Dizi Özet

Masum 119. Bölüm Özeti 19 Temmuz Barıştırma Planı

Masum 119. Bölüm Özeti 19 Temmuz. Gopi ile Ahem Raşi ile Jigar’ın barışması için plan yapacak. İşte Masum 119. bölüm özeti!

Masum 119. Bölüm Gopi’nin hediye paketini paketlemesi ile başlar. Sarı bir kurdele ile süsler. Bu sırada kapı zili çalar. Gopi aşağıya inip kapıyı açar. Gelen kargocu dur. Paket getirdiğini ve Ahem’e verilmek üzere geldiğini söyler.

Raşi mutfağa gidip yavaş yavaş imajını düzeltmeye çalışır. Koki ile Hetal’a yardım etmek istediğini söylese de Hetal ve Kokila yardıma ihtiyaçları olmadığını ama olduğu zaman söyleyeceklerini söyler.

Raşi daha sonra Gopi’nin yanına gidip, paketlemeyi yapıp yapmadığını sorar. Gopi de paketlediğini söyler. Ancak kargocunun getirdiği paket ile Gopi’nin yaptığı paketin aynı olması nedeni ile Raşi yanlış paketi alıp, valize koyar.

Yanlış Hediye Vakası

Masum 119. bölüm özeti için hem komik hem de ilginç olaylardan bir tanesi. Bu bölümü kesinlikle kaçırmayın. Akşam olduğunda Cirag, Ahem ve Jigar eve gelir. Kapıyı Raşi açar. Raşi ile Jigar uzun uzun bakışırlar. Raşi aşk ile bakarken Jigar öfke dolu bakar.

Ahem odasında gittiğinde paketlenmiş bir kutu görür. Gopi kendisine sürpriz yaptığını düşünüp, paketi açar. Paketin içinden Raşi’nin Jigar’a hazırladığı üzerinde “Seni Seviyorum” yazılı minik bir ayıcık çıkar.

Masum 119

Ahem bu hediyeyi görünce oldukça şaşırır. Her ne kadar Gopi eşi olsa da aralarında duygusal manada bir yakınlaşma olmamıştı. Şimdi Gopi’nin “Seni Seviyorum” isimli hediye verdiğini düşünüp şaşıracak . Tabi birazda hoşuna gidecek.

Jigar da odasında hazırlanırken valizinin içindeki hediye kutusunu görür. Jigar “gene Raşi’nin oyunu” diyerek hediyenin içindekilere bakmadan dışarı koyar. Odasında çıkarken Raşi ile karşılaşır. Raşi süt getirdiğini söylese de Jigar içmeyeceğini sertçe dile getirir.

Raşi aldığı hediyeyi görmediğini sanıp Jigar’a göstermek ister. Ancak Jigar Raşi’ye şöyle cevap verir.

“Senin hediyen ile ilgilenmiyorum. Artık beni rahat bırak Raşi” (Masum 119. bölüm özeti) Jigar Modi

Masum 119 özeti - Raşi ile Jigar

Dediği anda Jigar’ın telefonu çalar. Bu sayede Jigar da odadan çıkıp gider. Raşi bir kez daha eli boş döner.

Ahem de Gopi’ye hediye için teşekkür etmeye geldiğinde Kokila da hemen çifte kumruların yanına gelir. Gopi “Yeni hediyeni nasıl buldun” der. Ahem ise utandığı için annesinin yanında bir kelam dahi edemeden uzaklaşır. Gopi ise bu duruma çok şaşırır. Masum 119. bölüm özeti sırasında en dikkat çeken olaylardan birisi.

Raşi Jigar’a hediyeyi verme konusunda ısrarcı olur. Jigar’ın yanına gidip  “bir kere olsun hediyeyi açıp bakar mısın Jigar” der. Lakin Jigar oralı olmayınca Raşi hediyeyi açıp Jigar’a uzatır. Ancak Raşi Jigar’a aldığı hediye elindeki olmadığını anlar. Jigar ise gene Raşi benimle alay ediyor diye düşünüp, ağzına geleni Raşi’ye söyleyip odadan çıkar.

Gopi ise Ahem’in neden tepki vermeden gittiğini sormak için odasına gider. Ahem elindeki oyuncağı gösterip, “bu ne Gopi” der. Gopi ise “bu hediyeyi Raşi aldığını ama aynı renkteki başka bir pakette sana da başkasından hediye geldi. Her ikisi de aynı renkte olunca Raşi hediyeleri karıştırdı” der. Ahem ise herkesin aile içi konularına Gopi’nin karıştığı için kızar.

Masum 19 Temmuz Özeti Ahem de Palana Dahil Oldu

19 Temmuz Pazar günü ekrana gelecek olan Masum 119. bölüm özeti vermeye devam ediyoruz. Jigar aile üyelerinin bir bir duasını alır. Raşi de Gopi’nin yanına gidip hediyelerin karıştığını söyler. Ancak Gopi’yi suçlayıcı cümleler kullanır. Gopi de bu işi çözeceğini söyleyip Jigar’ın yanına gider.

Gopi Jigar’a Raşi konusunda bir şansı hak ettiğin ve onu vermesini ister. Jigar ise “Yenge seni kırmak istemem. Seni de çok seviyorum. Lütfen bu konuda bana ısrar etme. Raşi konusunda kararım kesin” der.

19 Temmuz Masum Özeti - Jigar İle Gopi

Jigar aile üyelerinin duasını alacağı sırada Ahem bir telefon görüşmesi yapar. (Muhtemelen Jigar’ın gideceği idamı arayıp, toplantıyı ertelemesi konusunda rica eder). Ahem herkesin içinde Jigar’ın gitmesine gerek olmadığını ve toplantının karşı taraf nedeni ile ertelendiğini duyurur.

Akşam olduğunda Gopi Ahem’i sorguya çeker. Jigar’ın gitmeme olayını Ahem’in ayarlayıp ayarlamadığını sorar. Ahem de kendisi ayarladığını ve ikiliyi (Raşi ve Jigar’ı) birleştirmek için “senin yanındayım Gopi ” der. Gopi bu lafı duyduktan sonra çok mutlu olur.

Ertesi gün Gopi tapınağa gitmek istediğini söyler. Kokila da iyi olduğu için izin verir. Jigar; Raşi ve Gopi’yi tapınağa bırakır.

Hırsız Urmila’nın Biletini Çalmak İster

Urmila piyango biletlerini dışarı çıkarken bile yanın da ayırmaz. Kaybolmasın diye el çantasını kendisine bağlayıp pazara gider. Bu sırada pazardaki hırsız Urmila’nın elindeki çantası dikkatini çeker. Hırsız çantayı çalmak isterken, Urmila’nın bileğine takılı olduğunu anlar. Urmila da bu esna da hırsızı fark eder. Tam da o anda “hırsız var” diye bağırır. Polisler gelir adamı karakola götürür.

Masum 119 bölüm özeti Urmila hırsızı yakaladı

Tapınağa sonrada Ahem de gelir. Gopi ile Ahem yalnız gezeceklerini söyleyip, bilerek Jigar ve Raşi’yi yalnız bırakırlar. Ancak İkili barışmaz. Bu sırada Kokila Gopi’yi merak edip arar. Ancak telefona Ahem çıkar. Kokila “Gopi’nin telefonuna neden sen çıkıyorsun Ahem” der. Ahem de tapınak da olduklarını birazdan Raşi ve Gopi geleceğini söyler. Jigar ile Raşi’in yanlarına gittiklerinde ikili hala birbirlerinden uzak durduklarını görünce, planın işe yaramadığını Ahem ile Gopi anlar.

Kokila Ahem’in Değişine Şaşkın

Modi konağında Gopi ve Raşi geri döner. Kokila ise Gopi’nin telefonuna neden Ahem’in çıktığını düşünür. Zira Ahem iş kolik birisi ve asla kurallarını çiğnemeyen bir yapısı var. Ancak son zamanlarda Kokila’ya göre Ahem çok deştiğini düşünür. Masum 119. bölüm özeti devam ediyor.

Modi Ailesi Sinemada

Gopi ile Raşi Jigar konusunda yine başarısız olduklarını ama yeni plan yaparlar. Raşi sinemaya gitmek Jigar için iyi olacağını düşünüp, Gopi ile Ahem’i de bu plana dahil etmesini ister.

Masum 19 Temmuz Özeti - Modi ailesi sinemada

Ahem sinema gideceğini Kokila’ya söyleyince, ev halkı da gelmek ister. Büyük anne bile sinemaya gelir. Hatta Cirag ile Parag da sinemaya gelir. Ahem sinemada cüzdanın düşürür. Gopi de cüzdanı bulup Ahem’e verir. İkili bu nedenle sinemaya geç girerler. Sinemaya geç girdikleri için de Modi ailesinin yanlarına oturamazlar. Kokila da Ahem ile Gopi’yi göremediği için endişe eder.

Jigar  da babasına bir şey sormak istediğini söyler. Kokila da Raşi ile Cirag’ın yer değiştirmesini ister. Ancak bu olay Raşi’nin hoşuna gitmez. Raşi gene bir plan yapar. Jigar patlamış mısır almaya gittiğinde arkasında gider. Dışarıda duran erkeklerin kendisine kötü kötü baktığını söyleyince Jigar Raşi’nin kolundan tutup sinema salonuna getirir. Bu olayı gören Ahem ile Gopi çok mutlu olur. Masum 119. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu