.

Maraşlı Firuzan Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Rojda Demirer Maraşlı dizisinde Aziz’in karısı Firuzan rolüne hayat vermektedir. “Saygı” dizisinde rol alan oyuncu “Çarpışma” dizisinde Belma karakterine hayat vermiştir.rojda demirer resmi

Rojda Demirer 1979 yılında dünyaya gelmiştir. Ankara doğumlu olan oyuncu Kürt kökenlidir. Aslen Diyarbakırlı olan güzel oyuncu 1988 yılından TRT radyo sınavlarında başarı gösterip eğitim almaya başlamıştır.

Pek çok dizi, sinema filmi, çizgi filmde dublaj ile beğeni almayı başarmış olan Demirer, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim almıştır. Bu bölümden mezun olduktan sonra Trabzon Devlet Tiyatrosunda çalışmaya başladığı zaman dizilerde de rol almaya başlamıştır. 

“Aşk Olsun” adlı dizi ile sektöre adım atmış olan başarılı oyuncu, daha sonra sevilen komedi dizisi “Geniş Aile” oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve bu dizide canlandırdığı Zeynep karakteriyle hafızalara kazınmıştır. Kariyerinde yakaladığı bu başarı ile baş rolde yer alması için gelen teklifi kabul eden oyuncu “Alev Alev” adlı dizide rol almıştır.

Yer aldığı diğer yapımlardan bir tanesi olan “Gönderilmemiş Mektuplar” adlı yapımdaki oyunculuğu ile Altın Kelebek’te ödül sahibi olmuştur. “Melekler Korusun”, “Örümcek Ağı”, “Elde Var Hayat” “Sevgili Dünürüm” “Hisarbuselik” “Ağa Kızı” “Aşk Olsun” “Yaşanmış Şehir Hikayeleri” “Candan Öte” “Tadımız Kaçmasın” “Canım Benim” adlı yapımlarda rol almış olan oyuncunun boyu 167 cm iken kilosu da 56 kg dır.

Rojda Demirer Maraşlı Firuzan karakterini bu sezon sonunda kadar devam ettirmesi bekleniyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu