Dizi Özet

Masum 103. Bölüm Özeti 3 Temmuz Jigar Raşi’den Şüphelenir

Masum 103. Bölüm Özeti 3 Temmuz. Jigar Raşi’den şüphelenmeye başlayacak. Gopi festivalde şarkı söyleyecek. İşte Masum 103. bölüm özeti!

Bölüm Kokila’nın Dj bağırması ile başlar. Geçtiğimiz bölüm sonunda Kokila festival da çalmaması gereken dans müziğini Dj. çalınca çılgına dönmüş, herkesin içinde bağırmıştı. Şimdi bölüm kaldığı yerden devam eder.

Festivale katılanlar sesleri duyar duymaz bir anda dikkat kesilirler. Kokila “Navrati Festivalinde bu şarkılar çalınır mı?” der. Bu sırada Raşi de Sonal’ın, Jigar ve Modi ailesi tarafında daha fazla karşılaşmaması için Kokila’ya bağırarak destek olur. Dj. gelen sözlü itirazlara daha fazla dayanamaz ve festival alanını terk eder.

Dj gittikten sonra mikrofon Raşi’nin elinde kalır. Raşi de festivale gelenleri tutmak için şarkı söylemeye başlar ama iğrenç sesi ile kadınlar dalga geçer. Raşi Sonal’ın fark edilmemesi için kadınların alaycı eleştirilerine bakmadan devam eder.

Bu esnada Kinjal gelir ve annesine “benim onur konuğu olmamı protesto etmek için mi geldiniz.” der. Kokila ise Kinjal’e cevap bile vermeden, sahneden iner. Raşi’yi yanına çağırıp, “mikrofon elinde ne yapıyorsun” diye öfke ile kızar. Kinjal ise olanları uzaktan izler.

Masum 103

Raşi hemen kendisini savunmaya geçer ve “Sizi savunmak için yaptım!” der. Bu sırada festivale gelen diğer kadınlar da Raşi ve Kokila’nın başına toplanıp, festivali batırdıklarını söyler. Kokila Navrati festivalini batırmadığını, söylenmeyecek şarkıların DJ. tarafında çalmasına kızdığını dile getirir. Kadınlar ise Raşi’nin sesinin kötü ve ezberinin olmadığı ile dalga geçip giderler.

[ADS1]

Davete gelen diğer kadınlar da durumdan rahatsız olup, tören alanını terk etmeye başlar. Sonal’ın eşi bu festivali organize eden organizatördür.  Bir anda beklenmedik bir durum olduğu için daveti düzenleyenler organizatöre, şarkının durduğunu bir şey yapmaması halinde başına büyük bela alacağını söyler. Naş ise kısa süre içinde sorunu çözeceğini söyleyip, Sonal ile birlikte ayrılır.

Urmila’nın Sonal’ı Tehdit Eder

Masum 103. Bölüm Özeti devam ediyor. Raşi için en büyük tehlike Sonal’ın ortalıkta dolanmasıdır. Urmila bu konuyu en kısa sürecede çözeceğini söyler. Sonal’ı bulunca hemen yanında ki ufak çocuğa “Şurada duran kıza vip odasından çağırdıklarını söyle” der. Sonal adım adım vip odasına giderken, Urmila da Naş ile bilerek çarpışır. Naş’a bir ton laf söyleyip, hemen Sonal’ın peşine düşer.

Masum 103 bolum

Vip odasında Urmila ile Sonal karşılaşır. Sonal karşısında Urmila’yı görünce şok olur. Urmila hemen başlar konuşmaya. “Kızımın yerini almaya geldiğini biliyorum. Tıpkı Raşi, senin yerini aldığı gibi sende almak istiyorsun. Ancak ben buna müsade etmeyeceğim” der. Bu sırada Jigar da tesadüfen oradan geçerken konuşmalara kulak misafiri olur.

Jigar Urmila’ın Koşmasını Duyar

Jigar Sonal ile evleneceği sırada yaşanan olayların tesadüf olmadığını ve büyük bir oyuna getirildiğini dünür. Ancak tam da emin olamaz. Jigar festival için de nereye gittiğini bilemeden yürür. Bu sırada Urmila olan biteni kızı Raşi’ye anlattığını görür. Duydukları karşısında içinde Raşi’ye karşı bir şüphe başlar.

Masum 103. bölüm özeti Jigar Urmila'yı dinliyor

Modi ailesi festivalden eve gelir. Ev halkı salon da toplanır ve Raşi’nin şarkı söylemeye kalkmasını ele alırlar. Raşi de kendisini Kokila’ya karşı savunur. Ancak Kokila Navrati festivalinde Modi ailesinin rezil ettiği için Raşi’ye ceza verir.

Masum 3 Temmuz Özeti Raşi Şarkı Söyleyecek

Masum 103. Bölüm Özeti devam ediyor. Kokila verdiği ceza da ezberinde olmayan şarkı (Dini ilahi) söylemesini ister. Zira festival da Raşi bu ilahiyi söyleyemediği için diğer kadınlar Kokila ile alay etmesi nedeni ile bu cezayı keser. Kokila ezbere bilmediği için Gopi sana sabah erkenden öğreteceğini söyler.

[ADS1]

Raşi törende Kokila’nın istediği şarkıyı söylemesi için plan düşünür. Ancak aklına bir plan gelmez. Hemen akıl hocası Urmila’yı arar. Urmila ilk başta biraz dalga geçse de “boğazının ağrıdığını ve şarkı söylemeyeceğini söyle” der. Raşi bu planı beğenir. Bu sırada Jigar içeri girer. Ancak yüzünden düşen bin parçadır.

3 Temmuz Masum Özeti - Jigar ile Raşi konuşuyor

Ahem geceliklerini giyip yatak odasına geldiğinde, yatağın üzerinde Gopi’nin mavi sarisini görür. Halen katlanmamış olduğunu görünce sinirler. Hemen katlamasını ister. Gopi korkudan hemen sareyi katlamak istese de elinden düşer. Ahem de dayanamaz ve yardım eder. Her ikisini de eli birbirine dokunur. Oldukça romantik anlar bu bölümde sizleri bekliyor.

[ADS1]

Raşi Şarkı Ezberlemek İstemez

Ertesi sabah Raşi erkenden kalkıp şarkıyı ezberlemesi gerekiyor. Ancak Raşi miskin kedi gibi uyur. Gözlerini açtığında karşısında zebani gibi Kokila’yı görür. Korkudan ne diyeceğini bilemez. Korkudan bir çığlık atar. Kokila “Gopi seni aşağıda bekliyor. Sen burada uyuyar musun? ” diye kızar. Raşi de hemen hazırlanıp geleceğini söyler.

Masum 3 Temmuz Cuma Özeti Koki ile Raşi Konuşuyor

Bu sırada odaya Jigar gelir. Kokila da Jigar’a günaydın deyip, odadan çıkar. Raşi da hemen naz yapıp, Kokila’nın eziyet ettiğinden yakınır. Jigar ise sadece dinler ve Raşi’nin istediği cevabı vermez. Raşi şok olur.

Kokila başlarında bir öğretmen misali Gopi’nin Raşi’ye şarkıyı öğretmesini izler. Raşi de çalışkan bir öğrenci gibi değil, tembel bir öğrenci gibi adeta dalga geçercesine öğrenmeye çalışır.

[ADS1]

Paraya düşkün Urmila manken gelini Kinjal’in para saydığını görünce şok olur. Kinjal’in telefon konuşması bittikten sonra yanına gider. Yalakalık yapmak istese de Kinjal buna müsade etmez. Urmila da Koki meselesini açıp, “Kokila sana iyi davranmıyor.” diyerek can evinden vurmaya çalışır.

Urmila Sesini Değiştirip Kokila’yı Arar

Raşi’nin hastalık bahanesi işe yaramaz. Yine akıl almak için Urmila’yı arar. Urmila de yeni bir plan yapar.  Yeni plana göre telefonda Urmila sesini değiştirip, Raşi’nin şarkı söylememesini söyler.

3 Temmuz Cuma Masum 103. bölüm özeti Urmila telefon konuşuyor

Kokila karşısında Urmila olmadan Raşi’nin şarkı söylemesi isteyen kişi ile tartışır. Gopi Raşi’nin ezber yapmadan gitmesine anlama veremez. Kokila çok zeki bir kadın. Raşi’nin telefonda konuştuğu yerde bulup, telefonu eline alır. Urmila’ya, ağzına geleni söyler. Suratına telefonu kapatır. (Kokila evi arayan Urmila olduğunu hala bilmiyor.)

[ADS1]

Jigar Urmila’nın söylediği sözlerden sonra gerçeğin ne olduğunu bilemez. Raşi seviyor gibi davrandığı için adeta boşluk içindedir. Raşi ile konuşmaya gider. Ancak Raşi ezber konusunu açıp Jigar’ın yanından uzaklaşır. Jigar ise “Acaba yanlış mı düşünüyorum.” diye kendi kendisine düşünür.

Raşi’nin korktuğu başına geldi. Kokila Raşi’nin şarkı söylemesi üzerine geçen gün festival alanında bayan Savite ile tartışmışlardı. Bu anı kaçırmak istemene Savita da Raşi’yi dinlemeye gelir.

Raşi boğazı ağrıdığını söyleyip öksürmeye başlar. Hetal hemen meraklanır. Raşi de boğazı ağrıdığı için şarkı söyleyemeyeceğini dile getirir. Hetal da hemen durumu Koki’ye haber verir.

Gopi’nin Sesini Herkes Beğenir

[ADS1]

Masum 103. Bölüm Özeti yazarken bile en çok mutlu olduğum sahnelerden biri. Kokila çok zeki bir kadın. Gopi’ye su vermesini ve suyu içtikten sonra bir şeyi kalmayacağını söyler. Raşi suyu içtikten sonra çekine çekine sahneye gider. Raşi eline mikrofonu alır ve şarkı söylemeye başlar. Herkes Raşi’nin sesinden rahatsız olur. Kokila’nın işareti ile mikrofonu Gopi alır ve güzel sesi ile herkesi etkiler.

Masum 103. bölüm özeti Gopi şarkı söylüyor

Raşi ve Gopi sahneden iner. Raşi’nin karga gibi sesine karşı Hetal yine iyi davranır. Jigar’dan sıcak süt getirmesini ister. Jigar ise başka bir dünyada olduğu için tamam der ve uzaklaşır.

Jigar İle Sonal Karşılaşır

Süt almaya gittiği sırada Sonal ile karşılaşır. Bir kaç resmi sorulardan sonra Sonal Jigar’a bir “soru sorabilir miyim?” der. Jigar da ” tabi ki” diye cevap verir.

“Tam benimle evlenmek üzereyken Raşi ile evlendin. Madem Raşi’yi seviyordun. Beni neden oyuncak ettin. Neden bana ve aileme hakaret ettin!” Sonal (Masum 103. bölüm özeti)

Der. Jigar ise ” O gün de dedim. Raşi ile öncesinde hiç bir ilişkim yoktu. Ancak şimdi evliyim. Bu halde bile sana yalan söyleyecek halim yok” deyinde hem Sonal’ın hem de Jigar’ın kafası karışır.

3 Temmuz Masum 103 Bölüm Özeti Sonal ile Jigar karşılaştı

Modi ailesi festivalden sonra eve döner. Kokila içeri girdikten sonra Gopi’ye övgüler yağdırır. Modi ismini en iyi şekilde koruduğu için Gopi’ye teşekkür eder. Ahem de bu olay karşısında çok mutlu olur.

[ADS1]

Herkes bir bir dağılır. En sonra Raşi ve Jigar kalır. İkili bir yabancı gibi birbirlerine uzak kalırlar. Bunu gören Gopi, Raşi’nin yanına gidip aralarında bir sorun olup olmadığını sorar. Raşi de öfke ve sinirle karışık evet deyip gider. Masum 103. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

11 Yorum

 1. Neden aşk bir rüya dizisinin özetlerini kısa veriyorsunuz masumun özetlerini ise uzun veriyorsunuz?

  1. masum dizisini iki editör yazıyor.. uzun özetleri ben yazıyorum. Aşk bir rüya özetlerini uzun yazmamızı ister misinizi?
   Aşk bir rüya dizisi genel de birbirini takip eden benzer olaylar oluyor. O sebeple çok da anlatılacak bir şey olmuyor. Ancak uzun yazılmasını isterseniz değerlendiririz.

    1. Bir sonraki özetimizde bu isteğinizi göz önünde bulunduracağız. Normalde uzun yazıyordum ama kısa ve öz olsun denildi o nedenle daha kısa yazıyorduk. Yeni özette yorumlarınızı bekliyorum ;)

     1. Günde bir tanecik masum metini az ama bunu 3 e çıkarırsanız çok seviniriz ?

  1. normal de bir özet yazıyoruz. Ancak gelen istek üzerine iki bölümü verdik. diğeri yarın yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu