Oyuncu Kadrosu

Maraşlı Mahur Kimdir? Gerçek Adı Dizileri

Maraşlı Mahur kimdir, Maraşlı dizisi Mahur gerçek adı ne, kaç yaşında, hangi dizide rol aldı sorularının yanıtları yazımızda sizlerle!

Atv ekranlarının bu sezonda çok konuşulacak yapımlarından biri olan Maraşlı lakaplı bir gencin Mahur’a aşık olması sonrasında yaşananları konu alan Maraşlı dizisinde Mahur dizinin ana karakterlerindendir. Maraşlı Mahur rolüyle izlediğimiz güzel oyuncu bakın kim!

Maraşlı dizisi Mahur; Ünlü iş adamı Aziz beyin kızıdır. Üç kardeşten biri olan Mahur profesyonel fotoğrafçıdır. Doğal ortamların resimlerini çekmek için girdiği fabrikada cinayete tanık olmuştur. Annesi o dünyaya geldikten kısa bir süre sonra vefat etmiştir. Duygusal olduğu kadar hayat dolu bir kişiliği var.

=> Maraşlı dizisi Oyuncuları ve karakterleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Maraşlı Mahur Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Alina Boz Maraşlı Mahur karakterine hayat vermektedir. Aline Boz 14 Haziran 1998 yılında Rusya’nın baş kenti olan Moskova da hayata gözlerini açmıştır. Annesi Rus babası ile Türk olan bir aile de dünyaya gelen Alina, 6 yaşına kadar Rusya da yaşamıştır. Ailesi, Türkiye’ye dönme kararı aldıktan sonra 7 yaşında Türkiye’ye gelip Türkçe dilini öğrenmiş ve ve ilkokul eğitimine başlamıştır.

Özel Gökjet Havacılık Lisesi mezunu olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır. Profesyonel anlamda oyunculuk kariyerine başlamadan evvel reklam ve derdiler de çalışmıştır. Son olarak Netflix dizisi “Love 101 (Aşk 101)” serisinin devamı olan “Love 102 (Aşk 102)” dizisinde rol alan oyuncu Mahur rolüyle Maraşlı dizisinde rol alacaktır.marasli mahur resmi

“Love 101” dizisiyle milyonlarca insanın merak ettiği bir oyuncuya dönüşen “Elimi Bırakma” dizisinin Azra’sı Alina Boz, 1998 yılında Rusya’da doğmuştur. “Sevda’nın Bahçesi” dizisinde Defne rolüne hayat veren Boz, “Cesur Hemşire” ve “Paramparça” dizilerinde rol almıştır.

alina boz resmi

“Elimi Bırakma” dizisinde Azra rolüyle tam not alan oyuncu Netlix dizisi “Love 101” ile kariyerine devam etmiş, dizinin diğer serisinde de rol almıştır. Yeni sezonda Atv ekranlarında yayınlanan Maraşlı dizisinde Mahur rolüyle ekranlara gelmektedir.

Alina Boz Dizileri ve Filmleri (Maraşlı Mahur)

  • Maraşlı (Mahur) – 2020
  • Love 102 (Eda) – 2020
  • Ya İstiklal Ya Ölüm – 2020
  • Love 101 (Eda) – 2019
  • Elimi Bırakma (Azra) – 2018 / 2019
  • Vatanım Sensin – 2017
  • Bölük (Eylül) – 2017
  • Sevda’nın Bahçesi (Defne) – 2017
  • Paramparça (Hazal) – 2014 / 2017
  • Kaçma Birader (Melis) – 2016

Maraşlı Mahur karakteri ile bu sezon boyunca karşımıza olacak olan Aline Boz dizinin baş rol oyuncusu olarka dizinin sonunda kadar devam etmesi bekleniyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu