Dizi Özet

Masum 117. Bölüm Özeti 17 Temmuz Ayaklarımı Hissetmiyorum

Masum 117. Bölüm Özeti 17 Temmuz. Gopi Ahem yüzünden düşecek. Ayaklarını hissetmeyecek. Raşi yüzünden yeniden yürüyecek. İşte Masum 117. bölüm özeti!

Masum 117. Bölüm Kokila Gopi’nin odasına girmesi ile başlar. Kokila Ahem’in telefon almasına çok bozulur. Kısaca Kokila da kıskançlık başladı.  Kokila iş yapması için hasta Gopi’nin önüne taze bamya getirir. Kokila’nın tek amacı Gopi ile Ahem’in arasında ne döndüğünü öğrenmek. Aynı zaman da kıskançlık yapmak.

Gopi ile Kokila bamyaları ayıkladığı sırada Ahem Gopi’yi arar. Gopi ise utana sıkıla Kokila’nın yanında telefonu açar. Ahem de Koki’nin yanında olduğunu anlayıp telefonu kapatır.

Raşi’yi Kıskançlık Sardı

Masum 117 bölüm özeti içinde Raşi ile Jigar’ın olayları fazla yok. O sebeple ufak da olsa ikili hakkında yaşanan kısa bir olayı da Masum 117 özeti içinde katmak istedik.

Jigar beni asla terk etmez. O bana sırılsıklam aşık” diye düşünen Raşi, son zamanlar da Jigar’ın her defasında kendisini reddetmesinin altında bir başka kız mı var diye düşünür. İş içerisinde olmayacağını bildiği için iş dışında sadece spor salonuna gittiği için aklına salonda birisine mi aşık oldu diye denetlemeye gider.

Masum 117

Spor salonuna görevli içeri üyelerin girebileceğini ve üye olmayalar almadığını söyler. Raşi çirkeflik yapsa da görevli içeri almaz. Raşi de yerleri silen görevlinin koyduğu tabelayı görünce hemen ayağı kaymış numarası yapar. Bu sırada çıkan gürültüye spor salonundakiler de gelir. Tabi Jigar da Raşi’yi görünce şok olur.

Raşi’yi yanına çağırıp kızar ve kendisini takip etmemesini söyler. Jigar daha fazla rezil olmamak için Raşi’yi de alıp Modi konağına dönerler.

Ahem ile Gopi yürüyüş için evde çalışma yaparlar. Her gün 10 dakika yürümesini geçtiğimiz bölümde doktor tavsiye etmişti. Ahem de bu tavsiyeye uymak hem de Gopi’ye yakın olmak için onun koluna ev içerisinde rahat rahat girdiği için yürüyüş yaparlar. Masum 117. bölüm özeti sırasında en romantik anlardan sonra sa Ahem yaptığı hata yüzünden uzun bir süre kendisini affetmeyecek.

Masum 117 bölüm özeti - Ahem kendisini suçlar

İkili yan yana gelip yürümeye başladığında Ahem’in telefonu çalar. Ahem de telefonunu açmak için Gopi’yi bıraktığında Gopi dengesini kaybedip, yere düşer. Ev halkı hemen olay yerine gelip, Gopi’yi odasına taşırlar. Jigar da doktoru arar. Ev halkı panik için de doktorun eve gelmesini bekler.

Ayaklarımı Hissetmiyorum

Doktor gelip Gopi’nin neresinin ağrıdığını ve olayın nasıl cereyan ettiğini sorar. Gopi de dengesini kaybedip, düştüğünü anlatır. Doktor alçıda duran ayaklarına dokunur. Gopi bir taraftan utanırken diğer taraftan ayaklarına dokunduğunu hissetmediğini söyler.

17 Temmuz Masum 117 özeti - Gopi Sakat mı kalacak görseli

Ev halkı bir anda paniğe kapılır. Doktor “hemen paniklememesini ve alçıdan dolayı kan damarları yavaş akıyor olabilir. Bir kaç test yapmak lazım” deyip ev halkı ile birlikte salona giderler.

Kinjal ile Urmila Para Meselesini Çözmek istiyor

Urmila bu borcu nasıl ödeyebileceklerini düşünürler. Kinjal bu meselenin ancak parayı bularak çözülebileceğini söylerler. Urmila parayı Kinjal’in bulmasını isterken, Kinjal de kendisini bu duruma soktuğu için parayı da bulması gerektiğini söyler. Masum 117. bölüm özeti sırasında Urmila’nın para bulması netlik kazanmayacak. İki bölüm sonrasında Urmila parayı bulacak.

Gopi Tekerlekli Sandalyeye Mahkum Mu Kalacak

Doktor ev halkını salona toplar ve Gopi’nin yanında dediği gibi ümit vari konuşmaz. Gopi’nin ayaklarını hissetmemesi en büyük korkusu olduğunu ve bu durum geçici değil de kalıcı olması halinde Gopi bir daha yürüyemeyeceğini söyler.

Masum 17 Temmuz Özeti - Doktor Modi konağında

Raşi de bu esna da “Gopi tekerlekli sandalyeye mahkum mu kalacak” der. Ev halkı öfke ile Raşi’nin çıkışına kızarlar. Ahem ise Gopi’nin bu duruma düşmesinin tek sorumlusu kendisi olduğunu ve bir anlık dalgınlığı yüzünden Gopi ayağını kaybetmekle karşı karşı olması, Ahem’i derinden yaralar. Kendisini affetmez.

Masum 17 Temmuz Özeti Gopi Yürüyecek Mi?

17 Temmuz Cuma günü ekrana gelecek olan Masum 117. bölüm özeti vermeye devam ediyoruz. Kokila elinde Gopi’nin yıkanması gereken kıyafetleri çıka gelir. Raşi ise sanki güzellik merkezine gidecek gibi giyindiğini görünce;

“Hayırdır Raşi Programa mı gideceksin” (Masum 117. Bölüm Özeti) Kokila Modi

Diyerek dalga çer. Sonunda Gopi’nin kirli kıyafetlerini verip yıkamasını emreder. Raşi ise bu duruma çok kızsa da Kokila’ya bir şey diyemez.

Ahem Kendisini Suçlar

Ertesi gün Ahem işe gitmek için kalkar. Gopi de uyanıktır. Ahem “yardıma mı ihtiyacın var Gopi” der. Gopi de biraz toparlanmaya ihtiyacı olduğunu söyler. Ahem Gopi’ye yardım edeceği sırada Gopi’nin düşme anı aklına gelir. Kendi hatası yüzünden Gopi’nin bu hale geldiği aklına gelir ve Gopi’ye yardım etmeden hızla dışarı çıkar. Gopi ise Ahem’in bu tavrına çok şaşırır.

Masum 117 özeti - Gopi ile Ahem yan yana

Raşi gene iş başında. Koki ile Hetal’in yanına gidip “Gopi’nin temiz hava almaya ihtiyacı var. Onu parka götürmek istiyorum” der. Kokila hemen reddetse de Hetal’in baskısı ile Raşi izni kapar.

Raşi ile birlikte Gopi parka çıkar. Temiz hava ve farklı insanları gören Gopi Raşi’ye teşekkür eder. Raşi de Gopi’yi gezdirdiği sırada ayağı kayıp düşer. Gopi’nin tekerlekli sandalyesi hızla ilerler. Gopi korkudan bir anda dizleri üzerine kalkıp yara almadan kurtulur.

Masum 117. Bölüm Özeti - Gopi ile Raşi parkta

Olay yerine gelen Modi ailesi Raşi’ye ihmalkarlığı yüzünden kızar. Ancak ortada iyi bir durum vardır. O da Gopi’nin yeniden yürümeye başlaması herkesi mutlu eder. Özellikle Ahem vicdan azabından kurtulur.

Urmila da borcu ödemek için 5 gün süre ister. Bakkaldan aldığı piyango biletinin kendisine çıkacağını düşünür. Kinjal “neden 5 gün istedin. Keşke daha fazla isteseydin” dese de Urmila “piyango bana çıkacak” diyerek kendisini avutur.

Cirag ile Parag eve girerler. Büyük anne olan biteni anlatır. Bu esna içeri yürüyerek Gopi ile Ahem girer. Herkes şok olur. Evden tekerlekli sandalye ile çıkan Gopi yürüyerek döner. Cirag bu durumun nasıl olduğunu sorar. Hetal da Raşi’nin şok tedavisi sayesinde olduğunu açıklarlar. Gopi büyüklerin ayaklarına dokunup duasını alır.

Raşi evde olup biteni annesi Urmila’ya anlatır. Gopi’nin yeniden kendi yüzünden yürümeye başladığını bile anlatır. Urmila da ilk başta üzülse de onun sayesinde iyileşmesi, ailedeki konumu açısında iyi olacağını söyler.

Gopi Bayıldı!

Gopi artık oturmaktan sıkıldığını söyleyip, mutfakta çalışmak için Kokila’dan izin ister. Kokila daha iyileşmediğini söylese de ısrarına dayanamaz. Gopi hemen yemek yapmaya başlar. Bu esnada mutfağa Ahem gelir. Gopi’nin yere kaşığı düşürdüğünü görünce hemen koşup, yere düşmenden yetiştir.

Masum 117. Bölüm özeti Ahem Gopi'yi kurtardı

Ahem Gopi’yi tuttuktan sonra annesine “hasta kızı mutfakta mı çalıştırıyorsun anne” der. Gopi ise “ben istedim. Annemin bir suçu yok” der. Ahem de öfke ile “doktorun söylediklerini biliyorsun” deyip, Gopi’yi mutfaktan alıp odasına götürür. Bu durum karşısında Kokila ve Hetal şaşırır. Masum 117 bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu