Oyuncu Kadrosu

Maria İle Mustafa Haşmet Kimdir? Usta Oyuncu

Maria İle Mustafa Haşmet Kimdir? Atv ekranlarında yayınlanacak olan Maria ile Mustafa dizisinde Haşmet hakkında merak edilenler sizlerle!

İlk bölüm yayınlanmadan oyuncu kadrosu ve çekim alanlarıyla herkesin merak ettiği Maria İle Mustafa dizisinden ilk karelerin gelmesinin ardından karakterler daha da merak edildi.

Yalçınoğlu ailesinin reisidir. Astığım astık kestiğim kestik bir baba ve sert bir kocadır. Sözünün üstüne söz söyletmeyen, kendi doğruları dışında hiçbir şeyi umursamayan, huysuz, geçimsiz, haris bir adamdır. Birlikte doğup büyüdüğü ve bir zamanlar can dostu olan Kudret Candemir’in en ezeli rakibi ve düşmanıdır.

Dizinin en önemli isimlerinden biri olan Haşmet rolüne ise bakın hangi usta oyuncu hayat verecek!

Maria İle Mustafa Haşmet Gerçek Adı Bilgileri

Rahmi Dilligil daha önce Haldun Boysan’ın canlandırdığı Maria İle Mustafa dizisinde Haşmet karakterine hayat vermektedir.

“Bitmeyen Şarkı” dizisinde Hasan karakterine hayat vermiş olan oyuncu Maria ile Mustafa dizisinde Haşmet rolüyle ekranlardadır.

Haldun Boysan hakkında bilgileri de hemen sizlerle paylaşalım.Son olarak yine Atv dizilerinden olan “Hercai” dizisinde Haşmet Ağa olarak karşımıza çıkan usta isim aslında adını Kurtlar Vadisi dizisinde Tombalacı Mehmet karakteri ile duyurdu. Oyuncu Haldun Boysan Resmi 1

TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan “Ege’nin Hamsisi” dizisinde rol alan Haldun Boysan’ın, genel itibari ile ses tonu otoriter bir ses tonu olması nedeni ile mafya babalarına hayat verdiğini görüyoruz. Bunlara bir kaç örnek de verebiliriz: Cennet Mahallesi, Kurtlar Vadisi

Adını Kurtlar Vadisi ile duyuran, en son ATV’nin sevilen dizisi Hercai de Haşmet Ağa rolüne hayat vermeye başlayan 62 yaşındaki usta oyuncu 6 Temmuz 1958 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir.maria ile mustafa hasmet resmi 2

Ankara da büyüyen oyuncu, lise eğitimini Ted kolejinde almıştır. Lise yıllarında tanıştığı oyunculuk konusunda kendini yetiştirmek istemiştir. Bu konuda Lisans eğitimi almaya karar veren Haldun Boysan, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünü kazanır ve başarı ile eğitimini tamamladıktan sonra Ankara’da bulunan, Ankara Sanat Tiyatrosunda tiyatro oyunlarında oynamaya başlar.Haldun Boysan Dizi Oyuncusu

İstanbul şehir tiyatrolarında görev alan başarılı isim, ilk defa kamera karşısına 1996 yılında “Kara Melek” isimli filmde canlandırdığı karakter ile çıkar. Bu zamana kadar bir çok dizi ve filde rol almayı başaran Haldun Boysan yeni sezonda Maria ile Mustafa Haşmet rolüyle bizlerle olacak.

Maria İle Mustafa Haşmet Dizileri ve Filmleri

  • 2019 yılında – Akıllara Seza
  • 2017  yılında – Ege’nin Hamsisi
  • 2017 yılında  – Bahtiyar Ölmez
  • 2015 yılında – O’nun Hikayesi
  • 2014 yılında – Ulan İstanbul
  • 2014 yılında  – Gülcemal
  • 2014 yılında – Otel Divane
  • 2014 senesinde – Sesli Güldüm
  • 2014 senesinde – Zeytin Tepesi
  • 2013 senesinde – Merhamet

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu