Masterchef Türkiye

MasterChef Emir Kimdir? Nereli? Yaşı

MasterChef Emir kimdir, kaç yaşında, nereli sorularının yanıtları merak edenler için yazımızda!

Jüriden tam not alıp 16 kişilik MasterChef programı yarışmacılarına dahil olan MasterChef Emir hakkında merak edilenler sizlerle!

MasterChef Emir Elidemir Kimdir Hayatı

Hem yeteneğini göstermek hem de insanlara örnek olmayı amaçlayan Emir Elidemir, yarışmaya katıldığı ilk zamanlarda İngilizce kelimeleri sıkça kullanması nedeniyle eleştirilere maruz kalmıştı.

26 aşçı olan Emir Elidemir, profesyonerl aşçılık kariyerinin büyük bölümünü yurt dışında geçirmiş olmasından dolayı sıklıkla açıklama yaparken İngilizce kelimeleri kullanıyor.

Gastoronomiye çocuk yaştan beri ilgili olan yarışmacı yedi yıldır aşçılık yapıyor. 1994 yılında İzmir’de dünyaya gelen yarışmacı, Bornova Anadolu Lisesi mezunudur.

Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü mezunu olan Emir, Florida ve Amsterdam’a staj için gitmiştir. Daha sonra Fransa’ya gidip stajını tamamlamıştır.masterchef emir elidemir resmi

Newyork’ta bir restorantta çalışmaya başlayan yarışmacı İstanbul’da yaşamaktadır. Babası futbol yazarı Hasan Elidemir’dir. Babasını yıllar evvel kaybeden Emir Elidemir, MasterChef 16 kişilik kadroda yer almaktadır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu