Dizi Özet

Masum 102. Bölüm Özeti 2 Temmuz Ahem’de Kıskançlık Başladı

Masum 102. Bölüm Özeti 2 Temmuz. Kıskançlıkların damga vurduğu Pandel festivali başladı. Ahem Gopi’yi kıskandı. İşte Masum 102. bölüm özeti!

Bölüm Güvenlik görevlilerinin yanında Urmila ve Raşi’nin sahnesi ile başlar. Raşi ısrarla Jigar’ı aramak istese de Jigar’ın telefonu kapalı olduğu için ulaşamaz. Urmila da Görevlilere işlerini yapması ve kendilerini rahat bırakmasını ister. Ancak görevliler kapıda duracaklarını ve izinsiz içeriye kimseyi alamayacaklarını söyler.

Raşi ve Urmila kutlama alanına giremediği için oldukça sinir olsa da Urmila bu sırada ilginç bir şey görür. Zamanında damadı Jigar’ın evlenmek üzere olduğu Sonal ve annesi de kutlama alanına girer. Bir an yanlış kişi olabileceğini düşünüp, pek de üzerinde durmaz. Güvenlik görevlisi sadece davetlilerin girebileceğini söyler. Urmila ne yaptıysa içeri giremez.

Kokila ise yıllarca saf olarak sandığı Kinjal’in bir anda tavır değiştirdiğini düşünüp sinirle Kinjal’i uzaktan izler. Bu sırada yanına Hetal gelir ve şu sözleri söyler. “Burada çok insan var. Kinjal’e kızacak uygun bir yer değil. Lütfen görmezden gel.” deyince Kokila “kızımı nasıl görmez geleyim” Yıllarca onu tanıyamadığını söyler.

Masum 102. bolum

Bu sırada Jigar’ın telefonu çalar ve arayan Raşi’dir. Raşi kapıda kaldığını söyler ve gelip kendilerini içeri almasını ister. Jigar hızla girişe gidip Urmi ile cadı kızı Raşi’yi kutlama alanına almaya gittiği sırada Sonal ve annesi ile karşılaşır.

Sonal’ı gören Jigar donup kalsa da annesi araya girip Sonal’ın eşi diyerek Jigar ile tanıştırır. Naş’ın organizasyon işinde olduğunu söyler. Bu sırada Raşi yeniden Jiggar’ı telefonla arayıp, hemen gelmesini ister.

Jigar çıkışta dımdızlak bekleyen Raşi ve Urmila’nın yanına gider. Raşi güvenlikler kendilerini içer almadığından yakınır. Jigar da neden diye sorar. Güvenlik görevlileri, davetiye de ismi yazmadığını söyler. Jigar ise aynen şunları söyler.

O benim eşim. Davetiye gerek var mı? Jigar (Masum 102. bölüm özeti)

Dediği sırada Urmila’nın ağzı kulaklarına varır. Raşi da Jigar’ın bu çıkışından çok hoşlanır. Raşi ve annesi içeri girdiğinde, kızlar Kinjal’in etrafını sardığını ve güzelliği hakkında övgüler yağdırdığını görünce “Ben manken olsaydım daha güzel olurdum” diyerek kıskançlık yapar.

Gopi kaynanası Kokila’nın yanından ayrılıp, kısa süre içinde geleceğini söyleyip Kinjal’e doğru gittiği esnada bir kaç bayan yolunu kesip, saresinin çok güzel olduğunu ve Ahem’in aldığını tahmin ettiklerini söyler. Bu konuşmaları duyan Ahem ise utanır. Zira Sare’yi alan Ahem değildir.

Bu esnada Kokila ile Urmila karşılaşır. Koki kızı Kinjal hakkında olur olmadık hakaret edip, “gecenin bir vakti Ahem ile kendisini ayağına çağırıp Kincaj’in yeni işi hakkında demediğini bırakmayan Urmila Kincal’in onur konuğu olduğu festivale gelmiş. Şimdi ne yüzle geliyorsun.” diyerek Urmila ile adeta alay eder.

Masum 102

Urmila ise Kokila’nın hakaret dolu sözlerin karşı dünür olduklarını ve her daim görüşeceklerini, buraya gelinini görmeye geldiğini söyler.

Raşi herkesin ya Gopi yada Kinjal’i beğendiklerini ama kendi kıyafeti hakkında bir tek kelam etmediklerini söyler. Kısaca Raşi Gopi’nin beğenilmesine Raşi kıskançlık eder.

Masum 2 Temmuz Özeti Sonal ile Jigar Karşılaştı!

Masum 102. bölüm özeti vermeye devam ediyoruz. Gopi’nin ikazları işe yaramaz ve Kinjal onur konuğu olarka podyuma çıkmaya kararlıdır. Bu esnada kendisine sıra gelir ve Gopi’yi tersleyip sahneye gider. Kinjal sert bakışlarla onur konuğu havsı ile podyum da yürür.  Modi ailesine karşı adeta “bak nasıl da model oldum” dercesine adım atar. Ahem ise bu anları tıpkı Kokila gibi öfkeyle bakar. Urmila ise bu ikilinin bakışlarını görüp güler.

Kinjal podyum da gösterisini yaptıktan sonra tüm davetliler geleneksel oyunlarını oynamak üzere sahneye davet edilir. Jigar sahneye çıksa da karşısında ki Sonal’ı görür ve Raşi’ye oynamak istemediğini söyleyip, sahneden ayrılır. (Henüz Raşi Sonal’ı fark etmedi.)

Masum 102 bölüm Jigar Sonal'ı gördü

Raşi ise Jigar neden durduk yere sahneden ayrıldı diye düşündüğü sırada karşısında ki Gopi’nin ellerine sopa ile vurur (Dans sopa eşliğinde oynanıyor) Gopi acı içinde inleyince, hemen Ahem Gopi’nin yardımına koşar. Jigar da Gopi’nin eline su getirmek için gider. Bu durum Raşi’nin hiç de hoşuna gitmez.

Raşi ” herkesin kocası yanında benim ki başkalarının yardımına koşuyor” diyerek isyan edip, arkasını döndüğünde Sonal’ı görür ve şok olur. Raşi’yi kıskançlık krizi tutar. Jigar’ı Sonal’dan nasıl uzat tutacağını bilemez ve akıl hocası Urmila’ya gider. Tabi Urmila da yeni bir plan yapar.

Ahem’i Kıskançlık Krizi Tutar

Masum 102. Bölüm Özeti Ahem ve Gopi

Ahem arkadaşları ile konuştuğu sırada, Gopi kalabalığın ortasında bir bardak su almak için beklediğini ama bir türlü alamadığını görünce, hemen Gopi’nin yanına gidip, erkelerin arasından bir bardak su alıp Gopi’ye verir ve şu sözleri söyler. “Su için orada durma. Al sana su. Sonrada annemin yanına git” der. Gopi oldukça şaşırsa da Ahem’in kendisini kıskanması hoşuna gider. Ahem ise bu tavrına kendisi bile şaşırır. Masum 102. bölüm özeti devam ediyor.

Urmila’nın Jigar’ı Uzaklaştırma Planı

Urmila kesinlikle Jigar ile Sonal’ın yan yana gelmesini istemez. Bunun içinde yalandan başı ağrıyor numarası yapıp, Jigar’ı da buradan alıp eve götürmek için plan yaparlar. İlk denemesi fıs çıksa da Urmila’nın iteklemesi ile Raşi, sesini Modi ailesine duyurur. Kokila da artık gidelim der ve hep birlikte ayrılırlar.

Masum 2 Temmuz Özeti Raşi Festival de

Raşi eve gelir ve Jigar ile nasıl evlendiklerini düşünür. Bu sırada Jigar odadan içeri girer ve nasıl olduğunu sorar. Raşi de iyi olduğunu söyler. Daha sonra “Beni Seviyor musun?” diye sorar. Jigar da bu nereden çıktı dercesine şaşkın şaşkın bakar. Raşi birden bire evlendiklerini ve bir yıl geçmesine rağmen, kendilerine zaman ayıramadıklarını söyler. Bu durum karşısında Jigar gülümser.

Akşam olduğunda Gopi üzerindeki sareyi çıkartıp katlamaya başlar. Ahem de neden bu kadar yavaş katladığını sorar. Gopi “Pahalı bir elbise o yüzden yavaş katlıyorum” diye cevap verir.

Masum 2 Temmuz Perşembe Özeti Gopi ve Ahem

Ertesi gün dua ile güne başlarlar. Raşi Jigar’ı Sonal’dan uzat tuttuğu için, içinden duya eder. Bu esna da kapı çalar ve gelen sare satıcısıdır. Hetal içeri alır. Ahem herkese sare aldığını söyler. Kokila “oğlum ne gerek vardı.” derken, Gopi ise tatlı bir gülümseme ile karşılık verir.

Ahem herkese tek tek sareleri verir. En sona da Aşk kıvılcımlarının alevlendiği Gopi’ye verir. Ahem ile Gopi’nin utangaç bakışları, Hetal ile Kokila’nın gözünden kaçmaz. Masum 102. bölüm özeti için en önemli ve en romantik sahnelerden biri.

Pandel Festivali Başladı

Ahem evdeki kadınlara en pahalı sare aldı. Aralarında da en güzelini de tabi ki Gopi’ye aldı. Modi ailesi tam kadro Festival alanına gelir. Raşi’nin aklında hep Sonal vardır. Sonal gene festival alanına gelir ve Kokila yada Jigar ile karşılaşıp, evlenme arifesindeyken yaptıklarını anlatacak olursa, tüm foyasının ortaya çıkacağında korkar.

Jigar’ın elinde küçük bir kutu olduğunu gören Gopi, yanına gidip elindeki kutuyu sorar. Jigar ise ilk başta yok falan dese de sonunda Raşi için yüzük aldığını ama vermek için fırsat kolladığını söylediği esnada telefonu çalar. Gürültüden duyamadığı için daha sessiz bir yere gider.

Raşi, festival alanında devamlı gözleri Sonal’ı arar. Ancak göremez. Tam da Sonal festivale gelmemiş, dediği sırada Hetal yanlarına gelir. Raşi’nin neden endişeli olduğunu sorar. Urmila da Sonal’ı görür. Raşi’ye işaret eder. Raşi de Sonal’ı görür. Hetal de arkasını döner ve Sonal’ı görür.

2 Temmuz Masum 102 bölüm özeti Hetal ile Sonal yan yana

Hetal Sonal’ın yanına gidip konuşmaya başlar. Raşi ise “binlerce insan arasında Hetal ile Sonal’ın karşılaşması tam bir şans” diyerek, talihine isyan eder.

Kincal festival de onur konuğu olduğunu ve bu havası ile festival de çalan şarkıları değiştirmeye kalkar. Kinjal dans şarkılarının çalınmasını ister. Kokila  da şarkının değiştiğini duyunca hemen DJ yanına gidip müdahale eder. Şarkıları eskisine döndürmesini ister. Masum 102. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu